54
  • stockhouse
    #1
    "Ezek a számítások persze nem tartalmazzák a fejlesztési, a reklám- és munkadíjakat, azonban a gyártás és a csomagolás kiadásai benne vannak. "
    azért ezt a kaszálast kezeljük fentartással, az apple se egy nonprofit szervezet.
  • Gerygrey
    #2
    Flame ON, let's feed the troll :)
  • mad mind
    #3
    Nem is. Nincs is számomra azzal baj, hogy megkopasztják a hülyéket.
  • jaspercry
    #4
    tripla felhabosított árak!minthogy maga az apple nem gyárt szinte semmit,csak összeszerel(de gondolom azt is bérbe)
    Az összes többi alkatrészt gyártat más cégekkel.
    Elöször is keres rajta az LG,keres rajta Samsung,és utána mégegyszer becsomagolva jó sokat keres rajta az apple, mi meg vegyük meg 625 dollárért!
    persze nálunk ez még drágább.....
  • eto demerzel
    #5
    es mi van ha keresnek rajta. hol itt a gond. nem gomb-ert meloznak. ha meg te tudol ocsoban csinalni akkor hajra...
  • narumon
    #6
    Miért mit gondoltatok, hogy 5$ haszonnal adják? Az intel cpuk előállítása kevesebb mint 10%-a a végső árnak, de szerintem ez majd minden gyártó céggel így van.
  • lenox01
    #7
    "én egy android vagyok"
    "én egy iphone"
    "engem bárhogy foghatsz telefonálás közben"
    "nos, nekem több mint 150.000...shhh...shhh....klikk"
    :D

    Erre ennyi penzt? Vicc
  • narumon
    #8
    Ehhez azért annyit, hogy mi két céges nokiát is marokra fogtunk, le is zúzott a térerő a legkisebb csíkig.
  • straw
    #9
    Nem azzal van a baj hogy mennyit kaszálnak, felőlem aztán 4milióért is adhatják, de akkor legyen hozzá megfelelő support, és ne nézzenek hülyének.
    Mert az nem normális hogy horrorisztikus áron veszel egy olyan telefont amit ha rendesen fogsz nem tudsz telefonálni, és ha mégis a proximity senzor hibás vezérlése miatt az arcoddal leteszed a telefont, és amikor megírod nekik hogy ez van meg az van, azt válaszolják hogy te vagy a hülye mert nem tudod hogy kell fogni a telefont. És még csak nem is kommentálják az eseményeket mert a gyártó szerint az iPhone 4 antennája jobb mint a többi iPhone-é. Hát gratula nekik.
    Amúgy jó cuccokat árul az alma, jó drágán de jókat, viszont ez soha nem kéne.
  • intrex
    #10
    Akkor a microsoft miért nem adja a windowsotokat 100 forintért? Nem jön ki többre a csomagolás darabára. Szoftver? Ugyan, tök ingyen van, semmi fejlesztés meg mérnöki munka meg ilyen marhaságok. Eladó a Mona Lisa is, vászon + festék + csomagolás + ingyen szállítás, tök ócsóért.
  • Tiro2
    #11
    Meg ha már így hasonlítasz akkor legalább ne egy oprendszert egy telefonhoz...
    Akkor inkább az Android-ot az OSX-hez...
  • Tiro2
    #12
    IOS4-hez akartam :D
  • narumon
    #13
    Evvel egyetértek, de én egyetlen emberkéről tudok (ismerős) akinek van iphone 4-e, de nála nem jelentkezik ez a hiba, ugyanúgy fogja ahogy eddig a telefonokat (ami nem marok, mert ki a franc fog marokra egy telefont???), és semmi gondja. Szóval addig én nem is foglalok állást az ügyben amíg csak az interneten terjengenek a dolgok, mert soha nem lehet tudni mennyi belőle a valós. Ugye elveszett kislányt is keresnék ma is emailben, pedig már 2004-ben is kiderült, hogy kamu.

