12301
banner

Fear the walking dead
- TWD testvérsorozata
  • IXEMGabeo
    #5371
    Nem baj lényegtelen, mert Shane alulmaradt a Rick elleni párbajban:D

    Itt is érvényesül a tipikus eset (pláne a 3. évadban látszódik), hogy az emberek nemcsak az élőholtak, hanem ilyen helyzetben egymás ellen is küzdenek. Lásd a Woodbury eset...
  • Prof William
    #5370
    Ez igaz de az ordítozásával nagyobb területről vonzotta be a zombikat. Lehet hogy ha fejlövést kap akkor a csapat fele nekiáll őt enni másik fele meg meg tovább Shane után.
  • IXEMGabeo
    #5369
    fogynak rendesen:OOO T-dog is, Lori is

    Ez a harmadik évad eddig mindent felülmúl. Főleg a 4. rész volt ütős. Kíváncsi vagyok ki vágta el a láncot. Itt ez a rejtélyes fickó ugyanakkor Phillip, aki létrehozatott egy mini közösséget ugyanakkor mégis gonosz, mert megölette az állomásozó katonákat ott ahová a pilóta vezette őket. Pilóta feje egy üvegben landolt.:OOO Még nem derült ki mi a valódi célja, de Michonne mindenesetre joggal nem bízik benne. Merle újra feltűnt és kíváncsi leszek meddig lesz a kormányzó alattvalója. Az tisztán látszik, hogy az öccséért feladná a jelenlegi "életét" is.
  • IXEMGabeo
    #5368
    Az azért tűnik hülyeségnek, mert ott még mászni és szaladni is tudnak a zombik...

    Nem tudom egy élőholtat csak lassan hörögve és szakadtan tudok elképzelni úgy, mint ahogy a sorozat példálozza is. Nem futnak, de tudnak sietősen járkálni. Szerintem az elképzeléseinket bőven kielégítő helyzet, ha a valóság lenne
  • Austin Bailey
    #5367
    "szerintem az első évadhoz képest a másodikban már nagyon sematikusak voltak a szereplők"
  • Austin Bailey
    #5366
    azért az is elég érdekes, hogy a zombiapokalipszis után 1 évvel egy hülye turista rohangál az út szélén
  • Madi92
    #5365
    Kedvenc karim volt! :,(
    Pont, hogy ilyenkor kéne az emberségnek összefogni, nem mindenki önmagáért.

    Btw, el nem tudom képzelni, hogy ilyen lassan mozgó cucclik, IRL bármilyen kipusztuláshoz vezessen. Legalábbis nem olyan szinten, mint a filmben. Még ha rohangálnának vagy valami.
    Meg bírtam, hogy 1. évadban kétszer is voltak tankok, meg egyéb harcjárművek a jelenetben. Hogy a csába halt ki a személyzet? No persze, ez csak egy a sok kérdés közül, amit egy ilyen szitu felvet.

    Eddig legjobb elképzelés ilyen helyzetre: World War Z: Max Brooks könyve, ha valaki esetleg még nem olvasta, akkor feltétlenül.
  • kissssss
    #5364
    "RIP Dale"

    nem kár érte csak hátráltatta a csapatot a fontos döntések meghozatalában, és olyan idejétmúlt gondolkodást is próbált rábeszélni a többiekre ami egy normálisan gondolkodó emberben fel se merülne zombi invázió kellős közepén, mint pl:emberiesség kegyelem bizalom ezeket fel se merészelné hozni szóba egy talpraesett túlélő legfőképpen akkor ha elfogtak egy kölköt akinek a fosztogató bandája épp a közelben tanyázik.

    egyedül andreát sikerült megmentenie hosszabb időre.
  • IXEMGabeo
    #5363
    Ja igazad volt...Látható volt mit művelt a hülyegyerek Éreztem, hogy lesz jelentősége, hogy a sárban ragadt zombit piszkálja.

