129
  • JMáté
    #129
    A trollok leugatása melyik bolygón számít trollkodásnak? Csak mert ha itt a Földön, akkor most már te is az vagy.
  • xrt
    #128
    "Te mi a fasz akarsz még itt az sg-n? Az egyik főtroll vagy."

    Te pedig a trollok királya ráadásul brutálisan egysíkú beszűkült gondolkozásmóddal. Sajna nagyon sok értelmes hozzászóló menekül ha olvassa pár hozzászólásod. Mindenhol ott vagy a színvonalat rontó trollkodásoddal. Kár hogy az SG fórumon ezt eltűrik. :(
  • oniel
    #127
    csak úgy bele lehet engedni?
    végül is miért ne?
    gazdája nincs!
  • JMáté
    #126
    Igen, valamiért nem lepődtem meg mikor kiderült hogy nem reaktorfizikus vagy génsebész.
  • Tetsuo
    #125
    "A szerző Alison Katz, a genfi Európa–Harmadik Világ Központ (CETIM) munkatársa, tizennyolc évig a WHO nemzetközi tisztviselője volt.
    Fordította: Morva Judit"

    Alison Katz azert eleg komoly nev, ha nem hiszed nezz utana.
    A szuleim nem ketfejuek, viszont olvasd el a cikket. ;)

    Talan megelozhetok bizonyos betegsegek, de a kello tajekoztatas sincs meg az adott teruleten, adott idoben.
  • JMáté
    #124
    A greenfo.hu mióta számít igen komoly forrásnak? Vagy máshonnan vette át a cikket? A greenfo.com-ról? A térkép meg nagyon szép, azoknak akik nem tudják mi az a becquerel biztos nagyon ijesztő ahogy a piros massza szétterjed, de még a bordó szín által jelzett 100-1000 becquerel/m^3 sem olyan durva. Vagy a te szüleid 2 fejűek, esetleg te magad szarvakkal a fejeden születtél? Összehasonlítás képpen a Csernobili erőmű közvetlen közelében több 100000 bq/m^3 volt az aktivitás. Ami fölénk is beszállingózott az össze sem mérhető ezzel. Még csak a jódtabletta sem volt elengedhetetlenül szükésges a védekezéshez. Igazából nem is értem miről vitatkozunk. Az hogy 30 km elég az már történelmi tény.
  • Tetsuo
    #123
    Orulok, hogy jokedvedhez hozzajarulok.

    A lentebbi vitahoz: link.
    A 2000 km egyaltalan nem tulzo, raadasul szeljarastol fugg.

  • JMáté
    #122
    Nem tudom mi alapján választottad a nicked, talán valami általam ismeretlen anime szereplőjét hívják így, de mivel én igen kevés Tetsuo-t ismerek mindig amikor meglátlak rögtön Tetsuo Goto részecskefizikus jut az eszembe (Yoichiro Nambuval jelentős eredményeket ért el a húrelmélet területén). Mindig megmosolyogtat mikor ezzel a névvel osztod az észt tudományos cikkek alatt.
  • Molnibalage
    #121
    Hugo és tudás? Ez volt a nap vicce...
  • remark #120
    +1
  • Tetsuo
    #119
    :) Szavazzunk.
    Hugo Chavez nekem szimpatikusabb mint Te, szoval en teged kuldenelek urutazasra, retur nelkul.
    Bar nem olvastam el minden hozzaszolast, Hugoval ertek egyet sok esetben es nagyobb tudas sejlik a nickje mogott, mint a tied mogott.
  • remark #118
    Jól mondod!
  • NEXUS6
    #117
    Nem ismerős? Amcsiban ezt hívják demokráciának?
  • remark #116
    Nem értesz egyet valakivel? Akkor dögöljön meg.
  • tenegri
    #115
    Nem a leglényegesebb dolog a cikkben, de az angol "fresh water" édesvizet jelent, s csak jóval ritkábban friss vizet, főleg ha már a tengervízzel van szembeállítva.
  • Molnibalage
    #114
    Amen.
  • Molnibalage
    #113
    Hát én nem. Küldjék már szkafander nélkül LEO pályára ezt a gyökeret.
  • JMáté
    #112
    Én személy szerint neked sem örülök, de túlzásnak érezném ha valaki 2000 km-es biztonsági zónát vonna köréd.
  • Hugo Chavez
    #111
    Folyamatosan szövegértelmezési gondokkal küszködsz.

    A "nem örülne", meg az "aggódna" között van pár árnyalat különbség.
  • JMáté
    #110
    Az én időmben az emberek még nem voltak büszkék arra ha hülyék voltak fizikából.
  • JMáté
    #109
    Igen. Azért hívják biztonsági zónának. Azon túl biztonságos.
  • JMáté
    #108
    Sajnálnám az áldozatokat, de a magam testi épsége miatt nem aggódnék. Ez egyszerűen nem veszélyes.
  • wibescu
    #107
    ne etessétek tovább ezt a molnibalage nevű fizetett trollt
  • Hugo Chavez
    #106
    Ki beszélt itt Fukushimáról tompika?
    Annyit mondtam, hogy senki nem örülne ha 2000 km-es körzetben eldurranna egy atomerőmű.

