374
Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára!
  • cargame
    #174
    Hoppa hoppa :) van egy kis eredmenye ennek a dolognak
  • analfa
    #173
    Ez sajnos mindig így van a kisember szívja meg a legjobban ez tény! Nekem például maga az ötlet tetszik hogy azt a pénzt most sokkal hasznosabb dologra is el lehetne költeni. (azt meg hogy mennyit lopnak belőle azok akik ehhez hozzáférnek ebből a szempontból mellékes azt akkor is megteszik hogyha éppen tűzijátékot vennének belőle.
  • Megtörhetetlen
    #172
    már nem azért de nem értem miért az állampolgár mondjon le valamiről mikor vannak olyan tehetősek is Magyarországon (lásd politikai elit) akik azt sem tudják hová dugják.. Mondjanak le a politikusok egy havi fizetésükről!!!
  • rorock
    #171
    Én ezt egy nagyon jó ötletnek tartom,felesleges pénzkidobás lenne most a tűzijáték ilyen helyzetben.
  • ReTeK
    #170
    gratulálok sikerült becsempészni a topikba a fővárosi-vidéki vitát, remek
  • Vlala #169
    Ez nem az a topic, ahöol ezt kitárgyaljuk, de igazad van, tényleg erzt kellENE tenni :) De ahhoz megfelelő emberek kellENÉNEK a megfelelő helyekre. :)
  • Vlala #168
    Erről beszélek.
    Mi naívan felajánlhatjuk ezt is, az adónk 1%-át is, oké, mondjuk, hogy a kormány az árvízkárosultakra fordítja a pénzt. Papíron.
    Gyakorlatilag viszont (haveri érdekeltségű) alapítványokhoz kerül, ahol szépen lefölözik "szervezési" és "adminisztrációs" költség címen, az árvízkárosultaknak pedig dobnak egy-két csontot.

    Van egy olyan érzésem, hogy ez az egész kezdeményezés "odaföntről" indult.
  • Sir Quno Jedi
    #167
    Hmmm, azt ugye tudod, hogy a közterherviselés mit jelent?! Mert tételezzük fel, hogy tudod... AKKOR viszont azt is meg kéne tudnod magyarázni, hogy miért van az, hogy vannak akik NEM viselik a közterheket, mert minimálbérre vannak bejelentve a jövedelmüket pedig kéz alatt kapják még hozzá feketén?! Hmmmm?!

    Meg kell emelni a minimálbért jócskán, hogy a kicsik ne haljanak éhen, de az adót is egykulcsossá kell tenni, hogy MINDENKI adózzon legalább egy keveset (pláne ha már csal).
  • Lacee86
    #166
    Normális érzésű és hozzáállású vezetőknél ez nem lenne kérdés, h a tűzijáték árát erre fordítsák, de Mo-n ez tragikus módon eléggé elképzelhetetlen... :/
  • Tinman #165
    +1

    Mindegy kinek adják, csak ne legyen durrongatás lágszóróval 20.-án.
  • Vlala #164
    Nem értek egyet.

    Miért megint NEKÜNK kellene lemondanunk valamiről? Azért, hogy ŐK a tüzijáték költségének a felének a negyedét az árvízkárosultakra költsék?
    Nem a tűzijátékot védem, mert még tvéében sem szoktam megnézni, de a 350 Ft-os benzinárak, a gyengülő forint és az egykulcsos adó miatti (kiskeresetűeknél 5-10eFt havonta - 25-50 kg kenyér, mi az nekünk...) kiesés mellett ŐK kétmilliót vihetnek haza havonta tisztán... és mi, kisemberek engedjünk már megint? Még mindig?
  • analfa
    #163
    Szerintem sem elvetendő az ötlet!!! szerintem senki nem halna bele hogyha idén olyan dolgokra fordítanánk a pénzt amire lássuk be sokkal nagyobb szükség van.
    És hogy ne legyen gond abból hogy nincs tűzijáték leadhatnák a tavalyit a tv-ben sokan úgyis csak ott nézik... persze koránt sem ugyan az de azért ennyit igazán ki lehetne bírni.
  • sz4bolcs
    #162
    Megnéztem értelmező kéziszótárban, az mindkét verziót említi.
  • sjani1995
    #161
    jó dolog, én támogatom +1
  • Molnibalage
    #160
    Ti is kapjátok már az idióta láncleveleket, hogy írd be neved és küldd tovább, hogy támogassátok ezt? Nem a téma az idióta, hanem a megvalósítás. Engem még mindig meglep, hogy valaki ilyennel operál és nem tűnik fel neki, hogy mennyire nem működő módszer...

