194
  • lestyanrobi
    #74
    Jah és Kecskeméten is mondhatnál pár ilyet. Itt nem hiszem, hogy találsz, túl kicsi város.
  • Marko001
    #73
    Azt én is rohadtul utálom, hogy nem tudok elmenni úgy egy szórakozóhelyre, hogy ne legyek totál füst szagú. Ha beugrok egy órára mondjuk egy kocsmába, akkor lehet megint kimosni a ruhát, ami rajtam van.

    " Ezt miért kell elviselnie azoknak, akiket ez ZAVAR? "

    Azért, mert aki szenvedélyesen dohányzik, úgy gondolja, hogy joga van dohányozni és leszarja azokat, akiket ez zavar.
  • lapaleves
    #72
    buszon kannásbor?
  • lestyanrobi
    #71
    Igen, igazad van. Viszont én most biztosan nem vennék hibridet, akkor se ha ugyanannyiba kerülne, mint a többi autó.
  • lestyanrobi
    #70
    Ha mondasz néhányat Szegeden, megyek.
  • lapaleves
    #69
    de ha most nem csinálják, akkor sose lesz olyan, amilyet írsz. akkor ér valamit, amit most csinálnak, vagy nem?
  • Rotyoka
    #68
    Ne menj dohányzó helyekre szia. Van belőlük bőven csak mind üres.
  • lestyanrobi
    #67
    egyelőre semmit se ér. Ha átgondolják, hatékonyabbra csinálják nagyobb sebességnél is és egy szupertakarékor dízellel párosítják, akkor jó lehet.
  • lapaleves
    #66
    most akkor jó a hibrid szerinted vagy nem? döntsd már el.
  • A1274815
    #65
    Az igaz, de a gyártónak is érdeke és ha az jól megkapja a magáét, majd továbbítja a forgalmazó felé.
  • lestyanrobi
    #64
    A hibrid meg egy nagy vicc egyelőre, csak városban van előnye egyelőre és ott sem váltja meg a világot. Mondjuk legalább gondolkodnak, lehet még ebből valami.
  • lapaleves
    #63
    már éppen ideje volt. sok rohadt bagó majdnem megölt. remélem a gyerekem már rendes kábítószereken tud majd szocializálódni, nem ezen a füstös szaron.
  • lestyanrobi
    #62
    Engem nem érdekel, hogy a dohányosok szennyezik a légkört. Nem hiszem, hogy ahhoz hasonlóan rosszat tenne, mint például a sok autó. Engem ez érdekelne: miért kell nekem azt elviselnem, hogyha bármilyen zárt helyre bemegyek, és előtte bent cigiztek, vagy ha a kocsmában legalább 3-4 asztallal arrébb cigiznek, még akkor is, mikor hazaérek bringával (ami egy kicsit ki is szellőztet), erős hamutál szagom legyen? Sőt, ha ráteszem a hátizsákomat, vagy előtte használt ruhadarabomat akármilyen másik "tiszta" tárgyra éjszakára, az is teljesen bűzleni fog másnap. Ezt miért kell elviselnie azoknak, akiket ez ZAVAR? Szinte nincs olyan kocsma, ahol ne lennének cigisek, vagy teljesen el lennének zárva tőlünk. Ott még nem zavar annyira, de otthon nem akarom, hogy olyan szagom legyen, mint egy rohadt hamutálnak. És nem csak a ruháim veszik át a szagot, hanem az egész hajam és a bőröm is beszívja állandóan és ez szerintem már gusztustalan. Oké, van olyan, hogy fürdés, de addig is azt érzem állandóan és lebeg a szemeim előtt egy hamutál képe.
  • Molnibalage
    #61
    Az a cigit teherautó viszi a boltig, úgyhogy ne képzeld azt feltétlenül, hogy te kevézbé szennyezel...
  • Molnibalage
    #60
    Teljesen más fejta szennyezés produkál. Közlekedni sajos kell, dohányozni meg nem.
  • Molnibalage
    #59
    Mivel szénből minden előállítható, ami olajból a belsőégésű motorok még elketyegnek egy ideig...

