209
LotR :War in the North
  • Sunrider924
    #169
    Hopp es igazad van, beneztem, chapter8 part7-nel vagyok. Nezem amit valaszoltal es nekem ugy tunik hogy felreertheto voltam, tehat az AI azert hulye, mert 1. hagyja, hogy korulzarjak, 2. nem vetodik ki amikor korulzarjak. Mint mondtam en a jatekos ki tudok vetodni, engem nem tudnak korulzarni, akkor ezt nem ertem miert csak en tudom csinalni? mert annak sok ertelmet nem latom hogy ilyen bekeritos taktikaval mindig kinyirjak a partit ha a jatekos altal iranyitott karakter meghal.
    A ruha cserere azt irtam, hogy a give opcioval eltunik a cucc, es te megerositetted hogy ha swapolsz karit akkor csak az van rajta, amit te rapakoltal amikor iranyitottad, hiaba adtal at neki masik karirol cuccot give opcioval az eltunik az inventorybol egyszer es mindenkorra.
    A parti AI skillek az a sanctuary a loremasternel es a fury a championnel semmi mast nem hasznalnak, ja es rohadtul idegesito amikor ellopjak elolme a finisher kombot azzal hogy az orrom elott belecsapnak es kivegzik elolem a mobot...
    Amugy ertem en hogy multira van kihegyezve de akkor mar hadd mukodjon normalisan a single player opcio ha beleraktak.
  • watto
    #168
    Hali!

    Lenne 1 oylan kérdésem hogy a skilleket(talentet) nullázni lehet valahogy?
  • ratgab
    #167
    Rivedale szép volt nagyon! Igen arrow-ból nem túl sok van ez tény (championnál van olyan skill, ami gyakorlatilag sorozatlövővé teszi a számszeríjjat... gondolhatod ezután hogy zabálta a kis drága a nyilakat... Cserébe mondjuk alap íjjászok 2 tártól megfeküdtek!).

    Én is mindenkivel beszélgettem. Amúgy a játéknak nagyon jó Lotr hangulata van. Aki az eleje alapján ítél az téved, később nagyon beindul a játék.
  • wedge31
    #166
    Egyenlöre nincs, chapter 6- nál tartok. Rangerel tolom és nekem eddig az állandó arrow hiány a legnagyobb bajom a játékkal.
    Rivendaleben meg elsöre elvoltam vagy egy órát eddig a játék csúcspontja, egyrészt gyönyörü lett és tökéletesen hozza a LotR feelinget másrészt mindenkivel viszonylag hosszan lehet beszélgetni teljes a beleélés a történésekbe.
  • ratgab
    #165
    Amit én inkább negatívumként kiemelnék (biztos van nem kevés, de ami engem tényleg zavart), hogy a legtöbb helyzetet az ai távolsági harccal akart megoldani.

    Én már rég kaszaboltam az ellent, mikor ők még mindig távolról lődöztek (persze egyedül, meg nem bírtam el velük). Ilyen esetekre lehet őket utasítani is (támadj, vagy védj)egyébként.

    Amúgy én igen korrekt kis Lotr játéknak tartom a játékot, ha a memory leaket megoldják, tuti vétel lesz olcsóbban. Return of the King óta a legjobb Lotr cucc (Lotr MMo nekem kifejezetten nem tetszett!)

    Végén, azért igen meglepődtem!
  • ratgab
    #164
    Memory leak nincs nálad? Nálam forduláskor hajlamos néhány helyen igen durván akadozni. Utolsó pályán konkrétan játszhatatlan volt... azért azt a részt végigszenvedtem.
  • ratgab
    #163
    Karakter cserélgetésnek van értelme, mármint a ha más karakterrel akarsz menni, de ezt lentebb már kifejtettem. Az tény, hogy nem veszik fel a cuccokat, amit a játékos ad nekik (ezt a játékos tudja megoldani, ha átvált arra a karakterre). Ennek az az értelme, hogy az ai ne cserélgethessen önkényesen felszerelést, egyértelműen coopnak kedvező feature!

