273
  • Tetsuo
    #161
    A jo oreg kapitalizmus szabad piaca lehetove tette, hogy ne csak orszagok zsakmanyolhassanak ki mas orszagokat, hanem vallalatok is, amik mar nem kothetok nemzetekhez es mas torvenyek, mas (anti)erkolcsok vonatkoznak rajuk.
    A vallalatok lassan kiszabadultak a nemzetek iranyitasa alol, mar szinte kontrollalatlan uton mukodnek.. es jelenleg ez a legnagyobb baj.

    Ugyanis NEM Ámerika zsakmanyol ki gonoszul sok szegeny zulutorzset Afrikaban meg nemzettelen Kelet-europait, hanem a multinacionalis cegek es azok tulajdonosai..
  • Garrett27
    #162
    off: válasz kérdésre szokott lenni, nem tévedésre, és akinek "válaszolsz", az nem téved, hanem kérdez...

    on: a globális felmelegedés álca arra jó, hogy bevezessék a szén-dioxid adót, vagyis bekövetkezik az, amiről csak viccelődtünk eddig: a levegőért is adót fognak beszedni.
    Úgyhogy jöjjön aminek jönnie kell. Mivel már több évre előre meg van becsülve, mikor melyik prototípust hozzák ki a trezorokból és adják el, mint új találmányt, vagy a fejlődés gyümölcsét (tisztelet a kivételnek és néhány eddig névtelen feltalálónak), addig növekedjen csak szépen a gazdaság...
  • sathinel
    #163
    Ez egyrészt igaz is de mikor otthon pl nem a magyar olajat veszik meg a boltban hanem a külföldit, mert az 20-50 forintal kevesebb akkor mindegy mit mondanak a kizsákmányolásról a vevő tehet erről. Olajat nem vesz naponta az ember, de mégis sokan inkább a külföldi márkákat veszik mégha nem is az a minőség. Aztán meg ezek pampognak legjobban mikor a magyar termék nem úgy megy ahogy kellene. Kicsit iróénikus a dolog. Hiába hozza be a márkás dolgokat valaki ha nincs rá vevő. De nállunk van sok pénz.

    Pl Angliában hogy lehet hogy a nike, adidas, stb termékek olcsók nagyon? Azt még megértem hogy az Everlast, Umbro, Lonesdale szinte egész évben 70%-os leárazással kapható de a többi márka hogy lehet olcsóbb mint otthon? Jah ha a paraszt divatolni akar és ezért kiadja a több pénzt is akkor is ha nem keres sokat akkor azok ne szövegeljenek. Tisztelet a kivételnek.
  • djhambi
    #164
    "Ki tudod szedni a niggert a dzsungelből, de nem tudod kiszedni a dzsungelt a niggerből"

    Látod, ez tévedés. Nem genetikailag dzsungel valaki, hanem életmódja miatt. Ha örökbe fogadnak egy dzsungel feketét csecsemőkorban, és ha nem éri külső atrocitás származása miatt, akkor életmódjában akár fehér is lehetne. Viszont hozzád hasonló negatív hozzáállás nehezíti meg az elkeveredést. (Most kizáróag az örökbefogadott kisebbségi emberekről beszélek.) Most ha egy kisebbségi családot vszel alapul, ő a saját gyerekeit a saját szokásaira fogja nevelni, azt tanulja el, amit a szülei tesznek. De minden új generációba beleszűrődik némi környezet is. Pl. adott esetben egy kis európai kultúra. Száz év múlva pedig fehérebb lesz a te utódaidnál. Persze az ellenállás, ha éreztetik velük, hogy nem ide tartoznak, megnehezíti az itegrációt, és tényleg azt okozzák, hogy úgy érzik, hogy nem ide tartoznak. Tudod, ha a gyereket megbünteted, ha egyest kap, az neveltetés szempontából negatív, és utálni fog tanulni. Ha megjutalmazod, ha ötötst kap, akkor ezzel ösztönzöd a tanulásra. Ilyen egyszerű. Szerintem a mai kisebbségi kérdésre a megoldás az, ha egymástól szétszakítjuk őket, egy családot sok fehér család közé rakunk be, pl. felajánlunk lakást, ha el tud elhlyezkedni, dolgozik, és a lakás nagyobb várásokban panel pl. Szerintem így tudnak a leghamarabb és legkevesebb vérrel integálódni, és nem úgy, ha szó szerint kiutáljuk őket, mert a gyűlölet csak gyűlöletet szül, és azon kapjuk magunkat, hogy utcai harcokban egymást öljük...

    "Demokráciában a nép akarata érvényesül. Nálunk viszont mindenféle akaratok (most hosszú lenne mindet felsorolni) érvényesülnek kivéve a népét."

