130
Műszaki manager szak
  • Csirke4
    #10
    Na menj a francba!
    Büfészak...

    Ezt én akartam írni kapásból mikor megláttam a topicot.
  • BlackShadow
    #9
    én most nyáron végzek ÓE-n (bmf) .. azért annyira nem light mint egy bölcsész, de, ha van esze az embernek akkor megoldja.. igazából arra, h mire jó ez a képzés én 4 év alatt azt a választ tudtam kisajtolni magamból, h ezelőtt fingom nem volt, h mit akartam kezdeni magammal, most meg a kétmillió tárgyból megtaláltam azt a szakirányt, ami tetszik, és azon megyek tovább masteren :)
    ha a cél egy papír szerzése bármi tudás nélkül, akkor ez annyira nem az a hely, mert van jópár buktató tárgy -- bár a mostani törvényeknek hála, h bármennyiszer lehet tárgyat ismételni, ergó a bsc diploma szart sem ér, így már minden csak idő kérdése --
  • davidka003
    #8
    Mit mond egy mérnök informatikus ha egy műszaki menedzserrel találkozik?
    Két sajtburgert és egy adag sült krumplit kérek.
  • gercse
    #7
    Igen, nekem is ilyeneket mondogatnak a tanárok, hogy nekünk az a fő erényünk, hogy mindenhez hozzá tudunk szólni, és lesz rálátásunk sok mindenre, ami szép meg jó, csak nem biztos, hogy elég
    Igaz, az sem jobb, ha valamilyen nézetet, látásmódot az emberbe sulykolnak, és másképp akkor el sem tudja képzelni egy esetleges probléma megoldását, csak úgy, ahogy azt beleverték.
  • Teppik Amon
    #6
    Igazából a menedzseri részére kéne rámennie a képzésnek, a sokféle egyéb tantárgy meg azért kell hogyha a jövőbeli vezető elé odatolnak egy tervrajzot vagy pénzügyi elemzést esetleg egy gyártósor komplett tervét akkor hozzá tudjon szólni a témához és vezetni/összefogni legyen képes a tervezőket meg a pénzügyes bandát meg a marketingeseket meg mindenkit. (lassan én is végzek a BMF-en ;) )
  • gercse
    #5
    Én BMF(Óbudai Egyetem)-en tanulom, nem sokára végzek, és tényleg nagyon light, valóban mindenből tanulunk valamit, de szinte semmiből sem az igazi,
    BME-n nem tudom milyen szakirányok vannak, én vállalatirányításira mentem, az még nem olyan rossz, tanulunk pár hasznos dolgot(pl. SAP-val foglalkoztunk), de igazából én sem nagyon vágom, hogy mire jó nekem ez a suli, viszont rájöttem, hogy a logisztika érdekel(tanultam ezt is), úgyhogy azon a vonalon fogok talán továbbmenni
  • Dzsini
    #4
    amikor jó 10 évvel ezelőtt indult, akkor is "BME Light"-nak csúfolták... akkor úgy nézett ki a tanterv, hogy mindenbe belekóstoltak egy kicsit, de semmit nem tanultak meg rendesen.
  • Thanatos
    #3
    *mondjuk
  • Thanatos
    #2
    műszaki "manager" az kb a műszaki irányú szakok legalja, büfé szakirány kb :)
    ha a cél hogy legyen egy papírod minél kevesebb melóval akkor monjduk jó :P
  • Narusco
    #1
    sziasztok
    van aki ezen a szakon tanul? érdekelne a véleménye, ajánlja e vagy nem, stb. BME-s válasznak különösen örülnék, milyen a képzés színvonala?:) (bár gondolom hülye kérdés:)