    A hibridautó meg parasztvakítás. Lehet, hogy kevesebb benzint eszik, csak több technológia van benne és akkut is x évenként cserélni kell, csak az nem filléres akkumlátor. Az egész életciklusra vett energiafogyasztás nem igazán meggyőző kőolaj egyenértékben számolva...
  • Molnibalage
    #58
    Miért a gyártónak? A forgalmazó követte el a bűnt, hogy illetéktelennek adta el a cuccot...
  • Molnibalage
    #57
    Nekem nem volt szükségem ilyen dolgokra. Soha nem éreztem késztetészt arra, hogy rágyújtsak.
  • NEXUS6
    #56
    "... ami a várakozások szerint fordulópont lehet a dohányzás elleni globális harcban."

    A dohányzást kéretik kicserélni, akármelyik manapság trendi szóval? terrorizmus, pénzügyi válság, kőolaj elfogyása, klíma katasztrófa ...
    Csak, hogy érezzük azt, hogy a média hogy működik, hogy próbálják strukturálni, néhány dologra irányítani a figyelmünket.
  • SNP
    #55
    akasszuk fel a dohányosokat! a dohányos is gyilkos !
  • Rotyoka
    #54
    Orsós Viktor ról magyarította a nevét, és cigány származású, nem is tagdta 1x sem.
  • Rotyoka
    #53
    Azért kurvajó lenne ha tisztáznánk azt, hogy a dohányzás nem csak a cigizésből áll.

    Ott van még a tubák, szivar, pipa és a többi. GEci jó lenne ha a cigisek miatt nem szopatnák a kúltúr dohányosokat is.
  • NEXUS6
    #52
    Persze, hogy kihasználják a dohánygyárak. Csak eddig az állam nem piszkálta őket, reklám lehetőségeket adott nekik, az boldog amerikai életforma, az amerikai álom része volt a Malrboro. Aztán persze lenyúlta a jövedéki adót.

    Aztán minden változott. Ugyan jött fitneszőrület meg ilyen trendiségek, de mellette az állam már egyre kevésbé védi az embereket, a középosztályt, az egész társadalmat gyak eltartó szakképzett melósokat. Ezzel viszont olyan életmód felé terelgeti az embereket, amibe a bagó inkább belefér, mint a testmozgás.
    Egyéni felelősség tényleg az, hogy bagózol/nem bagózol, helyesen táplálkozol/vagy nem, sport .... stb. A gyilkosság is egyéni döntés és felelősség.
    De amikor szélesebb rétegek között jelennek meg a deviáns viselkedési formák, akár a bűnözés is, nem pedig visszaszorulnak, hanem még terjednek is, akkor ott bizony felmerül azok felelőssége, akik az egészet okozták döntéseikkel.

    (Offtopic, romák ugyan ez, a romák a társadalom perifériáján élő emberkék, sokkal súlyosabban hatott rájuk az utóbbi 20 év társadalmi átalakulása, bűnöznek mint állat, ez kb tény, na most odamenni szépegyenruhában és masírozni elöttükk, az ugyan így nem fogja megoldani a problémát. Ettől még egyetértek azokkal is, akik azt mondják, hogy akár aktívan is meg kell védeni egy-egy még a bűnözéstől át nem járt területet).

