54
Evochron Mercenary
  • Alexzel
    #54
    Mostanában nem játszottam, de nekem is a reputációval volt problémám, mikor átmentem másik rendszerbe. De a többihez talán tudok kis segítséget adni.
    Van pár oktatóvideó és az EVOCHRON MERCENARY UNIVERSE oldalon, köztük az építésről 2 verziójáról (Deploy & Build) is.
    Itt (MERCENARY 2 - GUIDES) találhatsz pár leírást tippeket, amiket a jelek szerint szoktak frissíteni - az 'Evochron Mercenaries Hints and Tips Guide. (5th Edition)' a jelek szerint nemrég, 2014 októberében készült (ebben például van 1 alapos leírás a reputáció rendszerről, bár a másik szektorra való hatást nem láttam benne, de lehet hogy csak elkerülte a figyelmemet).
    Egy Steam Fórumon 'A Beginner's Guide To Making Money Quickly' hatékonyabb pénzkeresési mód van leírva - én eddig csak feladatokat láttam el és bányászkodtam.
  • Carmang
    #53
    Helló! Játszik még valaki ezzel? :)
    Nemrég kezdtem el, néhány kérdés fel is merült, amire a googli nem tudott válaszolni. Miért van az, hogy átmegyek egy szomszédos szektorban, de ugyanazon a "birodalmon" belül, és a hadsereg egyből piros. Szét is lőnek.
    Aztán, hogy lehet bányász drót, meg állomásokat lerakni (Deploy, Build). Deployer-t, meg Constuctor-t hiányol, de azok mik?
  • lammaer
    #52
    Ha van hozzá kulcsod akkor nem az :)
  • Bohusek
    #51
    Mondjuk sanszos...
  • Bohusek
    #50
    Hogy ez demo-e nem tudom, de:

    http://www.starwraith.com/evochronmercenary/downloads.htm
  • lammaer
    #49
    Sikerült vkinek már találni 2.x-es verziót a játékból "virágboltban"?
    Ha igen, megköszönnék egy linket priviben :)
  • Bohusek
    #48
    Őszintén: nem számoltam. De azt gondolom, ettől függetlenül egy próbát megér, ott látni fogod a csillagtérképet is...
  • simon7108
    #47
    Üdv.
    Egy olyan kérdésem lenne,hogy mennyi csillag van benne?
    Tehát mekkora konkrétan a játéktér?
  • vitshok
    #46
    Üdv mindenkinek!
    Most leltem rá a játékra, és gyorsan ki is akartam próbálni. Települ szépen, hiba nélkül, indítom, klikk a demó módban indításra... "Runtime error 2002 - could not load animation at line 66434" hibával kidob még mielőtt betölthetne. Win8 van fenn, ez a hiba, vagy esetleg valami más?
    Előre is köszi a segítséget!
  • Beast Machine
    #45
    Megtaláltam ezt a játékot, és bár nagyon nem fogja a kezed, nagyon élvezem :) ÁPP!
  • Bohusek
    #44
    Üdv!

    A segítésgül kapott információk és a próbálgatások során sok doldoggal tiszába kerültem. Ugyan történtek számomra megmagyarázhatatlan dolgok, amelyekre rácsodálkoztam, mint például két személyzetlimitet állítottam be a vas konfigurálásánál és ennek megfelelően felvettem egy második kisegítő emberkét. Ahogy a meglévő beosztottam, a fizetésemelésnek megfelelően ez is közel volt már a 100 % képzettség és lojalitás szintjéhez, amikor egyszercsak azt vettem észre, hogy eltünt a legénységi listáról. Azt hittem, hogy az alap vas lecserélése volt az ok, bár megjegyzem, különösen odafigyeltem, hogy mielőtt a megépítésére rányomtam volna az áment, beállítottam, hogy 2 főre legyen kapacitás. De legalább nem vitte tovább a pénzt.
    A kitartóan hű beosztottam viszont többször jelenti, hogy elhagyott konténer lebeg az űrben. De nem koordinátaértékekkel jelöli meg, hanem "pitch"-el - és talán (?) egy irányszöget is ad mellé, valahogy így Ahead 4 pitch 260. amit egyelőre így értelmeztem: előre (vagy irány) 4 "pitch" távolság 260 fok irány a jelenlegi irányomtól (vagy a jelenlegi koordináta helyzetemtől). Akárhogy is, sem a pitch-et nem tudom, mi (mértékegység, de mekkora, egy mező a csillagtérképen?), sem a számértéket.
    Ha valaki tudja a választ, kérem, árulja el, világosítsa fel erre vonatkozó űrsötét zugát az agyamnak. Kösz!