    Na igen. Aktuális téma. Mondjuk érdekelne, hogy hová fajulnánk, ha a nép minden neki nem kedvező intézkedést megvétózn, és minden neki kedvezőt támogatna? Ha az utcáról irányítanák az országot? Alapból nem lenne kormány, mert ha bevezetne egy nem jóléti intézkedést, a nép odaállna, és leváltaná. Ha nem várná ki a nép az Alkotmányban lejegyzett 4 évet, és évente kormányváltás lenne... A nép, az istenadta nép, aki annyit ért a gazdasági folyamamtokhoz, a politikához, diplomáciához, hogy még a saját családját sem képes elartani. Sokan azért mentek csődbe, mert nem voltak képesek fizetni a saját hietleiket. Nem a válság miatt, hanem az előre nem látásuk miatt. A válságot is bele kellett voan tudni számolni. Utcai anarchiát akarsz?

    A demokrácia úgy is működésképtelen, hogy csak párszáz képviselő van, Ahány ember, annyi féle gondolkodásmód, annyi különböző akarat, ötlet. Ezért találták ki, hogy a számukra legszimpatikusabb képviselőkre szavaznak. És ha hazudnak, akkor az a szavazó baja, mert nem látta előre, mert ennyire megtéveszthető. A szavazó megtéveszthető, és ha megtéveszthető, akkor ne szavazzon! Csak nem is érett, hogy felfogja ezt. De ma amúgy sem tudsz nem hazug helyre szavazni. Talán, ha a magyarok fölnőnének a politikához, a politikusok is fölnőnének Magyarorszához.
  • djhambi
    #165
    Pont fordítva gondolkozol, mint én, ezért nem tűnik logikusnak az érvelésed.

    "Az esszeru megoldas az lenne, ha a bizonyos, genetikailag beteg embereket nem engednenenk szaporodni."

    Számomra, és az evolúció szempontjából, ha valaki nem patkol el, és át tudja vészelni a szaporodáshoz szükséges időt, akkor az nem genetikailag hibás egyed. Ne mi mondjuk meg, hogy ki genetikailag hibás, hanem a Természetes Kiválasztódás. Most, hogy az ember beleavatkozott a technikai fejlődéssel a folyamaokba, és nagyobb eséllyel éli túl egy beteg gyerek a gyerekkorát, az egy dolog. De ne a középkori viszonyokba ehlyezzük, kérem! Ha most túl képes élni, életképes. Ha még szaporodni is képes, semmi akadálya. Akkor nem genetikai selejt. Csak mert nem néz ki olyan szépen, mint te. Szerintem ez zavar téged, hogy a külsőségek számítanak. Vessük le Hawking professzort a Tajgetoszról, mert genetikai hiba?
  • Epikurosz
    #166
    Olyan szinten el van kúrva a gondolkodásod, hogy csak na.
    Amikor hazugságokat írsz be, amelyeket te sem hiszel, nem szoktak görcsölni az ujjaid?
    Egyébként, régi tervem, hogy ördögüző tanfolyamot szervezek: kiűzni a hülyeségeket az emberek fejéből. Létezik-e ennél nemesb cselekedet?
    Ha gondolod, küldd el a jelentkezésed. Ha összejön min. 6 ember, akkor elindítom. Mindenkit szeretettel várok, kivéve a gyógyíthatatlan őrülteket.
  • remark #167
    Ja, nem. Hanem olyan mint az USA. Diktátor-hadvezér irányító, aki azért mindenkinek megadja a lehetőséget hogy válasszon: velünk, vagy ellenünk? De lehet hogy ez rossz összefoglalója Bush, izé Obama, jajmámegint, szóval Periklész tevékenységének.
  • Epikurosz
    #168
    Érted te csak eljátszod a hülyét.
    Szerinted a mezei demokráciát miért nem alkalmazzák a cégek? (jupsz, ezt Chomskytól csentem :-)

    Vagy a hadseregek?
    Vagy az egyházak?
    Vagy a bankok?
    Hümm?

    Ha működő - mondom: működő - intézményt keresel, ott sehol nem találsz talpas demokráciát.