    RIP Dale
  • IXEMGabeo
    #5362
    Így van a 2. évad minden szempontból jobb, mint az első. Dráma csak fokozódik a szereplők folyamatosan változnak. Így a 2. évad 10. részéhez érve pl. T-Dogról semmi nem derült ki ő csak ott van, mint egy túlélő, aki elbaltázta Merle kiszabadítását (kulcsos eset az 1. évad elején) volt egy kis bűntudata, 2. évadban megvágta magát és eleddig neki ennyi volt a szerepe. Kicsit nehézkesen térnek ki 1-2 mellékszereplőre. Dale és Andrea múltjáról se sok mindent tudtunk meg. Andrea egy ideig kesergett a húga Amy elvesztésén, ami majdnem önmaga feláldozásához vezetett Atlantában. Dale az öreg "férfi terézanya" a sorozatban, aki 1-2 észrevétel alapján leszűr dolgokat, megpróbált segíteni Andreán és felfedezte Shane valódi jellemét. Ezenkívül nem sok vizet zavar ő sem. Glenn is csak most bontakozott ki igazán a Maggievel való kapcsolatának köszönhetően. Ennek ellenére kedvelem a kis koreai csávót, de kissé elnyomják őt az "alfa" hímek Rick, Shane és a különc Daryl.
  • IXEMGabeo
    #5361
    óó dehogynem mentek ezek a tetemre, emlékezz vissza, hogy a lovacska se mukkant meg (1. évad első része) azt rögtön rászálltak a zombicsekek...Ezek, ha élő "húst" látnak mozogni, akiket beazonosítanak szag alapján arra mennek rá. Ráadásul itt mivel üldözték őket zajtalanul is megették volna Otist...Így meg még szerencsétlen lábonlőve meg kellett élnie ahogy megeszik.
  • Austin Bailey
    #5360
    szerintem az első évadhoz képest a másodikban már nagyon sematikusak voltak a szereplők. Shane karakterében is sokkal többminden volt, mint a végén kihozott gerinctelenség. Eredetileg az volt a konfliktus közötte és Rick között, hogy Rick visszatért, és ezzel veszélyeztette Shane alfahím szerepét a választott nő szempontjából. De ebből például nem következett volna, hogy Shane csapatvezetői szerepe is veszélybe kerül. Ráadásul Rick ezt a konfliktust nem is érzékelte, vagyis az egész konliktusban első körben egy kifakadás van benne Shane részéről, ami kielégítően nem is történik meg, vagyis egész egyszerűen hiányzik az a jelenet, ahol nyiltan összevesznek a státuszokon, és mindenki felvonultatja az érveit. Ezen kívül úgy érzem hogy Shaneben túl gyorsan bomlottak le a régi rendőrös gátlások, ráaádul a második évad elején hihetetlenül ridegen és tervszerűen csinálja Otissal amit csinál, miközben az első évadban ilyesmi fel sem vetődik, vagyis az a pont sem látszik a töténetben, hogy hol és hogyan veszti el a gátlásait. De amúgy az összes szereplő sematikussá és karaterszereppé válik a második évadba. A harmadik éved abből a szempontból még kevésbé lett jó, mivel a harmadik évadban kivonják a járkálókat is, mint extrém körülményt, és azoknak a szereplőknek a lelkizése kezdődik, akik addigra már teljesen sematikusak
  • Prof William
    #5359
    Ha halott lett volna a "csali" akkor nem vonzott volna oda annyi zombit mint így élve az ordibálásával.

    Tehát Shane "logikusan" cselekedett.
  • IXEMGabeo
    #5358
    Kemény rész volt, amikor a legvégén Sophie jött ki a pajtából. Nem irigyeltem az anyját. Gyakorlatilag Rick hibázott az évadnyitóban egyszerűen csak ott kellett volna maradnia a kislánynak a búvóhelyen és visszamenni érte. Nem lett volna gond. E helyett Daryl is majdnem belehalt az erdős keresgélésbe...Az se volt gyenge mikor a bátyjáról hallucinált majd egy zombi már majdnem harapdálta a lábát miközben egy nyíl volt az oldalában:DDD
  • Austin Bailey
    #5357
  • sata75
    #5356
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem lopta el, csak találtak egy hátizsákot...:)
  • EnxTheOne
    #5355
    "Rick nemes és bátor?" höhö

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Föleg akkor volt nemes amikor nem vették fel a stoppos túlélőt, amikor meg a zombik megették, ellopta a felszerelését
  • jazzy
    #5354
    Még úgysem láttad amikor Rick kisboltot nyit és fekák nem mehetnek be, oh fuck spoiler
  • syberia2
    #5353
    Javasolom, hogy amíg nem érsz a sorozat végére, kerüld el a topikot, egyszer valaki (talán csak véletlenül) olyan poénokat fog lelőni, amiket nem akarsz hallani.
  • Austin Bailey
    #5352
    "Míg Rick nemes és bátor" Belezúgtál drága? Csak a végén nehogy kiszeress belőle
  • IXEMGabeo
    #5351
    Mondjuk ott legalább annyit csinált, hogy az ajtót eltorlaszoltatta, hogy ne tudják őt (Ricket) elérni a járkálók.