    Jelenleg a bolygó felszínén heverő hajóroncs okoz fejtörést, mert a hajóm függőleges felhajtóereje nem elég a lebegéshez, 300-al elrepülve mellette pedig nem valami célszerű, miközben nemcsak a cumót, hanem az értékes nyersanyagot (mint platinum, silver, gold) is ki szeretném nyerni belőle. Persze, megtettem, hogy lehelletfinoman letettem ütközésig a hajómat mellé és álló helyzetben aknáztam ki a lehetőségeket, de beleszállni a cuccért így sem tudtam. Ehhez tippet is szívesen elfogadok.

    Mindeközben a próbálgatási kedvem eredményeként a mod-ok alkalmazásáig jutottam. de ez még friss, kóstolgatom a témát.
  • Bohusek
    #43
    Kedves Shad!

    Köszönöm a segítséged.
    Utasokat már vettem fel, de mivel gőzöm sem volt és nincs, hogy tudok a rendszerek között ugrálni, el is vetettem a küldit. Jó, láttam egy féregjáratkaput - vagy mit - lebegni az űrben, de még nem próbáltam ki. Lehet, hogy abba belépve meg lehet adni, hová is akarok eljutni, feltételezem, hogy csak a rendszerinfóban és a kvadránstérképen láthatóan kapcsolatban álló rendszerekre korlátozva.
    Rakományt is hagytam már el, de szerencsére álló helyzetben és csak ásványok voltak bennük, így a vontatósugárral hamar vissza is nyertem őket.
    A navigációval kapcsolatban a térkép modult már próbálgattam és láttam a térkép elforgatási lehetőségét, és bár mérnök vagyok - értsd: az ábrázoló geometria, a képsíkok és a koordináta rendszerek nem idegenek számomra - most mégis zavar egy kicsit. Talán csak elszoktam tőle, majd legfeljebb visszaszokok.

    A hajófelszerelés/hajóvásárlásról tudsz valamit esetleg mondani? Addig eljutottam, hogy fegyvert és felszerelést az áruk mellett külön színekkel jelölve az állomásokon és a felszíni űrkikötőkben tudok vásárolni. Viszont elég gyenge a kínálat, pedig a kezdő rendszerre azt írja, hogy iparilag, technológiailag fejlett. Elképzelhető, hogy más rendszerekben már hozzáférek mondjuk raktérnövelő modulhoz is, csak mert eddig olyat nem találtam, holott a hajóátalakító ablakban - most nem emlékszem, mi a neve - szépen felsorolja, milyen raktérbővítők, úgymond "cargo bay"-ek vannak. Mégiscsak jó lenne bányászként több ércet vinni és eladni, mint hogy rohangáljak kis tételekkel. így szinte több a leve, mint a húsa, több üzemanyagot használok el, mint amennyi bevételem származik bányászatból. ezért kellene hát valami nagyobb raktér.

    A küldetésszállal kapcsolatos segítségedet különösen köszönöm, így még érdekesebb lesz a sztori.

    Köszi!

    Fényes csillagok kísérjenek utadon!
  • Shad01
    #42
    Küldetésszál:
    Inventory console - News console - View last quest message.
    Ott szövegesen megadja melyik rendszer melyik állomásán/városán kell dokkolni, hogy felvehesd a következő küldetést. Ráadásként megad egy koordinátát, ahol elrejtett felszerelést lehet felvenni.

    Ha utast veszel fel akkor itt találod róla az infót
    Inventory console - Crew management

    Sajnos ez az egész konzolosdi, küldetéskezelés nem felhasználóbarát, bele kell szokni.
    Pl könnyen ki lehet dobni az raktérből az értékes szállítmányt, ha rossz egérgombot nyomsz.

    Segítség a navigációhoz:

    Ne felejtsd, hogy itt térben mozogsz, rear view-re váltva tudod megadni a magasságot ha kell.
    Ha bármelyik űrállomásra, bolygóra, stb jobb gombbal kattintasz, akkor azt adja meg célnak.
    Ha ugrás előtt Hud és az iránytű segítségével N/W/S/E irányba állsz, illetve "vízszintesen" van a gép, akkor egyből a dokk irányába állva érkezel meg.