    Kiegészíteném egyébként a leni véleményemet.

    A gondolat szép, de ennél jóval egyszerűbb az, hogy TE adakozol és nem más szórakozását veszed el. Bármilyen hihetetlen (?), de sokaknak erre igénye van erre, mégha nekem, neked és még pár (sok?) embernek nincs. Ha csak 100’000 ember adakozik átlagosan 5000 forintot – ez egy esti szórakozás ára, de nagyon erősen lefele kerekítve – akkor ugyanott vagy. 100’000-nél többen szoktak adakozni. Tehát, ha 1’000’000 ember adakozna 500 (!) forintot – ez jobb helyeken egy sör vagy egy doboz cigi ára – az lenne a tüzijáték költsége amin spórolni akartok. Szerinted melyik a hatékonyabb? Én hívom az adakozó telefonszámokat vagy banki átutalok akár 10 ezret is, mert az nem ver a földhöz engem. Az nem csak egy ígéret...
  • Roger6
    #159
    Ja, nálunk (Győr) vidék a környező településeket jelenti. És csak a Pestiek hívnak minden nem pesti várost vidéknek, ugye azt vágod? Senki más.
  • laci 700
    #158
    Ez nem Pest vs vidék topik! :D
    Amúgy ha megoldható és tényleg a károsultak részére fordítanák azt a pénzt akkor én támogatnám az 5letet...
  • sz4bolcs
    #157
    Mert ami nem Bp. azt vidéknek hívják. :))
  • tigeroo
    #156
    azért mert a pesti igen és vidéki igen között is van különbség (vagyis lenne, ha szavaznánk)

    tudom hogy van élet pesten kívül is, mivel életemben eddig 2x voltam pesten :P
  • FGB
    #155
    Magyarázd már el nekem, azért mert valaki nem pesti mért vidéki?
    Van ám pesten kívül is élet!
    Én a Tűzijátéka szavazok, de csak akkor ha azt úgy rendezik, hogy pest örökre eltűnjön a föld színéről!
  • Zsolek123
    #154
    látom zörög a facebook :_A?DA_:S?D
  • Molnibalage
    #153
    Ja. Mondjon le mindenki 1 havi net előzfizetésről. Miért? Mert én azt javaslom. :)
  • Roger6
    #152
    Egyetértek.
  • Balumann
    #151
    Hogy aztán jövőre újra elmossa a víz xD
  • Gladiator
    #150
    Bár életemben nem néztem még meg a tüzijátékot, de szerintem ne halasszák el. Összegyűlt már több milliárd forint, meg még biztos fog innen-onnan jönni kaja/szakember/építőanyag/stb ingyen, úgyhogy azt a pár házat, ami nem volt biztosítva simán újra lehet abból építeni. Még szebb is lesz, mint régen.
  • sz4bolcs
    #149
    Aztán ha elfogy Bp.-n is a tüzijáték, akkor megyünk tovább oda, ahol még van. :P
  • sz4bolcs
    #148
    Én felköltözök az épp víz alatt levő Ormánságból Budapestre, aztán majd nézünk együtt tűzijátékot. :-)
  • sz4bolcs
    #147
    "-Ha helyben eladod a terméket, mit fognak csinálni a kereskedők meg a feldolgozóipar?
    A mezőgazdaság csak töredékét teszi ki a gdp-nek, van egy nagy felépítmény.
    -Jó, akkor te egyél GDP-t."

    GDP ott van, ahol telefonelőlapot és egyéb kacatot gyártanak.
  • Csirke4
    #146
    Dehát nemcsak Budapesten van tűzijáték. :o
    A balatonpartról egy csomó helyen látszik és kurvajólnézki.
  • Balumann
    #145
    A koncertek meg rendezvények nagyrésze azért nem mondható jótékonyságinak :D Az tény egyébként, hogy tényleg vihetnének bele valami újdonságot, meg túlzás ez a 20 perc látványosságért milliárdokat. De a médiába kéne eljuttatni, vagy valami Budapesti szavazást kiírni, hogy mennyien szeretnék ha elmaradna, és akkor az alapján már kénytelenek lennének talán mérlegelni. De így, hogy itt azok akiket eleve nem érdekel a tüzijáték itt, de mi azért milyen nagylelkűek vagyunk hogy lemondunk, ez így vicc inkább.
  • sz4bolcs
    #144
    "Én nem vagyok egy tipikus magyar dzsentri, nem szeretek egy évet gürizni azért, hogy valami hatodosztályú horvát appartmanba hitelből eltöltsek a csótányok között egy hetet, hogy papírom legyen arról, hogy boldog vagyok.. nem. Inkább egész évben igyekszem valami folymatosan fenntartható életmódot folytatni és megértetni magammal, hogy ha valamit nem engedhetek meg magamnak a gyerekeim egzisztenciájának igazi tartós és kiszámítható létének (ha nem is jólétének) a rovására azt nem teszem meg. A világ egy ilyen nagy magyar dzsentri, most éppen nyaral, de holnapután 10,00-kor indul vissza a gépe a való világba "törleszteni"."

