1281
  • JMáté
    #1081
    Ehhez is hozzászólnék: szerintem ez máshol is így van. Ez az egyetlen univerzális konstans. Bárhová mész, arra számíthatsz hogy sok hülyét látsz.
  • bvalek2
    #1080
    Jó sokat írsz, de keveset olvasol... nem fordítva kéne? Vagy csak nagyon egysíkúak az olvasmányaid. Érdekesek ezek a belterjes okfejtések, amik semmilyen külső információt nem engedek be. Honnan van ez a fantasztikus vallásügyi szakértése a kedves fórumozóknak? Vagy focihoz, politikához, valláshoz mindenki ért? Neked is annyi eszed van mint droidkának, csak kifinomultabban tálalod. MŰVELŐDNI KÉNE: http://www.wikipedia.org/
  • csimmasz
    #1079
    Kérlek cáfolj meg!
    Egyébként megtettem, Olaszig jutottam.
    Egyébként mond hogy nincs igazam!
    Össze kéne tartanunk, ehelyett mit csinálunk, hagyjuk hogy a kissebbség lassan többség lesz,a kormány egy rakat sz.r!
    Majd kiváncsi leszek amikor te nyugdijas leszel ki fogja a járulékot fizetni?
    Az addigra többségben lévő romaság?
  • JMáté
    #1078
    "De ugyanakkor tény, hogy ezer olyan dolog van a világon, amit (szerintem) sehogyan sem lehet beilleszteni az evolúcióelméletbe, ami TOTÁLISAN ellentmond annak..."

    Ugye most nem a "csökkenthetetlen komplexitással" vagy mivel akarsz jönni?
  • Rotyoka
    #1077
    És igaza van a magyarok 99%-ban idióták. Legtöbbször szégyenlem a magyarságom
  • JMáté
    #1076
    Az mondjuk sajnos tény hogy mi a más pénzén sem tudunk semmit felépíteni...
  • droidka
    #1075
    Kisebb RÉSZigazságok vannak az evolúcióban! Van némi változatosság van fajkeveredés, van némi alkalmazkodás. És még az is lehet, hogy a végén sikerül a tudománynak nexus6-okat létrehozni, replikátorokat. Utóbbit sem zárom ki. (Bár utóbbi inkább cáfolni fogja az evolucionistákat, sem mint támogatni.:D)

    Ezzel szemben ha valaki azt mondja, hogy minden egy csettintéssel a semmiből lett teremtve, számomra azt sem könnyű elfogadni!!!

    De ugyanakkor tény, hogy ezer olyan dolog van a világon, amit (szerintem) sehogyan sem lehet beilleszteni az evolúcióelméletbe, ami TOTÁLISAN ellentmond annak...
  • Rotyoka
    #1074
    felépítettek a sivatagba... De kinek is a pénzén...
  • dronkZero
    #1073
    Na, mondd a lakcímed, lehet, hogy meglátogatlak...
  • bvalek2
    #1072
    Akkor a lehető legudvariasabban megkérlek, hogy költözz hozzájuk, vagy bárkihez, lehetőleg minél messzebbre ezektől a "hülye magyaroktól"

    Pont amikor azt hittem, hogy droidkánál nincs lejjebb, jössz te és megcáfolsz
  • dronkZero
    #1071
    Persze, alapjában megosztott, de ahogy írod is, a vallás bebetonozza ezt a megosztottságot és felerősíti az ellentéteket. Nem feltétlen jó ötlet ezt a megosztottságot a vérre menő konfliktusig fokozni.

    Amit az erkölcsről írsz, azzal nagyjából egyetértek. De félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy a vallás haszontalan, hanem hogy az egyetlen célja az emberek irányítása gondosan megválogatott valótlanságokon, meséken keresztül. Amivel viszont gond van, hogy ez az irányítás meglehetősen öncélú, hatalommaximálásra törekszik, és a mai világban több kárt okoz, mint hasznot. Én inkább Asimovval értek egyet, hogy akkor jut el az emberiség a fejlődés következő lépcsőfokára, ha levetkőzi a babonát és vallást.

    Lehet, hogy lényeges különbség van filozófiailag az Ó- és az Újszövetség közt, de sajnos ez már a gyakorlatig, az egyszerű hívőig nem jut el általában. Pont azokhoz, akiknél számítana. Az egyszerű emberek egyszerű válaszokat igényelnek, és a túlvilági jutalom/büntetés ígérete pont ilyen.

    Azt írod, hogy értékelni csak viszonyítva lehet. Pont ezt tettem. :) Én többre tartok egy embert, aki a saját belső morálja alapján él "keresztény" életet, mint egy olyat, aki ezt csak "kényszerből", a vallása miatt teszi. Tudom, hogy ez nem abszolút dolog, ez az én értékrendem.