    Az is egyértelmű, hogy a játékost próbálják előbb éleszteni (szép is lenne, ha lenyomnánk mindenkit, majd 10 perc múlva visszajönnének a játékost éleszteni, akkor meg attól kapnánk agyfax-t).

    Skill-eket használják időnként (mágus folyamatosan tolja a gyógyító aurát, ha szüksége van a játékosnak rá), de nem túl sűrűn ( kósza időnként tolt közelharci képességet). Ennek megint az az oka, hogy habár megtehetnék, hogy lenyomják egyedül az ellent, ezt inkább a játékosra hagyják, hogy ha egyedül játszik valaki ne romoljon a játékélmény (ismét látszik, hogy coopra szánták a játékot). Amúgy meg alap támadásokkal is igen hatékonyak a társak (troll-okat, uruk-okat simán ölik)!

    Memória Leak bug kritikán aluli: Egyetértek maximálisan. Loot random, mert egy jó rpg-ben is az, ennek így kell lennie (Főleg mivel tetszőleges számban lehet egy-egy pályát újrajtszani, ilyenkor mindig minden ládába újra loot kerül).

    Set cuccosok adnak nem is kevés bónuszt (pl.: battlement set minden egyes darabja 50-100 armorig ad bónuszt, ami nem kevés), más kérdés, hogy hamarabb talál az ember jobb loot-ot, mint hogy kigyűlne a set.
    Championnnál kiraktam az adamant set-et, csak 1 darabom hiányzott és igen jó dolgokat kaptam (Set kirakás titka az adott pályarész újrajátszása, nem kötelező, de kifizetődő lehet egy set kirakása).

    "Boss harcok nehezek lettek": Melyik is? 1x se volt olyan, hogy bossnál meghalltam volna (championnel voltam). jah és normálon toltam.

    Singleplayerben Give opció felesleges, ez is tény. Swappolsz, akkor felöltöztetheted te a karidat, ami nem is tűnik el ha később visszaváltasz (championről váltottam, Rangerre, és mikor visszaléptem a Champion-ön ugyanazok a cuccok voltak, mint amikor karaktert váltottam).

    Loremaster craftolni tud és gyűjtögetni, törpe rejtett szobákat tud feltárni és ércet gyűjteni (rengeteg lóvét ér), ranger meg rejtett helyeket tud felfedezni(ahol általában loot van).

    Chapter 3 part 7 végső bossfight: Hiszed te azt !

    8 chapteres a játék, csak szólok!
  • wedge31
    #162
    A szubjektiv meglátásaid kivéve mert az magánügy, egypár dolog :

    - Ez egy coop játék lehet egyedül is tolni de nincs sok értelme ezért hülye az AI és unalmas a kattintgatás. Olyan ez mint a Borderlands vagy a Dead Island az sp a közelébe sincs játékélményben mintha coop-ba játszanál mert ezek a gamek erre lettek kitalálva.
    - Rangerel két nagyon jó set-et is találtam / bowmaster, marksman / ami rengeteg plusz sebzést és plusz statot ad persze csak ha megvan a full set, gondolom ez igaz a másik két karira is.