  • Bohusek
    #41
    Ha segítesz majd, annak örülni fogok. Küldetésszál? Hm, eddig jelét nem láttam, hogy elém tolna bármi ilyesmit. Persze, nagyon zöldfülű vagyok még, előbb jó lenne feltápolni az alattam dübörgő kicsikét, hogy mind az üzemanyagtartályom, mind a rakterem, mind a páncélzatom kibírjon egy kalóztámadást, kompenzálva a bénaságomat, mondjuk. Ezért most a vérszegény küldetésekből harácsolok össze, amennyit lehet, jelenleg 80 ezer creditem van, kezdenek kissé repetatívak lenni ezek a feladatok, mint aszteroidabányászás és pusztítás, napelem tisztogatás, csomag leszállítás. Néztem a navigációs térképet, ami azért nem annyira felhasználóbarát. Arra gondolok, hogy az adott naprendszert ugyan különböző nagyításban nézhetem, de oldalirányokba mozgatni x %-ú méretarányban áttekintés céljából nem tudom, csak a legnagyobb nagyításnál, de akkor lapozgatom az üres területeket és nem látom össze a dolgokat.
    A kvadráns térkép picit kicsi, az egymásra csúszó neveket nehezen tudom kibogozni - ami egyébként igaz a naprendszeren belüli részre is. Ez utóbbinál például dunsztom sincs, melyik állomásnak mi a neve. A kvadránstérképre visszatérve az egyes naprendszeret kiválasztva ki lehet őket nagyítani? Vagy majd csak ha jártam ott?
    Azt hiszem, sok kérdés merült és merül fel bennem folyamatosan, ami egyrészt jó is lehet, mert az összetettségét jelezheti a játéknak. Másrészt viszont az esetlegesen könnyebb kezelhetőséget jelentő funkcuiók hiánya vagy a kivitelezés módja generálja a kérdést, ami már nem annyira baba. Végül az Elite is hasonló volt, nemcsak a csillagtérképet és a rendszereket, de magát a játékot is fel kellett fedezni. De talán egy tájékoztató írott anyag a jól kialakított, de nem teljes lefedettségű tutoriál mellé jól jönne, csakúgy, mint a nagy elődnél megtették. Lehet, hogy itt is, csak nekem kerülte el a figyelmemet?
  • Shad01
    #40
    Most bent vagyok munkahelyen, ha majd hazaérek, válaszolok a kérdéseidre.

    A küldetések alapból nem időigényesek. A Distress Call vagyis a segélykérés esetén van egy bizonyos idő, hogy teljesítsed. Eszméletlen jól fizet, ha sikerül, de szinte esélytele főleg a játék elején, mert szinte mindig túl messze van a célpont, hogy időben odaérj.
    Ha utast szállítasz, akkor az eltelt idővel csökken a díj.

    Egyébként van egy fő küldetésszál, amin érdemes haladni, mert szép lassan megismertet a játékban lévő lehetőségekkel.
  • Bohusek
    #39
    Nos, nem bírtam várni és csak kóstolgattam a lehetőségeket. Aztán lassan rájöttem, a kis összegű küldetések jellemzően nem időkorlátosak, inkább a távolsági, nagy pénzt hozó feladatok. Ez utóbbiak jelzését egyelőre ki is kapcsoltam. Már összekapartam némi pénzt és gondoltam, mivel bányász/kereskedő vagyok, bővítem a rakteremet, mert 3 portom van. A hajó átépítőképernyőn bal oldalon látom is a felszerelések listáját (hajtómű, raktér, stb), de fejleszteni, ráaggatni a gépre a jobb cuccost, nem találom. De még az árát sem. ez akkor amolyan felszerelés tájékoztató csakúgy a jobb oldali űrhajólista? És akkor a bővítés/hajóvásárlás hogyan zajlik?
  • Bohusek
    #38
    Bocs, a Free Look megvan, gyárilag az F10. A másik kérdésem még a levegőben...Üdv!
  • Bohusek
    #37
    Üdv Pilóták!

    Anno nagy Elite fan voltam Entreprise 128-on tolva, még valahol a sok oldalas papír alapú játékleírása is megvan - gépelve(!). Azóta több klónnal volt szerencsém, pl. az Amigás változathoz is, ahol akkor nagy szó volt, hogy színesben és már akkor felszíni leszállással, ahol felhőpamacsok is tarkították az eget. Aztán emlékezetes volt az Indepentent War II, aminek nemcsak az atmoszférája sikerült nagyon jóra, de az űrbeli fizika és a grafika is nagyon ott volt.
    De végül akármelyiket nézzük, az Elite a kiinduló alap. Napjainkra, ahogy ezt a játékot megízleltem, mondhatom, hogy igen-igen közel áll a trónhoz, és ha nem is ülhet rá, de faraghatnak mellé újabb királyi széket neki.
    Viszont két kérdésem van, remélem, valaki tud rá választ.
    Az egyik, hogy az itt is megosztott játékmenet videóban a pilótafülkében teljes körbe lehet nézni. Vajon ez csak az erre alkalmas kisirányítókarral ellátott joystick-kal lelehtséges. Ugyanis megörültem, hogy egér+nillentyűzettel is irányítható, mint a Freelancer-t, csakhogy a billentyűbeállításoknál balra-jobbra nézéshez van egy-egy gomb, amivel total oldalra fordul, amíg a gombot nyomva tartom, aztán vissza középre. Felfelé pl. nem is igen tudok, de levelé sem, mármint a fülkében ülve. Ehhez általában egy "Free look" gombot biztosítanak, hogy amíg azt nyomva tartom, addig az egér nem a hajót irányítja, hanem a "fejemet". Szóval, valaki rájött már erre, lehetséges-e ilyesmi egérrel?
    Másik, hogy felvettem egy küldetést - emberek átszállítása - de elfelejtettem, hova is vigyem, a három koordinátaérték nem sokat mond, a neveket sem találom a koordinációs térképen - nem mintha azt megjegyezném ennyi infó között. Gondoltam, ha kidokkolok, esetleg ad egy koordinátajelet, mondjuk a térképen, de nem. Mondjuk, nem is várom el, hiszen a lényeg, hogy én irányítsam a hajót, beleértve a navigációs csillagtérkép kezelését is. Ez rendben van, de gondoltam, valami hajónapló vagy küldetésnapó azért csak van, ahol visszakereshetem, milyen feladatokat vállaltam el. Na, ezt nem találom. Tudja valaki, elő lehet-e csalogatni valahonnan a küldetés logfájlt?

