129
  • Piel
    #89
    Tórium reaktor lenne a megoldás. A németeknél éveken keresztül üzemelt egy. Egy hátránya van! Nincs utána káros anyag, és nincs eladható plutónium. Még egy érdekes cikk: http://www.origo.hu/idojaras/20100211-atomhulladek-tisztitas-torium-futoanyag.html El lehet gondolkodni, hogy miért nem előbb kezdték meg az átállást!?
  • teddybear
    #88
    Japánban mindig nagyom erős volt az atom-ellenesség. Nem véletlenül, hisz eddig csak rájuk dobtak atombombát, ráadásul kettőt is. Volt olyan is, hogy a helyi halászok eltorlaszolták a kikötő bejáratát a hajóikkal, hogy az amerikai atomrepülőgép-anyahajó ne tudjon kikötni.

    Az atomerőmű-építkezések náluk mindig heves ellenkezést váltottak ki, amit a helyi politikusok ki is használtak. Pedig Japán nagyon szegény energia-forrásokban, szinte mindenből behozatalra szorul.
  • philcsy
    #87
    Persze. Segítségül hívom a kombinatorikát.
    Háttal áll és le van csukva a szeme.
  • NEXUS6
    #86
    Nem unod még a sötétzöldezést? A japán, meg a német atomerőmű moratóriumot a nagypolitika jelentette be, messze megelőzve azokat az igényeket, amelyekről a hiperzöldek nedves álmaikban látnak.
    Miért gondolod, hogy a jelenlegi helyzet kialakulásáról alapvetően a sötétzöldek tehetnek, és nem-e inkább az volt, hogy a zöldhullám kapóra jött a nagypolitikának, akik aztán gyakorlatilag az aktuális recesszió okán nem csinálták meg a modernizálást. Nekem ez tűnik valószerűbbnek.
    Japánban kb 50 éve gyak egypárt rendszer van, a Liberális demokrata Pártnak vajon mekkora kihívást jelentett a 80-as 90-es években némi kis zöldség? Szusit csináltak volna belőle, hogy képszerű legyek.
  • A1274815
    #85
    "mint sugárzásérték (Bequerel) az SI mértékegység"

    Azt elnéztem összekevertem a Ci-vel.

    "abból lehet vmire következtetni ebben a szakmában."

    Lehet viszont az emberek a grammból többet értenek, ez meg nem szakma belieknek szóló jelentés elsősorban.
  • Adenoma
    #84
    mivel csak az adott elemről lehet megmondani, hogy hány gram lehet ez (ami meg mondjuk senkit nem érdekel)
    a bomlás/másodperc, mint sugárzásérték (Bequerel) az SI mértékegység, abból lehet vmire következtetni ebben a szakmában.
  • Hugo Chavez
    #83
    "A bankrendszer is "megfelelt minden szabályozásnak", mégis jéghegynek ütközött."

    Inside job
  • remark #82
    És ha most hozzávesszük, hogy a lobbi nagy része arról szól az egész világon, hogy a "bónuszt zsebrevágók" számára kedvező törvények/rendeletek/szabályozások szülessenek, vagy ha nem, akkor legalább a törvények betartatását ellehetetlenítsék.

    Lásd még: "minden jelenleg érvényben lévő szabályozásnak megfelel". Ó, igen? Az hogy lehet? A bankrendszer is "megfelelt minden szabályozásnak", mégis jéghegynek ütközött. És azt még csak nem is lehet a cunamira fogni. Meg a meteorokra. Meg a zűrlényekre.

    Folyamatosan próbálom emlékeztetni az embereket, hogy a korlátozott felelősségű társaságok korát éljük (például: KFT). Ez több száz éve így van. "The hallmark of the corporation is limited liability." Nem értem miért nem esik le itt senkinek (tisztelet a kivételnek), hogy ez mit jelent...
  • jeti00
    #81
    semmi gond, mi 3x akkorára bővítjük Paksot és adunk el áramot nekik, mert eszméletlen mennyiséget kell majd külföldről vásárolniuk :)
  • ManoNegra
    #80
    "Nem valami tőlünk független esemény jelentette kockázatról beszélünk, hanem arról mikor konkrét emberek vállalnak be konkrét kockázatokat úgy, hogy nekik a bónusz jár érte, a tömeg meg elviszi a balhét, mert megérdemli. Szerintem ez a téma."