    A játék nekem teljesen jól fut persze az is igaz, hogy erőmüvem van tehát ez részemről is szubjektiv.
  • Look at the cat
    #161
    valaki küldjön nekem egy linket ahonnan letudom szedni király visszatért és működik is!
  • Kheled
    #160
    meg ha barangolni akarsz akkor ott a lotro:)
  • Seth
    #159
    Vissza lehet menni a már bejárt részekre, de egyébként igen, csak csépelés megy végig, nameg szeded fel a halom cuccot amiket magadra aggathatsz vagy eladhatsz
  • TheBossbuster
    #158
    Gyerekek!Ebben a játékban csak csépelni lehet vagy lesz szabadon bejárható a map egyszer?
    Mert ha nem nem pazarlom tovább az időm rá,mert ez a kattingatás elég unalmas már az elején is!
    Üdv
  • Sunrider924
    #157
    A jatek egesz turheto, hangulata az nagyon rendbe van, de ami telibeszarja az egeszet az a mesterseges inteligencia altal iranyitott tarsak viselkedese kritikus helyzetbe(hosszu mondat kovetkezik) pl 3 Uruk Hai orc korbefog es falhoz szoritja a csapatot es a jatekos altal iranyitott karakter meghal akkor a masik ket AI karakter is tutira meghal mert mind a ketto eleszteni probalja a jatekos karaktert, ezt addig csinaljak amig agyon nem verik oket teljesen merthogy korbe vannak fogva es nem tudnak kivetodni az orkok kozul holott a jatekos karakterrel ez siman megoldhato.
    Az is eleg zavaro hogy az AI karakterek nem azokat a kepessegekt/ruhakat hasznaljak amiket karaker swapnal megadok nekik, ergo nincs is ertelme nagyon cserelgetni a karaktert, siman mindenki a szaja izenek megfelelovel tolja vegig. A talentek/perkek/kihogyhivja jok de inkabb csak a jatekos altal irnayitott karakternel van ertelme, mint megjegyeztem az AI karakterek nem hasznaljak, sajnos.
    A memoria leak/szaggatas bug az kritikan aluli blamazs, zart helysegben eppugy elofordul mint nyilt helysegben, gyakrabban az undead katakombakban ahol a diavetites miatt surubben jott a You are Dead felirat nekem, igy mar idegesitove valt pedig a jatek leghangulatosabb helyszinei az eloholt katakombak.
    Normal nehezsegi fokozaton a boss harcok eleg nehezek lettek, a loot generalas meg teljesen random, nem tukrozi az aqdott harc nehezsegi szintjet. A nagy trollok pl egyszer kek cuccost dobnak maskor zoldet, harmadszor meg semmi extra, sima feher zsakmanyt.
    A set cuccosok nem adnak annyival tobbet hogy ertelme legyen kirakni , nekem max 3 drb lett meg a rangeren az Aliance setbol, a Loremaster vagy a Champion karinak semmit, inkabb Rivendale-bol vettem a kek cuccosokat, sokkal durvabbak statokban. Itt egy zarojel, a jatekban single playerben nem erdemes Give opcioval felszerelest atadni az AI kariknak mert az el fog tunni/nem azt hasznalja. Ha mar vki karakter swap-ot csinal a kozos inventorybol oltozkodjon onnan nem tunik el semmi, legfeljebb tul gyakran fog megtelni a batyu.
    Craftolni inkabb csak a Loremaster-el lehet amikor a jatekos azt iranyitja es gather-el gyujtogeti a fuveket amikbol eleg durva harci italokat lehet gyartani. Vartam hogy a torpe majd kovacsol az ercekbol(semmi), rangernel meg bordiszmuveskedest gondoltam, hamar neha allatboroket vagott hozzam a jatek, sajna ez is semmi eddig, pedig a jatek vegen a nagy varazslo boss-t oldosom. Karakterem 21es szintu de legalabb 5 kuldit nem sikerult megcsinalni es valoszinuleg joparat fel se vettem, egy ido utan nem motivalt, foleg amikor Elrond epic nyaklancat elcsesztem mert a kijeloles masik targyon maradt es a lila nyaklancbol igy zold gyuru lett.
    Legnagyobb csalodasom a terkep, amikor meglattam majdnem eldobtam az agyam, hogy mekkora, peddig nem akkora, chapter3 part7 mar a vegso bossharc nalam.
  • mike01010101
    #156
    Szerintem ha pár dolgot másképp csináltak volna meg, tényleg apróságokat és mondjuk a dragon age 1 elött jelent volna meg, igazi siker lehetett volna.
  • Jude666
    #155
    honnan érdemes leszedni?
    Elkezdtem egyet, de évek mire lejön :(
  • Look at the cat
    #154
    jó csak emlékszem valami gáz volt a tört verzióval de mindjárt ránézek most :D
  • ratgab
    #153
    Persze, hogy érdemes! Számos régi játék sokkal tartalmasabb és jobb szórakozást nyúlt, mint a mostaniak.

