2861
  • Aquir
    #1061
    Huh egy kisebb app-letöltési hullámon vagyok túl.

    Google Goggles
    Droidlight LED Flashlight
    SlideIT Keyboard ez magyarul is tud swype-ot ezért megvettem, és nem rossz.
    Google Reader - ez eléggé használhatatlan volt nekem mivel weben gyorsabb, és van amihez amúgy is böngészőt indította el, úgyhogy letöröltem
    Google Docs - nem volt memo-m, úgyhogy ezt megnéztem, annak nem jó, de neten írkálhatsz, működik bár körülményes, fennhagytam :)
    Smart Keyboard PRO - na ez is tud magyarul (szótár), de T9-es szótár (régi telefon fajta) billentyűzetével menet, mozgás közben sokkal könnyebb a bevitel.
    ColorNote Notepad Notes - Vége megtaláltam egy jó memo-t, jelszóval is védhető irományok!
    PlayerPro Music Player - Na ezt viszont Megérte megvenni, nem is számítottam ilyen király kinézetre, és látszólag teljesen megoldotta a zene-kikapcsolás problémámat, alvásból ébresztve teljesen átszabta a zene és az artist borítójára a standby (zárókód előtti) telefonképernyőt a kezelőgombokkal, nagyon állat
  • Narxis
    #1060
    Ehh, pedig nem szabadna... Akkor tölts le újat. :D
  • Aquir
    #1059
    amit linkeltem ingyenes
    írtam hogy bármilyen beállításban (battery) (de egyáltalán nem is ehhez kapcsolódó szabályozások vannak ott) :)
  • Narxis
    #1058
    Költeni nem érdemes, inkább ezt: Link

    Ne tölts le újat, nem az energiatakarékos beállítások miatt?
  • Aquir
    #1057
    már nem kell :)
  • Vaxi
    #1056
    + ha még SZTE-re jársz, töltsd le ezt is
    ETRDroid
  • Vaxi
    #1055
    layart szerintem sem lehet leszedni.
    a lookout érdemes lehet.
    holnap megyek a t-mobile-hoz, remélem jut nekem is még egy defy :))
  • Aquir
    #1054
    Hm.. sokan írják layar applikáció oldalán hogy nem lehet leszedni (a telóról)... tényleg ennyire szar? :)
    Védelemre érdemes ilyen dolgokat letölteni?

    Más: bármilyen beállításban standy-ban 1 perc után megáll a lejátszó. Töltsek le újat?
  • Aquir
    #1053
    Tudom. De normálisan is működik, szóval lehet korlátozni :) (és program se kell)
    Ez sem rossz:
    Opera Mini: 92% data savings
    Original size: 60.8 MB
    Received size: 5.1 MB
    nem rossz arány
  • SimaSuna #1052
    Root kb 2perc :)

    unroot ugyan annyi :)
  • Aquir
    #1051
    Na eddig nagyon király, semmi sem használta a netet csak az Opera Mini. Ha holnap is ez lesz, akkor rootolás nélkül is szabályozható :)
  • Aquir
    #1050
    ezt Győrben :)
  • Vaxi
    #1049
    Szegeden vetted? :D
  • Aquir
    #1048
    Azelőtt én is írtam mailt, ez a válasz..:

    "Sajnáljuk, azonban a Motorola Defy készülék kifutó modell(...) Felhívjuk a figyelmét, hogy az általunk forgalmazott termékek hálózati korláttal vannak ellátva, tehát a magyarországi T-Pontban vásárolt készülék kizárólag magyar T-Mobile-os SIM kártyával működik.(...)" Most hova röhögjek? :D
  • Aquir
    #1047
    Kördiagramon nézhetö mi használja a mobilnetet. Ha most nem lesz vele gond (minden tiltást és megtakarítási opciót beállítottam) akkor így hagyom :)
  • Morphin
    #1046
    Igaz nekem Samu Galaxy S-em van illetve mobilnetem sincs(még),de a 3g Watchdog nevű programot szokták ajánlani ilyen célra...
  • Aquir
    #1045
    Kösz a válaszokat. Még van olyan hogy ne engedje a background datát a telefonra, azzal még kipróbálom az adatforgalmat. Gps-t nem néztem, most többet vagyok a lakásban.
  • hzsolt
    #1044
    Viszont a droidwallhoz rootolni kell e telefont! De más megoldást én sem ismerek.
  • Vaxi
    #1043
    nah, ez nagyon jól hangzik :)
    gps milyen gyorsan talál holdat? egy képet tolhatnál a telóval :)
  • Narxis
    #1042
    Droidwall nevű ingyenes app-ra keress rá marketen. Értelemszerűen ne azt töltsd le amelyik neve mellett az OLD szó van hanem a másikat, azt fejlesztik folyamatosan. Ezen szabályozhatod, hogy mit engedsz mobilnetre és wifire. Wifin én bepipáltam azt az opciót, hogy minden mehet netre, mobilnetnél meg csak a böngészőket, Google térkép, gmail ilyeneket amik fontosak. Nekem is 100MB-os mobilnetem van. :)
  • [HUN]FaTaL
    #1041
    Általában fogalmuk sincs róla, hogy független, most is ez volt a helyzet, nem lepődtem meg. :)
  • SimaSuna #1040
    jó hogy nem azt mondja az eladó, hogy független :)

    saját üzletét csak nem rontja :)
  • Aquir
    #1039
    Írták már hogy független, azért megkérdeztem a nőt is, ő azt mondta nem független és fizetni kell a függetlenítésért, persze otthon rögtön betettem a Djuice-os kártyámat és vitte a hívásokat és a mobilinternetet :D

    Először bonyinak tűnhet a menü és a beállítások sokasága aztán rájössz hogy kellenek erre a rendszerre és nem olyan vészes. Első dolog volt hogy egy mellékelt kis papír alapján letiltottam hogy ne váltson át mobilnetre semmikor ha wifit észlel, teljesen is le lehet tiltani ezenkívül, most majd arra leszek kíváncsi h a wifiről egyébként frissülő alkalmazások mindegyikét hogyan lehet letiltani úgy, hogy mobilnetről csak az általam használt böngésző menjen (ezt itt tudja valaki?)