    A vallás történelmi eredményeit eszemben sincs kisebbíteni, és abban is igazad van, hogy valószínűleg soha nem fog kihalni a dolog. Viszont a befolyását teljesen el fogja veszíteni, belátható időn belül (hacsak nem lesz egy pusztító vallásháború, ahol az egyik nagy teljes győzelmet arat). A vallás aprózódik, sorban bukkannak fel a kis szektácskák, új kisegyházak, és folyamatosan szívják el a hívőket a nagyobbaktól. A hívők száma véges, minél nagyobb számú egyházra szóródnak szét, annál kisebb befolyása lesz egy-egy konkrét egyháznak. Ez szerencsére egy elkerülhetetlen folyamat, aminek az elméleti szélsőértéke az, hogy minden egyes ember saját magának alakítja ki a "vallását", világképét, ami egy szinte ideális állapot lenne... A gyakorlatban nem nem tudom, mi lesz ennek a vége, kíváncsian várnám, de megérni sajnos nem fogom valószínűleg.

    Lejjebb a topikban kifejtettem azt a véleményem, hogy szerintem a filozófia témában mindenki pontosan ugyanannyira kompetens, és érdekes ez a beszélgetés, úgyhogy csak nyugodtan! :)
  • csimmasz
    #1070
    Azért ahogy zsidózol az nem semmi!
    Én nem kedvelem őket, dolgoztam nekik izraelben is.
    De azért van mit tanulnunk tőlük!
    Egy országot épitettek a sivatagba,összetartanak nem úgy mint a hülye magyarok akik irigyek mindenkire.
  • JMáté
    #1069
    Az a baj hogy most egy ideig nem voltam fórumon és lemaradtam pár dologról (és lusta vagyok elolvasni azt a sok kommenetet). De nem kb. az történt hogy droidka hülyeségnek tartja az evolúciót, aztán elkezdte lezsidózni azokat akik meg nem? Hogy ezt pontosan miért teszi azt -akár ciki akár nem- én nem értem egészen.
  • bvalek2
    #1068
    Nem azért írta. Mi van, ilyen régen volt a XX. század? :)
  • bvalek2
    #1067
    Gratulálok, elérted azt, ami a legnagyobb gondolkodóknak és vallásalapítóknak sem sikerült, mindenkit egy oldalra állítottál! Csak az a bibi, hogy a veled ellentétes oldalra. Te olyan lelkesen csinálsz hülyét magadból, hogy az már szinte művészet...
  • JMáté
    #1066
    Azt remélem érted hogy egy ateista konkrétan szarik arra ha lezsidózod. Sőt, nyugodtan le is mohamedánozhatnád. Ez olyan mintha én kanárinak neveznélek téged. Kicsit meglepődnél rajta hogy ez honnan jutott az eszembe, de nem hiszem hogy nagyon zavarna.
  • droidka
    #1065
    Faszfej, ha gúnyolódni akarsz velem, akkor szemtől szembe tedd!!!... Érted zsidó?

    Szemtől szembe is mersz ugatni? Megbeszélhetünk egy találkozót, ha gondolod, ha eljössz.
  • csimmasz
    #1064
    Szerintem is a vallás valamilyen formálya belülről fakad.
    Én gyülölöm az egyházakat, nem gyakorlok semmilyen vallást,nem is tudom megérteni.
    De azért sokszor bennem is felmerül egy olyan érzés, hogy jaj csak most segits nekem ebben vagy abban.
  • droidka
    #1063
    Forrás javítva:

    http://www.euroastra.info/node/43139/print
  • csimmasz
    #1062
    Nincs mit,ez a személyes véleményem.
    Mivel fiatalon a csajozás sokkal jobban tetszett mint a tanulás, nem mentem főiskolára, de azért szivesen olvasom nálam műveltebb emberek véleményét minden témában, mégha nem is tudok sokat hozzá szólni.
  • BlackRose
    #1061
    A társadalom nem homogén, ne keverd a társadalmat a törzsel, nem a vallás osztja meg a társadalmat, a társadalom alapjában megosztott (különböző érdekek, képeségek, kapcsolatok, erőforrások stb.), a vallás csak egy irányelv amely mentén formalizálódik a megosztottság (mert egyszerűbb megmagyarázni és mert egy illuziót épithetünk fel, hogy valójában nem a különböző érdekek, képeségek, kapcsolatok, erőforrások stb. miatt vagyunk megosztva hanem valami más, valami felsőbb dolog miatt). Egyébként ez a megosztottság nélkül a társadalom képtelen lenne fejlődni.

