374
Mondjunk le az aug. 20-i tűzijáték élményéről az árvízkárosultak javára!
  • Tarajos Sül
    #254
    basszus,ezt kicsit elnéztem :D
  • Tarajos Sül
    #253
    Helllóóó.

    Újdonság,nem újdonság? :)

    Legalább átgondolják
  • tigeroo
    #252
    ennyit az összes pofázó bandáról akik csak trollkodni tudtak

    úgylátszik tényleg mindenki jól fog járni.
  • n3whous3
    #251
    előttem szólóknak:

    jah, lehet, hogy szar a pofonnak, de hogy néz az ki, hogy egy-két városnak muszáj lemondania erről, mások meg majd önfeledten ünnepelnek (legalábbis tűzijáték szempontjából).

    meg egy kis politikával fűszerezve a dolgot, pont az ilyenek szoktak rimánkodni, hogy el lett kúrva a költségvetés az utóbbi pár évben és alig tudunk majd lábra állni (ami persze egy jó nagy hazugság, hogy ezzel növelje az adott párt a népszerűséget, ha "helyreállít" mindent), most meg azt mondjátok, hogy van pénz? Ácsi.
  • COOLancs
    #250
    Az árvízkár alles-zusammen kb 100 milliárd ft most a tüzijáték max 300 millióba kerül. Szarnak a pofon effektus...
  • TDantes
    #249
    Ennek mind utána lehet nézni, ugyanis a költségvetés nyilvános.

    A másik meg az, hogy van ilyen tétel a költségvetésben, amit ilyen helyzetekre mint az árvíz különítenek el.

    Lesz pénz, az újjáépítésre, feltéve hogy nem nyúlják le a pénz egy részét valakik, míg a államháztartásból, az árvizesekhez ér .

    A lényeg az, felkészülnek az ilyen eshetőségekre.

    Az ,hogy ne legyen tűzijáték meg csak ostoba demagógia a sok eszetlen hülye, meglátta, hogy bööööö tűzijáték ennyiér? Há' közbe meg árvíz vagyon? Há' neho' má' Ne legyen akko' az a flancos tűzijáték !


    Augusztus 20 nemzeti ünnep, amin az a szokás, hogy este tűzijáték van. Régóta ez a szokás.
    Pénz pedig van tűzijátékra, és helyreállításra is.
    Ha pedig így, van, akkor ugyan miért ne legyen? Mert néhány embernek feljött az agyhúgyköve, a többi birka meg követi?
  • ShaiHulud
    #248
    en nem latok bele a koltsegvetesbe, nem vagyok jartas az epitkezesben, nem tudom abbol a tenyleges osszegbol, ami erre van elkulonitve mit lehet kihozni. valaki tudja pontosan ezeket az adatokat? (ketlem)
  • TDantes
    #247
    De nem kell a tűzijáték árát az árvízkárosultnak adni! Enélkül is lesz rá fedezet.
  • ShaiHulud
    #246
    de potn azt akarjak hogy az unnepsegre elkulonitett penzbol a tuzijatekra eso reszt adjak inkabb a termeszeti katasztrofa rublikaba, jelen esetben az arvizkarosultak javara. ez rendben is lenne, de ne akarjuk mar, azt is eldonteni, hogya tuzijatek ugy cakkundpakk ertelmetlen es maradjon ki ezentul az augusztus 20.-i unnepsegbol. (nekem ez az utobbi a gondom ezzel a topikkal)
  • TDantes
    #245
    Egyesek tényleg olyan hülyék, hogy nem fogják fel: a tűzijáték, és a árvízesek segítése nem függ össze!

    A költségvetésben van elkülönített rész, az ünnepségekre, és van elkülönített rész a természeti katasztrófákra.

    Meg lehet nyugodni, lesz pénz a helyre állításra, és rohadtul nem függ attól a szaros tűzijátéktól!

