596
a1_2012_10_25_qaluw5ozsq.jpg\"

?????????? ???? ???? ?????????-Futbolnij klub Anzsi Mahacskala
  • acm689
    #355
    ez utóbbival teljesen egyetértek, nekem is pontosan ilyen érzésem van. egy kis edit, pár nulla a transfer budget végére és tessék. kb ez történt most az Anzhinál is :S elég elkeserítő... remélem, hogy hamarosan életbe lép valami szabály, ami az igazolásokra költhető pénzt szabályozza, mert ennek nem lesz jó vége :S
  • karajjj
    #354
    hülyék, ha nem adják oda
  • precision
    #353
    nekem miért nincs százezercsilliárd euróm és akkor én is összevásárolhatnék magamnak egy csapatnyi jó játékost :D

    football manager élőben :D
  • acm689
    #352
    pont most olvastam én is, hát ez elég durva :O a hírek szerint éjfélig még véglegesítik az átigazolást. hát erre kíváncsi vagyok...
  • Huni92
    #351
    87 millió eurós ajánlatról beszélnek, amelyet az anzsi a portói hulkért cserébe adna. o_O
  • Effe88
    #350
    vótmá
  • tviktor91
    #349
    Ja.:DDDDD Az elsőn én táncolok.
  • karajjj
    #348
    #306
  • precision
    #347
    ki az a viktorka?
  • bakkerman
    #346
    az első az viktorka nem?
  • precision
    #345
    :DDDDDDDD



    ez pedig annyira nem vicces, de egynek elmegy... :)

  • IXEMGabeo
    #344
    el is tört a kulcscsontja...és Eto megrúgta csereként az 1. gólját, tessék Viktorka:)
  • karajjj
    #343
    lezártuk már ezt a témát
  • Neoncsoves
    #342
    bocs hogy így beleszólok de ne legyünk már ilyenek, könyörgöm :)

    van aki mindennap folyamatos váltóban jár be gyárba dolgozni napi 8-10 órát, nincs hétvégéje, nincs ünnepnapja és kap összesen 120ezer forintot havonta... míg a gyárban amúgy is termelői munkát végeznek, addig a foci csak "szórakoztató" dolog, nem termel igazi profitot, kizárólag befektetéssel. itthon elszaladt a ló, többmilliós fizetése van 1-2 focistának, több milliókat b*sznak el stadionokra holott se közbiztonság, se tisztaság nincs egyik városban se. majd ha mi is gazdag ország leszünk akkor lehetne milliókat szórni a sportra, szerintem.
  • smith09 #341
    Pénteki sport plusz fociban rendesen lehúzták Balázst.
    Erre tessék megsérült.
  • karajjj
    #340
    mit villant? :D
    az még nagyanyám is berúgta volna onnan...
  • barcames
    #339
    balázst elintézték rendesen :S
    olyan gyenge színvonalú meccs volt, hogy hihetetlen passzolni nem tudnak....
    eto'o azért villant ;)
  • karajjj
    #338
    okcsá
  • barcames
    #337
    anzsi még vesz majd pár nevet és bazsika majd kap 10 perceket
  • tviktor91
    #336
    Hát az is elég szomorú:DDD
  • karajjj
    #335
    persze, viszont győzike is többet keres, mint egy orvos, vagy egy ügyvéd, szóval ezt itt be kehet fejezni...
  • tviktor91
    #334
    Ez is igaz.
    Csak fel akartam hívni a figyelmet arra -amit egyébként mindenki tud- hogy egy orvos egy ügyvéd és egy mérnök összesen nem kap annyit egész életében mint pl Etoo 1 év alatt...és ezen azért nem ártana lassan változtatni.
  • WuFraZselic
    #333
    Eto'o viszont nem egy árvaházat, kórházat, stb támogatott nagyon komoly összegekkel Afrikában. inkább keressen évi 5 milliárdot, amiből 1-2őt garantáltan a hazája/kontinense megsegítésére költ, mint az ilyen dzsudzsák féle érdek emberek, akik a saját jólétüket akarják biztosítani
  • bakkerman
    #332
    jóóó hát ezt itt le is zárhatjuk,fölösleges vita,alapból amíg most elküldöm ezt a hszt,afrikában egy kisgyerek meghal AIDS-ben,vagy csak simán kiszárad,vagy éhenhal. amíg mi itthon a klímás szobában szürcsöljük a sört,addig máshol igencsak szar körülmények vannak,de ez igaz a másik irányba. téma off
  • tviktor91
    #331
    Ok,akkor az első feléhez hozzáteszem még hogy néhány edzés,edzőtábor ,plusz utazgatások..
    Afrikai gyerek meg 10km-t gyalogol naponta hogy megkeresse magának azt az 1$-t hogy ne haljon éhen.
  • bakkerman
    #330
    a HSZ-ed nagy részével nem értek egyet,de az utolsó mondattal igen,nincsen összhangban egy focista fizetése egy orvoséval,vagy fizikuséval,vagy laboránssal,tehát komoly képességű emberekével.
  • tviktor91
    #329
    JA..A MAXIMUM..Ez Etoo-nál egy külön fogalom amikor 5 db 2méteres helyzetből kivétel nélkül az összeset fölé-mellé rúgja..
    Mindjárt el is kezdem őket sajnálni amiért hetente legrosszabb esetben 2x pályán vannak 180 percet aminek a felét földön töltik szimulálás miatt, a másik felét pedig reklamálással...és mindezt pár milliárd forintért,szegények..:(
    Egy normális orvos/mérnök simán 12 óránál is többet dolgozhat EGY NAP..és a harmadát nem kapja mint ezek a futkározó barmok.