    Ühümm?
  • djhambi
    #169
    Ha nem tudsz logikus érvelésű, értelmes, emberi választ adni, mindig feláborodsz és lehülyzézed az embert. Nem hangerővel kell érvelni. Inkább a másikat elnyomod, mert makacs vagy, hogy azonosulj valaki más nézetével, és beképzelt, mert a sajátodat isteníted. Ezek érzelmi reakciók. Az ember pedig attól ember, mert el akar ettől szakadni. Ő nem kúr meg egy nőstényt, mert felgerjed rá, hanem elhívja moziba, egymásba szeretnek és összeházasodnak. A családtervezés tudatos tevékenység. Kimért, civilizált.
  • sathinel
    #170
    http://video.google.com/videoplay?docid=-1509230126993333797#

    Itt pl Linkoln és a többiek szerint is a demokrácia nem más a bankrendszerrel, és a felépítése, céljai szerint mint modernkori rabszolgatartás. Nemhiába a nemesek kezdték el kiépíteni a főbb irányító szervezeteket. Ja és a bankok sem a nép akaratából jöttek létre. Ezért is volt tiltott VIII. Henrik ideében is a kamat pl. Rováspálca.

    Nem rossz film főleg hogy a világgazdasági válságot is megjósolta mivel az ingadozások álltal tesznek nagyobb profitra szert a pénzintézetek. Igaz ezt megjósolták közgazdászok is hogy lessz még válság. Erre jött pl létre egyrészt sok EU jogszabály.
  • remark #171
    Periklész zavart be. Te azt hívod érett demokráciának? Mondom, lehet nem értem (félreértem) ezt a Periklészes vonalat.
  • djhambi
    #172
    Azért a görög demokráciának is megvolt az ára. Ha valamelyik tanácstagról atöbiek úgy gondolták, hogy túl nagy hatalma van, akkor ki kellett innia a méregpoharat. Úgy ritkulnának politikusaink...
  • Epikurosz
    #173
    Nem baj. Majd eltöprengsz és elmerengsz.
    Az az igazság, hogy mostanában ódzkodom attól, hogy legbensőbb világmegváltó gondolataim itt közprédává tegyem. Mert csenik, csórják és lopják. Megértem - hálistennek, amúgy - hogy gondolataim miniszterelnök(jelöltek), pártkampány csapatok használják fel, építik be programjaikba, újságírók írnak róluk cikket, doktoranduszok szakdogát, tudósok tanulmányt, sőt, háziasszonyok vitatják meg őket este, vacsora közben. Ez jó dolog, és közel is áll szívemhez, de mostanában kezdtem előbújni, coming-outolni, és arcot is adok a téziseimhez. Kicsit, szürkét, de mégis az enyémet. :-))
  • SNP
    #174
    bla bla
  • djhambi
    #175
    Írd meg könyvben, add ki, és legyen híres. Ha nem osztod meg hatalmas tanaidat, akkor létezésük homály csupán. Védesd le, hogy rólad nevezze el az utókor. A pitagreusok is megtartották maguknak a tudásukat, és nem is profitáltak belőle a városok.
  • Epikurosz
    #176
    SNP, te akkor nem is vennél a könyvemből?
  • Epikurosz
    #177
    Ezt is rosszul tudod.
    Méregpohár csak extrém esetekben járt. Pl. istentagadásért.
    Az már gyakoribb volt, hogy a legnagyobb közutálatnak örvendő személyt (aki lehetett amúgy nagy koponya, és épp emiatt irigykedtek rá sokan) száműzték változó időre - rendszerint -, vagy akár teljes életére.

    Emellett voltak pénzbüntetések, de most hirtelen én nem tudok olyanról, hogy szabad polgárt testi fenyítésnek vetettek volna alá. Tényleg?!
    A korbácsolás, keresztrefeszítés, lefejezés meg ilyenek a zsidóknál, rómaiaknál, keresztényeknél, moszlimoknál dívtak, de örömmel venném, ha valaki felvilágosítana, hogy mennyire volt bevett szokás az ókori görögöknél a testi fenyítés a szabad polgárok megbüntetéseként.
  • halgatyó
    #178
    Nem szándékom megszakítani az utóbbi vitasorokat, mert azok (pl. túlnépesedés, genetikai hanyatlás, ál-libernyalizmus, emberi butaság és hiszékenység, stb)
    is erősen kötődnek a témához.
    Csak egy pillanatra visszatérve az eredeti cikkhez.

    A NEF zavaros jelentéséből kimarad a leglényegesebb elem: a gyakorlati végrehajtás.
    Lépésről lépésre.
    Biztos vagyok abban, hogy akik megszervezték és pénzelik a NEF-et, azok már birtokában vannak ezeknek a terveknek.
    Ébresztőőőőő!!!


    Ennek fényében én máshogyan látom a cikk utolsó mondatainak egyikét:
    "Csak egy pozitívumot tudok kiemelni a Nef jelentéséből, az őszinteséget" mondta Tom Clougherty...
    Nos, szerintem még ez az erény sincs meg a NEF jelentésében!
  • halgatyó
    #179
    A jelen cikkhez és a hasonló cikkekhez fűzött hozzászólások ismeretében egy nagyon lényeges dolog kimarad mindenütt.

