173
Az első időutazó?
  • DRFlame
    #133
    Na már majdnem vége is az egy órás utamnak. Van egy eszközöm, úgy hívják óra, és ezzel meg tudom mondani, hogy éppen milyen időben vagyok, hol tartok az időutazásban.
    Azt hiszem kijelenthetjük, hogy mindenki időutazó :)
  • DRFlame
    #132
    Minél nagyobbat akarunk ugrani előre az időben annál hosszabb az út.
    Pl. ha egy órát akarsz menni előre, akkor 1 órás az út. :)
  • TreDoR
    #131
    Ebből kiindulva, azok sem kérdőjelezhetik meg őt akiknek ez a szakterületük, elvégre nem olyan elismertek mint Hawking.
  • Panzermeyer
    #130
    Ha nem érzed, természetesen jogod van hozzá. Nekem legalább volt kételyem, és nem fogadtam el kérdés nélkül egy ELMÉLETET, és hangsúlyoznám, hogy elméletet. Amit tekinthetünk úgy, mint dogma. Ha megkérdőjelezed a dogmát, akkor hülye vagy? :) Szó sincs sértődésről. Te ugyanolyan okoskodó vagy, mint jómagam.

    Majd jön Forrai és felvilágosít mindenkit az időutazásról - is :)
  • Shep
    #129
    Szerintem igazából nem a jövőbe utazik legalábbis nem a sajátjába, csak mivel olyan gyorsan halad ezért másnak ez úgy tűnhet, hogy már a jövőben van. Szerintem az egész úgy fogható fel egyszerűen, mint két egymástól független időszámítás. Tehát szerintem olyan, mint a filmeken, hogy Józsi előreugrik 2 napot a lottószámokért nem létezik vagy tudja a fene. Ez az egész csak arra jó, hogy okoskodunk itt de igazából nagy értelme nincsen :)
  • st3ve
    #128
    Ki tudja még VÁN DÁMME Tibi is tud időt utazni.
  • st3ve
    #127






    Valamitcsak tudhattak a tér időről.A gyártók.
  • TDantes
    #126
    Nem. De bizonyára ért az elméleti fizikához. Ha nem értene hozzá, akkor hülyének tartanák, nem pedig az egyik legjobb elméleti fizikusnak.

    Persze mivel elméleti dologról van szó, tévedhet. De arra hogy téved-e vagy sem, nem egy SG fórumozó fog rájönni.

    Tényleg se sértődj meg, de az interneten, főleg az SG-n, mindenki mindenben szakértőnek hiszi magát. Közben meg egy persze nem ért hozzá, csak a saját fejecskéje után próbál meg okoskodni.

    Ha esetleg vannak itt köztünk fizikusok akinek ez a szakterületük, az ő véleményüket mérvadónak, elgondolkodtatónak tartanám, de ez csak ilyen netes okoskodás.
  • Vlala #125
  • Panzermeyer
    #124
    Attól még, hogy elismert szakember beszélhet zöldséget. Csak, ha józan paraszti ésszel végignézed:
    - a jelenből nem lehet a múltba utazni, mert összeomlik a féreglyuk
    - a jelenből lehet a jövőbe utazni <---> a jövőben a mi jelenünk az múlt

    Nem érzed az ellentétet? :)
  • bakkerman
    #123
    de amúgy az is milyen duma,hogy a múltba nem lehet utazni,mert összeomlik a féreglyuk...erre ki jött rá,és hogyan?? hogy omlik össze?? legalább valami bizonyiték lenne rá,vagy az ellenkezőjére...meg a téridő kontinium beszippant minket,jah
  • gothmog
    #122
    Asztaaa!!!
  • TDantes
    #121
    Lehet, hogy Stephen Hawking marhaságokat beszél, de te mikor is szerezted meg a fizikusi diplomádat? Mit publikáltál eddig? Milyen díjakat kaptál eddig? Téged is elismernek vezető elméleti fizikusnak?

