271
  • Airbus A380
    #151
    Engem a piros fül is zavar de ahogy penge mondta nem tudtam eltüntetni, pedig régen sikerült és akkor magamtól nyomkodtam és eltüntettem.
  • Airbus A380
    #150
    Ne zavarjon hogy elég régóta nem is írtam az opera topikba.... ott és nem itt.

    Na látod amit meg írtál az túl bonyolult.... FF-be viszont csak egy add-on telepítés ami 1 perc mindennel 1ütt. FF-OPERA 1-0

    Az FLV. meg nekem pont megfelel sose voltak nagy igényeim .
  • SirAlo
    #149
    En visszatertem a Firefoxhoz mert a Chrome tele van buggal vagy nemtudom mivel , flash chatet pl. ha kizoomolom az oldalt elcsuszik stb , nagyon sok problema van vele es a Chrome csak elindulasnal gyorsabb a Firefoxnal, weboldal betoltesi sebesseg az az oldaltol is fugg Opera is lehet jo de ahol chromeval egyszer problemam volt a belepessel ott Operaval is gond volt , addig Firefoxnal semmi gond nem volt. Szoval szerintem a firefox eddig a leghasznalhatobb bongeszo eddig!
  • sanyicks
    #148
    most akkor már a memóriahasználat a gáz. Mindig lesz valami ami miatt gáz:D legközelebb az hogy piros a bal fölső sarok :)

    Akit a számok érdekelnek, és díszknek vett ramot, az bemegy a beállításokba, és kisebbre állítja a memóriacachet, és várja a mindig újratöltődő dolgokat/hallgatja a vinyó recsegését :)
  • sanyicks
    #147
    én találtam valami widgetet is, tegnap előtt töltöttem flash videot.
  • balee66
    #146
    "ami egyszer FLV konténerben volt, abból már az életben nem lesz normális videó."

    A legtöbb videó még mindig FLV, azokat tényleg nem érdemes letölteni, de van pár jó minőségű mp4...
  • balee66
    #145
    Moderátornak tetszik lenni?
    Amennyiben nem, úgy nincs joga és eszköze irányt szabni a topikban folyó disputának.
    Köszönjük szíves türelmét és megértését :)
  • balee66
    #144
    Chrome-nak és Fx-nek van reklámja, az Opera szakemberei ebben nem jeleskednek.
    Bocsássa meg, nekünk a világ, hogy szeretünk beszélgetni arról, ami számunkra a minőséget jelenti, és hogy szeretjük kitisztogatni a nem ritkán ködös fejeket...
  • Penge4
    #143
    1: Ez nem a Firefox topicja, ez csak egy cikk a Firefoxról.
    2: Nem én írtam le először az Opera szót.
    3: Még csak nem is én szoktam írogatni, hogy "majd mindjárt jönnek az Opera fanok".
    4: Nem én írogatok az PH-n sem az Opera topicban a Chrome-ról és a Firefoxról, a Chrome topicban az Operáról és a Firefoxról a Firefox topicban pedig a Chrome-ról és az Operáról.

    A múltkor azzal trollkodtál, hogy a Safari-féle könyvjelzős cover flow milyen über király és, hogy ilyen nincs Operához. Arra tényleg azt írtam, hogy ilyen nincs.

    "és nem holmi YT downloaderrre gondoltam mivel az említett két Fx-es kieg sem csak arra jó."

    Írtam. Belerakod a saját menüdbe az encoding xy format parancsot, ami elindítja az ffmpeg-et, miután telepítetted.

    Ugyanezt a Download Helper is megteszi, ha konvertálni is akarod a videót, mivel ffmpeg nélkül nem tudja.

    Linuxos leírás volt hozzá, szóval Windows-ra telepíted mellé a Python futtatókörnyezetet, vagy ha nem tetszik, akkor írsz hozzá egy batch fájlt, amihez nem kell külön futtatókörnyezet.

