130
Műszaki manager szak
  • wordsworth
    #90
    Én nem azt mondtam, hogy te hülye vagy, meg semmit nem ér az amit tanulsz. Viszont mi ezt kapjuk vissza tőletek, még ha ezt nem is érzed át. Tudod amíg ezért felmarkolom a nem kevés pénzt, leszarom, de mint a szálka a köröm alatt, zavar :)
    Szal' el lehetne fogadni egymás hivatását, tanulmányait és közös megoldásokat találni nagyobb volumenű problémákra ahelyett, hogy itt dobáljuk egymásra a szart ( mert asszem ezt már így nevezik )
  • 5c0rp330n
    #89
    omm, gyakorlatilag ugyanazt csinalod mint a haverod: pontosan azzal vadolsz amit te csinalsz. ez sok helyen bejaratott szokas, lehet h managerkepzobe ezt tanitjak is?
    te es a haverod vagytok akiknek egeszen idaig egy darab ertelmes ervet nem sikerult felhozni, csak es kizarolag write-only modban dobaltok szart anelkul hogy ertelmeznetek amit irok, vagy hogy tudnatok egyaltalan hogy kikrol vagy egyaltalan mirol beszeltek.
    igen, ezen a szinten szetbaszunk, mert ide meg ertelmes ervek is kellenenek, illetve ehhez is agy, nem eleg esz nelkul szargalacsinokkal dobalozni.
  • wordsworth
    #88
    Az a baj, hogy az idiotizmus és baszogatás magas fokát űzitek.. Ha bele is megyek lerántotok a saját szintetekre és ott szétb@sztok :D
  • Csirke4
    #87

    Kitűnő érv.
  • wordsworth
    #86
    jézusom - . -
  • 5c0rp330n
    #85
    omm, szovegertemezes rulez, ugy tunik ilyet mar nem tanulnak a managerek, ez mar tul elmelyult szakertelmet igenyel. azt irtam, hogy ha igy gondolod, segg vagy. nem en seggezlek le, hanem te egy SEGG vagy ha igy gondolod. en csak kijelentem, mint tenyt, nem en tehetek rola. ez olyan mintha azt irnam hogy ha szerinted 1+1=3 akkor nem tudsz szamolni es fel lennel haborodva hogy szerintem nem tudsz szamolni.
    leulhetsz, egyes.
  • 5c0rp330n
    #84
    jah, es kifelejtettem az egyik legfontosabbat, hogy arrol is a beszukultagyu csokkent agyi kepessegu szerencsetlen segg mernokok tehetnek, hogy itthon nem ismerik el ezt a csodalatos manager szakmat. allitolag ugyanezek a beszukultagyu mernokok allnak a legtobb terrortamadas mogott, a gazdadasagi valsag is miattuk robbant ki, valamint a dinoszauruszok kipusztulasa is hozzajuk kotheto.
  • wordsworth
    #83
    utolsó kettőben azért van ráció :) Pláne h 2 post után leseggelsz barátom :D
  • 5c0rp330n
    #82
    jaja. es mindez mindefele szakertelem nelkul, az ugyis a beszukultagyu csokkent agyi kepessegu szerencsetlen segg mernokok feladata hogy valami hasznalhatot alkossanak is, egy managernel kifejezetten karos ha van szakertelme is es meg ert is valamihez ("menedzsment szakmákban nem kell elmélyült szakmai tudás" by hugh mester, aki szerint egyebkent az egesz egy "ritka ügyesen elbaszott szak", maga is megbanta hogy odament, es inkabb javasol barkinek valami gazdasagi/mernok szakot, de ez csak mellekes), sot, allitolag a 80 feletti IQ is kifejezetten hatranyos a menedzsment szakmaban. nekik nem kell erteniuk semmihez semmit, nem kell hogy barmi agyuk legyen, ok csak szimplan a kiralyok akik semmi hasznosat nem csinalnak soha, megis megkapnak minden penzt. ha ezt tudom, tuti managernek tanulok en is
  • Csirke4
    #81
    Hihetetlenvagy!!!!444444
    Csak irigykedsz rájuk amiért ők már az egyetem épületéből kilépve igazi vezető pozicióban találják magukat, jaguárt vezethetnek és 10 milliót forintot raknak zsebre havonta, ezannyipénz amiről te köcsög mérnök még álmodni se mersz és soha nem leszel ilyen sikeres!!!!!!!!!!!!!44!44444444négynégy
    Rengeteg manager ismerősőm van akik már rég végeztek az iskolában és saját országot nyitottak aminek nagyobb a dzsídípíje mint Qatarnak úgyhoyg szerintem jobbha kussolsz.
  • 5c0rp330n
    #80
    "ne hallgass az sg-n évek óta burjánzó infosokra, banális nagy hülyeségeket képesek írni.."
    "a bme infosokbol kiindulva csökkent agyi képessége miatt"
    " ugyanúgy ahogy egy vikről kisétált nyomorékot se raknak be kapásból munkába, mert tisztában vannak vele, hogy semmilyen gyakorlati tudása nincs"
    "a mérnökök nagyrésze a bme-n baszottul szűklátókörű, az idióta bme-s szemlélet által brutálisan könnyen befolyásolható gyenge jellemek. [...] jellemző sajnos a mérnökképzésre ott. nem elvileg, gyakorlatilag"

