3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • Hoz_Hun
    #2323
    Ha innen nézzük a dolgot, akkor igen. Az akkori világ jóval kegyetlenebb volt a mainál.
  • Kasadya
    #2322
    persze,de ha úgy nősz fel,hogy mész az erdőben és dárdával kell elejtened a vaddisznót amit helyben fel kell koncolnod meg feldolgoznod és tini vagy gyerek korodban elvisznek katonának egy 20 évre az sokkal edzettebb mint a mai világban ahol szinte még sorkatonaság sincs a legtöbb országban ,vagy ha van is az is kb. bohóckodással egyszintü:p Nem mondom 1-2 afrikai országban már gyerekek is láthatnak élhetnek át olyan dolgokat mint mondjuk a spartacusi idpkben az átlagemberek naponta:P
  • Hoz_Hun
    #2321
    Viszont ha ellenséges tűzérség közéd lő, ott azatán szó szerint röpülnek a végtagok és a belsőségek.
  • Hoz_Hun
    #2320
    Az ölés elleni gát akkor is megvolt. Ami azt illeti elöbb lelősz valakit mint leszúrsz (ha csak nem vagy valami perverz :)). Ezért is volt rendkívül fontos, hogy mennyire veterán egy egység vagy sem (már akkor is).
  • Kasadya
    #2319
    Hát 5.56-osal lövöldözni 150 méterről meg mikor 20 ezer ember esik egymásnak fejszékkel sztem nem egy kategória:P:)
  • Hoz_Hun
    #2318
    Hát épp az mondom, hogy szerintem nem csak közelében volt, de túl is tesz rajta, egy WWII háború.
    Persze alapvetően más test-test ellen küzdeni, mint távolról lelőni valakit, de a sérülések szerintem durvábbak egy mai harcban.
  • Kasadya
    #2317
    tudom hogy a film az nem az igazság:P ,de hidd el lehet még a filmben sem tudják bemutatni azt mikor egy szüges buzogánnyal arconsonnak valakit melletted 1 méterre:P
    Közelében nincs egy ókori ütközetnek mondjuk egy 2. VH-s sztálingrád pedig az azért durva volt.....

    az első világháború elején volt olyan ütközet,hogy az emberek képtelenek voltak egymásra lőni!! Aztán rájöttek,hogy ha ember alaku céltáblákon gyakorlatoztatják a katonákat akkor tudják elérni,hogy le is lőjjék egymást!Nah ilyen az ókorban-középkorban nemagyon volt ám:)
  • Hoz_Hun
    #2316
    Hát pont hogy nem. A durva csonkolások, csak a filmekben vannak, amúgy rohadt nehéz felszelni valakit (csatában). Persze voltak akkor is brutális sebek, de inkább vágot és szúrt sebek. Ellenben egy mai harcban egy becsapódó gránát úgy szétkapja a társadat, hogy a látvány beleég a retinádba. Lőfegyverek is szépen osztanak, főleg nagyobb kaliberrel.
  • Kasadya
    #2315
    nah még annyit a témához,hogy ha megnézed abban a korban hogyan nézett ki egy csata meg hogyan néz ki ma akkor egy akkori ütközet egyből depresszióba taszitana kb. minden mai katonát bármelyik seregből.....
    úgy röpültek a végtagok/belek/husdarabok 15 cm-re az arcoktól mint szilveszterkor a konfetti:P
    a kivégzések,felnégyelések és olyan megalázások,hogy a legdurvább SAW rész is délutáni mókázás azokhoz képest olyan hétköznapiak voltak minthogy lemész a boltba kenyérért kb.
    Nem is beszélve ,hogy az egész nép az arénákban csüngött és mint a sorozat is bemutatja ott sem baráti boxmeccsek mentek:P Ezért mondtam,hogy Naevia kicsit tulreagálja itt a dolgokat:P
    Nézd meg Spari csaja úgy belezi ki az agresszorokat,hogy öröm nézni:D
    ok ok szuzikének nevelték,de azért a római lakomák sem hétvégi szentmisék voltak biztos látott elég meredek dolgot,hogy ne rinyálja össze magát kétpercenként:P:)
  • Arnoux
    #2314
    Örülök, h bekeményített Glaber. A szememben ő lett az új Batiatus :)
  • Kasadya
    #2313
    amint a mellékelt példa mutatta a leggyengébb láncszem is hazavágott volna egy 20-30 mai kiskatonát:D
  • bega82
    #2312
    Hát jaja, abszolút igaz volt. :)
  • fejnelkuli
    #2311
    Kellett már neki az, hogy egy kicsit a porból ki emelkedjen! Aztán a Ténsasszonyt is jól megcsinálta! ;)
  • Sir Quno Jedi
    #2310
    Az viszont tényleg kérdéses, hogy a soktízezres sereg mikor lesz meg ezeknek a rabszolgusoknak, mert most kb. egy osztályteremben is csak szellősen lődörögnének. :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #2309
    Ami igaz is volt, őt tartották a leggyengébb láncszemnek. Főleg mikor lenyomorodott.
  • Kasadya
    #2308
    az Ashuros alázás odavert rendesen!
  • ForzaInter
    #2307
    szerintem is rohadt jó rész volt.