    Komolyan mondom, ennyi demagóg, gondolkodásra képtelen embert...
  • n3whous3
    #244
  • ShaiHulud
    #243
    ujjaddal szoktal fogatmosni?
  • n3whous3
    #242
    akkor vedd elő a youtubeot és nézd végig a tavalyit
  • Szeszmester
    #241
    Én szeretnék gyönyörködni a tűzijátékban, minden évben végignézem.
  • ZsirosKenyer
    #240
    Csak bele-bele olvastam a hozzászólásokba, de a véleményem az, hogy érdemes lenne megvizsgálni, hogy a tűzijáték milyen közvetett bevételekkel jár az államnak.
    Ideutazik egy rakás turista, folyamatosan fogyasztanak, látogatnak, szolgáltatásokat vesznek igénybe, egyszóval szórják a pénzt, nekünk pedig ebből adóbevételünk származik, nem is kevés.
    Ezt alapul véve, nem kizárt, hogy mindenki rosszabbul fog járni ha elmarad.

    Másrészt, ha lefújjuk, a gyengeségünket is mutatjuk, ugyanis a legtöbb külföldinek (aki már lehet hogy szobát is foglalt az esemény éjszakájára) annyi marad meg az emlékezetében, hogy egy több száz km-re levő, már hónapokkal ezelőtt levonult áradás miatt elmarad az államalapítás ünnepe.

    Ehelyett inkább azokat kellene megbüntetni, akik ártérbe adtak építési engedélyt a multiknak, és abból a pénzből adományozni a károsultaknak.
  • minigirl
    #239
    Hi!
    Beleolvasgattam a topikba (na persze a fene se olvasta végig), és rájöttem, mit tegyünk. Néhányan ugye naggggyon akarják azt a nyavalyás tüzijátékot (amit vidéki létemre már én is láttam élőben, és nem jöttem rá, mi olyan űberjó benne), ám legyen. Viszont akkor: aki akarja azt a hangos, büdös vackot, az adja a lakását az árvízkárosultaknak, de minimum cseréljen velük egy hétre: tudja meg, milyen helyzetben vannak szegények.
    Most komolyan: egyeseknek tényleg fontosabb egy félórás banzáj, mint az embertársainak a segítése? Én se vagyok egy mániákus emberbarát (sőt, kifejezetten antiszoc vagyok), de azért ne szálljunk már ennyire el. Oké, lehet mondani, hogy elfogult vagyok, mert nem egy barátom, rokonom "ázott el", ám ugyanúgy sajnálom (és ha tudom, segítem) azokat is, akikhez semmi közöm.
    Persze, akinek nem inge... Ugye értitek. Akinek meg az, az igenis vegye magára, aztán meg szégyellje bele magát a padlóba.
    Magánvéleményt olvashattatok.
  • stp4trick
    #238
    túltárgyalva
  • stp4trick
    #237
    1. keress rá Alsózsolca vasútállomásra, meg fogysz lepődni noob
    2. Visegrád történelmi városunk, mégis csak 10 éve város és kevesebb mint harmadannyi a lakosa mint az én "falumnak", nem a méret a lényeg, de hiába is mondom, üres fejen keresztülszáll a szó
  • ronesz
    #236
    az csak valóságtól elrugaszkodott példa volt, hogy lássák az emberek, hogy nem olyan egyszerű azért ez a dolog mint gondolják, még akkor se, ha azt ilyen sokan is támogatják amúgy amúgy
    új példa: én nem iszok piroska szörpöt, a többség nem iszik piroska szörpöt, ne gyártsanak piroska szörpöt

    a 125 ezerhez meg annyit, hogy a népi kezdeményezés intézménye lehetővé teszi, hogy akár 50 ezer választópolgár akaratára muszáj legyen megtárgyalnia egy kérdést a Parlamentnek, tehát az, hogy megtárgyalják még nem egy nagy teljesítmény
    illetve még mindig érvényes, hogy ez a pénz kb. semmi, idézem "Közlése szerint százmillió forint körüli összegről van szó.", továbbá, hogy egyes politikusok is csak azért támogatják, hogy növeljék a népszerűségüket, közbe max a saját zsebük tartalmát akarják növelni, hiszen eddig is hozhattak volna valami ilyesmi kezdeményezést ha akartak volna, egyszóval parasztvakítás
  • tigeroo
    #235
    senki sem kíváncsi rád húzzál már innen
  • tigeroo
    #234
    hasonló kezdeményezés