    ha ez szerinted helyesen latas, akkor ugyanolyan vak segg vagy, mint a haverod.
  • wordsworth
    #79
    nincs mit megmagyaráznom Hugh 'haveromnak' mivel helyesen látja a dolgokat az a helyzet :)
    És valóban, sok helyen tényleg felveszik a kezdőket és nagyon hamar vezetői pozícióba lépnek. Mint pl én is :)))

    Az más kérdés, hogy saját vállalkozásom révén +tapasztalatra tettem szert.
  • 5c0rp330n
    #78
    omm. ez mind szep es igaz. csak ezt akkor most magyarazd el hugh haverodnak is, akinek itt nem is talalsz olyan hozzaszolasat, amiben (tobbnyire elozmeny nelkul) szart dobal olyanokra, akikrol nyilvanvaloan semmit nem tud, csak irigy rajuk, hogy beloluk meg lehet is valaki :)
  • wordsworth
    #77
    Ez az egész fikázás a manager szakokkal kapcsolatban egy vicc komolyan :D Én soha nem szidtam mérnököket ( lehet azért mert én is lehuztam ott egy kis időt? :D ), de a managereket sem.. Nekem most van szakmai gyakom Business Studiest végzek IBS-en ( nemtom mi a magyar neve a szaknak ).. Kurvára nem a papír számít hanem, hogyan tudod kezelni a dolgokat. Mersz-e új dologgal próbálkozni... Legyen már kicsit peace :D
  • 5c0rp330n
    #76
    hajaj, micsoda ervek gyerekek :)
    aztan a legszebb az egeszben hogy annak ellenere hogy ti kezdtetek az egeszet es hogy egy darab ertelmes ervetek nem volt amiota itt vagyok, meg magatokat erzitek erkolcsi folenyben mert olyan qrvajol megaszontatok az ervek nelkuli szemelyeskedo troll szardobalasotokkal. ez az igazi muveszet. ezt kulon tanitjak a managerkepzoben? vagy csak a sultkrumplik manageleset tanitjak amivel ugyis foglalkoztok majd?
  • Sadist
    #75
    Hagyd rá, egy sima középszerű senki, valahogy fel kell dolgoznia, hogy a vizsgaidőszak kezdetével megint meghúzták valami pitiáner tárgyból. A bulizás vagy egy kiadós dugás helyett ő így oldja a stresszt, máshol is ezt szokta játszani.
  • Hugh Hefner
    #74
    istenem, de hihetetlenül buta vagy : (
  • Csirke4
    #73
    "meg amúgy is!"
  • Ronder
    #72
    Sziasztok Én most gépésztechnikusnak tanulok, most végzek az első évvel , és hát elég jól megy, és örömömet is lelem benne, éppen ezért arra gondoltam hogy tovább kellene lépni, de attól tartok hogy a gépész mérnöki túl nagy falat lenne nekem. Tudjátok ajánlani a GAMF-ot? jah és hát csak levelező jöhet szóba, mivel szeretnék már dolgozni is.
  • 5c0rp330n
    #71
    pontosan azzal vadolsz amit te csinalsz. ez igy nem vita, ez ertelmetlen szardobalas amit csinalsz. szoval ehhez keress mas vitapartnert a homokozoban a tobbi hasonloan ertelmes manager kozott
    viszlat, elj tovabb az alomvilagodban, a mcdonaldsban majd talalkozunk miutan vegeztel :)
  • Hugh Hefner
    #70
    najó, látom átkapcsoltál robot üzemmódba, ugyanazt hajtogatod, amit belédtápláltak a gazdáid, értelmetlen így a vita. szeretettel várunk, ha elérted azt a fejlettségi szintet, hogy megkérdőjelezed a gazdád parancsát.
  • 5c0rp330n
    #69
    en konkretan reagaltam elozoleg is es most is arra amit irtal. rad ez egyik esetben sem mondhato el, szintisztan write-only modban vagy. mintha egy falhoz beszelnek. de mit is var az ember egy managertol akinek csak a szaja nagy, mikozben semmihez nem ert.
  • PrasCo
    #68
    Nem elkeserítésképp, de én hőtanon az egyik előadótól csak azt a hivatkozást hallottam az ép.gépészekre, mint "diplomás víz-, gáz- és fűtésszerelő". :D