    Egyébként végigértem a War in the North-on, az utolsó pályán már nagyon szaggatott (biztos a törés miatt), de nem volt rossz egyáltalán.

    Ha jól futott volna valószínűleg még élvezhetőbb lett volna.
  • Look at the cat
    #152
    én sose tudtam azzal játszani pedig mindig is akartam érdemes manapság kitolni pcn? :D
  • Seth
    #151
    A védelmező küldik hányingerek voltak, de amúgy tényleg jobb játékok voltak azok,legalábbis a harcrendszer komolyabb volt
  • ratgab
    #150
    Jó játék volt, de az se volt tökéletes (ott a kamerakezelés volt időnként botrányosan szar!)
  • ratgab
    #149
    Ha meg hullanának, mint a legyek, akkor meg az lenne a baj! Na majd ha jönnek a harci trollok, akkor hogy fogsz izzadni????
  • grebber
    #148
    Ezek meg se közelítik a régi király visszatér játékot!Az tetszett nekem a legjobban!
  • Shep
    #147
    Hát én még a 3-nak kezdtem neki de ezek az orkok bizony már elég kemények. Lehet ez is a többi Gyűrűk urás játék sorsára jut nálam és ezt sem viszem végig? :)
  • ratgab
    #146
    Most járok chapter 6-nál és egyre jobban tetszik!
  • Shep
    #145
    Hát lehet, hogy érdekes csak nekem nem jött be :) Mondjuk a játék sem olyan nagy valami, csak ilyen el lehet vele lenni kategória.
  • ratgab
    #144
    Hidd el, hogy a kósza is nagyon érdekes karakteré és valószínűleg a varázsló is az.
  • Shep
    #143
    Ó hát nekem bőven elég egyszer végigkaszabolni a helyszíneket, ráadásul számomra egyedül a törpe használható karakter :)
  • ratgab
    #142
    Rájöttem pár dologra:

    - Titkos helyek megtalálásához legalább 1x mind a 3 karakterrel végig kell járni az adott pályarészt (lehet váltogatni a karakterek között az egyes pályarészek végén, de csak az egész pálya végigjátszása után lehet kiválasztani, hogy melyik pályarészt akarjuk újrajátszani. Nem lehet az egész pályát egyben újrajátszani, csak pályarészeket, ezután a játék kidob a térképre, ahol újra választani kell helyszínt).

    - Törpe falat tud törni (így talál secreteket), valamint ércet tud bányászni, ami jó pénzszerzési forrás

    - Kósza látja a korábban arra járt rangerek lábnyomait, valamit az általuk készített rejtekhelyeket, ahol tárgyakt helyeztek el(2. típusú secretek).

    Mágus valószínűleg megint csak mást lát, ha áthalad egy pályán, így jön össze egy adott pályán az összes titkos hely.

    A karakterek közötti váltogatás a pályarészek végén történik, mint említettem. Én törpéről váltottam kószára, amikor is szabad eloszthattam az attribútum és skill pontjait a kószának, aki a törpe szintlépései miatt egyből 15-ös szinten kezdett (ez volt a törpém szintje is). Alap felszerelésben kezdett, szóval ezt is szabadon alakíthattam, de a törpe által átadott fegyvereket, tárgyakat simán megtaláltam az inventoryjában.

    Kíváncsi voltam rá, hogy a törpém tárgyai eltűntek-e a váltás miatt, de meglepődve tapasztaltam, hogy ugyanolyan felszerelésben jelent meg, miután a kószáról visszaváltottam rá.

