33
  • OmaDeTorun
    #33
    Nincs regisztráció ,szabad topiknyítás , élő chatelés !
    Senki sincs egyedül ,önre is várunk legyen tagja közösségünknek , mindenkit szeretettel várunk fórumonkon, regisztráció nem szükséges az oldalunkon megnyílt a valósidejű csetelés lehetősége is (regisztráció nem szükséges), hozza magával barátait is , hiszen 2012 nemsokára itt van,
    Fórumunkon ,a szabad topiknyítás lehetősége adott , nincs korlátozás , nics regisztráció , csak a jókedv és korlátlan szórakozás mire vár még ?
    http://senergy.atw.hu/
  • Loverman
    #32
    jeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  • astrobal
    #31
    *baszd.
  • astrobal
    #30
    bazdmeg delfin! bazdmeg bálna!
  • blessyou
    #29
    Azt én is olvastam, a Galaktikában leközölték 3 részben :) Jó volt és érdekes, de inkább a gazdasági gondolatok fogtak meg benne (kalória alapú társadalom).
  • globint
    #28
    Ja, így van.
  • pasi29uk
    #27
    Franciaország bizonyos részein a tradicionális vörösbor fogyasztás is hatott az ottaniak génállományára :)
  • k0zi
    #26
    Ez olyan meglepő? Van egy több évszázados étkezési szokás és megjelentek hatékonyabb egyedek. Szóval nem értem ez miért "átugrott", amikor lehet mutáció is, amely olyan sikeres lett, hogy el is terjedt.
  • Camouflage
    #25
    Nekem errol es a fotoszintetizalos cikkrol egy regebben olvasott scifi jutott eszembe. Ugy emlekszem az volt a cime, hogy zöld jaguár vírus. Egy biologus ugy dontott, hogy elege van abbol, hogy a Fold lakoinak fele az ehhalal szelen all es kitenyesztett egy virust, ami az embereket megfertozve, kepesse tette oket a fotoszintezisre.
  • Sir Ny
    #24
    úgy sokkal hatásosabb, ha az ember nem előröl juttatja a szusit a beleibe, hane hátulról.
  • djhambi
    #23
    Új név, új párt.
  • globint
    #22
    Ezek a bacik nagyon érdekesek, de nem csak azok, amik átadnak egy fontos gént, mint pl. a japánoknak.
    Ha minden igaz, hamarosan a tehenek is kapnak új emésztőbacit, de talán még mi is kaphatnánk ilyent!
    http://www.origo.hu/tudomany/fold/20020605kengurukkal.html
  • teddybear
    #21
    Vagy csak a kitiltástól fél, ezért csinált új usert.
  • djhambi
    #20
    Bizonyára nem tett volna jót a pártjának, ha büntetőpontokkal kampányol neki. Nevet változtatott.
  • blessyou
    #19
    de jó, akkor lehet, hogy a hurkától meg egyszer majd meg tudjuk enni a moslékot :D
  • teddybear
    #18
    Keresd Kara kán néven. Nem ment el, csak éppen zokog valahol.
  • NEXUS6
    #17
    Valszeg még nem tért magához a választási buli után!;D
  • adamb
    #16
    mostanában elég depi volt, a blogja pedig megszűnt, ezért.
  • who am I 7
    #14
    mostanába nem, miért?
  • adamb
    #13
    Nem láttátok Epikurosz-t valahol?
  • Chocho
    #12
    A szusi jó. XD
  • misran
    #11
    Az vagy amit eszel?
  • Cuchulainn
    #10
    A felszívódáshoz ennek semmi köze, a géncsere két baktérium között történt, az egyik a vastagbélben élt, a másik pedig a megevett algában. Nyilván a bélbaktériumnak előnyös a gén megszerzése, hiszen így hasznosítani tudja az eddig lebonthatatlan tápanyagforrást.
    Az hogy az ember, akiben mindez lejátszódik nem fogja felszívni a szénhidrátot teljesen mellékes ebből a szempontból. Persze a baktérium által melléktemékként termelt egyéb hasznos anyagok felszívódhatnak, így közvetetten a gazdának is előnyös lehet a génátvitel.
  • NEXUS6
    #7
    Háát nekem valszeg sosenemlesz ilyen génem. Útálom a szusit!

    Ki is fejlesztettem egy nyelvtörőt:
    Sose szusi, sose szusi, sose szusi...:)
  • jAMEsbAUd
    #6
    Aha jolvan... elobb dumaltam, mint hogy vegigolvastam volna a cikket teljesen... szoval akkor a japanok... akkor ez igy ebben a formaban durva!
  • jAMEsbAUd
    #5
    Nade basszus... en is rengeteg sushi-t eszem (jo biztos nem annyit, mint egy japan, de azert havi rendszeresseggel). Eloszor azt irja a cikk iroja, hogy a "japanok" aztan pedig, hogy a "sushi evok"... most akkor melyik? Ha egy europai ember eszik sushi-t, akkor o nem, csak a japanok?
  • Viet
    #4
    Hehe a végén még kopoltyújuk és uszonyok is nőnek a japánoknak.
  • Petys
    #3
    Úgy hogy a cikk és a kutatás szerint a gén amely a japánok bélflórájában található és a poliszacharidok bontását (alga emésztését) teszi lehetővé, bakteriális géncserével a táplálkozás során került át.
    Amúgy szerintem nem csak a vastagbélben találhatóak meg ezek a baktériumok, hiszen ott tényleg nem képesek jelentősen felszívódni a szénhidrátok

    bejegyzés a Critical Biomass-en
  • endrev
    #2
    Hogy jön ide a felszívódás?
  • nickb
    #1
    Kár hogy a vastagbél nem tud szénhidrátot felszívni.