    Én általában videót célszoftverrel kódolok, nem böngészővel. És főleg nem YouTube videót, mert ami egyszer FLV konténerben volt, abból már az életben nem lesz normális videó.

    "senki nem várja végig a töltést"

    Az első bit letöltésekor bekerül. Onnantól töltheted.
  • Airbus A380
    #142
    A topik címe amúgy Merre tovább Firefox, és nem támogassuk az operát fan club....
  • Bubble999
    #141
    sztem a 0 elől lemaradt egy 1-es minimum:D
  • Airbus A380
    #140
    Hát ennyíre még Fx-eset és Chrom,e-os tábort nem láttam nyomulni mint az operásokat akik törnek be minden böngészős topikba.
  • Airbus A380
    #139
    PH-n se tudtatok előállni olyannal ami a FF-hez van a Cache meg hülyeség.... senki nem várja végig a töltést , de én kipróbáltam és nem volt ott amit akartam pedig a tároló max méretre volt beállítva, de legyen . Állj elő egy az alább írt Fx-es kieg-ekhez haonlóval, és nem youtube letöltővel ...
  • Mardel
    #138
    Mert az n+1 Chrome, Ffox felhazsnáló nem ezt teszi?
    Nem tetszik eza kettős mérce.
  • Airbus A380
    #137
    Penge se talált biztos felvállalja mert még a ph-n is belenyugodottt hogy ilyet nem tudott nekem mutatni FF-opera 1-0 és nem holmi YT downloaderrre gondoltam mivel az említett két Fx-es kieg sem csak arra jó. A memória éhséget is részben beismerte Penge az általa írt hivatalos magyar opera szócsövön, ezt is biztos felvállalja. Olvastam elismeri hogy az Fx-hez képest pl sokat eszik, az más kérdés hogy jól meg is magyarázza miért. De van akit csak a számok érdekelnek.
  • Airbus A380
    #136
    Trollkodással csak az opera topikba vádolhatsz, ide nem én törtem be (szokásosan ) és kezdtem el fényezni az általam használt 2%-os részesedésű böngészőt hátha többen használják... félre mentél ez nem az opera topik ahol 1 rossz szó nem szólható az operárol :) Az ilyenek miatt nem használom az operát pont az ilyen agresszori nyomulás miatt.. És ezt már láttam pár fórumba is írta 1-2 ember hogy jó az opera de amit a rajongói csinálnak az taszítja.
  • balee66
    #135
    Attól, hogy te nem találtál flash letöltőt, még van...

    A memóriaéhséget már ezerszer kitárgyaltuk. Az Opera memóriaéhsége nagyon is dinamikus...
  • Penge4
    #134
    Mire nem tudtam előállni? opera:cache

    (Mellesleg van rá ezernyi userJS és sajátgomb is, de az opera:cache-ből mindent le tudsz menteni).
  • Airbus A380
    #133
    flash video-s letöltősre pl nincs és erre még Penge sem tudodd előállni semmilyen operás hókuszpókusszal. (download helper, és flashgot kiegészítésekre gondolok) Egyébként engem az operába még a mérhetetlen memória éhsége is zavar.
  • balee66
    #132
    Namelesskére gondoltam.
    silver star épp az anti-Opera-klub :)
  • Penge4
    #131
    A PH-n silver star néven fut...
  • Penge4
    #130
    "a smooth scroll meg az ilyen-olyan add-onokat, hadd egye csak a memóriát, hadd lassítsa csak a gépet..."

    A vicc, hogy miközben Operával 25 userJS-sel kimutathatatlan(!) a Task Managerben a többlet memóriahasználat az oldalbetöltési sebességre meg max jótékony hatással vannak, addig ugyanezt akár Firefoxban, akár Chrome-ban (Chrome-ban még látom is a konkrét memóriahasználatot) csinálom meg már több 10 megával megugrik a memóriahasználat és a böngésző is lassul indulási sebesség és működési sebesség terén is.

