374
Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára!
  • Slayerboy
    #294
    Ne foglalkozz vele, balfasz újreg. Ja és gecinagy paraszt XD
  • minigirl
    #293
    Hogyne, a saját lakosságát nem sanyargatja. Gratulálok, az EQ és IQ teszted negatív. :P
  • Slayerboy
    #292
    És lehet, hogy a felajánlott pénzből több jutna el oda ezen az úton..
  • Vlala #291
    Akkor én itt és most ünnepélyesen bejelentem, hogy minden egyes, a számlámra "Árvíz" megjegyzéssel elküldött ezer forintból ötszáz forintot eljuttatok az árvízkárosultaknak. Sőt, személyesen osztom szét a kitelepített, otthonukat elvesztett családok között.

    Tehát aki segíteni akar rajtuk, válasszon engem, mert rajtma keresztül többet ad, mintha a kormánynak, a "celebek az árvízkárosultakért" alapítványnak, vagy a "támasszuk fel Magdi Anyust" mozgalomnak juttatná el a pénzt.

    Esetleg eljuttathatja a hitgyülihez is, ezáltal az árvíz károsultjai akciós áron vásárolhatják meg a lelki üdvösséget...
  • Slayerboy
    #290
    Igen, ez a következő probléma, hogy eljutna-e egyáltalán hozzájuk ez a pénz.. sajnos nem lehet tudni
    Az pedig a másik, hogy ott fennt a "nagy emberekben" nincs annyi, hogy a több milliós fizetésükből (amiért a legtöbb meg sem dolgozik) összedobjanak egy nagyobb összeget. Ezt is a kevés pénzből élőktől várják el. De ezt el kell fogadni, ilyen ez az ország. Ezért tartunk itt ahol tartunk :S
  • Vlala #289
    Épp ez a baj. Lemondunk a tűzijátékról, a virágfesztiválról, és megondjuk a fentieknek, hogy ezeknek a költségét kérjük az árvízkárosultaknak adományozni.

    Szerinted mi lesz a pénzzel? Eljut hozzájuk a fele? A negyedének?
  • Slayerboy
    #288
    Ez igaz.. de legalább a kisemberek tartanának össze ebben a "kurva országban" hamár ott fönt csak lopni tudnak.. Ezért nem haladunk sehova.
  • Vlala #287
    Erről beszéltem tegnap. Megint mi, kisemberek mondjunk le mindenről, mert jaj,szegény árvízkárosultaknak milyen rossz. Emellett szeretett honatyáink úgy leakaztják a kétmilliót havonta, hogy csak úgy porzik.
  • Slayerboy
    #286
    Szerintem itt nem csak a pesti tűzijátékról van szó.. Vagy akkor sehol ne legyen csak pesten. Akkor legalább megnyugszanak a pestiek, hogy nem veszik el tőlük az ünnepet -.-
  • Slayerboy
    #285
    Nyilván amit írtam csak egy példa volt.
  • TDantes
    #284
    Egyébként, akik szerint nem kell tűzijáték ajánlanám a következőket:

    Debrecenben se legyen virágfesztivál. Pénz kidobás. Miért csak Budapest mondjon le dolgokról?

    Mondjatok le a netről, meg hasonló luxus, fölösleges dolgokról. Mégis minek a net, a TV, számítógép, meg minden ilyesmi? Csak hogy szórakozzatok, mikor más embernek meg nincs háza? Mondjatok le róla, és adjátok az árát a szegényeknek.

    Az elkövetkező 10 évben pedig ne rendezzetek semmilyen családi bulit. Minek? Teljesen felesleges. Ne tartsatok se névnapot, se születésnapot, karácsonyt, húsvétot, semmit. Egy csomó pénz meg fogtok spórolni, és azt mind odaadhatjátok a rászorulóknak.

