225
  • opeca
    #145
    Illetve egyértelműen hátrányára válik mert sem az eszköz teljesítőképességét, sem a célszerű használatát nem fogja tudni megtanulni..., ennyit még hozzátennék...
  • Chris05
    #144
    Arra akart célozni, hogy még a lebutított rendszer használata is gondot okoz a gondolkozást és informálódást elvből elutasító emberek körében. Ők vannak többen sajnos. Vagyis nem sajnos, mert szerinted gondolkozni bűn...
  • opeca
    #143
    Nem éppen. Ez is csak azt cáfolja, amit korábban írtál hülyeséget, hogy szerintem mindenkinek DOS-t kéne használnia:)

    Egyértelműen nem a technológia fejlődése ellen vagyok, ezt már leírtam. Sőt, örülök neki, hogy fejlődik, minden nap kiélvezem az előnyét.

    Az egész, ha lettél volna szíves végigolvasni abból indult ki, hogy a táblagépen tudsz fészbúkozni meg chatelni. És azért is többek között vagyok ellene. Mert ezt egy laptopon is meg tudod játszani csak az még több mindenre is jó.

    Erre írták, hogy aki csak fészbúkozni akar, annak minek kéne laptop. Én meg erre írtam, hogy mert lehet a jövőben mélyebben el akar merülni a számtech. rejtelmeibe és egy kis előre gondolkodás sosem árt, főleg ha ár tekintetében ugyanazért kapsz egy sokkal multifunkcionálisabb készüléket.

    A DOS-os meg hasonló dolgok onnan indultak ki, hogy mi az átlagfelhasználó. Az én időmben az átlagfelhasználó simán tudta mi az az autoexec.bat, tehát rendszerszinten járatos volt.

    Ma szerintem egy átlagfelhasználó sokkal többet tesz mint fészbúkozik emg chatel, erre írtam, hogy akik csak ezt teszik, azok nem átlagfelhasználók, hanem nyomik...

    Stb. stb, tényleg ajánlom, olvasd végig, jobban képbe leszel.
  • henrikk001
    #142
    hát pedig az ablakokkal operáló windows is csak egy lebutított rendszer, a lusta és informatikához nem értők kedvéért csinálták. gondolom te még mindig nem ikonokat nyomogatsz, mert az a gyengék és tudatlanok eszköze.
  • opeca
    #141
    Azt csinálsz amit akarsz. A tudás bővítése teljesen öncélú dolog még ha a létrehozott érték másokat is szolgálhat.

    Bele nem szólok hallod, ha gondolod, akkor felőlem úgy halhatsz meg, hogy azt sem tudod mi az a partíció.

    Hidd el, nekem tök mindegy. Nem is erről szól a téma. Annál komplexebb. Jóval, de ma már nincs kedvem összefoglalni, talán majd máskor...
  • Justil
    #140
    Az autós hasonlattal rossz, egyszerűen cáfolható. Az autót ugyanis számítógéppel gyártják. A wc-t is, amibe szarsz, meg a csipszeszacskót is azon tervezik, de valszeg a tablet pc-t is. Az autó egy céleszköz, a számítógép (ek egy nagy része) pedig univerzális. Ergo utóbbihoz illene alapszinten érteni, míg egy autónál teljesen elfogadható, ha csak vezetni tudod, ezzel én is így vagyok.
  • opeca
    #139
    Szó se róla, én elhiszem hogy, abban a pillanatban, amikor látom egy értelmes felhasználási területét. Mert a vonaton fészbúkozás nem az, ezt szerintem jobb ha most letisztázzuk a későbbi félreértések elkerülése végett:)
  • Chris05
    #138
    Tudom, használok Hackintosh-t. Igaz, hogy csak 10.5.8-at, sima Leopard iDeneb-et.
  • Chris05
    #137
    Full OFF: Ha már a TV-nél tartunk én már szétszedtem a nem Plazma, hanem az LCD TV-met. Az baj? :D
  • opeca
    #136
    Te nem csak, hogy az utóbbi pár hozzászólásét, de az egész lényeget sem fogtad fel. Senki egy szóval nem írta, hogy még ma is DOS-ban kell ügyködni, nem is tudom, honnan veszed illetve azt sem, hogy minek szólsz hozzá az emberhez, ha képtelen vagy tőle akár egy hozzászólást is értelmezni:)
  • SlickAdam
    #135
    erre (na jo ilyenre lehet pont nem) van Mac-en az Automator.:)
  • Chris05
    #134
    Mert a gondolkodás rossz dolog, azért sajnos. Mondani akartam, hogy jó, de lehurrogtak. Én kérek elnézést...
  • henrikk001
    #133
    "Na mi vagyunk sajnos kevesen."