    Nem kötözködésképpen mondom, csak úgy csöndben, mondhatni zárójelben megjegyeztem.
  • Panzermeyer
    #120
    Ilyet is csak a hülye angolszászoknak lehet eladni. Ha mások DVD-jén nincs rajta a telefonáló nő, akkor miről beszélünk egyáltalán? Itt meg is állhatunk.

    Ha mégis más dvd-n is fellelhető ez a nő, akkor meg miért kapásból ez jut eszünkbe, hogy telefonál? Az pl senkinek nem jut eszébe, hogy egy rádió van a kezében és esetleg valami baja van és közben magában beszél, vagy a rádióban? Vajon 40 évvel ezelőtt is ez jutott volna eszünkbe? Vajon 50 év múlva nem az jutna eszünkbe, hogy a készülékről vezérli a háztartási robotokat?

    És ez a Stephen Hawking marhaság, hogy csak a jövőbe lehet időutazni, mert a múlt és a jelen között létrejövő féreglyuk összeomlik. Hm... és a jövőben nekik a mi jelenünk az nem múlt? Akkor annak is össze kell omlania. És az idő csupán egy mértékegység.
  • bakkerman
    #119
    ASD:ASAAF:SAFAF ??
  • Neogan
    #118
    Az időutazás valóban lehetséges!
    Hogy bebizonyítsam visszamegyek 3 percet az időben!
  • Neogan
    #117
    Látjátok, SIKERÜLT!
  • MikX
    #116
    ÉNvagyok az első időutazó!
    Jelentem, visszajöttem egy órát az időben!
    2:59 ből jöttem 2:00-ba.
  • Willenbrock
    #115
    Sőt visszamenne a választásokig hogy csalhasson.
  • Willenbrock
    #114
    vagyis az ilyeszt az pontos j
  • Willenbrock
    #113
    A szűny szerintem szűgy vagyis csöcs.A Hétszünyű kapanyányimonyók valami 7 csöcsü öregasszony lehet ami elég ilyesztő ha belegondolunk :)
  • Rockynhooo
    #112
    ez kemény nem hittem volna hogy ilyen létezik
  • gothmog
    #111
    "Csak rendszerváltásig nem lehetett erről beszélni, és az előtt az iskolákban arról biztos nem beszéltek hogy Sztálin milyen "rossz" ember volt."
    Ez jól hangzik, hogy rendszerváltásig ez meg az, meg ideológiailag így meg úgy, de a dolog egész egyszerűen arról szól, hogy a történelmet a győztesek írják.
    Márpedig Hitler kénytelen volt agyba durrantani magát még a háború vége előtt, Sztálint pedig az elvtársai segítették jobblétre mintegy nyolc esztendővel később. Vesztesek-győztesek. Teccikérteni? :)
    Amellett ne feledkezzünk el arról az aprócska tényről, hogy a "Sztálin ennyi, Hitler meg annyi embert ölt meg" téma szintén csak jól hangzik. De ugye nem feledkezünk meg arról, hogy ők ezeket a dolgokat nem egyedül csinálták?
  • atomkrumpli
    #110
    A fickó már lebukott, másoknak is megvan ez a film de érdekes módon az öreglány sehol nem tekereg az utcán csak az ő kópiáján, magyarázatot még nem tudott rá mondani de persze azokat az internetezőket már lehülyézte kapásból akik a mobil tornyok után érdeklődtek.
    Ügyes vírusvideót dobott össze az nem vitás, ért a munkájához (videó vágás...) megérdemli a felhajtást és majd a verést is :-D
  • sapkafej
    #109
    ember, nem a dvd-t hirdetik vele. gondolkozz már
  • tenkenorman
    #108
    Jó akkor igaza van clark nak.
    egy ember épített egy időgépet, és egy kövér ronda nőt visszaküldött hogy építsen adótornyokat és telefonáljon egy chaplin filmben.
  • gothmog
    #107
    Oké. Tehát elég fejlett az eszköz, hogy átjátszó hálózat nélkül működjön, de ahhoz már nem eléggé, hogy legyen hozzá egy fülbevaló/füldugó méretű headset, vagy épp az egész kütyü fülbevaló vagy füldugó méretű legyen.
    Szerintem egyébként azt mondja: "Holnap visszamegyek és megetetem a boltossal ezt a rohadt kalapot." Ezt olvastam le a szájáról. :)
    Amellett, az időutazási paradoxonok leküzdéséhez a legtöbb valamirevaló sf-írónak szüksége van valamilyen nyakatekert elmélet bevezetésére, hogy a dolog legalább a történetmesélés szintjén működőképes és kezelhető legyen. Ajánlott olvasmány: Poul Anderson :Időjárőr.