  • FSpofon
    #233


    igen ez a három utca egy VÁROS :DDD
    jah persze kineveztettétek városnak hogy dőljön a támogatás, nem ezzel a tüzijátékos bisznisszel kezdtétek az ingyenélést.
  • stp4trick
    #232
    város az a falu, de a vonat inkább rajtad kéne átmenjen
  • tigeroo
    #231
    ennyi. ja és már 125 ezren vannak a tagok.
  • stp4trick
    #230
    a zsigeri gyűlölet gyorsan jön gyorsan megy, de had ne más magyarázza meg két másik fél "vitáját", részemről ennyi
  • stp4trick
    #229
    a szkepticizmust kissé túllépted a nyilatkozatoddal, de ok, így már érthetőbb a szituációhoz való viszonyod
  • n3whous3
    #228
    Őőő, kik is mondták, hogy lófaszt se érünk el a facebookos csoport lájkolgatással?
  • ronesz
    #227
    akkor átfogalmazom hogy megértsd megint:
    nem jártam Afrikába, felőllem aztán lebombázhatják az egészet
    nem járok az autó-motor fórumrészbe, zárják be az egészet
    stb stb
    lefogadom arra is lehetne találni 80 ezer embert vagy mennyien vannak a facebook csoportban, hogy holnap rohanjuk le Romániát Erdélyért, attól függetlenül ez nem biztos, hogy jó ötlet
    ha meg már személyes húrokat pengetünk, nekem van kb annyi sztorim, hogy 2006ban a Tisza öntött ki annyira, hogy a szüleim házába is bőven bentvolt már a víz, ők meg már olyan öregek, hogy mozogni alig tudtak sajnos nemhogy védekezni. homokzsákolni, kivinni a bútorokat, fertőtleníteni, festeni, szerelni stb stb kitalálhatod hogy ki csinálta meg és hogy mennyi külső segítséget kaptam én illetve a környékbeliek
    igen, kb semmit, lehet ezért is vagyok ennyire szkeptikus emiatt az egész miatt
    illetve azért, mert mint mondtam, ez a pár száz millió kb semmi az államnak, illetve semmi az árvízkárosultaknak is, hiszen csak nagyon kevés embernek lehetne abból segítséget nyújtani. nem hiszem, hogy le kéne mondani a tüzijátékról, biztos lenne mindkettőre pénz ha akarnák.
    persze parasztvakításnak jó, majd ha tényleg így döntenek "odafönt", verhetik a mellüket, hogy ők mekkora hazafik, közbe meg nesze semmi fogd meg jól
  • syberia2
    #226
    Ez a szubjektivitás is vitatható- hogy lenne már az, hisz nem csak TE, aki szerint van értelme, fizetsz érte, hanem MINDENKINEK pénzbe kerül. Sajnos nem lehet azt mondanom, hogy mivel nekem nincs autóm, én nem adok az autópályáért SEMMIT... Viszont itt szerintem a túlnyomó többségnek teljesen felesleges a tüzijáték, és bár a pénzét így is, úgy is elkérik, inkább olyasvalamire kéne költeni, ami nem rövid, felesleges, veszélyes... Mert tök jó lesz a Felsőzsocaiaknak nézni a tüzijátékot mi?
  • syberia2
    #225
    Igaz, igaz igaz!
  • Balumann
    #224
    1: Hát, azért van egy olyan előérzetem, hogy lehetett azért tudni, hogy valamikor oda is ki fog áradni, ha nem, akkor tényleg sajnálom az ott élőket. Ettől függetlenül sok helyen már volt áradás.

    2: Ha igaz amit írsz, akkor respect.

    "3. nem az a köcsög hazáruló, aki nem akar lemondani egy számomra oly felesleges dologról, mint a tűzijáték, hanem az az infantilis állat, aki úgy nyilatkozik, hogy dögöljön meg 7000 ember, mert eleve leszarja mi van másokkal, s bár elmondhatom, hogy az átlagnál valószínűleg jobban élek, de mégsem esik le a gyűrű a kezemről, ha tenni kell másokért vagy segíteni kell, nem pedig a cifrapalota tornyából köpködök kifelé és verem a mellem nagy arccal"

    Szerintem akkor ideje lenne elolvasnod azt a hozzászólást is, amire ronesz válaszolt - ha már korlátoltságról beszélünk. Mert itt konkrétan pont arról volt szó, hogy míg valakinek a tüzijáték fölösleges, addig ő írt egy durva példát, hogy neki pl. Felsőzsoca létezése. Nem az emberek önzetlen támogatásáról, állami támogatásokról, meg önzetlen segítségekről van szó, hanem az olyan kijelentésekről, hogy "értelmetlen", meg "lemondás - miközben nem is érdekli egyáltalán".