    de miért "sajnos"? én bevallom neked töredelmesen, nem tudok plazmapaneleket hardveresen konfigurálni. attól még nézhetem a tévém? lakhatok a házamban, ha nem vagyok építész?
  • SlickAdam
    #132
    igazabol en se ertem meg mindig, mire akar kilyukadni. mert hogy egy tabletbe sose lehet majd ugy belepiszkalni, mint a pc-be, az is tuti.
  • Chris05
    #131
    Sajnos igen, valóban nagyon sokan nem akarnak/tudnak/lusták gondolkozni/informálódni. Mondjuk én elég sokat filozofálok akár kajálás közben vagy budin ülve is, hogy ez vagy az vagy amaz a dolog hogy oldható meg. Hány olyan ökör van még, aki ír olyan programot, ami batch unrar-t tud sok mappán, hogy egy 24 részes mappákba rar-olt sorozatot (amit legálisan szerzett be :D) egy kattintással ki tudjon tömöríteni? Az átlag ember azt mondaná, hogy hát majd kattintunk 24-szer vagy Total Commanderrel keressük a rarokat és kihúzzuk, de én nem. Én képes vagyok másfél órát szórakozni (Ide más a székletkiválasztással kapcsolatos szót akartam írni. Utána örülök, hogy csináltam egy olyan programot, aminek alapjában véve semmi értelme, senki még csak látni sem fogja a világon és egyébként is, de engem mégis jóleső érzéssel töltött el, amikor megoldottam az igazából nem is létező problémát. Na mi vagyunk sajnos kevesen.

    De attól még jó az android/iOS, akármit is mondasz :D
  • henrikk001
    #130
    ti nem vagytok normálisak. látom édesanyámat is arcon kell csapdosnom térddel, mert az a hülye sosem tudott config.syst bütykölni és amekkora tudatlan majom, még azt sem tudja, h a gépében található processzor milyen foglalatban van. és facebookozik, hobbihoz kapcsolódó blogot ír, skype-ol. SZÉGYEN!!! a fején fogom széttörni a gépt, kösz opeca, h megvilágosítottad az elmémet.

    Többiek: hallgassatok rá, igaza van! nyomás DOS-ban arj-vel tömöríteni!!
  • Chris05
    #129
    Nem vagy egyedül, de mi vagyunk a kisebbség :D
  • opeca
    #128
    Eltekintve attól, hogy képtelenek az eszközök valódi erejét felmérni, mint ahogy írod, szerinted sem egy jó irány az, hogy csak olyan droidok éljenek, akiknél ha egy ikon már 2 centivel odébb van már zavartan törögeti az ujjait a konyhában.

    És rátapintottál a lényegre, az emberek hülyülnek. A többség. A maradék okosodik akik kiszolgálja az egyre hülyülő réteget az egyre másabb megoldásokkal.

    De ez csak zavarhat, nem?

    És még valami, hiszek abban is, hogy egy eszközt úgy tudsz a leghatékonyabban felhasználni, ha ismered. Illetve akkor tudod rendeltetésszerűen használni. Tehát az ismeret megszerzését igenis erőltetni kéne, de mint írtad, nagyon sok már a noob és menthetetlenek.
  • opeca
    #127
    Ez a boldog tudatlanság. De nehogy azt hidd hogy ez jó. Lehet nekem csak a neveltetésemből fakad, de engem arra próbáltak terelni, hogy ha már van valami a birtokomban, akkor próbáljam meg minél jobban megismerni. Nem atomi szinten, de sosem árt, ha tudod, hogy kell egy kereket vagy egy gyújtógyertyát kicserélni.
  • Chris05
    #126
    De látod: Nem mindenki egyforma. Sajnos nincs már természetes kiválasztódás, emiatt nem kell olyan kreatívnak lennünk, hogy a túlélésért küzdjünk, mint régen. Ha az embereket kiraknánk az erdőbe 10.000 km-re minden lakott területtől szerintem a 98%-uk meghalna 2 héten belül (Valószínűleg én először :D). Szóval nem mindenkinek van igénye arra, hogy a dolgok mögé lásson. A tv bekapcsolása közben a távirányító működési elvén sem gondolkozunk, hogy milyen lehet a kapcsolási rajz, milyen frekin megy a jel, mennyi ideig. Ezt nálunk sokkal "okosabb" emberek már kitalálták, nekünk nem kell feltalálnunk a meleg vizet.