    A vita két fél között zajlik. A harmadik véleményt -- amit magam is hangoztatni szoktam -- agyonhallgatják.

    Az ilyen vitákat (bárhol az interneten) olvasgatva szembetűnik a két kikristályosodott tábor:

    -- azoké, akik a globális felmelegedés elméletének hívei, és ennek tudatában (többé-kevésbé őszintén) az emberiség legnagyobb kicsét, a civilizációs fejlődést támadják
    (miközben a problémák valódi gyökereinek egy részét igyekeznek a szőnyeg alá söpörni, valami fasizmust meg hasonlókat fel-felböfögve)

    -- A másik csoprtba azok tartoznak, akik kétségbe vonják, hogy az éghajlatváltozást az ember okozza. Sajnos, ők vannak kevesebben, és gyakran egzisztenciális üldöztetésnek, ellehetetlenítésnek vanak kitéve. Hazudozás mérhetetlen tömegével kell megküzdeniük, valamint a többség irányából érkező, rendkívül erős konformista nyomásnak.
    Emiatt -- akár igazuk van, akár nem a klímakérdéseket iletően -- kétségtelen, hogy ez utóbbi csoport emberi minőség szempontjából (erkölcsi szilárdság, becsületesség, emberi tartás) bizony felülmúlja az előbbi csoportot.

    Végül van a harmadik -- agyonhallgatott -- vélemény, ami így foglalható össze:

    Miért vegyük komolyan az egész globális felmelegedés katasztrófa-hantát, ha ők maguk sem veszik komolyan saját magukat?????
    Ha az emberiség végórái közelednének, azt a hatalmon levőknek már évtizedekkel ezelőtt látniuk kellett! (volna)
    És meg kellett volna tenniük a HATÉKONY, valódi, igazi ellenelépéseket.
    Nem az emberi civilizáció kiirtását!!!!!!!!!!!!!

    Hanem az energetikai rendzer átállítását atom- és napenergiára, a születésszabályozást, amely a fejlett országok népességének stabilitását biztosíthatta volna (elegendő gyermek az öregek ellátására), a fejletlen országok népességrobbanását erőszakos eszközökkel megakadályozni (az ő érdekükben!!!!!), a bevándoroltatás és multikulti totális kiirtását (azokkal együtt, akik szorgalmazzák), tisztességes életminőséget és munkát minden embernek, megfelelő visszatartó hatású büntetéseket minden bűnözőnek, rendet és tisztaságot a fejekben és a társadalomban.
    És még sorolhatnám nagyon sokáig.
    De nem ezek történnek, hanem pont az elenkezője!
    Az értékek pusztulása, az értékteremtő társadalmi osztályok kifosztása és lassú megsemmisítése, és a környezetvédelmi dumarendszer ehhez biztosít újabb és hatásos ideológiai alapokat.

    AKKOR MIÉRT VEGYÜK ŐKET KOMOLYAN?
    Ha naponta látjuk, hogy mit művelnek a világban?
    Még ha több, egymástól látszólag elkülönült csoportban tevékenykednek is?
    Egyre jobban kilóg a lóláb, hogy kik tartoznak az egyik oldalhoz és kik a másikhoz!!!
    Pedig minden eszközzel megpróbálják összezavarni a képet azok, akiknek ez az érdekük.


    Pénzügyi háttérhatalom, kamatos hitelpénz, bankok, Római Klub, Greenpeace, ultra-álatvédők, ál-liberálisok, bevándorlást kierőszakolók, munkahelyeket megszüntetők és eközben megélhetési bűnözésről hazudozók, civilizációellenes környezetvédők, "antiterrorista" háborúk és hazudozások, szdsz, centrumpárt, lmp... stb...stb
    Ezek vannak odaát. Az igazság meg itt, a dolgozó középosztályok oldalán.
  • Epikurosz
    #180
    Amit írsz, az igaz.
  • halgatyó
    #181
    Fantasztikus! (Az első óránál tartok)
    Ezt mindenkinek többször, átgondolva végig kellene néznie.
  • Epikurosz
    #182
    A destruktív társadalmi folyamatokat egyrészt felvilágosítással lehet megállítani, megnevezve a felelősöket, mert e folyamatok mögött konkrét emberek állnak. Másrészt, be kell vonni a közéletbe egyre több olyan embert, aki felelősséget érez maga, családja, települése, nemzete, hazája, Európa, és úgy általában az emberiség és bolygónk iránt. Nem lesz könnyű, mert a destruktív, retrográd erők mindent elkövetnek, hogy az embereket távol tartsák a politikától, a döntésektől, és manipulálják őket. Ezek a retrográd erők - nevezzük nevén a gyermeket! - Magyarországon az MSZP-ben, az SZDSZ-ben, és újabban az MDF-ben csoportosulnak. A liberalizmus és a szociáldemokrácia álarca van rajtuk. Kitekintve, Obama amerikai elnök is szépen színt vallott nemrég, amikor az emberes holdprogram leállítására vonatkozó szándékát kinyilvánította.