    A "szűk látókörű"-t meg, más hozzászólásra vétóznám azzal, hogy ezt embere válogatja. Aki akar tanulni, tanul mást is. Aki nem - annak mindegy, hogy mérnöki szakon van, vagy hurkatöltőn. Én pl. hallgattam már filozófiát ugyanúgy, mint szupravezetőket vagy napelemek tervezését és gyártását. Ugyanezen a szakon (mechatronika) lévő ismerősöm pedig szintén tárgyfelvételekkel gazdasági irányban mozdult el. De oktatások kívül is - megdöbbentő, de - általában olvasunk könyveket, érdekel a történelem, ilyesmi... Nem tartom magam szűkebb látókörűnek általános műveltségi értelemben, mint egy véletlenszerűen kiválasztott kocsmai vendég, és nem tartom magam szűkebb látókörűnek szakmai értelemben, mint mondjuk egy könyvelőt vagy egy biológust. Sőt. Nem véletlenül mondtam ez utóbbi kettőt, erről akadt személyes tapasztalatom.
  • Hugh Hefner
    #67
    te direkt nem fogod fel amit mondanak neked, vagy szimplán megmozgat ha habozhat a szád?
  • 5c0rp330n
    #66
    es ahelyett hogy ertelmes valaszt adnal, csak rateszel meg 3 lapattal amivel megjobban megerosited amit mondtam. ilyen durva altalanositas meg egy bme-s mernok szajabol is qrvaeroltetetten hangzana, valoszinuleg sok fingja van barkinek hogy a tobbi xezren akik odajarnak, milyen latokorrel rendelkeznek. egy managertanoncnak meg mint neked foleg valoszinu hogy majd atfogo kepe van az egesz mernokoktatasrol es egysegesen szaroz le tobb tizezer embert, akiknek legalabb a 98%-a tobbet fog elerni, mint amirol te managerkent valaha almodozhatsz.
  • Hugh Hefner
    #65
    ez így ebben a formában gyenge volt : | így inkább fel se veszem. a mérnökök nagyrésze a bme-n baszottul szűklátókörű, az idióta bme-s szemlélet által brutálisan könnyen befolyásolható gyenge jellemek. hasznos és szép dolog amit csinál egy mérnök, eszem ágában sincs leszólni.