    "Vallás nélkül is el lehet jutni az erkölcsig"... persze annak a 0.01%-nak aki képes filozófiával foglalkozni. Egyébként az erkölcs nem a vallás terméke, a vallás csak egyfajta közvetitő ebben a kérdésben és persze egyfajta erőszakot mellőző hatalom (vagy inkább tekintély) amely képes az elméjüket nem éppen magas szinten használó emberek túlnyomó többségét meggyőzni, hogy legalább valamennyire erkölcsi életet éljenek (annyira, hogy a társadalom életképes és fejlődőképes maradjon - mert ugye ez is a lényeg).

    Egyébként látom kevered az Ószövetség által megfogalmazott erkölcsi normák és a Keresztény erkölcsi normák fogalmát. Ugyanis a Keresztény filozófia nem az Isten bűntetésétől való félelemre épit, hanem pl. hasonló az ókori görök filozófusok által megfogalmazott erkölcsi normákhoz (Periklész, Sokrátesz, Demokritusz) és persze elég nagyot merit még pl. az upanisádokból, a Zend-Avestából stb.

    "Sőt, hozzátenném, hogy a vallásos erkölcs értéktelenebb az ateista erkölcsnél."

    Ezt én nem tudom értékelni, ugyanis szerintem értelmetlen dolog vallásos erkölcsről és ateista erkölcsről beszélni (az erkölcs az erkölcs), értelmetlen dolog értéket tulajdonitani nekik, csodálni, gyönyörködni lehet az erkölcsben, de értékelni az erkölcsöt értelmetlen dolog, ugyanis az értékelés az ordinális és nem pedig kardinális dolog, mindég csak valamihez viszonyitva lehetséges, soha önmagában.

    És még valamit, elég merész állitás lenne az, hogy az ateisták a vallás befolyásai nélkül létező emberek, mert ez nem igaz, a vallás ha tetszik valakinek ha nem óriási mértékben határozza meg az emberek viselkedését, törvényeit, kultúráját, művészetét, filozófiáját stb. Minden amihez hozzáérünk nagyot meritett a vallásbol. Egyszerűen lehetetlenség a vallást kivágni az emberiségből. Az valószinű, hogy idővel a vallás kisebb szerepet játszik és, hogy a jövőben a társadalom és az emberiség fejlődése már nem annyira lesz a vallás által szolgáltatott irányelvek mentén, tehát a vallást relativ értelemben kevesebb felelőség terheli az emberiség és a társadalom fejlődésében mint eddig, de akkor sem tudunk megszabadulni ezektől a dolgoktól, pont úgy ahogyan az Eurostar (vagy a szupergyors Kinai vonat) sem tud megszabadulni a Római szekerek által megalapozott méretektől...

    Egyébként én egy "vén" villamosmérnök-szoftverfejlesztő vagyok és csak amatőr filozófus :) ezért nem kell, nagyon komolyan venni amit mondok :)
  • Alien_AM
    #1060
    Amindenit danika sztem fel toled az egesz forum :D
  • dronkZero
    #1059
    Köszönöm az elismerő szavakat.

    Nincs sok minden a hátterében, csak az, amit itt is láttál. Felhoz valami eszement hülyeséget, közlöm vele, hogy téved, és elkezd habzani a szája.

    Arról mondjuk már leszoktam, hogy érveljek neki, az totálisan felesleges.
  • droidka
    #1058
    Ha cirkuszba mennél akkor sokkal többet kapnál érte. Te annyira őrült vagy hogy téged kiállításon kéne mutogatni, vagy ha a kabaréba mennél akkor is sokkal többet kapnál érte mint most, annyira ,,különleges" :D vagy. De ha nem fizetnek érte most neked, akkor meg arra miért vagy büszke, hogy magadtól vagy ilyen sötét és nem pénzért? Teljesen mindegy.

    Tehát még egyszer, utoljára elmondom: én megadom a lehetőséget mindenkinek hogyha személyes problémája van velem, akkor azt a szemebe mondja és ne csak az internet arctalansága a cenzorok háta mögé elbújva ugasson nekem, név nélkül.