    A másik, jobboldali, konzervatív oldalon is vannak kockázatok, ugyanis ott is sok az elmaradott, bigott, tudományellenes erő, de legalább erkölcsileg rendben vannak, tehát jobb partnerek a tudományos fejlődésben is, mint a "bal" oldal.
  • ftc85
    #183
    Ebben a rendszerben, az úgynevezett "demokráciában" a tisztesség nem megengedhető. Törvényszerű, hogy a becstelenség és a korrupció vegye át az irányítást és ha bármikor is volt tisztességes ember a vezetésben az ki legyen golyózva onnan. Miért? Mert senki nincs elszámoltatva a döntéseiért. Mindenki felfelé "számol el", de aki a piramis végén van, azt nem számoltatja el senki. A nép meg pláne nem.
    A kormány az IMF-nek és Brüsszelnek számol el, azután pedig a "befektetőknek". A népnek a jelen rendszerben nem szükséges, hiszen azok a hülyék úgysem alkalmasak arra, hogy megértsék a "magasabb összefüggéseket". Ezt nevezem én helytartói renszernek.
    4 évente bedobsz egy cetlit egy dobozba és lesz egy "képviselőd". Csak az vajon kit is képvisel? A te érdekeidet a világ hatalmasságaival szemben, vagy a világ hatalmasságainak érdekeit veled szemben? Mindenki eldöntheti...
    A lisszaboni szerződést úgy szavazták meg a "képviselőink" elolvasás nélkül, mint az idomított majmocskák. Ez a rendszer egy rossz rendszer, amit meg kell változtatni. Szerintem azzal, hogy bevezetjük az igazi demokráciát (ettől retteg minden politikusbűnöző és ez ellen akar mindegyik "összefogni")
  • Epikurosz
    #184
    Na, én is eljutottam 1:11-ig, holnap folytatom.
    Arra számíts, hogy hamarosan megjelennek azok (ismerjük őket :-), akik szerint ami a filmben van az badarság, és agyonröhögték magukat a tartalmán.
  • ftc85
    #185
    Nem gond, mert már mi is csak agyonröhögjük magunkat a hozzászólásaikon
  • sathinel
    #186
    Én ebben nem vagyok biztos. Mármint hogy a jobb oldal megfelelőbb. Inkább valami teknokrata kellene mint John Fresco. A lényeg hogy a megoldáson, kutatáson, felfedezésen legyen a vita ne mindenféle marhaságon. Pl a Cern és más intézetek megmutatták hogy nemzetközi együttműködés jól meg a tudósoknak. A politikusoknak, vallásos embereknek, cégeknek nem igazán, vagy érdekből. A tudósok nagyrésze mint a Ted.com-on is akik nyilatkoznak elég jó világnézetük van. És értelmes viták mennek a fórumokkon az előadásokról. Én jobban vágyok egy ilyen elveken működő társadalomra ahol meg akarják egymással osztani hogy lehet jobb eredményeket elérni, hogy lehet jobb életkörülményt, taníttatást, stb megcsinálni. Mindezt ingyen elmondják mindenkinek, és lehet róla vitatkozni.

    Én a jobboldalban is nagyot csalódtam mikor hatalmon voltak. Pont a fiatalokat baszták át legjobban szerintem. Ha a filmet végignézitek megérted miért jó ha sok fiatal felveszi a tanulópénzt amivel adósságba veri kapásból magát és családját. Mivel nem stabil a pénzünk belátható okok miatt ez csak a bankoknak kedvezett. De még sorolhatnám. A baloldal is kb ugyanez csak más téren csinálja a fesztivált.
  • sathinel
    #187
    http://www.youtube.com/watch?v=EXWnFeG5EyA&feature=PlayList&p=279561713495C777&index=48

    Nekem tetszenek a gondolatai. És szerintem több igazság van a szavaiban és nem szabad álmodozó öreg bolondnak nézni. Már egy ideje ezen gondolkozik, dolgozik.
  • sathinel
    #188
    http://www.youtube.com/watch?v=wDJ18m6KUW4&NR=1

    Itt beszél a gazdaságról ami szinte ugyanaz mint ami a Pénz urai filmben amit lenn belinkeltem.
  • sathinel
    #189
    http://www.youtube.com/watch?v=Xg0tOj6GRGY

    Jiddu Krishnamurti pl elég jó gondolatokat mondott már nagyon régen. Vagy csak most kezdik ezeket elfogadni vagy csak most érett meg rá sok ember de egyre többen szerencsére így kezdenek el gondolkozni. Bár ehhez kell hogy valaki filozófáljon vagyis gondolkozzon. Ezt a mostani iskolarendszer leginkább megöli. Erről szól http://www.ted.com/talks/lang/hun/ken_robinson_says_schools_kill_creativity.html ez a kis értekezés.