    A számítástechnikával így van az emberek legnagyobb része. Nem tudja, hogy van TCP/IP protokoll, hogy van hálókártya, Mac address, tűzfal, és a fizikai réteg (na jó, azt tudja, mert sokszor felbukik a zsinórban és az asszony is jajgat amikor porszívózik), csak rákattint a kék E-re és kész. Nem kell kitalálnunk már semmit, őseink már használták azt az 1500 cm3-es kocsonyás szervet, amit nekünk már nem nagyon kell erőltetnünk. Sajnos én így látom. Már letettem arról, hogy ordibáljak mindenkivel, hogy google. Régen nagyon sokszor eljátszottam.

    Kérdés:

    -Te figyelj már, Krisztián, te honnan tudsz ennyi mindent?
    -Google.
    -Jó, de mégis mit írjak be?

    Ilyenek az emberek (tisztelet a kivételnek). Nem gondolkoznak.
  • csimmasz
    #125
    Ja és wc-re én is telefonnal járok,azt a 15 percet a telefon fórumának olvasásával töltöm, mintsem ott unatkozzam .
  • SlickAdam
    #124
    de fejlodik, ez a lenyeg. elobb utobb meg lehet, hogy teged is eler.:)
  • opeca
    #123
    Jó, csak a magyarázatok közül sehol sem látom a fizikai melósokat. Mondom, eddig aki nekem magyarázatot adott, az mind úgy jött le, hogy neki arra kell, hogy ne csak napi 8 órát, hanem 12-őt tudjon fészbúkozni meg leveleket böngészni.
  • opeca
    #122
    Nos ez egy másik történet, mert ez hype. megahype. Ha valamit hype-olnak - az apple ehhez nagyon ért - arra előbb utóbb úgyis lecsapnak a fejlesztők mert piacot nyit.

    Ezt teljesen más történet.
  • csimmasz
    #121
    Nem magamról beszélek hanem mondjuk a fizikai munkát végzőkről.
    Én sajna 8 óra munka után még 4 et a pc előtt ülök.
  • csimmasz
    #120
    Azért az alap számitástechnika mamár szerintem elengedhetetlen.
    Nem programozásra gondolok, hanem mint mondjuk jogositványnál a múszaki ismeretek.
    Szinte minden munkahelyen van számitógép amit nem árt ha tud használni.
  • Chris05
    #119
    Mert bizonyos szinten a Windows Update is kihívás, egy másikon még az assembly programozás sem. Sajnálom, ha nem jött át, de most megmagyarázom, hogy érthető legyen...
  • SlickAdam
    #118
    1 eve van ugy igazan tablet. iPad lenditette be igazan a dolgot. feleslegesnek is tartottak sokan, amikor kijott (oszinten en is). egy ev leforgasa alatt olyan dolgok jelentek meg ra, olyan alkalmazasi teruleteken nyitott (oktatas, uzleti vilag, zeneipar, ...), amire az Apple se szamitott. 1 ev!!! szoval, mint irtad, ez a jovo (jelen). csak el kell fogadni, a nyafogoknak meg szepen varni.
  • Chris05
    #117
    Az a2+b2=c2 en kívül én még semmit sem használtam az iskolában tanult elemi matematikai ismereteken kívül (Az alapműveleteket és a százalékszámítást kivéve). Nem várhatja el egy vállalat, aki versenyképes termékeket állít elő, hogy a causal user naprakész legyen. A mac asztali gépek is olyanok, hogy összerak, bekapcs, név és email beír és kész. Nem telepítesz semmit, minden fontosabb program alapból megvan. Igaz vannak előretelepített Win-es gépek is, ez kétségtelen. Arra akartam kilyukadni, hogy a terméknek eladhatónak és egyszerűnek kell lennie.
  • csimmasz
    #116
    Neked is csak azt tudom mondani, hogy olyan embereknek akiknek semmi kapcsolatuk nem volt a számitógápekkel, nagyon keserves a tanulás ezen a területen.
    Legalábbis a nagytöbségnek.
  • smv
    #115
    Én meg vezetek autót mégsem tudom, hogy miként kell végrehajtani egy motorblokk cserét, és nem is akarom megtanulni mert nem érdekel. Használni akarom az autót, és még a működési elvével sem akarok tisztába lenni. Mert az is csak egy eszköz.