    Nem kell messzire menni, itt van nekünk Devecser Kolontár... Az emberi mohóság + egy kicsivel több eső és lám itt a baj. Azóta mi is történt a felelőtlen vezetőkkel lefizetett szakértőkkel?
  • Molnibalage
    #79
    Miért kellene átvenni az országot? Mit tudna szakérteni egy olyan ország / csoport, ahol nincs sok földrengés és soha nem súlytotta ekkora katasztrófa?
  • remark #78
    Szerintem itt már mindent kitárgyaltunk. Ismétlődnek a felvetések és a felvetésekre érkező reakciók ("legbiztonságosabb", "nem tudhattuk előre", alternatívák, repülőgépek baleseti statisztikája stb.).
  • kvp
    #77
    Most az igazi kerdes az, hogy mennyire lyukasak a tartalyok es az uzemanyag is kifolyt vagy csak a hutoviz. Ha az uzemanyag is, akkor nagyobb a gaz mint csernobilnal, ha csak a hutoviz akkor neki kellene allni egy vizzaro szarkofagot epiteni az egesz telep kore/ala/fole. Az ensz/usa/eu/stb helyeben en egyszeruen odakuldenek egy csapatot, hogy akkor most az orszagot ideiglenesen a katasztrofa elharitasaig es a sugarzas megszunteig atvesszuk. Szerintem senki nem szolna egy rossz szot sem...
  • remark #76
    Van még más mód is, ahogy meg tudod fogalmazni azt, hogy egy adott kérdésben előre eldöntött definíciószerű válaszod van?
  • Tetsuo
    #75
    OMG. Szerintetek tenyleg leallitja Nemetorszag a reaktorokat ugy, hogy nincs semmi alternativa?! :DD
    Nem, nem fogjak leallitnai. Ez az egesz csak politika. Ma ezt mondjak, holnap pedig teljesen mast csinalnak. Hazudnak reggel, hazudnak delben es este. Az emberek meg nezik a tv-t, dolgoznak es vasarolnak. Ennyi.
    Majd lesz ami lesz. Ennel vannak nagyobb problemak is, arra sincs semmi tervezett jovokep. Pl. a fejlodo orszagok tulnepesedese es a hatalmas bevandorlasi hullam a fejlett orszagokba. Meg ugyebar nem csak az U238 fog hamarosan elfogyni, hanem sokfele nyersanyag, pl. a halaszhato halak. Meg ugy osszessegeben durvan karositjuk magunk korul a bioszferat... ezekrol az is jo ha mar beszelnek, de semmi jovokep nincs, ami ne lenne apokaliptikus.
  • remark #74
    De itt nem a statisztikákról van szó, hanem arról, hogy plusz százezer bónuszért inkább lecsalnak valami fontosat, amiről mindenki tudja is és mondja is, hogy fontos. Nem valami tőlünk független esemény jelentette kockázatról beszélünk, hanem arról mikor konkrét emberek vállalnak be konkrét kockázatokat úgy, hogy nekik a bónusz jár érte, a tömeg meg elviszi a balhét, mert megérdemli. Szerintem ez a téma.

    Mint mikor a repülőgép pilótákat nem fizetik meg még annyira sem, hogy nyugodt életet tudjanak teremteni maguknak. Ez plusz kockázat vállalása a magasabb profitért. És az adott döntéshozó nem saját magára vonatkozó kockázatot vállal be, hanem olyat, aminek bevállalására a tömeg nem hatalmazta fel.

    Itt most nem arról van szó, hogy ez jó-e így, vagy hogy hogyan lehet máshogy csinálni. Szimplán arról van szó, hogy a világ így működik, és ez tény. És akkor vagyunk mi, akik eldönthetjük, hogy ennek tudatában hogyan állunk bizonyos kérdésekhez, mint pl. az atomenergia.
  • philcsy
    #73
    Nem, van amikor egyszerűen csak háttal áll.
  • remark #72
    És ez definíció szerint így van, igaz?
  • remark #71
    Én vagyok a troll? Nézd meg mit művelsz: "Te mi a fasz akarsz még itt az sg-n? Az egyik főtroll vagy." Faszozol meg trollozol. Hol elfogadott az ilyen stílus? Mert érett felnőtt emberek nem kommunikálnak így.
  • Molnibalage
    #70
    Semmit, mert nem propaganda. És mennyit kapnak a sötétzöldek? Nem érdekes, hogy milyen összefonódás van egy divatos eszem, a "zöldipar" és egyéb zöldségek felfutása és kormányzati pénzek osztogatása között? Hm..?
  • philcsy
    #69
    Ajjaj. Gyülekezik a széllobbi. Elfújja a fellegeket, és mindenki megvilágosodik!
  • hegege
    #68
    123.9KW Grid-Tie Solar Power System ($2.24 per watt!)
    Item#: 123900w-pv-kit
    Availability: Usually ships in 3-4 business days.
    Regular price: $743,400.00 Sale price: $278,578.00