    az meg különösen vicces, hogy a bme-n terjengő klisékkel dobálózól, úgy hogy karnyújtásnyira van tőled az információ, hogy egyáltalán utánanézz. jellemző sajnos a mérnökképzésre ott. nem elvileg, gyakorlatilag
  • 5c0rp330n
    #64
    neked valami komoly komplexusaid vannak. igy eled ki magad hogy a mernokok meg valami hasznosat is csinalnak es ennek megfeleloen munkat is kapnak, mig a te szakod kalap szart er es majd mehetsz a mcdonaldsba? :)
  • Hugh Hefner
    #63
    nekem tök 8, hogy elhiszed-e, vagy nem, hogy bizony a legtöbb cég inkább kineveli a saját vezetőit -elég szigorú szerződéseket aláíratva- akik később lesznek. nulla tapasztalattal nyilván nem, ugyanúgy ahogy egy vikről kisétált nyomorékot se raknak be kapásból munkába, mert tisztában vannak vele, hogy semmilyen gyakorlati tudása nincs
  • Sadist
    #62
    Amelyik cég vezető beosztásba tesz nulla tapasztalattal rendelkező friss diplomást, teljesen idióta. Ilyet egyetlen épeszű cégvezető sem kockáztat meg. A cégnél majd szépen felküzdheti magát, de ne higgyük már, hogy az egyetemről kisétálva felelősségteljes beosztásba kerülhet.
  • luckyboi
    #61
    Na az az amit soha nem fognék fel! Inkább épületgépészet, vagy energetikai szakmérnök.
  • Csirke4
    #60
    Légy villamosmérnök! :D
  • BlackShadow
    #59
    én most jelentkeztem a pozsonyi gazdasági egyetemre nemzetközi menedzsment msc-re és nem volt eddig semmi gondjuk a műmenemmel
  • luckyboi
    #58
    Én megyeszékhelyen vállalkozásnál ezzel a szakkal 3 év után net 137k-t keresek, változatos munkakörrel, + 20k cafetéria havi rendszerességgel,mobil+laptop, persze és a prémiumokat nem mondtam, mert nincsenek :)
    Akinek ez elég, csinálja, aki nem az továbblép, mint én most.
  • 5c0rp330n
    #57
    manager=munkanelkuli
  • Csirke4
    #56
    Jaértem.
    De mért nem fogadják el? Nem pont ez a lényege hogy mindenhol kompatibilis legyen?:o
  • Molnibalage
    #55
    Nálunk a cégnél projetmenedszerből van olyan is, akik kőkemény mérnökként végzett és olyan, aki meg nem. Hogy mikor melyik jó, azt helyzete válogatja.
  • Hugh Hefner
    #54
    hopp, igen, ez így hülyeség, lemaradt a lényeg, külföldre msc-zni bsc-vel. mert az itthoni műszaki menedzsert nem fogadják el kinn
  • Csirke4
    #53
    "ráadásul bsc/msc vel kitörölheted a segged, mert külföldre nem mehetsz műszaki menedzserrel (ami különösen vicces, mert itthon [kifejezetten a mérnökök hörgése miatt] nem nagyon ismerik ezt a szakmát"

    Most akkor ha se külföldön se itthon nem tud elhelyezkedni akkor hová menjen? Vagy én értettem félre valamit?:o
  • Hugh Hefner
    #52
    ezt azért írod, mert minimális rálátásod sincs. egyrészt létezik junior menedzser. másrészt, rengeteg vállalat neveli ki a saját vezetőit. és oda frissen végzetteket keresnek.
  • Hugh Hefner
    #51
    én oda járok, mire vagy kíváncsi?

    ne hallgass az sg-n évek óta burjánzó infosokra, banális nagy hülyeségeket képesek írni...

    csak hogy az alattam lévőre reagáljak, a projektmenedzsment, meg úgy általában a menedzsment szakmákban nem kell elmélyült szakmai tudás, azt úgy hívják, hogy mérnök. sőt, sok helyen kifejezetten nem szeretik, ha mérnökből lesz menedzser, hiszen nem fogja feloldani (a bme infosokbol kiindulva csökkent agyi képessége miatt) a félrehúzást

    csak hogy a bme mm-ről beszéljek, egy ritka ügyesen elbaszott szak... a gazdasági részét majdnem végigtanulod a gazdálkodás menedzsmentesekkel, csak az olyan dolgok helyett, hogy vezetői számvitel, ökonometria, stb, te matek3-at, vegyipari és biomérnöki műveleteket, gépészeti rendszereket, ilyesmiket tanulsz. van ahol konkrétan van értelme, van ahol semmi, mert pl műszaki mechanika c. tárgyban van dinamika1-2, statika és szilárdásgtan, ez 4 tárgy, nyilván nem adják le értelmesen. gépészeti rendszerekből pl már komikusan sokszor buktam meg (ma is), mert csak oda van baszva az egész anyag, képletekkel, de semmi számolás, vagy hogy tudd hova kötni, vagy ilyesmi, csak magold be. nyilván nem megy, ha menne, akkor jogra mentem volna. szóval ilyen téren tényleg egy elbaszott szakma. ráadásul bsc/msc vel kitörölheted a segged, mert külföldre nem mehetsz műszaki menedzserrel (ami különösen vicces, mert itthon [kifejezetten a mérnökök hörgése miatt] nem nagyon ismerik ezt a szakmát (mondjuk most voltam állásinterjún, és ott keresnek ilyet), külföldön meg sok emberrel beszéltem, aki mondta, hogy erre bizony szükség van, keresik is, és meg is becsülik, hiszen egy értelmesen működő vállalatnál, ahol nem a haver mérnök spanja a vezető, ott bizony szükség van olyan emberre, aki rendelkezik mind a két szemlélettel)

    de hogy őszinte legyek, ha már egy picit is húz valahova a szíved, a gazdaság, vagy valamilyen mérnök szak felé, akkor oda menj, én már megbántam hogy ide jöttem, csak már mindjárt végzem...