  • IXEMGabeo
    #328
    megnézem te, hogy bírnád azt, hogy egész életedben edzésekre kell járni, 3-4naponta meccsek, pihenni, élni alig van ideje nekik is a szünet max 1 hónap, folyamatosan a maximumot kell nyújtaniuk profi szinten, egyáltalán nem könnyű, de aki élvezi és szereti akkor máris könnyebben tudja leküzdeni az akadályokat...ez nagyjából minden munkahelyen így van. A sportolók gyerekkorukban kezdik el kitanulni e "szakmát", amiben rengeteg meló van. Valamilyen szinten megérdemlik, de abban van valami, hogy néha irreálisan sokat keresnek, ezt korábban én is felvetettem...
  • bakkerman
    #327
    valakinek bejött az élet,valakinek nem. lehet eto'o 10 évesen nem tudott mindennap enni,mert kurvaszegény volt. persze én is elítélem azt,hogy a sportban ekkora pénzek mozognak,pláne a major sportokban(baseball,kosár,hoki,am.foci),míg egy tudós,vagy egy mérnök ezeknek a sportolók fizujának a csekély részét keresik csak meg
  • karajjj
    #326
    egy normális világban te sem annyit keresnél, mint most
  • Effe88
    #325
    hát így van
    pl ha egy évben keresne mondjuk 466 millió forintot és nem havonta már jobban nézne ki ez az egész helyzet
    és abból is jól meglehetne élni ugye...
  • Gabe18
    #324
    Lehet hogy ez a "real world", de egy normális világban biztos nem így kéne hogy legyen...
  • karajjj
    #323
    welcome to the real world...
  • tviktor91
    #322
    -.- Mondjuk úgy hogy .:Nem érdekel ki mennyit keres addig amíg normálisan van elosztva..és az nem normális h 40milliót kap szaladgálásért,más meg 40$-t kemény robotmunkáért.
  • karajjj
    #321
    leírod, hogy nem arról van szó, hogy ki mennyit keres, aztán írod, hogy az a bajod, hogy ki mennyit keres, hogy is van ez? :D
  • tviktor91
    #320
    Itt most nem arról van szó bazmeh h ki mennyit keres..hanem hogy egy retek szar kap 40milliót 1évben, más meg 40dollárt aztán ,,bódugujjá".
    Úgy is fogalmazhatnánk hogy egy ilyen "semmi munkáért" kap 40milliót,a világ másik oldalán meg éheznek.
  • karajjj
    #319
    de pont róla van szó, egyébként egyikhez sincs semmi közöd, ők sem fognak jönni belenézni a munkaszerződésedbe, ha majd felnősz és elmész dolgozni...
  • tviktor91
    #318
    Nem Etoo-rol van szó,hanem az átlag focistáról.
  • karajjj
    #317
    mi közöd van ahhoz, hogy mennyit kap?
  • tviktor91
    #316
    Hát elég fura...azért mert futkározik valami szar után amit gyakran 2méterről nem tud berúgni a hálóba..azért az vicces.