    Aztán majd ha ezt mind megvalósítottátok, akkor gyertek vissza arról dumálni ,hogy ne legyen Pesten tűzijáték.
  • w77d
    #283
    nah jo hogy külön tétel, de ha már erre nincs pénz, akkor másra hogy lenne??? EU-s pályázat?? abból nem lehet mindent megoldani. Az államnak lenne kötelessége pénzelni az önkormányzatokat, de az államtól az a válasz érkezik állandóan, hogy sajnos nincs pénz,sorry... nézegesse a lófasz a dolgokat interneten amikor naponta ebben élek XXXD
  • Molnibalage
    #282
    Ahogy lentebb írtam is, egy 10-es simán megy. Nem ver a földhöz...
  • w77d
    #281
    sok mindent nem tudsz te még rólam XD
  • TDantes
    #280
    Hülyeséget beszélsz, mert az önkormányzatok megint egy másik, külön tétel a költségvetésben. Arról nem is szólva, hogy egy önkormányzat mire költi az pénzét, az megint csak egy más dolog! Főleg, érdekes módon ahol én lakok, ott van az önkormányzatnak pénze, jobban mondva szerez pénzt, mondjuk EU-s támogatásból, de mindegy, nem ez a lényeg.

    Komolyan basszus, legalább, egyszer az egyik tirpák vegye már a fáradtságot, hogy használja azt a rohadt internetet, és utána néz, hogy is működnek a dolgok mielőtt baromságokat hord össze!
  • Falkon
    #279
    Weed, nem részegen ilyen szépen tudsz beszélni? :)
  • Slayerboy
    #278
    Itt az összetartás a lényeg.. és hogyha mondjuk Te utalnál át az árvízkárosultaknak 200 Ft-ot, azt is megköszönnék. Senki nem azt mondja, hogy a tűzijátékról való lemondás mindent megoldana. Nem. De sokban hozzájárulna. Csak sajnos a szokás hatalma miatt az emberek nagyon nehezen mondanak le a luxusról. Lásd.. az embereknek nincs pénzük, mégis több száz embert látok csak itt szegeden a sör/borfesztiválon és ahogy elnézem nem csak nézelődnek és szagolgatnak. Mert ez megszokás. Erre mindig lesz pénz.
  • w77d
    #277
    visszaolvasgatva pár hszt nekem csak egy dologhoz lenne hozzáfűzni valóm:
    sokan írják, hogy bőven van pénze az országnak tüzijátékozni, árvízben segíteni sőt még akármennyi pluszra. Sajnálattal kell közölnöm, hogy ez egy téveszme. Nagy szarban vagyunk, gyakorlatilag minden kiadást meg kell gondolni. Hogy honnan látom ezt? Már az önkormányzatok sem kapnak pénzt semmire. Óbuda önkormányzatához folyamatosan jönnek be a lakossági kérések, hogy ezt az utat meg kéne csinálni, itt egy kis parkosítást eszközölni, erre pénzt kiutalni stb... csak hogy az önkormányzatnak arra nincs pénze, hogy alapvető funkciókat ellásson, nem hogy még karbantartási és építési munkálatokat kivitelezzen... gyerekek nem szabad elhinni azt, amit a média meg a politikusok sugallnak. Sajnos az elmúlt kormányzatok alatt nagyon rossz irányba haladtunk, de a legrosszabb, hgoy még most is a legrosszabb irányba robogunk...
  • Molnibalage
    #276
    Ez nap mint nap megtörténik a világban. Hogyan tudsz nyugodtan aludni? Eseleg leíram, hogy percenként átlagosan hány gyerek hal éhen? Stb.

    Tényleg nehéz felfogni, hogy nem ezen múlik a dolog? 100 millárdos nagyságrendű kár, 200 milliós nagyságrendű tüzijáték. 0,2%. Ez kerekítési hiba az excel táblában a kárbecslés rovatban. Ilyen pontosan fel sem mérhető a kár. Ekkora mennyiségű pénzről van szó...
  • Slayerboy
    #275
    Így van.. nekem nem volna pofám sörrel a kezemben kint állni és nézni a legkevésbé sem olcsó tűzijátékot, míg más diszperzitesvödörrel hordja ki a szart a nappalijából.. :S
  • KM
    #274
    Szánalmas...
  • analfa
    #273
    Én nagyvárosi vagyok, ráadásul a tűzijátékot is szeretem, de azért belátom hogy most erre van a legkevésbé szükség...
    Mert hát lássuk be ki az aki nyugodt szívvel tudna ünnepelni, és bámulni a tűzijátékot mikor emberek ezreinek vitte el egy egész élet munkáját a víz.
  • Slayerboy
    #272
    Visszaolvastam és vártam már, hogy mikor jön egy önérzetes nagyvárosi aki szarik mindenre ami pest megyén kívül van.. köszönjük emese
  • Slayerboy
    #271
    És most nem az árvízről van szó, hanem egyébként is hülyeség ennyi pénzt kidobni 15-20 perc tűzijátékért.. :S
  • Slayerboy
    #270
    Már 10 évesen is untam a tűzijátékot... sztem fölösleges pénzkidobás. Nagyon sokba kerül.
  • Molnibalage
    #269
    Ha az eredeti elv szeritn lemondana erről az állam, az valószínűleg csak rosszabb lenne. Adakozni meg lehet. A tüzijáték költségét oszd el az adózok számával és adakozz. Ennyi. Nem tart vissza senki...

