2861
  • [HUN]FaTaL
    #1141
    Én is mondtam neki, de, ha nem nem. :) Én SE-t veszek / vettem, holnap megyek érte.


    Jó lenne, ha minnél több készülék megkapná az ICS-t és nem kéne mindenkinek romokkal szarakodni. Ha Defy+ megkapja az nektek is jó, mert át lehet tenni Defyre. :)
  • Narxis
    #1140
    Hát ez szomorú. Pedig jelenleg az egyetlen normális gyártó android fronton.

    Bár 6 hét múlva nyilatkozni fog Motorola, hogy mely készülékekre fogja kiadni az ICS-t, már mondott egy párat, de azokon kívül is lesz állítólag. Lehet a Defy+ megkapja, a Defy-nek meg kiadják a GB-et. Persze ezek csak az én reménykedéseim. :)
  • Narxis
    #1139
    Megint más telefon szindróma... azoknál is odaírnám ha csak 2 max. 2 és fél napot bírna. Talán 3 napot bírt nálam gyári ROM-mal MAXIMUM. CM7-nél pedig ha hagytam 1GHZ-en a procit akkor 2 nap talán 2 és fél. Ez az 5 nap hihetetlen számomra, bár minimális használat mellett talán lehetséges, de hát nem azért vesz okostelefont az ember... jó nem is valami extrém használatra kell gondolni nálam, este pl. sokszor zenére alszom el, vagy FM Rádió vagy Shoutcast vagy Sky.FM, néha játszok egy kicsit, de nem sokat, nagyrészt böngészés wifin vagy mobilneten, attól függ, hogy mi elérhető. Ja, most alapból 1350-re van húzva a proci.

    A vízállóságot muszáj volt kontrába írnom mert ezzel is reklámozzák és én bizony olvastam erről jó és rossz tapasztalatokat is.

    Kamerával nekem nincs bajom, igaz nem sokat használom, néha ellövök 1-2 képet, az nekem jónak tűnik.
  • [HUN]FaTaL
    #1138
    És szerintem elég fontos, hogy se az ütésállóságára se a vízállóságára nincsen garancia.

    Így ha beázik és tönkremegy akkor IJ, ezt fontos tudni mielőtt megúsztatja a fürdőkádban és beszarik. :D
  • Narxis
    #1137
    Igen, az igaz, hogy függ a használattól, mindenesetre nekem ez a 2 nap vékony és nem tudom ignorálni csak azért mert más okostelefonok, hogy bírják.

    Vízállóság problémát is ismerem, de muszáj figyelmeztetésképp odaírnom, hogy vegyesek a tapasztalatok. Így nem írtam azt, hogy nem vízálló de azt se írhatom, hogy fürödhet vele amint megvette.
  • [HUN]FaTaL
    #1136
    Defy+-t én biztosan nem vennék, egyszerűen lehúzás. Nem biztos, hogy jobb a kamera. (Ha a defy piros lencsés akkor nem).

    A CPU ugyanaz, kicsit magasabb az órajele, ez megoldható a defyn is. Hiába 2.3.3, a kernel még mindig ugyanaz a verzió, mint a Defyn így nem valószínű, hogy lesz rá ICS.
  • Firerock
    #1135
    tényleg,ezt nem írtam le! Kössz!:)
  • Firerock
    #1134
    az nem nagyon van használtan,én 50ért vettem használtan,vaterán a legújabb + 75 ezer!
  • [HUN]FaTaL
    #1133
    "Illetve még szétnéznék a Sony Ericssonok között."

    Semmiképpen nem akar SE-t.
  • hzsolt
    #1132
    Ha lehet én a Defy+ telefont venném a helyedben, mert abban biztosan jobb a kamera, és a szoftvere is jobb (2.3-as android).
  • hzsolt
    #1131
    Gyenge akku? Te használtál már más Androidos telefont? Szerintem a Defy akkuja kifejezetten kiemelkedő. Főleg a gyári rommal! Nekem volt olyan hétvégém, minimális használattal, amikor 5 napig használtam a telefont töltés nélkül. Megnézem, hogy ezt ki csinálja meg okostelefonnal.

    A vízállóságról azok szoktak panaszkodni általában, akik medencében akarnak videózni, fényképezni. Viszont nagyon sokan tisztítják a telefont csap alatt. Csak arra akrok kijukadni, hogy nem a kontrába tenném, hanem megjegyzésbe ezt a szempontot.

    A többi észrevételeddel egyetértek.
    + Én a kamerát is a kontrához írnám, ha valaki azért veszi, hogy jó fotókat csináljon vele, akkor keressen egy SE telefont inkább.
  • Firerock
    #1130
    nem kell bántani!
    Legalább kapott a telefon negatívat,nem sok helyen hallottam ilyet!
    Köszi srácok,szerintem marad,azok a negatívumok amiket narxsis leírt azok tényleg azok,de igazából a többi telefon sem tud többet,mindegyiknek van hibája.
    És 50ezerért nem nagyon tudok jobbat ennél,több pénzem meg nincs:)
  • Firerock
    #1129
    még le lehet mondani,hajlandó vagyok buherálni,nem azért veszem mert víz.ütésálló stb.
    Van még rá másfél év garancia,szóval ez nem gáz,az akkuról meg annyi hogy ahogy olvasom ebben még egész jó aksi van a többihez képest ami hasonló áron van,alig bírnak egy napnál többet!
  • SimaSuna #1128
    gyenge akku - ki hogy használja...
    de egy HTC vagy egy más okostelefon se fogja napokig bírni...

    csináltam egy batterywipe-ot...azóta a reggel leveszem este felrakomból lett reggel leveszem és másnap délben felteszem tölteni...

    vízállóság...nem az van írva, hogy úszd át vele a balatont...szakadó esőben bátran írtam a kijelzőn, sörben, medencében áztam vele...
  • Narxis
    #1127
    Nem biztos, hogy jó választás volt de még lemondhatod szerintem. Leírom pro és kontra ami csak az én véleményem, én február óta használom.

