194
  • NEXUS6
    #114
    #92-re ment.
  • NEXUS6
    #113
    "A bagósok majd rinyálnak egy darabig, meg nem járnak majd kocsmázni piti kis sztrájkjuk jeléül. Aztán majd rájönnek, hogy hiszen eddig sem azért jártak kocsmába, mert csak ott lehet cigizni.
    Szépen lassan minden vissza fog állni a régi kerékvágásba, leszámítva hogy már nem lesznek füstösek a kocsmák és esetleg olyanok is bemennek majd azután, akik a füst miatt addig nem tették ezt meg."

    Azért vannak ám apró kis különbségek Nyugat-Európa, meg kishazánk között. Én 2 lehetséges verziót látok.
    A.) Szépen mindenki lexarja a szabályozást kocsma szinten legalább is, mert egy 60 éves totál alkesz törzsvendégnek, akinek 30Ft/óra a fogyasztása, a csaposjózsi akivel mondhatni puszipajtások nehezen magyarázza meg az emberke a frankót.
    B.) És itt jön a második dolog. Mennyibe kerül ugye egy sör Angliában egy pubban, vagy nyugat Európában? Olyan 3-4 euró. A hazai kocsmában meg 1-2 euró max. Hát kb ennyivel kevesebb ideje van a hazai kocsmatulajnak, hogy kibekkelje, amíg a népek visszajönnek. Plusz jövőre további megszorítások várhatók, ami tovább nyomja lefelé a vásárló erőt. Nálunk egy kocsmatulajnak nincs féléve malmozni.
    Ezzel a döntéssel most a Kormány simán kinyírhatja a vendéglátó ipart.
    Csak szólok.
  • NEXUS6
    #112
    Ámen!
  • csimmasz
    #111
    Ez nekem nem jó sms fizetés,magyar kártyám nincs?
    Ráadásul a parazita szolgáltató leveszi a felét legalább.
  • csimmasz
    #110
    Tényleg?
    Ezt nem tudtam,menyit kóstál az a vip?
  • csimmasz
    #109
    Ez igaz lehet,bár szerintem minden józan gondolkodásu ember belátja.
    Akik hisztiznek, azok a tipusok akik megvannak sértődve ha az autómban nem engedem őket dohányozni.
    Pedig elmondom, hogy ha dohányozni akar szóljon és megállok,az nem jó és én vagyok a bunkó.
  • Grr1234
    #108
    Pénzért lehet (VIP jog).
  • Marko001
    #107
    Tuti, hogy a tanulmányozott országokban is volt hiszti bőven. Majd itt nálunk is belátják idővel.
  • csimmasz
    #106
    2011 de Sg-n még mindig nincs szerkesztési lehetőség?
    Veszteséges a cég vagy miért nincs fejlesztés?
  • csimmasz
    #105
    Ha nélkül!
  • csimmasz
    #104
    Ezt mindenhol belátják csak úgylátszik MO kivétel.
    Az összes dohányos barátom megelégedettséggel használja az elkülönitett helyeket,eszébe nem jut hisztizni,itt van némi kultúra az emberekben.
    Sajnos legtöbben azt gondolják csak jogaik vannak kötelezettségei,nem.
    De ha mindenki joga adig tart, amig nem korlátozod másokét.
  • Marko001
    #103
    Sehányszor, mert ilyen rohadt nagy füstben (mint ami a magyar kocsmákban van), ki az az ökör, aki kajálna? Ja és "szivem" ám a nénikéd. :)
  • vegicsek
    #102
    Micsoda csapás a dohányzásra! fellendül a különböző mintázatú cigarettatárcák ipara aztán csá..
  • wednes
    #101
    Pontosan.

    "A dohányipar és a vendéglátóipar állításai ellenére minden országban, ahol dohányzás elleni törvényt vezettek be, a dohányfüst-mentes környezetek népszerűek, és semleges vagy pozitív hatással vannak az üzleti vállalkozásokra, köztük a vendéglátóiparra. Ezek az eredmények hasonlóak valamennyi tanulmányozott országban (Ausztrália, Kanada, Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Norvégia, Új-Zéland). Vagyis nem érte káros hatás a bárokat és éttermeket, és az idegenforgalomra sem volt kedvezőtlen hatással a dohányzás tiltása. A dohányfüst-mentes közösségekben működő vendéglátóipari helyeken az árak hasonlóak voltak olyan helyek áraihoz, ahol nem voltak dohányzással szembeni korlátozások. Az ilyen jellegű bizonyítékok cáfolják a dohányipar olyan hamis állításait, hogy a nemdohányzó helyek létrehozása gazdasági veszteséggel jár."