    Airbus A380: "Azt viszont még mindig nem értem hogy az opera védők lelkes elit csoportja miért tűnik fel minden fórum minden böngészős topikjába...."

    Tudod, ellentétben a többi böngésző felhasználóival (tisztelet a kivételnek) az Opera felhasználóinak többsége jobban ismeri a többi böngészőt, mint a frecsegő fanboyok többsége akár a sajátját, hát még az Operát, amiről az esetek többségében még screenshotot is csak a múlt évezredben látott.

    Amikor valaki beír valami valótlanságot, akkor szoktunk megszólalni, hogy ez azért mégsem teljesen így van.
  • TreDoR
    #129
    Az opera gyorsabb lenne a chromenál? Pff, ilyet sem hallottam még, pedig 2 évig használtam operát (kényszerből).
  • Penge4
    #128
    "De idegesítő hogy mindennel tele van amiről a feléről az átlag azt se tudja miaz."

    Ha tudnád, hogy én 3 különböző MSN acc-ot kezelek Operából (igen, Operából, nem widgettel), amikbe 1-1 kattintással bejelentkezek, akár egyszerre több fiókba is párhuzamosan. :D

    "Nem, de akkor is, egyébként 10 ből 9 ember indoka ez az operával szemben, hogy zavarja azu a rengeteg belezsúfolt dolog."

    Melyik az a 10-ből 9 ember rajtad kívül, aki mostanában ezzel trollkodsz, mivel a DivX Webplayer bugját már javították? :D

    Azt azért nem árt hozzátenni, hogy az Opera mindezekkel együtt vetekszik (és sokszor le is nyomja) a többi böngészők olyanokban, mint oldalbetöltési sebesség, indulási sebesség, JS sebesség, memóriahasználat, működési sebességben pedig nem létezik olyan böngésző, ami nála gyorsabb lenne.

    Ha akarnám használhatnék Firefoxot, konfigolgathatnám azt is, csak az a baj, hogy már az alap telepítése is érezhetően lassabb, mint az Opera. Ha a 4-hez lesznek olyan triviális addonok, mint Greasemonkey, FireGestures, All-in-One Sidebar, Stylish, Tree Style Tab és hasonlók, akkor majd arra is jobban ránézek, bár a 3. bétából ítélve az ígéretekből sok minden nem lesz megint megvalósítva.
  • bojti
    #127
    lol
  • Penge4
    #126
    "zért vicc hogy a "nagyon testre szabható" Operában csupán a könyvjelzőket nem lehet normálisan kezelni."

    Van még más is, viszony az előnyök túlmutatnak a hátrányokon, ha tényleg kihasználod a böngésző funkcionalitását.

    Sőt, akkor is, ha csak egy egyszerű, gyors, kompakt böngészőt akarsz és hajlandó vagy a mást megszokni, ami nem feltétlenül rossz, csak eltérő attól a trendtől, amit a többi böngésző követ.

    "Akkor mondja meg nekem valaki hogyan tudom a Személyes Sávon egyszerre törölni az összes elemet?"

    F4, Ctrl+A, Delete

    Bár ez viszi magával a többit is, de miért akarnád egyszerre az összeset törölni?
  • Penge4
    #125
    "5x5-ös gyorshívómérettel 25 oldalt rakhatsz ki a kezdőlapra, annál többet pedig szerintem kevesen látogatnak napi rendszerességgel."