    -I_AM
  • sanyiute
    #143
    vagy csak szimplán fővárosba tovább tartó programokat szervezni
  • CamelX
    #142
    Az nem lemondás a szórakozásról ha rendkívüli ünnepséget szerveznek, tegyük fel jótékonysági koncertekkel meg hasonló. Tudom, azokra is volt már példa, de szerintem emberközpontúbban is meg lehetne oldani az egészet, főleg hogy az eddigi augusztus 20-as ünnepségekből is mennyi botrány volt elmúlt években. Miért kell mindig a bevett tüzijátékos sémát követni ha már itt tartunk?
  • ShaiHulud
    #141
    amugy jo lenne mindenhol jobban felkeszulni ezekre a jovoben, hisz egyre tobb termeszeti katasztrofa varhato.
  • sanyiute
    #140
    jó lenne ha megvalósulna!!! de nemfog:S
  • Balumann
    #139
    Szerintem fölösleges olyan nagyon örülni, mikor a "lemondók" 99% -a nem is mond le semmiről, csak más szórakozásáról, Facebookon nem tudom mi a helyzet. Nem tudom, hogy cargame üzenete nekem is szólt volna, én nem ellenzem a lemondást, csak más szórakozásáról (avagy más nevében!) könnyű nyilatkozni... Ennyi erővel ugyanúgy lemondhatnánk pl. jónéhány gazdag ember vagy politikus luxusvillájáról, vagy bármilyen rendezvényről. Ha most minden tervezett koncert elmaradna amin mi emberek, főleg fórumozók nagyrésze nem venne részt, mennyi embernek lehetne segíteni, árvíz és jégeső károsultaknak, utcára kerülteknek, stb.. Múzeumok Éjszakája ellen nem tiltakozik senki (azok akiket nem érdekel és nem voltak sehol)?

    Remélem értitek mire célzok. Legtöbben semmiről sem mondanának le, csak erről, mert ez nem érdekli őket. Ez se nem önzetlenség, se nem nemzeti összefogás.
    És még mindig ott van, hogy ebből kb. tényleg semmit nem látnának a károsultak.

    Remélem értitek mire célzok.
  • Csirke4
    #138
    Nem hiszem, hogy kijön 10 millióból még vidéken se bár ennek utána kéne nézni, mert nemtudom. :C
    Amúgy például a magyar focira szánt 1 éves költségvetést is oda lehetne adni amilyen szarok voltunk a hollandok ellen.
  • CamelX
    #137
    Nagyon örülök hogy ilyen sokan közületek ugyanúgy megértitek ezt az ügyet ugyanúgy mint Facebook-on. Szívből remélem hogy lesz is eredménye. Hiszen mi lehet nemesebb az államalapítási ünnepen mint az összefogás a mieinkért???

    OFF:
    (......nagyon zárójelbe így a komoly gondolatom után, aki - vagy akinek a gyerekei pattogó tűzgolyókat szeretnének látni, ígérem rendezünk haverokkal 1 hagymás babsalátaevő versenyt és kimászunk a Lánchíd tetejére... ehhez is lehet amúgy csatlakozni :D )
  • laci 700
    #136
    Nekem igazából tök 8... Nem kéne beszüntetni a tűzijátékot, csak mondjuk kevesebbet puffogtatni és mindenki elégedett lenne! xD
  • Grenzjager
    #135
    Az ország egy része árvíz károsult, máshol a jégeső + vihar vert szét mindent, mindenhol belvíz...
    ahol nem verte szét a jég a gabonát, meg nincs is víz alatt az hol s van?? ... meg mit is ünnepelnénk a tűzijátékkal?

    ünnepség legyen, de szerényen
    s tűzijáték nélkül