    Az, hogy a gyárak ezt a helyzetet hogy használják ki, mennyit kaszálnak, akármi, már tényleg lényegtelen. Amúgy ahogy itt felmerült hasonlítsuk csak össze az alkoholfogyasztással, Dettó ua téma. Csak amíg alkoholizálni nem bűn, vannak neves borászatok, márkák, termékek, addig a dohánylobbi valahogy alulmaradt a versenyben. Felmerül a kérdés, hogy milyen lobbi nyomul a helyükre? Az alkohol, a gyógyszer, vagy a kender lobbi, az elektrónikus kábszerek, filmgyártás, játékipar? Mert bármelyik hasznot húzhat politikailag és gazdaságilag a bagózás visszaszorulásából.
    Pusztán csak mert világ a világ az emberek használnak tudatmódosító szereket, és ez mióta világ a világ kiba jó üzlet.
  • Molnibalage
    #51
    Vagy nem. Valóban mindenfelé szállhat a cigifüst, de azért egy olyan országban, ahol több százezer alkolista él ez elég vicces kijelentés.
  • csimmasz
    #50
    MOst lehet megköveztek de a dohányosok mind birkák.
    Én is az voltam,a szokásos sztori.
    Általános utolsó év,nagymenőnek éreztem magam mert én már a haverokkal dohányozni jártam.
    Aztán kezdett benéni a fejem lágya és rájöttem hogy ez nekem nem jó.
    Kaqtonaság alatt 3 szor próbáltam leszokni,de hiába.
    Leszereltem és elhatároztam hogy én azt csinálok ami nekem jó és nem azt amire kényszert érzek.
    Kb 7 év után leszoktam,most látom hogy az összes haverom akik még mindig a rabjai, habzó szájjal üvöltik hogy de ö nem is akar leszokni,neki kell a cigi mert megnyugtatja,stb.
    Mind önámitás,gyenge szánalmas jellemek.
    És még én kérek elnézést amikor a pofámba fújja a sok seggfej és meg merem emliteni.
    Most pedig lehet anyázni,bár azért kicsit mindenki nézzen magába.
    És igen nagyon jó ötlet,mert a sok kis suttyó pöcs mint amilyenek mi is voltunk nem találja menőnek a szarszinű gagyi dobozos cigit,igy kevésbé lesz vonzó.
  • BCS pixel
    #49
    leginkább azok bagóznak akiket nem igazán érdekel a saját egészségük, vagy akikben túlságosán erős a csorda szellem, vagy akikre túlságosan hatottak az amcsi filmek, amikben a menő főhős mindig szívott valamit

  • wednes
    #48
    Elfogadom amit mondasz pontosan azért, mert nincs abszolút igazság, ebbe a szürke "tengerben". Igazából csak nézőpontok sokasága. Viszont sok más nézőpontot is lehet látni. Azt is lehet mondani ezt a helyzetet meg pont a dohánygyárak használják ki. "Vigaszt" nyújtanak neked a termékükkel. Azért sincs objektivitás, mert van olyan egyén aki ugyanolyan egzisztenciális csapdába vagy rosszabba van, mégsem dohányzik.
  • zserrbo
    #47
    Én ugyan nem dohányzom, de olyan az amerikai szesztilalom jutott eszembe a hír hallatán.
  • wednes
    #46
    Persze, hogy nem csak itt csúcsosodik ki. Igen a világon ezerféle gond van és semmi sem fehér és fekete. 100%-osan jó megoldás sose lesz. Ezt paradox módon egyszerre kell elfogadni és küzdeni ellene.
    Ha mindennek a mélyére ásunk akkor kiderülhet, hogy egy gyilkos nem is lett volna gyilkos, kiderülhet, hogy mindenki áldozat. Mégis el fogod ítélni, mert nem tehetsz mást ezen a világon.
    Akiktől meg igazságtalanul elvették a jövőt és ezért bagózik, nem ez fog rajta segíteni, hogy havi 30 ezret költsön erre a vigaszra.
  • NEXUS6
    #45
    Én azt látom, hogy az embereket beleszorítják valami egzisztenciális csapdába, ez lehet akár egy viszonylagos, de céltalan jólét is, másnak meg a totális reménytelenség. Ilyen esetben egy bizonyos fajta stresszoldó, az életet struktúráló, pótcselekvés hatása lehet a ciginek. A rendszeres sportnak méginkább, az még jobb lenne, csak azzal az a gond, hogy viszonylag sok időt, és eleve rendszer szerű életmódot jelent. Óreánként 5-5 percet akkor is el tudsz csenni a munkaidőből, ha naponta 10-12 órát melózol. Egyben ezt az 1 órát viszont soha nem kapnád meg a főnöködtől, mert kivágna.

    Ilyen esetben még egyet belerúgni ezekbe az emberekbe nem tartom korrektnek.
  • A1274815
    #44
    És ott nem is a "mekis" a legrosszabb, legalább is ne próbálja meg senki beadni, hogy zöldségeket is tartalmazó ételek, veszélyesebbek, mint valami fözeléknélküli jó kis zsírban tocsogó menza-kaja.
  • wednes
    #43
    Ebben igazad van.
    Szerintem viszont valamit elérhet ez a csomagolás. Elsősorban a fiatalokra akarnak hatni vele, lehet, hogy beválik lehet, hogy nem. Viszont a csomagolás, most nem pozitív reklámot fog sugallni. Mi történik maximum? Ronda igénytelen lesz a cigaretta doboz. Ennyit szerintem megér egy próba.

