22
  • NEXUS6
    #22
    Utána olvastam a könyvet, ami azért sokkal jobb volt.
    Kár, hogy azidőzsaru, meg ilyen filmek az egész sztorit már legyilkolták, nehéz lenne eladni.
  • NEXUS6
    #21
    Nekem teccett anno.
  • teddybear
    #20
    Van egy magyar feldolgozása is a Halhatatlanság halálának. Olyan 30 éve készült a Magyar TV-ben, Juhász Jácint főszereplésével. Szerintem nem volt rossz, bár a díszletek eléggé pirxkapitányosra sikeredtek.
  • winnie
    #19
    az imdb szerint 1987-ben volt egy orosz film, de én nem nagyon találtam.
  • Wittgen
    #18
    Nem Emmerichnek való egy ilyen film. Én bírom azokat, amiket készített, nagyon szórakoztató látványfilmek, azonban nem igazán a párbeszédek minőségére és a karakterek mélységeire összpontosít. Alapítvány filmet készíteni nehéz feladat lesz, bárki is írja/rendezi majd.
  • opeca
    #17
    Na ez jó hír, hát az elkészült filmről még nem hallottam de most hogy mondod, azért rákeresek, megpróbálom megnézni, kíváncsi vagyok, hogy miképpen lehetett elrontani:)
  • winnie
    #16
    a halhatatéanság halálát már bejelentették 1-2 éve, hogy megvették a jogokat és készítik. (amúgy készült már belőle egy film, de ember legyen a talpán, aki megnézi:)
  • opeca
    #15
    Valóban jó film viszont két fontos tényezőre épül. Az egyik, hogy az esküdteket realizmussal ábrázolja, kicsit meghökkentően ugye mint pl. baseball meccsre kell mennie ezért gyorsan mondják már rá, hogy bűnös...

    A másik pedig a logikai játék, ami gyakorlatilag ilyen korai Columbo-nak fogható fel.

    Szóval nem mindegy, hogy milyen a párbeszéd, és az sem, hogy mi a célja a csak párbeszédnek. Mert a 12 dühös ember esetében másról nagyon nem is lehet szó, hiszen az esküdtek a világ minden táján szépen bevonulnak egy szobába és diskurálnak.

    Egy sci-fit tudok most hirtelen említeni, amelyik hasonló párbeszédes stílusban de nagyon élvezetesen adja elő a történetet mégpedig Jefremovtól a Kígyó szíve.

    De az is egy helyzetbe kényszerített párbeszéd, miután egy idegen űrhajó közelít feléjük, tételesen átbeszélik, hogy miképpen kéne a kapcsolatfelvételt lebonyolítani mire kell vigyázni, mi lehet más, hogyan kommunikáljanak stb. stb.

    De ezt én pl. már filmen unalmasnak találnám, a 12 dühös embernél valszeg azért nem éreztem ezt mert túlontúl realista és valós társadalmi szinten kezeli a történetet. Nem lehetett mást belevinni, de egy sci-fibe, ha csak a párbeszédet kéne néznem, akkor úgy érezném, hogy már a környezet miatt űrhajók meg minden többet ki lehetne hozni.
  • opeca
    #14
    Mondjuk azt nem értem, ha már mindenképpen Asimov-ot akarnak, akkor miért nem pl. A Halhatatlanság Halálát dolgozzák fel? Az még belefér egy filmbe és talán még egy Emmerich is elboldogulna vele, bár inkább másnak adnám.
  • cateran
    #13
    12 Duhos Ember...akarmelyik..az egesz 2 szobaban jatszodik (1 targyalo es 1 illemhely) van benne 12,1 ember (az or bejon asszem 2x) es kb a filmtortenelem 1ik legnagyobb alkotasa (szvsz persze) Ja es eemmi mas nincs benne tulajdonkeppen,csak parbeszed...
  • winnie
    #12
    "Nem lehet megfilmesiteni egy olyan filmet aminek nagyrésze párbeszéd. "