    A dohányzás törvényi szabályozása az Európai Unió tagországaiban és a dohányzás korlátozására irányuló törvények hatásai
  • csimmasz
    #100
    Te neked a vallásid a dohányzás?
    Mert olyan elszánt vagy.
  • Phoenix lord
    #99
    ott a pont!!
  • csimmasz
    #98
    Itt Olasz országban sem lehet dohányozni csak a kijelölt helyen.
    Mégsem mentek tönkre a bár ok.
    El kell különiteniu a helységet elszivóval kell ellátni és enyi.
    A sötét dohányos meg inkább örülne mert igy akkor is tisztább levegőt sziv ha mindenki dohányzik,ego kevésbé mérgezi magát.
    De nem majd leáll a világ gazdaság mert a taplók nem fújhatják ahol nekik tetszik.
    Beléptünk Európápa de az eszünk még a vasfüggöny mögött maradt.
  • Rotyoka
    #97
    Hányszor kapsz a magyar kocsmákban rendes éttermi kaját szivem?
  • Marko001
    #96
    "Más egy pub és már egy magyar kocsma. Pontosabban ez olyan mintha az oxigén bárt és a tescot hasonlítottad volna össze"

    Már hogyan lenne olyan? Angliában a kocsmát pub-nak hívják. Ne a Pesti "magyar pub"-okhoz hasonlítsd már...
  • Marko001
    #95
    A barátaimat nem az alapján fogom megválogatni, hogy ki dohányzik és ki nem. Ha te így csinálod, akkor az elég gáz. :) Régebben amúgy én is bagóztam, de rájöttem hogy egy baromság, ami még sokba is kerül és letettem. :)
    "élni és élni hagyni" -> De én csak viseljem el a cigifüstöt, még ha ez nekem nem is jó. Már itt meg is bukott az elved.
  • Rotyoka
    #94
    Más egy pub és már egy magyar kocsma. Pontosabban ez olyan mintha az oxigén bárt és a tescot hasonlítottad volna össze
  • Phoenix lord
    #93
    én azt gondolom hogy ez az ausztráliai ötlet nem rossz.
    pontosan a fiatal korosztályt kell megcélozni mert ők a legbefolyásolhatóbbak
    aki már kőkemény cigifüggő és nem akar az istenért sem leszokni azon már nem lehet segíteni.de ha egy tízéves gyerek odamegy és megkérdezi hogy miért cigizel akkor nem azt kéne mondani hogy mert tök jó meg idegnyugtató meg milyen raj leszel tőle hanem azt hogy elrontottam annyi idősen mikor olyan fiatal voltam mint te és már képtelen vagyok abbahagyni a cigizést.de TE ne kövesd el ugyanezt a hibát bárki bármit is mond. az én családomba is vannak dohányosok de mivel ALKALMAZKODNI kell ezért már megszoktam.annak ellenére hogy abszolút anti-dohányos vagyok. soha ráadásul már-már undorral nézek a cigisdobozokra mert pontosan tudom azt Mit nyújthat és mit nem.tudom mert én is elszívtam 1-2 szálat mert milyen raj leszek tőle. elszívtam semmilyen pozitívumot nem éreztem. mondom ezért adjak ki én egy valag pénzt? a semmiért? a raj-ságért?
    bocs de ha ez az ára nem kell a rajság. azt a pénzt és másra is el tudom költeni olyasmire aminek sokkal nagyobb haszna van.és igen nem kell dohányozni csak azért hogy kemény gyerek legyél megmutattam már párszor hogy e-nélkül is lehet kemény lenni :) (mondom mindezt én középiskolás fejjel)
  • Marko001
    #92
    Az Angliában élők szerinted mennyire kocsma népség? Mert szerintem nagyon, mégsem lehet cigizni a pub-okban. Ja és a rolót sem kellett lehúzni, csak azt az időt kibekkelni, amíg az emberek megszokták az új helyzetet.
    Itt is ugyanaz lesz majd a helyzet, ha jövőre betiltják a cigit zárt helyeken (legalább is nagyon remélem). A bagósok majd rinyálnak egy darabig, meg nem járnak majd kocsmázni piti kis sztrájkjuk jeléül. Aztán majd rájönnek, hogy hiszen eddig sem azért jártak kocsmába, mert csak ott lehet cigizni.
    Szépen lassan minden vissza fog állni a régi kerékvágásba, leszámítva hogy már nem lesznek füstösek a kocsmák és esetleg olyanok is bemennek majd azután, akik a füst miatt addig nem tették ezt meg.
  • WoodrowWilson
    #91
    Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Kocsmába nem a cigi miatt jár az ember, sőt, az alkoholistákon kívül a többség még csak nem is az alkohol miatt, hanem azért, hogy egy jót dumáljon a haverokkal, megnézzen egy focimeccset, stb. Ugyanúgy fogunk kocsmázni jövőre is, aki el akar szívni egy szálat, az kimegy a járdára és kész. Azokat a láncdohányosokat meg, akik nem bírják ezt elviselni, és ezért nem járnak majd, pótolják azok, akik eddig nem jártak a füst miatt.
  • NEXUS6
    #90
    Kocsmában az emberek min. 90% bagózik. Akkor szerinted?
    Bárhova mehetsz, vannak olyan éttermek, ahol tényleg jól elkülönítik a dohányzó/nemdohányzó részt.
    Miért baxogatod inkább a bagósokat? Tudod "élni és élni hagyni", van egy ilyen elv. Ha jól tudom Al Capone találta ki, de legalább is alkalmazta, amikor gennyesre kereste magát a szesztilalom idején.
    Ha 8-an elmentek kocsmázni és 6-an bagóznak, akkor milyen barátaid vannak? Vagy a barátaidat válogasd meg jobban ("büdös bagósok - hehehe) vagy talán előbb őket próbáld rávenni, hogy olyan helyre menjetek ahol ők majd jól nem gyújtanak rá. Tejbár, mekike, ilyenek.
  • NEXUS6
    #89
    Van a haverokkal egy törzshelyünk, télen, amikor nem nyitnak ablakot ajtót, télleg iszonyat a füst még bagós embernek is. De miért is, mert az emberek oda járnak.