    Egyre több magyar fordítás van fenn és ez jó mert ezek nem gyenge szövegek. Vagyis nekem nem azok.
  • djhambi
    #190
    Erre szoktatok ilyeneket írni, hogy "nyisd ki a szemed", meg "ébredj már fel"! :D

    Amíg a magyar buta, nem gondolkodik, addig kihasználható. És amíg kihasználahtó, kiahsználják. Ugyanolyan emberek vannak mindkét oldalon erkölcsileg, csak az egyik most felkapottabb. Nem lesz érdeke egyik pártnak sem az emberek jobbá tevése, amíg az emberek érzelmi alapon hoznak döntéseket, és nem az alapján, hogy melyik párt mit nyújtott a nemzetért.

    Mert ha a nép nem lenne irányítható, befolyásolható, marionett-bábu módjára rángatható, kihasználható, ha a politikusok a munkájuk alapján lennének a szavazatok által jutalmazva, akkor a politikusok rá lennének kényszerítve, hogy érdemben tegyenek le valamit az asztalra, hogy hatalomra kerülhessenek, akkor ők az országért tennének, és nem magukért. Fel kell nőnie a magyaroknak a politikához, hogy a politikusok is felnőhessenek Magyarországhoz.

    Addig, amíg ez nem következik be, mindenki ugyanúgy kihasználja a szavazókat. Konkrét példát pedig azért nem hozok, mert nem kell egy még nem elévült topicot telenyomni aktuálpolitikával.
  • Epikurosz
    #191
    "Én a jobboldalban is nagyot csalódtam mikor hatalmon voltak."

    Én is. Orbánék legnagyobb hibája volt akkor, és alapvetően most is, hogy képtelenek távlatokban gondolkodni (mindjárt mondok példát), és nem tudják megfogni azokat, akik erre képesek, pl. engem, vagy a hozzám hasonlókat.
    De ez egy általános hiba, ti. hogy a csúcspolitikát is agresszív, amúgy középszerű emberek csinálják. Ugyanezek vezetik a bankokat és a cégeket is. Ezt néha az egyetemeken első, 2,. 3. helyeken végzettek szóvá teszik, de elhallgattatják, lenyomják őket. Nem is olyan régen egy kirúgott IMF tisztségviselő csinált cirkuszt, ami tartott 3 napig.

    Ez az alapvető probléma!
    Ha erre nem sikerül megoldást találni, akkor egyik válságból a másikba bukdácsol az emberiség, és sok baj jöhet még.

    A fityiszre visszatérve: Széchenyi terv. Építsünk fürdőket orrvérzésig, majd jönnek a külföldiek, és adnak nekünk pénzt. Nekünk nem kell semmit dolgozni, főleg GONDOLKODNI NEM KELL!, legfeljebb ágyneműt cserélni a KÜLFÖLDIEK után.
    Épeszű ember gondolhat ilyent?
    Persze, voltak, akik jól jártak.

    Egy társadalom, ráadásul egy sok gonddal küzdő társadalom rendbetételéhez az ilyen kapkodás nem elég.

    Megmondom én a tutit!
    Olyannyira tuti, hogy egyes elemei híres gazdasági elemző cégeknél is megjelentek.

    1. Nagy államadósság. Ezt csökkenteni kell. Úgy lehet csökkenteni, hogy kevesebb import, több export. Mi adja az importot, amit ki tudsz váltani? Energiahordozók! Paks 2 gyorsan, napelemek, napkollektorok, szélturbinák, biogáz, biogáz, geotermika - nyomatni őket ezerrel. Ez még a technológiai fejlődésre is hatással van, munkahelyeket is teremt, csúcs iparágakat is húz magával, építőipart is serkenti.

    2. Közbiztonság. Ez a legkönnyebben megoldható, akár egy hét alatt. Csak politikai akarat kell. Ez alapfeltétele mindennek, enélkül semmi nincs, még napelemek sincsenek.

    A többiről máskor. Megyek megiszom egy teát. :-)
  • Epikurosz
    #192
    Mondjam tovább?