    ha már film, akkor nem kell megfilmesíteni. és, ha felidézzük a legjobb filmeket, akkor bizony közülük elég sok csak párbeszéd, oda-vissza. nincsenek benne csatajelenetek.
  • Lordboxi
    #11
    Nem lehet megfilmesiteni egy olyan filmet aminek nagyrésze párbeszéd. Nem tudok belőle olyan csatajelenetet felidézni ami jól mutatna a moziban. Még az alapitvány előtti történésekben voltak bunyós jelenetek, de annyi.
  • NEXUS6
    #10
    Minimum egy trilógiát össze lehetne ugye hozni belőle.:)

    A film sikere nagyban múlik a jó látványon, a hangulaton.
    Sajna nem látok sok esélyt arra, hogy egy igazán egyedit lehetne kialakítani, a 70-es évek óta szinte minden sci-fi stílust ellőttek, biomech, amorizálódott, high tech, future gótikus, akármi.

    Én azért várom. Jó forgatókönyv, jó szereplők, és azért valljuk meg őszintén, pont Emmerich hatásvadász hozzáállása az ami ezt a lassan csordogáló sagat fel tudja dobni, hogy film lehessen belőle. Ahogy a LotR-hoz is egy horror rendező kellett.
  • ZeemanX
    #9
    Remélhetőleg ez a díszlettervező 500 trilliárd dollárt mond majd, és így lemond róla... :-)
    Óvja meg a filmvilágot a filmek istene ettől a rendezőtől (rendezőőőtől, pfahh..áááh), de legalábbis az Alapítványtól.
    Nem is értem, hogy kaphatták meg a jogokat, nem láttak az örökösök (vagy ki a fenének a kezében van/volt ez?) eddig egyetlen emmercih filmet se?!?!

    adler30:
    leszállóágban? Sose volt ez fent. Ez egy ultratehetségtelen "Asylum"-os rendező, aki képtelen fejlődni.
  • Kferro
    #8
    A megfilmesítés problémáját én is átérzem. Bár annak idején a Gyűrűk Uráról is ez volt az általános vélemény, aztán tessék, micsoda fantasztikusan jó filmek születtek belőle. Szóval bármi elképzelhető.
    Ugyanakkor én olyan díszletet tudnék elképzelni az Alapítványhoz, mint egy Star Wars filmben. Természetesen a klasszikus trilógiára gondoltam. :)
  • opeca
    #7
    A Stargate addig volt jó, amíg elő nem másztak a másik piramisból. Na ennyi. Onnantól kezdve olyan Emmerich féle giccs volt.
  • opeca
    #6
    Hát az Alapítvány az pont szerintem az a mű, amit marha nehéz megfilmesíteni.


  • boond
    #5
    Eredetileg az is többrészesre, asszem 3-ra tervezték... csak az MGM másképp gondolta, és helyette sorozat készült -de nem az eredeti rendezők tervei/elképzelése alapján...
  • Thaison
    #4
    Sajnálom hogy nem lesz Függetlenség napja 2, kíváncsi lettem volna rá hogy mit hoz ki belőle, bár szerintem az első olyan jó volt, hogy nem kellene elrontani egy gagyi második résszel. Mindenesetre várom hogy mit alkot majd...! Örülnék ha mégis lenne 2-ik rész:)
  • Rosta
    #3
    nem egy filmbe akarják mert az lehetetlen, trilógiát akarnak
  • adler30
    #2
    Roland Emmerich egy hatásvadász rendező.A legjobb volt tőle a Stargate,de már ott is éreztem,hogy valami nem stimmel,de azért tetszett.Nem tudtam megmondani hogy mi a gond.Onnantól kezdve leszállóágban van az ürge.Önmagát ismétli.
  • pokolfiu
    #1
    szerintem az alapítvány túl nagy falat lenne emmerich-nek... ráadásul azt egy filmbe sűríteni... hááát....