    A tulajjal beszélünk, ilyen tisztességes és tisztelettudó, pedig nálunk sokkal idősebb fazonnal vendéglátosok között még nem igazán találkoztam. A Batthyány környékén van 1-2 alacsony árral dolgozó hely, és persze ott van mondjuk a Belga-söröző is, de ez azért alacsony ár + szolgáltatás + akármi tekintetében ez elég jó. Na mindegy, szal tulaj mondja, ha kijön a bagó ellenes törvény, akkor valszeg lehúzza a rolót, a lambériát eltüzeli és megy a moszkvatérre, akarom mondani a széllkálmántérre koldulni.
  • Marko001
    #88
    Ez a hozzáállás a legnagyobb probléma:
    "Olyan ember NE járjon kocsmába aki a füst szagot nem tudja elviselni"
    Ennyi erővel a dohányos meg NE gyújtson rá, amíg a kocsmában van, mert ezzel esetleg másokat zavar.
    Ha elmegyünk 8-an kocsmázni és abból 6-an cigiznek, akkor szerinted majd tudunk nemdohányzó helyre menni, mi? Jó vicc.
    Vagy akkor inkább maradjak otthon?
  • WoodrowWilson
    #87
    Ha egy 10 fős társaságból ketten cigiznek (nálunk pl. ez a helyzet), már nem mehetsz nemdohányzó helyre.
  • Marko001
    #86
    Amikor szóbakerül a cigi betiltása a zárt helyeken, sok dohányos akkor azzal jön, hogy joga van cigizni és hogy ezzel a húzással a jogait korlátoznák.
    Ha viszont a másik oldalt nézem, akkor a nemdohányzónak meg joga van a dohányfüstmentes levegőhöz, akár egy kocsmában is.
    Az meg elég hülye szöveg, hogy akkor menjen nemdohányzó helyre. Mert miért ne lenne neki is joga bármilyen helyre menni, mint egy dohányosnak?
    Ez egy örök vita és soha nem lesz olyan állapot, ami mindenkinek megfelelne.
  • Rotyoka
    #85
    Mellesleg neki ugyan annyi joga van dohányozni, mint neked sírni az miatt hogy miért dohányzik.
  • Rotyoka
    #84
    Itt vitatkoztok hogy jaaj füstös a ruhám..

    Akkor kérlek szépen mond már el, hogy a NEM DOHÁNYZÓ HELYEK miért mennek sorra tönkre? Ja mert oda senki sem jár. Olyan ember NE járjon kocsmába aki a füst szagot nem tudja elviselni, ezt úgy mondom hogy nem cigizem, csak tubákolok ill. alkalmanként pipázom.

    Keressetek nem dohányzó helyet, és élvezzétek addig a pár hétig amíg nem megy tönkre.
  • Marko001
    #83
    Ezen a dolgon előtted senki nem akadt fenn, pedig a 82. hsz. a tied. Amúgy meg nem tökmindegy? :)
  • Gladiator
    #82
    Ez a hir milyen modon tudomanyos? Vagy informatikai?
  • wednes
    #81
    Régebben ugyan ilyen harc volt például a biztonsági öv ellen. Korlátozza az ember szabadságát, "leláncolják" mint egy "bűnözőt", kényelmetlen, zavaró a vezetésben, felesleges sőt egyenesen veszélyes. Hiszen bent ég a szerencsétlen az autóban a beszorult öv miatt stb. Az egyén élete, ő döntése, nem korlátozhatja senki se az szabad, független autósokat akaratuk ellenére (igazi jogvédő hozzáállás).