    Pro:

    -strapabíró, tényleg, nem marketing
    -viszonylag jó hardver ezen az áron, bár már egyre több a 2 magos telefon, idő kérdése és megjelennek a középkategóriában is ahova a Defy-t is be lehet jelenleg sorolni
    -ha hajlandó vagy buherálni akkor remek szoftveres támogatottság

    Kontra:

    -rossz szoftveres támogatottság ha a hivatalos úton akarsz maradni
    -vízállóságáról vegyesek a tapasztalatok
    -előfordulhat hangszóróhiba, de ezt persze tudják javítani garancia keretén belül
    -gyenge akku

    Én nem nagyon néztem szét már egy ideje az okostelefon piacon de szerintem egy Nexus S-el jobban jártál volna, lehet, akár használtan is. Illetve még szétnéznék a Sony Ericssonok között.
  • SimaSuna #1126
    jól tetted :)

    csak jót lehet róla mondani :)
  • Firerock
    #1125
    Már mind1:) Megrendeltem a telefont!
  • Firerock
    #1124
    Sziasztok srácok!
    Most tervezek ilyen telefont venni használtan,de még másfél év gyártó garival.
    Megér ez 50 ezer forintot?
    Tudtok nekem mondani pár dolgot amit érdemes tudni ha ilyet akar venni az ember,előnyök hátrányok stb.
  • hzsolt
    #1123
    melyik verziót?
  • Narxis
    #1122
    Router átállítása.
  • Risu Führer
    #1121
    felraktam a cm7et es azota fel percenkent kihagy a wifi es aztan ujracsatlakozik.mi lehet ra a megoldas?
  • Aquir
    #1120
    Alap beállításban ez is csak egy, a képekre vonatkozó példa volt arra hogy más feldolgozásuk van a böngészőknek. Másrészt van ami csak úgy tölt be youtube videót (ha be van kapcsolva) hogy maga le is tudja játszni az oldalon a beszúrt flash-t, és van ami csak a képét tudja odatenni, és miután külön nyitja meg, azután visszatér az oldalra. Van más is, nyilván ilyenkor különbözik mennyit használnak a böngészők (ebből voltak különbségek betöltési időben is emiatt).
  • Narxis
    #1119
    Igen, arról beszélek. Ha azt bekapcsolod akkor nem tölt be semmilyen képet, nem? Én nem tom mert nálam mindig be van kapcsolva. Olyan sokat nem dob az adatforgalmon szvsz.
  • Aquir
    #1118
    Épp ezért mondtam a nagyokat (amit már említettem):Opera Mobile és a Dolphin HD.
  • [HUN]FaTaL
    #1117
    De ő az Opera Mobileról beszélt szerintem és nem a Miniről. :)
  • Aquir
    #1116
    Már nem azért de a két nagyban annyi beállítás volt csak erre hogy Images: On / Off:)
    Opera Mini viszont meg képtelen a mozgatásra is. És ezek csak a képbeállítások.
  • Narxis
    #1115
    Ezeket ki lehet kapcsolni, Operaban szinte biztos, de talán Dolphin-ban is.
  • Aquir
    #1114
    Csak mert van ami a gif-mozgást betölti,van ami nem, satöbbi, biztos egyesek jobban igénybevesznek.
  • Narxis
    #1113
    Szvsz nem fogyasztják jobban.
  • Aquir
    #1112
    Egyébként aki több ideig használta ezen böngészőket: a nagyobbak mennyivel fogyasztják jobban az akkut? (csak ezért nem teszem már fel őket :)
  • Aquir
    #1111
    Mert a kis opera jól kompresszál, a kis dolphin meg jól jeleníti meg a dolgokat, nem kellett a külön customizáció.
  • Narxis
    #1110
    :O

    mé?:D
  • Aquir
    #1109
    Azt meg inkább letöröltem :) ahogy az Opera mobile-t is. A miniket hagytam fönn.
  • Narxis
    #1108
    És a Dolphin HD?
  • Aquir
    #1107
    Én egyelőre élvezem a 2.2-est, eddig nem volt vele bajom :)
    Ma böngészőket néztem, a Dolphin mini nagyon bejött, most is onnan írok.
  • Narxis
    #1106
    Right. :)
  • Narxis
    #1105
    Kiveheted.
  • dunga
    #1104
    Ez alapján könnyű a CM7.1 Stable telepítése, right? :>
    Hétvégén rászánom már én is magam.
  • neevous
    #1103
    Miui-t szeretnék telepíteni, de adódott némi gond. Felmásoltam a zip-et a telefonra USB mass storage módban, de amikor ki kell tallózni a zip-et, akkor nem jelenik meg és a clockwordmodban sem tudok visszalépni, ergo bentragadtam. Ki vehetem az akksit ilyenkor? Nem lesz semmi gáz?
  • DJ RX7
    #1102
    ja, én anno 2.2.2 is 720p-vel tudtam tolni. :)