    Szerintem kicsit hasonló lehet ahhoz, hogy az xbox360 karcolja a lemezeket. Igen, biztos lehet úgy döntögetni meg rázni, de hát ez messze van a normális felhasználástól, ergo egy hiszti az egész. Iphone 4-et meg talán nemsokára készhez kapok egyet egy rövid időre akkor ki is fogom próbálni, hogy mi ezzel a helyzet.
  • narumon
    #14
    De hogy a cikknél is maradjunk más oldalon pl ezt írják:

    "Az iSuppli szerint az új 16 GB-os iPhone 4 becslésük alapján 187.51 dollárba kerül az Apple-nek.
    Természetesen legdrágább alkatrész a nagyfelbontású Retina Display képernyő, ez 28.5 dollárt kóstál. Ezt követi az A4 processzor 10.75 dollárral.
    Az újjonan hozzáadott, a genfi STMicroelectronics által gyártott giroszkóp mindössze 2.6 dollárba kerül.
    A totál 188 dolláros költség enyhén magasabb a 3GS 179 dolláros és a 3G 174.33 dolláros költségénél.
    Persze az Apple-nek nem csak ennyibe kerül a telefon, hiszen rájön még a csomagolás, szállítás, marketing stb. költsége, de azért nem féltem őket, telik még zsíroskenyérre"
  • narumon
    #15
    JAh fasz vagyok, ezt is írja itt a cikk :D :D
  • straw
    #16
    Nyilván nem minden embernél fog jelentkezni a hiba, mert mindenki máshogy telefonál, de ami biztos: a hiba létezik, és ezt igazolja a több 100 videó a neten, és nem véletelen keres az Apple nagy hírtelen antenna tervező meg fejlesztő mérnököket. A proximity senzor csak sw frissítés, de az iagzi problem, viszont könnyen orvosolható, na de akkor is vannak hibái és nem olyanok mint anno a 3GS-nek, amik csak kisebb szarságok voltak, meg tényleg csak extrém esetekben jöttek elő. Itt kicsit más a helyzet.
  • lenox01
    #17
    Nem hasonlitgatas. Ez egy vicc ha nem ertened. Es az osszes androidos telo beillik oda azert irtam azt.
  • Tetsuo
    #18
    Flame off.

    Most beszeljunk a tenyekrol: az iPhone4 az Apple egyik legrosszabb termeke.
  • narumon
    #19
    Itt kivesézik rendesen a témát egyébként:
    http://www.anandtech.com/show/3794/the-iphone-4-review/2
  • Ferrer
    #20
    Szvsz az androidos kütyüket még nagyobb haszonnal adják el, ha eladják...
  • sanyicks
    #21
    teljesen mindegy kinél jelentkezik.

    A lényeg hogy létezik, más telefonnál meg nem. Pedig melyik cég fanjai is szokták magukat a minőségre verni? :D
  • narumon
    #22
    khm.. az előbb írtam hogy két céges Nokia telefonnál is jelentkezik, de ha megnézed a linket amit küldtem akkor ott egy HTC Nexus van is ugyanígy viselkedik.
  • sanyicks
    #23
    és? ott nem verik magukat a fanok hogy fúúú mekkora minőségi cuccuk van ;)
  • GregSB
    #24
    "a vállalat több, mint 61%-os haszonkulccsal dolgozik."

    Persze, mert a K+F és marketing+terjesztési költségek azok smafuk.

    Grat a cikk írójának. A matek az megy, de láthatólag gőze sincs arról hogy milyen elemekből épül fel egy termék költsége.
  • GregSB
    #25
    Ez nem tény, csak a bulvár média mantrája, ami 1-2 héten belül úgyis lecsendesedik.
  • GregSB
    #26
    1. Több 100 videó van a neten, közben meg már 2 milliót eladtak a telefonból és mégsem viszik vissza sorokban állva a készülékeket. Ha tényleg akkora lenne a probléma (annyi telefont érintene) mint amennyire a média felfújja, már rég sokkal nagybb botrány lenne ebből az egészből mint most. A jelenség létezik, de messze nem akkora gáz mint ahogy be van állítva.

    2. Én két egymástól független iphone 4-es próbáltam a napokban, egyiken sem tudtam eldobatni a térerőt, pedig markolásztam mindenhogy. Direkt megnyitottam 1-2 youtubeos videót, és ugyanúgy fogtam rá mint a videókon de sem a térerő nem esett le rajtuk, sem a mobilnet nem szűnt meg.