    Na jó lehet, hogy te örülnél, mert az usából írogatsz.
  • Molnibalage
    #105
    A biztonsági zónak mindig iszonyatosan nagy ráhagyással vannak kijelölve.

    A linkelt térkép meg engem erősít meg, de az információ elemzése meghaladja szottyadt agyad teljesítményét.

    Csernobilban te idióta a szél fújta az szálló grafitport ezért olyan a terjedés, amilyen. Fukushimában ilyen nem volt...
  • Hugo Chavez
    #104
    Atomfelő - jobb felbontás.
  • Hugo Chavez
    #103
    A csernbili radioaktív felhő terjedése az első 2 hétben
  • Hugo Chavez
    #102
    Te aztán nagyon okos vagy a kollégáddal együtt, mert azt gondolod, hogy Fukushimának csak a 30 km-es körzete lakhatatlan, de 30,1 km-re már minden a legnagyobb rendben van.

    Csernobiltól hány kilométerre is hullott lejelentős mennyiségű radioaktív por?
    Egész Európát megszórta. A videot régebben láttam, mára eltűnt:
    "^ (French) Map of radioactive cloud with flash animation, French IRSN (official Institut de Radioprotection et de Sûreté Nucléaire — Institute of Radioprotection and Nuclear Safety) "Les leçons de Tchernobyl". IRSN. Retrieved 2006-12-16.[dead link]"

    A másik okostóni meg nézze meg ezt a térképet, hogy mi van Kijevben.
    egyszerűen csak szerencséjük volt.


    Nagy arcotok az van, tudásotok meg, mint a rosta.
  • defiant9
    #101
    A zöldekkel az a probléma hogy más kontójára zöldek.
    Létrehozhatnánk egy zöld áramszolgáltatót aki környezetbarát forrásból állítja elő az energiát (+vesz mástól ha épp szélcsend van). Az emberek pedig szabadon dönthetnek hogy vele kötnek szerződést vagy maradnak a hagyományosnál. Állami támogatást sem erőmű építésre sem KÁT-ra nem adnék, a realizálható profitszintet szabályoznám.
  • Molnibalage
    #100
    Meg ugyebár a japán erőműtől sem 2000 km távolságban élnek emberek.

    Mindig is bírtam az ilyen "magvas gondolatokat".

    Ilyenkor szoktam csodálkozni azon, hogy ennyi hülye ember hol bújik meg nap mint nap...
  • F1End
    #99
    "Az OK, hogy biztonságosak az atomerőművek, meg környezetbarát, meg én is inkább támogatom, mint nem, de ha 2000km-es körzetben eldurranna egy, akkor már késő bánat lenne, hogy miért nem hallgattunk a sötétzöldekre."
    A Budapest-Csernobil távolság légvonalban kevesebb, mint 1 000 km.
    Sőt, a Kijev is csak kb 100 km-re van Csernobiltól, ennek ellenére egy 3 milliós népességű, viszonylag fejlett város.
  • Herkulles
    #98
    Hóót ziher.
  • NEXUS6
    #97
    Szerintem most akkor már minden világos!
  • hdo
    #96
    'Now they are normal like us." ... sírvaröhögős!
  • philcsy
    #95
    Ráadásul nem csak az atommal van bajuk, hanem a bálnákkal és a delfinekkel is. Egy érdekes tényfeltáró műsor viszont rávilágít az ezek közötti összefüggésre, majd a végén meg is oldja a problémát. :)
  • Hugo Chavez
    #94
    Nem az atommal van bajuk a japánoknak, hanem azzal, hogy amerikai.
  • Molnibalage
    #93
    A példa pontosan arra akart rávilágítani, hogy azonos anyag felhasználásával lehet ölni és építekzni is. Az atomerőművek fűtőanyaga nem fegyver alaphelyzetben. Az acél sem az, de lehet az is.

    Hol a sarkítás ebben? Egy tollal is lehet ölni, de lehet vele könyvet is írni.
  • hdo
    #92
    "Ennyi erővel ne építjezzenek acélból, mert acéltestű bombákat dobtak le rájuk."

    Azért ennyire ne sarkíts. A robbanó töltet volt atom.
  • teddybear
    #91
    Ez csak tudatlanság, illetve a hangadók szemétsége. A Greenpeace is szereti az atomerőművet összekeverni az atombombával, mert az úgy nagyobbat szól.

    Nem mellesleg, a japánok az ötvenes években Geiger-számlálóval jártak a halpiacra, az amerikai, meg francia atomfegyver-kísérletek miatt.
  • Molnibalage
    #90
    Pont ezért volt az, hogy ameddig csak lehetett az egyetlen nem nkui hordozó a CV-63 Kitty Hawk állomásozott. Most erre már nincs lehetőség.

    Egyébként rohadtul nem értem ezt a fajta gondolkozást. Atombombát dobtak rájuk és nem atomerőmvűet. Ennyi erővel ne építjezzenek acélból, mert acéltestű bombákat dobtak le rájuk.