    A legelső lépésként a Google fiók szinkronizálását kihagytam hogy letiltsam előbb a mobilnetet, aztán a wifiről folytattam a gmail alkalmazásba belépve, és rá kellett jönnöm, hogy Applikáció-specifikus kódot kellett generálni a google fiókommal...
    Csináltam ilyet azelőtt, de nem külön készülékre, ezért gondoltam hogy az eredeti jelszavamat kéri először, én meg egy jó ideig néztem mi nem jó :D

    2.2.2 android volt rajta, vagyis a hivatalos Froyo, doboz oldalán van msn kód, ebből a betűkódból egy leírás alapján az enyémet 2011 augusztusában gyártották.

    Kipróbáltam a widgeteket (youtube HD lejásztás szép, meg facebook, aztán ezeket amik az asztalon frissülnek és nem kellettek inkább kitöröltem), Android marketketről Opera Minit letöltöttem, hogy amikor nem vagyok otthon és a 100 megás mobilnetemet használom nehogy elfogyjon, úgy az adatok 80%-kát megtakarítja, és folyamatosan lehet vele böngészni :)

    Google naptárba beírva majd szinkronizálódik (my accounts menüpontban láttam hogy tényleg benne van a google account szinkronizációja között, mert egyből nem látszik)

    Widgetek közül van egy olyan hogy Power Control, de azt nem tudom hogy ott a körbe-nyíl csak az ilyen beállított accountok szinkronizációját engedélyezi-tiltja, vagy az összes alkalmazásét is.
  • Vaxi
    #1038
    nah, akkor egy pár szót legyél szíves írni, első benyomások? :D
  • hzsolt
    #1037
    ha véletlenül 2.1-et tesz fel, arról viszont nem biztos. :)
  • DJ RX7
    #1036
    bármilyen rom-ról vissza lehet lépni. akár a 2.3.4-es kiszivárgott no downgrade-s beta-ról is.
  • hzsolt
    #1035
    nem valószínű a 2.3
    Attól függ mit teszel fel. Ha okos vagy, akkor vissza lehet tenni. Sokat kell olvasni a témában. pl a ph. fórum 1.hsz-át.
  • Aquir
    #1034
    Már Defyröl írok :))
    Mivel nem volt neten, én pont azért ma mentem be boltba hátha elfogy, és éppen élvezkedek rajta :)
    Amugy t-mobilos, zöld lencsést kaptam :)
  • Vaxi
    #1033
    a t-mobiletól ezt kaptam ma:


    "A MotorolaDefy egy kifutó készülék, már nem fog újabbszállítmány érkezni webshopunkba. A Motorola Defy Plus lesz majd az utódja, de ennek műszaki adatairólnincs még információnk."


    Utána néztem, a defy+ drága lesz, szóval bementem a helyi t-pontba, csütörtökre ígértek nekem egy kütyüt, ha tudnak szerezni, akkor lesz :)


    reménykedem, hogy lesz, és ha lesz, akkor hátha piros =)
  • Little Monster
    #1032
    Nemrég kaptam egy Defy-t nagyon meg vagyok vele elégedve, tetszik, jó kis masszív, strapabíró telefon. Viszont sok helyen olvastam hogy nem lesz 2.3 rá hivatalosan. Nemrég viszont megvette a Google a Motorolát, szóval lehet hogy kiadják a 2.3at? Illetve ha másik romot rakok a telefonra, azt vissza lehet csinálni ha esetleg szervízbe kellene vinni?
  • Narxis
    #1031
    Meglátjuk. :P De ha CM7 az alap(vagy az is) akkor tudnia kellene 99% magyarul...
  • SimaSuna #1030
    kibírod nem? :)
  • Narxis
    #1029
    Jaja, angolra állítottam és most minden angol, no kínai. :D De ez így szemétség...
  • Narxis
    #1028
    Akkor lehet a magyar miatt, más ötletem nincs..
  • SimaSuna #1027
    az enyém most ilyen :)
  • SimaSuna #1026
    nemtudom, hogy nálad mi a gond...
    nekem 99% angol.
    (magyart nem is próbáltam..)
  • Narxis
    #1025
    OMG nálam a fele kínai. Az FM Rádió app neve, meg még pár app ami azt se tudom mire való. :D Sőt, vannak angol szavak is, szóval úgy a rendszer 60%-a magyar 20% kínai 20% angol. Asszem ennyi elég is volt akkor, szépnek szép, de ennyi. Más hasznát nem láttam, én CM7-nél is nagyrészt külön appot használtam mindenre, szóval értékelem, hogy beépítve van egy iránytű, időjárás widget szép animációval, de nekem nem kell. Maradok a jó öreg CM 7.1-nél.
  • SimaSuna #1024
    milyen szövegre gondoltál?

    nekem nincs sehol kínai..
  • Narxis
    #1023
    Ja azóta rájöttem. Csomó szöveg kínai, ezzel lehet valamit kezdeni?
  • SimaSuna #1022
    maga amit látsz a launcher.

    ha segítség kell szedd le az AppDrawert. :)