    Szmog Budapesten.
    Itt a legelső feladat a parkolódíjbeszedő maffiák felszámolása, és a parkolódíjak felhasználásának szigorú társadalmi ellenőrzése, hogy mélygarázsok és parkolóházak épüljenek belőlük, és ne lopják el őket.
    A második feladat a belvárosi robbanómotor alapú tömegközlekedési járművek számának csökkentése.
    A buszok elöregedtek, lassan le kell őket cserélni.
    Azon a pénzen trolihálózatot is ki lehe tépíteni.
    Pl. a 7-es vonalán trolihálózat kiépítése biztosan megoldható. Az utcai világítás oszlopai ott vannak, nem lenne olyan nehéz légvezetéket kiépíteni.
    A trolik meg nem okádják a kormot, mint a buszok. Persze, az igazi az lenne, ha ezeket a trolikat a magyar ipar gyártaná le!

    Mondjam tovább?
    Majd később, megyek megiszom a teám. (az előbb csak leforráztam :-)
  • Epikurosz
    #193
    "Arra számíts, hogy hamarosan megjelennek azok (ismerjük őket :-), akik szerint ami a filmben van az badarság, és agyonröhögték magukat a tartalmán."

    Na, el kell rontsam a jókedvet.
    Én magam kell hogy megjegyezzem, hogy azért sok butaság is van abban a videóban.

    Akkor mondom:
    1. A szerzők kárhoztatják az egységes regionális pénzt, így az eurót is. Szerintük az lenne a jó, ha az emberek minden európai országban nemzeti valutával fizetnének. Ebben az esetben épp a pénzváltók járnának jól, akik ellen állítólag a szerzők harcolnak, hisz minél többször kell pénzt váltani, annál több pénzt kell fizetni a pénzváltóknak.

    2. Ha felszámolják a Bank of International Settlements-t, (BIS), akkor hogy a fenébe lehet nemzetközi átutalásokat végezni? Ráadásul a szerzők az aranyfedezetet sem helyeslik, tehát az sem működik, hogy 1 kiló aranyat küldök külföldre, ha ott vásárolni szeretnék valamit. (Persze, lehet olyan radikális elképzelés is, hogy mindenki üljön veszteg, ne vásároljon semmit külföldön. De mi lesz a nemzetközi kereskedelemmel?)
    Ha nincs aranyfedezet, nincs BIS, akkor legfeljebb a barter működik, de az árak meghatározása milyen alapon történne? Visszatérne a kereskedelmi indíttatású háborúk (pl. ópiumháború) korszaka?

    3. Ne legyen világpénz. De hát ma is van világpénz, mégpedig a dollár. Enélkül nem lehetne más-más valutájú országok között átutalásokat végezni
    Hogyan állapíthatom meg, hogy 10.000 forintom mennyi zimbabwei dollárt ér, ha Harareba érkezem? Mugabe dönti el önhatalmúlag? Vagy megnézzük, hogy a nemzetközi pénzpiacon emnnyi a dollárhoz viszonyított értékük?
    Persze, azon lehet filózni, hogy dollár helyett legyen euró, vagy valami más, de világpénzre szükség van, akárhogy is nézem.

    4. Adjuk vissza a pénznyomtatás monopóliumát a kormányoknak. Első hallásra logikus követelésnek tűnhet, és működhet is, ha valamilyen pénzügyi, gazdasági, demográfiai mutatókhoz kötik a kiadható pénzmennyiséget, mert egyébként elszabadul az infláció, és ezt ugye seki sem akarja?

    Szóval, első hallásra érdekes ez a film, de sok kérdőjelet is felvet. A dolgok nem olyan egyszerűek, mint ahogy Móricka elképzeli.
  • Epikurosz
    #194
    Gyerekek, hú a hó!

    :-D
  • Tetsuo
    #195
    Nem kell vilagpenz, eleg egy sulyozott atlaghoz szamolni.. a penzvaltas koltsege meg lehetne allami mind2 oldalon.

    Mi a film cime? :S
  • Epikurosz
    #196
    na, látod, ezt nemtom, de 1996-ban készült a film. Pénzemberek, vagy valami ilyesmi.
    Amúgy, szigorúan PC, tehát még véletlenül sem mondja ki, hogy a Rotschildok, Warburgok, Schiffek, Morganek, Rockefellerek stb. zsidók. Pedig ez egy fontos információ, mert pl. magyarázatot ad a bankárok keresztényellenességére.