    Akinek több kell annak sincs kifogás:
  • Airbus A380
    #124
    Tövbbet én se csak stílus alapján esetleg :)
  • Airbus A380
    #123
    Bocs de én még elvagyok vele, az agresszív rajongói nyomulás miatt nem használom, nekem ez nem tetszik. No meg mint írtam érdekes módon valaki mindig olyan oldalba ütközik amit nem visz az opera.
  • Airbus A380
    #122
    Nekem most nincs SD. és egérsimító meg már van az Fx-be is :)
  • balee66
    #121
    Én egyedül Pengét szoktam látni itt és a ph!-n, rajta kívül egyetlen nicket tudok mondani, aki szintén ph!-s... ennyi.
  • bojti
    #120
    Már megbeszéltük , neked Opera nem való . IE vagy maximum Chrome . A többi neked már túl bonyolult . Mennyé szépen alukálni . Ahogy láttam este ma is rendesen "dolgoztál " itt is és az IT Cafén is . Gratula !
  • Penge4
    #119
    "Nem tetszik hogy lent van az Operában az eszköztár, de ha felrakom akkor meg így néz ki"

    http://magyaropera.blog.hu/2010/05/29/konyvjelzosav_a_cimsav_alatt
  • balee66
    #118
    Szinte mindegyik Firefox-os és Chrome-os add-onra van megfelelő Opera userjs, szóval fail...
  • Airbus A380
    #117
    Azt viszont még mindig nem értem hogy az opera védők lelkes elit csoportja miért tűnik fel minden fórum minden böngészős topikjába.... engem nem zavartok de kicsit fura... ha annyira szuperklassz , nem kéne minden egyes helyen hírdetnetek.
  • balee66
    #116
    Nem csak rólad van szó, hanem azokról a tessék-lássék userekről, akik tényleg ki sem próbálták az Operát, csak hablatyolnak róla. Sem a Fx, sem a Chrome, sem a Safari büdös életbe nem fog eljutni arra a szintre, ahol az Opera most áll, attól függetlenül is, hogy szegény Operát már szinte totál lebutították.

    Érdekes hozzáállás amúgy: Operában alapból ott a speeddial, a smooth scroll, a keresőtestreszabás, sokaknak még sem tetszik - de azért csak töltögetik le a speeddial, a smooth scroll meg az ilyen-olyan add-onokat, hadd egye csak a memóriát, hadd lassítsa csak a gépet...
  • Penge4
    #115
    "ha valami _integráltan_ tud valamit, azt sokkal többen preferálják, mert nem kell csinálni érte _semmit_, alapból ott van az orrod előtt?!"

    Ráadásul együttműködnek egymással a funkciók. Ebben még a Firefox is sokkal jobb, mint például a Chrome, ahol nem működnek az addonok sem HTTPS kapcsolaton, sem belső lapokon és semmilyen módon nem is lehet működésre bírni.

    Ráadásul az Opera ezen felül még bővíthető is. UserJS, UserCSS, sajátgombok, Unite App-ok, egyéni menük, és külső alkalmazásoknak még ott vannak a widgetek is.

    Ezerszer bővíthetőbb, mint a Chrome. A Firefox addonok alapja is JavaScript. A kérdés azon van, hogy milyen dolgokhoz fér hozzá.

    Firefoxban megtehette Giorgio Maone, hogy az addonjával kiiktasson egy másik addont (Adblock) a pénzért. Ugyanezt megtehetné akár a felhasználók netbankos adataival, ugyancsak a pénzért. Egy időben pedig kiemelt addon volt a NoScript.

    Szóval nem olyan nagy hülyeség azért, hogy nem nem kap korlátlan jogkört a kiegészítő készítője.

    Operában is szinte minden megoldható a fent felsoroltakkal, az meg, hogy még nem írt hozzá senki megfelelő UserJS-t, UserCSS-t, Unite App-ot maximum arra bizonyíték, hogy nincs mögötte közösség. Nem a specifikációk technikai akadálya.

    A Chrome meg... max ennyivel tudom jellemezni:

  • Airbus A380
    #114
    Nem biztos mert Chrome-.ba meg a FF-be beletehet amit akar és ez itt a lényeg.
  • Airbus A380
    #113
    Mittomén pszihológia.
  • Airbus A380
    #112
    Na igen de én nem karácsonyfának használom a böngészőt, 3-4 kieg-et meg simán elbír lassulás megléte nélkül.