    Abba is igazad van, hogy ezer más dolog is egészségtelen. Ennyi erővel a mekis dobozokat is hasonlóra lehetne változtatni. És nem is állna messze az igazságól.
    Ezt is támogatnám. :)
  • NEXUS6
    #42
    Jó ez a gondolat, csak ez a dolog nem a cigi körül csúcsosodik ki.
    Lehet fikázni a bagósokat, hogy nihilisták. És mi még nihilista a világon?
    Ó csak a média értékrendje, a hírek, a filmek, a politikusaink, a vezetőink nyilatkozatai. Az hogy melyik társadalmi réteg kezd el nagyobb számban bagózni az bizony jól jelzi, hogy melyik társadalmi rétegtől vették el valamikor mostanában a jövőt, vagy legalább is propagálják ezt felé.
  • NEXUS6
    #41
    Nem, ez se jó, egyszerűen ki kéne tiltani a filmekből a cigit. Lehet, hogy a rossz arc szívja, de van akinek meg ő a főhős. Világmegmentő Brúsz Willisz meg cigerettázási kultúrát teremtett, hogy erről már ne is beszéljünk.
  • pauly
    #40
  • NEXUS6
    #39
    Elég kocadohányos vagyok. Igazából ettől is igyekszem megszabadulni, de ez röhögcséges ami folyik a dohányzása körül.
    Az erős dohányosság bizony komoly kockázati tényező, és így van akár a környezet számára is. Azon kívül a cigi is simán okoz közúti balesetet, amikor rágyújt az ember, megoszlik a figyelme, egy kéz kiesik, nem kevés balesetet okoz a dolog.

    De szerintem, minekután a hivatalokban, munkahelyeken, akárhol elég jelentősen korlátozták a cigizést, ez már tök értelmetlen.
    Ha nagyon zavaró lesz, elterjednek megint a cigarettatárcák, amelyek bizony sokkal ízlésesebbek lehetnek, mint a legcsicsásabb doboz. Ha kirax egy míves ezüst cigitokot az asztalra, azzal nem hogy rombolni, hanem kicsit növelni fogod az imidzsedet.

    Ez a cigizés vakságot okoz meg kb baromság, ami a képen is van. Persze, ha mellette van egy súlyos cukorbetegséged, amit meg a helytelen táplálkozástól kapsz, akkor nem háborodok fel ezen a gagyi propagandán, majd ha minden veszélyes/ellenőrizetlen hatású kajára is ráírják, hogy cukorbetegséget, függőséget, kóros elhízást, májkárosodást, szív és keringési rendszeri panaszokat, betegséget, a csontritkulás súlyosbodását, az immunrendszer általános legyengülését okozza/okozhatja...(ez kb egy hamburger).
  • BCS pixel
    #38
    a filmekkel lehetne a legtöbb eredményt elérni, ha a filmekben a szimpatikus főhős kifejezetten lenézné, megvetné a dohányos arcokat, akkor a fiataloknak abból az jönne le hogy a dohányzás nem menő
  • wednes
    #37
    A nem törődsz a jövővel nincs célod. Lehet ezért nem törődsz vele, vagy esetleg félsz tőle?
    Pont aki a CSAK jelenbe létezik az fél. Benne van, hogy a jövő bizonytalan, bármi történhet vele és inkább NEM foglalkozik vele.
    Minek éljek egészségesen és törődjek a környezetemmel, ha holnap elüthet egy villamos?

    Persze tőlem bárki dohányozhat önszántából, ha nem károsítja vele környezetét, nem a gyerekei elől veszi el a pénzt és ha beteg lesz, nem megy kórházba.
  • Looooser
    #36
    ha folyton a jövővel törődnék, akkor folyton félnék, és ha félek nem hiszem hogy jó az élet.... ki akar folyamatos félelemben élni??
  • Looooser
    #35
    az autók elött is volt élet a földön, s talán még jobb is és érdekes akkor is pipáztak.....