    Tóth Dánielt kell keresni. Üdv!
  • JMáté
    #1057
    Én ugyan a vita elejéről lemaradtam de lehet hogy azért mert mások tiszteletben tartják a vallási fanatizmust, mert azt nevelték beléjük hogy az egy tiszteletreméltó tulajdonság. De ez egy fórum. Sok különböző emberrel lehet itt eszmét cserélni, olyanokkal is akikre csak az érvek hatnak.
  • csimmasz
    #1056
    Pedig szerintem tévedsz,dronkZero nekem nem tűnik buta embernek,jók a meglátásai,szivesen olvasom a véleményét.
    Szerintem személyes nézeteltéréseteknek valami más lehet a hátterében.
    Azért ha valaki köpköd rád, és te ugyan úgy vissza köpködsz akkor hogy mondhatod hogy jobb vagy a másiknál?
    Bár nekem azért úgy tűnt te dobálózol sárral,nem a többiek.
  • Alien_AM
    #1055
    mert nem tudsz válaszolni egyetlen kérdésemre se, pedig feltettem már hármat
  • dronkZero
    #1054
    A jelek szerint képtelen vagy normális hangnemben beszélgetni, leginkább egy őrjöngő elmebeteg benyomását kelted.
  • droidka
    #1053
    Te egy totál elembeteg vagy, látom... Gyűlölöm a (s)hit gyülekezetet. Jó, akkor innetől kezdve átugrom a hsz.-eidet.
  • droidka
    #1052
    Azon gondolkozzál el, hogy pl: másokkal miért tudok normális hangnemben beszélgetni? Van itt sok ember, akiknek tisztelem a tudását! Másokhoz vajon miért nem olyan hangnemben szólok, ahogy a sötétekhez?... Mindenkihez úgy fogok hozzáállni, ahogy kiérdemli. És pont.
  • Rotyoka
    #1051
    ott a pont
  • Alien_AM
    #1050
    droidka most megy az ATV-n a németh zsidaj, nem nezed? XD
  • dronkZero
    #1049
    Ó, de szép is lenne, ha a hülyék hergeléséért kapnék pénzt... A világ legkönnyebb melója lenne.

    Biztosíthatlak róla, hogy ezt 100% szórakozásból csinálom.

    Arról én aztán nem tehetek, hogy egy agresszív elmebeteg seggfej vagy, ha innen téged kitiltanak, azt csak magadnak köszönheted.
  • Alien_AM
    #1048
    Kiváncsi lennék, ha halálos beteg lennél, pár heted lenne már csak hátra. És odalépne egy pápa hozzád és egy orvosprofesszor. Mindkettő azt mondtaná biztos, hogy meggyógyít, de csak az egyiket választhatod. A pápa Jézus segítségét igérné, az orvos, a tudományét. Vajon melyiket választandád...? Hm? ;)

    ASSDASDADSDASD
  • Balumann
    #1047
    Te sem álltál sorba, amikor az inteligenciát osztották :D
  • droidka
    #1046
    Én leszarom, hogy sötétek mit gondolnak rólam, ebben is tévedsz. :D
  • csimmasz
    #1045
    Nem véletlen a cölibátus sem,meg kell óvni a kat egyház vagyonát
  • Rotyoka
    #1044
    Droidka és a katolikus faszház überalles
  • droidka
    #1043
    A véres hányásba húzzak? Mondd meg hol laksz (ha mered) és máris ott leszek! Múltkor nem merted. Miután elhúztalak oda, aztán bele is foglak fojtani a véres hányásodba, te kipaszott, pereszista, kemenceszökevény.

    Innentől kezdve csak arra játszol, hogy kitiltsanak engem innen, mert te beépített állat vagy.

    Tehát közlöm mindenkivel (még ha az üzeneteimet ki is törlik) hogy nekem nem áll szándékomban alapjáraton senki iránt egy EGÉSZSÉGTELEN veszekedésbe belemenni! És innentől kezdve nem az enyém a felelősség! Én megadtam neki már múltkor is a lehetőséget, hogyha személyes nézeteltérése van velem szemben, akkor személyesen rendezze a dolgot és ne a fórumot rombolja!
    De ő ezért kapja a pénzét...
  • Alien_AM
    #1042
    Akkor folytatom az oktatást pár fiatalnak:

    A vallás szimpla nettó CSALÁS.

    Mivel az egész vallás és egyház egy nagy évezredes átverés és szemfényvesztés, természetes és nyilvánvaló, hogy bedob ilyeneket, pl Pio Atya romlatlan teste és hasonlók...

    Kell a promó, fenn kell tartani a mítoszt, az agymosott zombik hitét, hogy a hit-biznisz jól menjen. Hát pár derék atya felmegy a toronyba, és kivetíti oda a Szűzanyát - az Úr majd úgyis megbocsát e kis huncutságért, a cél szentesíti az eszközt, mert az nyáj hite erősödik...

    Furamód ugyan többen látják e jelenéseket esetenként, és van hogy hosszabb ideig is látható egy-egy hasonló, csak valahogy az fránya véletlen mindig úgy hozza, hogy pártatlan, szkeptikus, tudományos team nem fér oda, hogy melegében vizsgálódjon. Ilyen csodás esetekben kivétel nélkül a teológia "tudorai" akik "hitelesítenek"...

    Aki mindezek tudatában elhiszi hogy ott az igazi szűzanya (aki azt sem tudható pontosan hogy ki mellesleg, már olvastam olyat is hogy pártus hercegnő volt valójában) a mennyországból lejött és megjelent, az magáról teszi le értelmi képességei triviális bizonyítványát...

    Kérem a magyarázatokat ellenvetéseket.