    Már ott is érződött rajta, hogy egy gyáva alak.:) Ráadásul mi sem egyszerűbb pont a legjobb barátjának a feleségét addig elszedni azzal a tudattal, hogy Rick nem él már.:D

    Érdekes karakter ábrázolás a 2 legjobb barát a való életben rendőrök voltak mindketten jó emberek viszont a világmegváltó és a fontosabb eseményeknél kijött a 2 ember közti különbség. Míg Rick nemes és bátor, addig Shane gyáva és sunyi alak, aki túlzottan az egyszerű megoldásokra törekszik...Érthető az ő szempontja is, de azért az, ahogyan Otist otthagyta a szarban, hogy mentse az irháját gusztustalan volt. Sokan amennyire utálhatták az elején Daryl Dixont pont ő mentette meg azt az embert, aki "otthagyta" önhibáján kívül a bátyját a szarban, aki nem más, mint T-Dog. Szóval érdekes 1-2 ember jelleme folyamatosan változik.

  • MrAndree
    #5350
    Azért Ricket nem direkt hagyta ott, csak nem volt ideje kihozni.
  • Kongy
    #5349
    Majd úgyis megkapja méltó büntetését, ne aggódj :D
  • IXEMGabeo
    #5348
    de bazmeg legalább fejbe lőtte volna már azt a szerencsétlent nem hogy még élő állapotába még elkezdi ütögetni és élve megeszik aztán egy jó nagyot hazudik, mint, aki jól végezte dolgát...Arról már ne is beszéljünk, hogy Ricket is otthagyta a szarban a kórházban:)

    Itt nem a Dixon fivérek a főgyökerek, hanem egyértelműen ő:)
  • Kongy
    #5347
    Nem gyökér, csak a túlélésért, és azokért harcol, akik fontosak neki.
  • IXEMGabeo
    #5346
    3. rész nagyon ütött...Mekkora egy gyökér volt ez a Shane te jó ég...egy szemétláda. Meglepődtem mit művelt szegény Otissal.
  • ForzaInter
    #5345
    azzal nem is fognak foglalkozni, hogy tört ki az apokalipszis vagy mi okozta, a képregényben sem volt róla szó.
  • IXEMGabeo
    #5344
    2 kölyök a kislány (Sophie) és Rick fia Carl jókora kalamajkába keveredtek:) csak a gond van a kölykökkel
  • G_ArchAngel #5343
    És Lori-t :D
  • precision
    #5342
    oh, Carlt (Rick kisfia) hogy fogod imádni...
  • IXEMGabeo
    #5341
    Elkezdtem nézni jelenleg 2/2-nél tartok. Hiányoltam eddig a múlt felidézését, hogyan tört ki az apokalipszis, Lori flashbackje épp most van terítéken amikor a férjét Ricket meglőtték.

    Eleddig tetszik a sorozat bár nem lesz a világ legjobbja sokszor unatkozom hiába vagyok tisztában vele, hogy dráma-horror műfaj.

    1. évadban a 2. rész tetszett a legjobban, talán az évadzáró is. (Dr. Jenner az Marvin volt a Truman showban.)

    Kedvenc karakterem Dixon és Glenn egyértelműen, de a szőke csaj is, aki a húgát Amyt megsiratta ő is elmegy a többiek nekem nagyon szürkék. Kíváncsi leszek arra is, hogy a félkarú Merle Dixon mikor kerül elő biztos sok problémát fog okozni.
  • precision
    #5340
    egy picit igen, mert nagyon apró alapjáraton az egész SG... minimálisan van kicsit ctrl+scroll módszerrel picit ránagyítva

    a mostani banner viszont tökéletes így zoomolva is! :)
  • Prof William
    #5339
    Elkapta a Nigger Pillanat. :)
  • Austin Bailey
    #5338
    most jó
  • Monoton
    #5337
    Szerintem nálad az egész oldal zoomolva van.
  • stargatelost
    #5336
    Átméreteztem az általam belinkelt képet topik méretűre. Szerintem is igencsak rossz minőségű a mostani :S Szóval legyen ez:

  • Austin Bailey
    #5335
    tényleg homályosabb, de fakóbbnak nem látom
  • fery02
    #5334
    Nekem érdekes módon így hirtelen nézve a kettő közötti átmenet látható. :D
  • precision
    #5333
    akkor vak vagy? :)

    nálam ilyen: LiNK
  • Austin Bailey
    #5332
    én nem látok különbséget