    Csak az emberek nem értik, hogy amit egyénileg elkövetnek az összesítve egy "tömeg jelenség". Elképzelhető, hogy soha az életben nem szenved balesetet az egyén ergo felesleges neki az öv. Elképzelhető, hogy a dohányos sose lesz rákos beteg, esetleg vigyázz is a környezetére, vesz a cigi mellé még kenyeret is azért. De ez összesítve sose lesz ilyen pozitív a mérleg. Összesítve a a bagózást a tömegre igen is súlyosan káros hatásai vannak, ezért muszáj korlátozni a tömeget így az egyént is.
    Ugyan ez volt a biztonsági övnél is. "Nem kötöd be magad? Nem zavar, hogy szétkenődsz a szélvédőn mint a mosott szar? Esetleg a kirepült szétroncsolt tested másba is kárt tehet? Jó akkor 50 ezer, helyszíni, ez majd elveszi tőle a kedved." Mikor kötelezővé tették az öv használatát 50%-al csökkent a halálos balesetek aránya. És itt is látszik, hogy nem az ész érvekkel tudtak hatni egyes emberekre, hanem az erőltetett szankciókkal és ez a szomorú, hogy erre van szükség.
  • torreadorz
    #80
    A hozzászólásokból simán látszik, hogy miért jó az ausztrál tervezet, és hogy miért kell minden erőből meggátolni a dohányzásra való rászokást fiatal korban.

    Ugyanis a dohányzás benne van a top5 legerősebb függőséget okozó drogok között, és aki már rászokott, az nincs az az isten hogy le lehessen szoktatni róla, maximum ha ő maga akar leszokni (de sokszor ez sem sikerül) vagy ha teljesen betiltanák (de akkor meg fellendülne a csempészet). Ez látszik is a dohányosok hozzászólásain, semmilyen érvvel nem lehet őket meggyőzni, nem is csoda, hisz az ő hozzállásuk nem valós érveken/tényeken alapul, hanem kőkemény függőségen.

    Viszont a tanulmányok kimutatták, hogy azok a fiatalok, akik 18-20 éves korukig nem szoknak rá a cigire, később már nem is fognak, igy ez a tervezet kiváló erre a célra és a nem függőknek nem kell magyarázni, hogy mi a baj a cigivel.


    Más:
    az egy teljesen hülye érv, hogyha a cigit betiltják akkor miért nem tiltják be az autokat is mert az is pöfög. Puszta matematika az egész.
    A cigaretta egy káros, függőséget okozó szenvedély, aminek a betiltása jelentösen növeli az életkilátásokat, az autó meg egy munkaeszköz, aminél per pillanat nincs jobb. Ráadásul a fenti logikán elindulva, hamar ott tartanánk hogy tiltsuk be a gyárakat is, mert azok mégjobban szennyeznek és végül nem lenne se gyógyszer, se élelmiszer előállítva és jönnének a globális járványok meg az éhezések a gyógyszer és élelmiszer hiány miatt, igy sokkal több ember halna meg, mint ha engedjük hogy az autók szennyezzék a levegőt.

    A ciginél viszont semmi ilyesmi nincs, ha betiltják mellékhatása nem lesz, csak előnye. Aki ezt érti, annak nem kell magyarázni, aki nem annak hiába...
  • syn7h37ic
    #79
    Aki dohányzik, az buzi!
  • wednes
    #78
    És most azért ne küzdjünk a dohány lobby ellen, mert biztosan valami más sötét érdek húzódik meg mögötte?? Minden összeesküvés? Lehet...de akkor nihil módon álljunk hozzá?
    Ennyi erővel minden lobby. Lobby a bűnözés elleni küzdelem is. Eleve "értelmetlen" hiszen bűnözés mindig is lesz, nem oldja meg a valós problémát, csak "tüneti kezelés". Viszont a börtönt építők és üzemeletetőknek, az állami erőszakszervezetben dolgozók "érdeke". Nekik ebből van munkájuk, ráadásul a rendőrök, kormányok vissza is élhetnek hatalmukkal, tehát veszélyeket is rejt magában a bűnözés elleni harc. Védje meg mindenki magát. Jah, hogy az meg már a fegyver lobby érdeke lenne, az se jó.
  • csimmasz
    #77
    Az a nagyon durva amikor bezárnak 80 100 embert 50 négyzetméterre és olyan füst van hogy a biciklit neki lehet támasztani.
    Na ezt a füstölőt megérdemlik.
  • lestyanrobi
    #76
    Legjobb :D
  • csimmasz
    #75
    Azért NyEurópában nem kell szenvedni enyire,kijelölt dohányzók vannak még a Discok ban is.