  • wibescu
    #67
    balázs, még egyszer megkérdezem, mennyit kapsz az egy milliárdra becsült atom pr pénzből gusztustalan, egyoldalú, módszeres propaganda tevékenységedért?
  • Hugo Chavez
    #66
    Szeretném eloszlatni azt a tévképzetet, hogy a Földön fogyóban van az olaj.
    Maximum egyes olajmezőkön fog kifogyni.
    Már több évtizede riogatják ezzel az embereket, de egyáltalán nem látszik a vége mikor fog elfogyni.
    Épp az éven lépett elő Venezuela a világ legnagyobb felderített, kitermelhető olajkészletével rendelkező állammá. Megelőzve ezzel Szaud-Arábiát.
    Irak 70 %-án még csak meg sem próbáltak olajat találni.
    Mi lesz, ha elkezdenek fúrogatni?

    Nyugi, végtelen sok olaj van még.
  • Molnibalage
    #65
    Te mi a fasz akarsz még itt az sg-n? Az egyik főtroll vagy.
  • philcsy
    #64
    De az a baj hogy közben csukva van a szeme.
  • hdo
    #63
    "Esetleg fél magyarországra napcellák, hogy a másik felének legyen áram?"

    Drága mulatság lenne "kiparkettázni" vele a hortobágyot, nem aktuális infó, de tudtom szerint egy fél négyzetméteres napcella 3 ezer dollár, és 200W-ot tud.
  • hegege
    #62
    Én elhiszem,hogy az atomreaktorok veszélyesek, de ha a világ teljesen leáll vele akor mivel pótolják/juk a kieső energiát?Olajjal (ami fogyóban van) szénnel(ami környezetszennyező), netán megyéket teszünk tele szélerőművekkel?Esetleg fél magyarországra napcellák, hogy a másik felének legyen áram?Van helyette alternatív megoldás?
  • Hugo Chavez
    #61
    Csak itt egy kicsit többen ülnek a "repülőn".
  • hdo
    #60
    Ez olyan mint a repülés ... statisztikailag a legbiztonságosabb közlekedési forma, de ha repülőgép zuhan, általában a benne levő utasoknak semmi esélye, mind meghal.
  • Hugo Chavez
    #59
    Az OK, hogy biztonságosak az atomerőművek, meg környezetbarát, meg én is inkább támogatom, mint nem, de ha 2000km-es körzetben eldurranna egy, akkor már késő bánat lenne, hogy miért nem hallgattunk a sötétzöldekre.
  • hdo
    #58
    Szép dolog a szólásszabadság ....
  • remark #57
    Ma már az is összeesküvés elméletnek számít, mikor 2 ember közül az egyik messzebbre lát, és az elkezd arról magyarázni, amit lát...
  • Tinman #56
    A német kormány előtt van egy határozat, mely szerint 2022-ig az összes német atomreaktort VÉGLEG lekapcsolnák.

    Ha ezt elfogadják, az EU tagállamok között is hamarosan ez lesz a példa, amit követni kell.

    Nukleáris hajnal hasad hamarosan és nem a mag
  • remark #55
    Te egyszer ebből a vitából már kiszálltál. Mit akarsz itt most?
  • Hugo Chavez
    #54
    Kösz, tényleg durva.
  • wibescu
    #53
    balázs, mennyit fizetnek neked ezért a hazug propaganda tevékenységért, amivel elárasztod a netet?
  • hdo
    #52
    "mint ha szélerőművel állították volna elő."

    ... a tárolás és felhasználás közötti konverziókat szándékosan kihagyva, hogy nehogy meglátszon a több mint 50%-os veszteség!
  • A1274815
    #51
    Az még hagyján, de ismerek olyanokat, akinek az agyában csuppa összesküvés elmélet bolyong. Na ők azt szentírásnak fogják venni.
  • philcsy
    #50
    Várj még. A következő az lesz, hogy egy idő előtt leszereltetett atomerőműnél kihozzák, hogy az általa előállított áram teljes költsége több, mint ha szélerőművel állították volna elő.