    Nem értem ezt a nagy hisztit.
  • Mr Csé
    #268
    minden évben lessz árviz bazmeg ennyi erővel soha nem kéne tüzijátékot rendezni ja és kb 300 millio forint az egész az árvizármeg 150 milliárd
    mirőlbeszélünk? katasztrofák mindig lesznek .más országokban szép nemzeti ünnepek vannak felvonulnak stb nekünk már csak ez a szaros tüzijáték maradt :)
  • stp4trick
    #267
    a te neted
    a te sávszéled
    a te halálod (mert az is eljön)
    de amíg nem, addig tehetsz másért, ne csak rólad szóljon az életed, viszont addig meg nincs létjogosultságod, ha ezt nem fogod fel
  • Midas
    #266
    ott a pont, az embereket minden ilyesmi vonza.
  • Vlala #265
    Miről is szól ez a topic?
  • theone91
    #264
    Én személy szerint örülnék ha nem maradna el a tüzijáték, de légyszives húzz a p*csába. Puszi.
  • FSpofon
    #263
    pest lefertőtlenítette a rakpartját a duna áradása után. pestnek ennyi gondja volt az ügyben és megoldotta anélkül hogy sanyargatná a lakosságát.
    a miskolci meg környéi zöldséget rég a románok eszik és nem a pestiek, nem érdekeltek minket. menj az internetemről, csináljatok vmi elszigetelt vidéknetet és kéregessetek ott, ne az én külföldi sávomból vegyetek a facebook refresseléssel meg minden szarral kösz
  • theone91
    #262
    Én azért nem alacsonyítanám le őket. Segíteni szeretnének, csak a túlzott jóindulat miatt képtelenek racionálisan gondolkodni. És komolyan írom, semmi szarkazmus.
  • theone91
    #261
    Amúgy aug. 20 termel valamennyi turizmusnyereséget?
  • Emmegki
    #260
    Pontosan.
  • minigirl
    #259
    Érdekes, Miskolc (és még pár város) le tud mondani a maga kis tüzijátékáról, az árvizesek javára. Pesten csak önző emberek laknak...?
  • theone91
    #258
    Szerintem maradjon el a focivébé.
  • FSpofon
    #257
    csak az fog jól járni aki pesten lakik mert a többi nádfedeles házát úgyis elfújja a szél legközelebb is :D
  • ShaiHulud
    #256
    miez a modor, hogy "pofazo bandarol" ? itt is levan irva, hogy egy tuzijatek elmaradasa nagy karokat okozna. ennek orulni kell hogy van aki ingyen elvallalja (amit ketlek hogy valojaban igy lesz, legalabbis tuti nem egy 250 millios tuzijatekot fog egy maszek ceg magara vallalni, reklamkoltsegnek eleg sok:D)

    mostmar csak az a kerdes, hogy az a penz ami a kozpenzbol ment volna tuzijatekra, tenyleg el jut-e a raszorulokhoz.
  • Tarajos Sül
    #255
    Teljes mértékben igazat adok ennek a hozzászólónak:
    A linkben nézelődve akadtam rá:

    OK a Tűzijáték "ingyen" lenne, d e ki takaritja el ingyen a sok szemetet, ki fizeti a gépi és kézi munkaerőt.? Legyünk szolidálisak Miskolccal, Péccsel, Szegeddel mert ők is "kibirják" tüzijáték nélkül. Kinek van kedve gyönyörködni bármiben is, amikor sok száz - ezer honfitársunknak még fedél sincs a feje felett. jaloma