    Egyébként, itt is, mint mindenütt, nagyon fontos a józan paraszti ész, a logikus gondolkodás. Mert attól, hogy a zsidó Einstein találta fel a relativitáselméletet, attól még igaz. Ugyanígy, attól, hogy a templomosok kinyírása (tehát nem önszántukból léptek ők le!) óta a nyugati világ bankáraink zöme (kezdve a Fuggerekkel) zsidó, attól még szükség van bankrendszerre, pénzre stb. Ugyanígy, modern orvostudományra, ügyvédekre, bírókra, politikusokra, EU-biztosokra, ENSZ hivatalnokokra stb. stb. szükség van, csak nem mindegy, hogy kik ők, és milyen érdekeket szolgálnak.

    Nos, a fenti bekezdésben leírtam egy irtózatosan fontos dolgot, amely megóv a ló túlsó oldalától. Egyesek képtelenek ennyit is felfogni.
  • Epikurosz
    #197
    A Pénz Urai (Pénzurak) - The Money Masters
    3:29:36 - 1 year ago
    Magyar felirat http://www.opensubtitles.org/hu/download/sub/3467708 - A film és a magyar felirat egyben (zip) http://www.zugzwanged.org/dat/nwo/money_masters/the_money_masters.zip - A film szövege magyarul (pdf) http://www.zugzwanged.org/dat/nwo/money_masters/money_masters_penzurak.pd
  • Epikurosz
    #198
    Saját honlapja van.
  • Epikurosz
    #199
    Valami hasonló ehhez.
  • remark #200
    Örülök, hogy annak ellenére, hogy mikor évekkel ezelőtt a filmet ajánlottam itt az sg-n, nagyon el lettem küldve melegebb éghajlatokra, ez a kis "okosság" mégis terjed.

    Az NWO fórumon rengeteg ilyen anyagon rágtuk át magunkat. A háttérhatalommal kapcsolatos kérdésekről a mai napig megy ezen a fórumon vita, annak ellenére hogy párszor már robbant ott bomba, és a "tagságot" megtizedelték.

    A téma után érdeklődőknek nagyon ajánlom a 2012 blogot is.

    „Az igazi hatalom az, amelyik árnyékban marad. Árnyékban marad, mert fél tőlünk. Fél tőlünk, mert becsapott bennünket, mert elhitette velünk, hogy szabadok vagyunk, a saját sorsunk urai, hogy mi választjuk a vezetőinket, miközben csak tévésztárokat választunk magunknak, az igazi hatalomnak a puszta létéről sem tudhatunk, nemhogy működésébe bármilyen módon beleszólhatnánk."

    A világról szóló ismereteid 99.99%-át más emberektől nyered különböző kommunikációs csatornákon át. 0.01%-át közvetlenül önmagad szerezted. Így nézve, a tudásod 99.99%-a valójában HIT, hogy az embertársaid azért osztják meg veled a megszerzett tudásukat, mert ily módon hatékonyabban tudunk kooperálni egymással a sikeres lét érdekében. Még az olyan triviális igazságok, mint hogy a Föld gömbölyű, is ezen alapulnak (hacsak nem utaztad körbe ténylegesen). Az emberek közötti információáramlás redundáns, ami azt jelenti, hogy egy adott csomópontból származó információ jár körbe közöttünk. Egy információ akkor hiteles a számodra, ha a „forrás” hiteles, a „forrás” pedig: az a csomópont, ahonnan kaptad, és nem a kiindulási csomópont. A kiindulási csomóponttal általában nem vagyunk tisztában, így ha az egyetemen egy plutónium-izotóp tulajdonságairól tanulsz, nem törődsz vele, hogy az ismeretet melyik kutató szerezte meg, a professzor és a mögötte működő intézmény hitelébe vetett bizalom elég. Ha egy gráfként rajzolod fel az emberek közötti információáramlást, megkapod azokat a személytelen intézményrendszereket, amelyeket a gráfon belül egy zárt egységként bekarikázhatsz, és a karikára ráírhatod, hogy AUTHORITÁS. Ha ezen karikák közül elég sokba behelyezel egy olyan csomópontot, amely forrásként működik és te irányítod, viszont maga a csomópont az emberek számára ismeretlen, akkor gyakorlatilag te irányítod azt, hogy mi igaz, és mi hamis – és mivel a valóságot értelmezési szűrőkön keresztül vizsgáljuk, még olyasmit is el tudsz hitetni velünk, ami ellentmond a 0.01% személyes tapasztalatunknak.

    A blog írói is úgy ajánlják, de én is így tartom logikusnak (kb. a blog felét elolvastam már), hogy a blogot az elejétől kezdve olvassa az ember, az 1., legrégebbi bejegyzéstől haladva az újabbak felé.

    És persze ahogy minden mást is, az itt megjelenő anyagokat is értelmezve és nem benyelve kell olvasni.