    Egyszóval egyjátékos módban nagyon jól kitalált a karakterváltás.

    Még 1 dolog, amit észrevettem: A területeken megjelenő ellenek szintje rögzítésre kerül a játékos először ottjártakor meglévő szintjéhez. Tehát, ha visszamegy az ember Völgyzugolyból Fornostba, gyenge ellenfelekkel találja magát szemben és igen gyenge tárgyakat tud csak zsákmányolni.

    Ebből következik, hogy érdemes rögtön az adott pálya elvégzése után rögtön a többi karakterrel is végigvinni az adott pályát újra, mivel később nem származik majd semmi előnyünk belőle (alacsony szintű ellenfelek kevés xp, alacsony szintű tárgyak gyengék lesznek).

    Emellett a 3x végigjátszása egy pályának remek lehetőséget nyújt pénztárcánk felhízlalásához, sokféle jó tárgy szerzésére, összes titkos hely megtaláláshoz és nem utolsósorban szintlépéshez is.

    Pályarészek újrajátszása alkalmával egyébként lényegesen kevesebb ellen jelenik meg, mint első alkalommal, így gyorsabb is újra végigszaladni a pályákon.
  • Htjet
    #141
    KATT
  • Jude666
    #140
    feldobnátok valahová újra a cracket, ugyanis már eltávolították a mediafireről
  • Kheled
    #139
    hm lehetséges hogy lesznek hozzá dlc-k? bár nemtom
  • Drakuf
    #138
    Nem tudja valaki, hogy a megmaradt (kb. 20-30) terület a térképen, hogy lehet unlockolni? Heroic modeba járunk haverokkal és még mindig csak az alap pályák vannak 2 challange pályával.
  • PTW
    #137
    valaki akinek megy a coop elmagyarázná, hoyg kell?

    mi hamachi verziót is próbáltunk és nem látjuk egymást az istenért sem
  • ratgab
    #136
    Hány chapter?

    Secrets-eket megtaláltad, mert nekem rendszeresen kiírja pálya végén, hogy 2-3-at találtam meg a 9-ből, mindezt úgy, hogy mindent átnézek, de mégse találom meg őket.

    Másik dolog kinél, hogy fut, mert nálam ha fordulok beszaggat (imént voltam egy barlangban, ahol élőhalottak keltek föl a földről, majdnem hogy diavetítésre lassult a játék). A gépem bőven megvan hozzá!
  • Look at the cat
    #135
    sac per kb 6 óra körül
  • Kheled
    #134
    lol akkor nemvolt vmi hosszú:) hány óra is volt igy összesen neked? ha leszámítod a boss harcnál eltöltött időt( mikor többször halál volt)
  • Look at the cat
    #133
  • Look at the cat
    #132
    nah mondom térképen van mordor meg minden azt hittem ott is lehet majd harcolni , extra ként erre warner bros present ! :D VÉGE :D
  • Tower Guard
    #131
    És mége gy kérdés, lehet majd esetleg a filmben vagy könvyben szereplő hősökkel menni?
    Lenne esetleg egy ilyen speckó pálya, vagy ha nem hátha adnának ki ilyen kiegészítést.
  • Shep
    #130
    Lehet menet közben cserélni a karakterek között de túl ok értelme amúgy nincsen igazából. Tárgyak vannak de szerencsére nem egy Diablo ahol mindenből van ezer féle. Játékmenet szerintem elég gyatra, beérsz valahova jön x ork leölöd őket, mehetsz tovább ráadásul a harc sem túl izgalmas, mert kombók nincsenek csak ilyen melee skillek amik gombnyomásra bejönnek aztán annyi. Egy szóval eddig elég gyenge egy eresztés de persze lehet, hogy javul majd a dolog én még mindig csak az első helyszínen vagyok.