    Szóval ez csak egy jól felfújt maszlag. Ha tényleg a készülékek döntő többségét érintené ez a probléma, és tényleg csak attól elmenne a térerő hogy a bal alsó sarkára rámarkol az ember már tömegesével vinnék vissza a telefonokat az elégedetlenkedő vásárlók és ezzel lenne teli az összes sajtó. De nem ez történik. 2 hét és már rég valami máson fognak csámcsogni az emberek.
  • trabiubi
    #27
    teljesen felesleges azt számolni, hogy mennyi az alkatrészek költsége, vagy az előállítási költésg, mert a K+F és a marketing nincs benne, tehát messze nem 60% a profit...
  • Ulkesh
    #28
    Hazudik a cikk!

    Az egész készülék nem kerül 5 forintba sem, hisz 135 gramm homok és fémötvözet, amiből előállítják annyiból megvan…

    :)
  • Ulkesh
    #29
    "Most beszeljunk a tenyekrol: az iPhone4 az Apple egyik legrosszabb termeke."

    Ok, piszokul szeretnék olyan rossz terméket piacra dobni, amiből 3 nap alatt 1,7 milliót vesznek meg és egymást tapossák a bolt előtt érte az emberek.
  • FoodLFG
    #30
    Ezen nincs semmi meglepő. Az antennán spóroltak a legtöbbet egyébként.
  • Wittao
    #31
    Itt csak Te vered magad mindig faszk@l@p. Mi lenne ha elhúznál esetleg egy Androidos HTC-s hírhez. Ott nyalogathatnátok egymás ánuszát, hogy milyen olcsón mekkora tutit vettetek.
  • fergusonpapa
    #32
    ez azért már gyerekes.mármint az andoridosok flame-e..(akiknek sztem felének nincs is iylen teloja.csak legyen ellen érve és tudjon mivel dobálozni)
  • Ulkesh
    #33
    Ez mondjuk nem is csoda.
    A Nexus sokkal komolyabb térerő problémákkal küzdött, mint az iPhone 4, az Evo meg ezer sebből vérzik, szétnyíló kijelző, 4g modem és hangminőség problémák stb.
    De a Galaxy S kellemesen forrosodó burkolatáról is beszélhetünk, télen biztos jó lehet kézmelegítőnek, de nyáron elég kellemetlen egy 40-45 fokos műanyagdarabbal telefonálni :)

    Szóval spuri vissza az Androidosokhoz, ott is van min csámcsogni...
  • Ferrer
    #34
    De ezeknek a vevőknek egytől egyig ki van mosva az agyuk, hát nem is tudtad?!
  • coolbboy83
    #35
    Létezik... másnál is, vannak erről is videók...
  • sanyicks
    #36
    Fáj az igaszság? :D
  • mad mind
    #37
    Ha elolvastad volna a cikket, akkor tudnád, hogy Budapesten kb. sose fogsz találkozni a hibával mert csak gyenge térerőnél jön elő. De mondjuk kisvárosban falun, kissé szar lehet, ha nem foghatod akárhogy a méregdrága telefonodat, és ez vonatkozik az összesre.
  • G_ArchAngel #38
    Csak bal kezzel nem lehet fogni, a jobbkezesek nem zarjak a rendszert:)

    De ugye bal kezzel a fenykepezogep, komolyabb egerek, stb. is szivas... Szoval ez engem nem erint, harmat probaltam eddig (2db O2, 1db Orange elofizetesest) es nem sikerult egy savnal tobbet levinni markolaszassal.
  • acdc
    #39
    tenleg nincs problema vele
  • GregSB
    #40
    Azt senki nem mondta hogy nincs gond, csak azt hogy nem akkora mint ahogy be van állítva. Én is látom a videokat a youtubeon, nem vagyok vak. Az meg hogy 3db emberke perelni kezdett nem jelent semmit. Vihar a biliben, ettől többen perelték az Applet a 3GS megjelenésekor, mert nem volt olyan gyors mint a vágott reklámban...