  • spy803
    #106
    Rádiót hallgatott a néni! A topic zárható.
  • sanyiute
    #105
    #29 ezt én se értem

    amúgy most nyílt a vissza a jövőbe topic szóval szerintem vanegy SG-s idő utazónk... vagy lett mert a jövőből küldték vissza hogy mondja azt a múltban hogy van ez ami van... na m1...
  • Lacee
    #104
    á, ez csak egy logikai buborék, a téridő görbültsége miatt tűnik úgy, mintha az én nevem alatt jelent volna meg :D
  • skate00
    #103
    ennyi hülyeséget, Ennyi erővel a műholdas telefon világmegváltó készülék? tudom hogy ahoz is kell műhold, de ne legyünk már ennyire leragadottak, 20 évvel ezelőtt senki nem gondolta volna Érintőképernyős telefonokkal fog mindenki szaladgálni, és fillérekért kapni. Megnézed a 10 évvel ezelőtti számítástechnikát, és máris rájösz hogy mennyi fejlődtünk. már szinte minden háztartásban van legalább 1 számítógép.

    #81 meg nagyon sokan tévhitben élnek, Sztálin legalább annyi embert megölt mint hitler, hanem többet is. Csak rendszerváltásig nem lehetett erről beszélni, és az előtt az iskolákban arról biztos nem beszéltek hogy Sztálin milyen "rossz" ember volt.
  • SötétBarom
    #102
    Azt tudtátok, hogy az idő mint olyan igazából nem létezik? Még mielőtt nagyon beleélnétek magatokat a benne történő utazásba.
  • Fresh Duke
    #101
    Túl sok TV-t néztek. (Főleg amerikai filmeket.)
  • MerlinW
    #100
    - Ha utazni készülnél az időben, biztos vinnéd magaddal a mobiltelefonodat
    - 1928-ban baromi sok emberrel beszélhet mobiltelefonon, hiszen minden második sarkon volt vevőtorony:)
  • Dzsini
    #99
    Itt a kulcsszó szerintem a gazdagabb - jó pénzért a jelenlegi orvosi technológia csúcsa foglalkozik velük, így természetesen jóval hosszabb ideig túl tudnak élni bizonyos állapotokat.
  • Neoncsoves
    #98
    Nem azt mondom, hogy mindenki meggyógyul ezekből a betegségekből, de általában a befolyásosabb (ezáltal fontosabb) emberek megússzák ezeket...
  • Dzsini
    #97
    amúgy: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HIV-positive_people

    van rajta pár elég meglepő név.
  • Dzsini
    #96
    AIDS-ben azért, mert esetleg van józan eszük, és vigyáznak magukra, hogy ne legyenek HIV fertőzöttek.

    Rákban pedig meghalnak ők is, bár az anyagi lehetőségek miatt kicsit több, a lehető legmodernebb kezelést kapják - de ez pénzkérdés, és a gyógyíthatatlan az gyógyíthatatlan.
  • Neoncsoves
    #95
    Szerinted amerikai "fontos emberek" miért nem halnak meg AIDSben és rákban? :)
  • bakkerman
    #94
    azt se tartom elképzelhetetlennek,hogy amerikában megvan már az AIDS,és a rák 100%-os ellenszere...