    Előre is kösz a segítséget!

    egyébként első küldetésnek felvettem egy aszteroidamező ritkítást, ami szép summát fizetett volna, csakhogy meghiúsult. A feladat nem írta, hogy időkorlát is van, és mire odaértem, addigra törölve lett a feladat, időcsúszűs miatt. Ez azért kissé inkorrekt volt a megbízók részéről...

    No, üdv!
  • Shad01
    #36
    Játszik valaki a játékkal?

    Tegnap megvettem 5 EUR (-75%) volt a steamen.
  • Cooper911
    #35
    Steamen most 50% kedvezmény! (9EUR)
  • Shad01
    #34
    Innen tölthető:
    http://www.demonews.de/Spiele/Evochron-Mercenary/Demos/Evochron-Mercenary-Demo-2419/
  • Shad01
    #33
    Le tudta valaki tölteni a demót?
  • gosumofo
    #32
    demo

    -20% akció a steamen a játékra
  • Ironman2
    #31


    folytatás
  • leopard26
    #30
    Jah!bedokkolsz az állomásra és jobb oldali legalsó menüpont,alul kiírja majd az árat amit fizet érte!

    azt valaki tudja esetleg hogy egy küldetés felvétele után ,elindulok a küldire,ugrok és amikor odaérek törli a küüldetést!ez miért van?
  • VikingPingvin
    #29
    Marha jó ez a játék. Olvastam, hogy vannak benne questek, de nem jöttem rá, hogy lehet felvenni őket. Valaki?
  • lammaer
    #28
    Csak olvasgatok meg elolvastam pár review-t, ezekből azt szűrtem le hogy új/több hajót nem lehet venni, viszont modulokat/komponenseket lehet cserélgetni.

    "Customize the look, functionality, and performance of your ship with the component-based shipyard. Design and build your ship for the role you want to play. "

    Szóval nincs olyan komplex mint az X3.
  • RIZLA
    #27
    cseréljétek erre, és nem lesz háttere
  • BladeW
    #26
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ó hogy szarjon sünt aki kitalálta a dubstepet, ennél idegesítőbb zenei stílus nem létezik az egész galaxisban.
  • Ironman2
    #25
    Bár ez a rengeteg hud,meg müszer kicsit zavaros nekem,de majd belejövök
  • Ironman2
    #24


    12 perces gameplay.Hihetetlen milyen jól néz ki
  • Ironman2
    #23
    Még annyira nem merültem bele,de majd leirom a tapasztalataimat
  • mukievil
    #22
    Ebbe lehet a nagyobb hajókat is irányítani ?
  • BladeW
    #21
    Én anno az Evochron Renegade-t meg is vettem, de nálam nagyon kihúzta a gyufát, hogy miközben be vagyok dokkolva egy bázisra jönnek a kalózok, és szétlőnek a picsába... Ezt mégis hogyan gondolták?? Nem értem. Remélem ebben már nincs ilyen baromság.
  • Ironman2
    #20



  • Ironman2
    #19
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Itt vannak letöltési linkek:
    http://www.rlslog.net/evochron-mercenary-v1-408-cracked-theta/
  • mukievil
    #18
    Ezzel én is nyomtam :D! Isten király volt anno! :D
  • Desiderata #17
    hú ez jól néz ki, kipróbálom, Terminal Velocity óta nem játszottam ilyen játékkal, az pedig volt vagy 15 éve :))
  • mukievil
    #16
    Jah, én is ránézek szerintem! Elég jónak tűnik!

    Egyébként akkor még nem jelent meg ? Vagy ti mivel játszotok ? Demo, vagy előző részek ?
  • Frosty01
    #15
    nem rossz igy első blikkre. miről szól maga a játék?