    Azt meg remélem ezek után nem kell kifejtenem, hogy miért hibás ez a "na majd most kirakom a címed aztán jól megkeres mindenki" című fenyegetés vagy módszer... Ezekkel, a hazaárulózással, és mindennel csak azt lehet elérni, hogy még nagyobb ellentétek legyenek, rosszabb esetben már belső személyes háborúk.
  • sz4bolcs
    #223
    Van, akinek a házáról kell lemondani, van, akinek a tűzijátékról. Nehéz az élet..
  • SASboy
    #222
    nincs megszorulva az állam? :D ezt te sem gondolod komolyan.
    amúgy támogatom a dolgot.
  • SASboy
    #221
    ezt az idiótát miért nem lehet kibannolni innen?
  • FSpofon
    #220
    átmegy a faludon a vonat, örülj hogy van mivel elmenned
    ha meg nem teszed a te bajod :D
  • stp4trick
    #219
    látom te is elég korlátolt vagy, adatlapomon ott van, hol is lakom, könnyen megtalálsz,várlak téged is szeretettel;
    a tisztánlátás kedvéért:
    1. Felsőzsolca soha nem volt árterület, egyetlen egy most elöntött utcájában lévő háznak még a pincéjében sem volt víz soha, 60 vagy több éves házak omlottak össze - eddig vajon miért bírhatták? meg mondom, mert nem volt víz
    2. több napon át homokzsákoltam, virrasztottam az árvíz idején, több gyűjtésben is részt vettem illetve kezdeményeztem, múlt hét szombaton Bp-ről ÖNZETLEN EMBEREK adományát adtam át személyesen az önkormányzatnak, tehát nyugodtan ócsároljatok milyen szar ember vagyok
    3. nem az a köcsög hazáruló, aki nem akar lemondani egy számomra oly felesleges dologról, mint a tűzijáték, hanem az az infantilis állat, aki úgy nyilatkozik, hogy dögöljön meg 7000 ember, mert eleve leszarja mi van másokkal, s bár elmondhatom, hogy az átlagnál valószínűleg jobban élek, de mégsem esik le a gyűrű a kezemről, ha tenni kell másokért vagy segíteni kell, nem pedig a cifrapalota tornyából köpködök kifelé és verem a mellem nagy arccal
  • ronesz
    #218
    látom te se érted.
    felőllem aztán le lehet mondani a tüzijátékról az árvízkárosultak javára. kb leszarom a tüzijátékot ugyan úgy mint ti. nem azzal van bajom hogy pénz kapnának akár az államtól is
    de az viszont már, hogy pár ember azt hiszi,hogy nála van a bölcsek köve és mindennek úgy kéne lennie ahogy akarja már nem teljesen oké pl lásd az egyszemélyes igazságosztót aki majd megkeres és jól megver (lolság lenne ha tényleg megtalálnál roneszt mintha neki se lenne elég baja)
    szal inkább erre akartam rávilágítani, hogy azért mert neked nem kell valami és lemondanál róla az még nem jelenti, hogy senkinek se kell
  • n3whous3
    #217
    mondjuk amcsiban is mindig újra akarják a faházakat építeni szar helyeken... :S
  • Balumann
    #216
    Hát de ha nem is távolabb, legalább úgy építsék meg a házat meg úgy rendezkedjenek be, hogy esetleges árvíz esetén ne kelljen teljesen az egészet újraépíteni... én nem értek ezekhez de biztos vagyok benne, hogy nem lehetetlen...
  • n3whous3
    #215
    igen, azt én is támogatom, hogy valamiképp rá kéne venni ezeket az embereket, hogy távolabb költözzenek "legközelebb"