    A barátnőmet sem értem, de azért szeretem ha mellettem van... :D

    Gőzöm sincs pl, hogy pontosan miként működik egy mp3 lejátszó, mitől félvezető egy félvezető, de a mobiltelefon hardveres működéséhez is hülye vagyok.

    Kb ez a helyzet a pc -vel is a legtöbb ember számára. Az eszköz van az emberért és nem fordítva (na jó a barátnő persze nem eszköz, azt csak feloldásként írtam:D) :) A jó eszköz az amit könnyű használni. Ne legyünk már ennyire kockák.
  • opeca
    #114
    És megint oda lyukadunk ki, hogy paradoxon akkor ez az egész. Mert ha azt írod, 8-10 órát dolgozol. Nem vagy IT vénájú de van az a fészbúk oda néha felnézel akkor miért csak azt olvasom a magyarázatok többségében, hogy még szarni is tablettel jár?
  • Justil
    #113
    az assembly programozást, meg a windows updatet minek kevered? beszélsz össze vissza...
  • Chris05
    #112
    Ebben igazat adok, de attól még az eszköz zseniális, akárki akármit mond. Még annyit, hogy 100000000x inkább PC-m legyen, mint tablet-em ha választanom kell a kettő közül, de attól még ez az a vonal, amit - a felhasználók igényeit kielégítendő - nyomni kell. Ez a jövő (jelen).
  • opeca
    #111
    Olyan ember nincs a világon akinek az assembly programozás egyszerű. Max. fejedben van pár prefix meg regiszterkezelő utasítás:)
  • csimmasz
    #110
    Ezzel egyetértek hogy az iskola adjon komolyabb tudásanyagot a számitástechnikából.
    A gond azokkal van akik már elfeledték a sulit!
    Napi 8-10 óra munka után nem sok kedvük,energiájuk van tanulni.
    Ráadásul aki sosem foglalkozott ilyesmivel annak ez kinai.
  • Chris05
    #109
    Senki sem várja el a másiktól, hogy tudja, hogy mi az a processzor, mi a kernel, mi a registry, mi a driver, mi a Windows Update.
  • opeca
    #108
    Te olyan dologról akarsz velem vitatkozni aminek nincs értelme. Már korábban is leírtam, hogy nem az egyszerűség az, amit nem ismerek el. Itt elsősorban az eszközök adta lehetőségek jövőbeni kihasználása érdekében tett előrelátásról illetve arról próbáltam értekezni, hogy ha valaki csak azért vesz egy 100.000 forintos tabletet mert a vonaton egyszerűbb vele fészbúkozni mint egy laptoppal, akkor az már gond. Mert akkor nagyon függő az illető.
  • opeca
    #107
    Ezt nem fogom soha megérteni. A tudás, az eszköz határa az attól még ugyanolyan, függetlenül attól, hogy mennyire tudod kihasználni. De hogy a jövőbetekintésnek ez a parányi szikrája sincs meg sok emberben, na ez az egyik, ami elborzaszt.

    Honnan a búbánatos fenéből tudja az illető, hogy 5 év múlva milyen szinten fog állni és nem e kezd el érdeklődni mélyebb dolgok iránt?

    Mondok egy igaz és tökéletes példát. Mindig is érdekelt a csillagászat. Tavaly eljutottam odáig, hogy kéne egy csillagászati távcső.

    Na milyen legyen? Böngésztem az ezzel foglalkozó oldalakat, végül valamennyire átláttam a nagy alapokat. Voltak a refraktorok és a Newton távcsövek. Az első, ismétlem az első(!) szempont a választásomnál az az volt, hogy mit tud a kicsike? Mire fogom tudni majd használni. Mert nem ragadtam le a jelennél, pedig csak a bolygók és a Hold érdekelt elsőre, hanem tovább mentem, és úgy választottam, hogy amennyiben ha a jövőben jobban belemerülök, akkor azt a választott műszerrel meg tudjam tenni.
  • Justil
    #106
    Már ne haragudj, de miért lenne baj, ha egy kicsit emelnénk az átlag értelmi szintet?

    Attól, hogy az átlagember picit jobban konyítana az informatikához még nem az eszközt szolgálná, hanem jobban elsajátítaná annak használatát, amivel végső soron a saját boldogulását segítené elő.

    Tudom, hogy tudatlan embereknek nehéz ezeket a dolgokat megtanítani, de ezért kellene kicsit nagyobb hangsúlyt fektetni erre már az iskolában is.