    ashur továbbra is a legnagyobb kedvencem, remélem ő nem hal meg..

    glaber meg tiszta batiatus már:D
  • hapi
    #2306
    Nem tudom mi bajotok volt ezzel a résszel nekem nagyon is tetszett.
  • Kasadya
    #2305
    jaja az ütött!
  • bega82
    #2304
    Az nagyon tetszett, ahogy Ashur még be is szólt Glabernek, miután lerendezte a katonákat, hogy ő csak a legalja volt a ludus gladiátorainak.
  • Sir Quno Jedi
    #2303
    Semmi baj nincs a római katonákkal. Jól képzettek és alakzatban, csatatéren, a szokásos harcmodorukban szinte legyőzhetetlenek. Ellenben ember-ember elleni küzdelemben, vagy egy erdőben futkosva szanaszét kb. semmi esélyük egy képzett galdiátorral szemben. Reális, azokat meg erre képezték ki.

    Kb. ha jól képzett közkatonákat ma összeengedsz egy profi kommandóssal, ledarálja őket lazán, mert más módon küzd.
  • desigo
    #2302
    Kicsit kevésnek éreztem amit a profi katonák nyújtottak.
    Ashur begyűjtötte a karperecet hátha jó lesz még valamire...
  • RatBaG #2301
    glabe bedurvult :DDD
    kb két rész alatt a kedvenc karakterek listájának elejére került, pedig eddig untam a fejét.
    btw ashur is milyet villantott már! tényleg papírkutyák ezek a római katonák.
  • Sir Quno Jedi
    #2300
    A domina úgy nevelte, hogy tartsa meg a szüzességét és így ő majd a megfelelő időben a megfelelő célra tudja beádozni. Csakhogy a kislány összefeküdt Crixus-szal. Azért sem örült volna a domina, ha bárki mással lefexik, de Crixus az ő "szeretője" (szerinte) volt és pöppet féltékeny volt rá.

    A szőke csaj pl. a főnök mucusa volt, na azt kefélték eleget, így szegény ahhoz szokott, hogy a testével mindent elérhet. Ezért is lett a vége ez...
  • desigo
    #2299
    kész a felirat
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://spartacushun.blogspot.com/2012/03/felirat-spartacus-s02e06-hdtv720p.html
  • Prof William
    #2298
    Jó de Naeviát eleve úgy nevelték hogy megtartsa a szüzességét stb. Dehogy erőszakolgatták amíg a domina szolgálóleánya volt hanem inkább "úri rabszolga" módon élt.

    Ez ment szét amikor megbüntették.
  • bcrics
    #2297
    Az erőszak és a megaláztatás minden korban ugyanazt jelentette, Ehhez sztem nem lehet hozzászokni, csak belehalni.
  • Kasadya
    #2296
    az "ingerküszöbük" kicsit magasabb volt abban a korban az embereknek ám....
  • Kasadya
    #2295
    "Amúgy gyakori azon nők között, akik erőszak áldozatává váltak, hogy soha többé nem képesek normális életet élni (főleg nem szexuálisan).persze!,de ez kb. párszáz éve van igy.....a római korban kb. a nők megerőszakolása kb. olyan gyakori tevékenység volt mint a KV főzés ma....nem is beszélve,hogy rabszolga volt tehát már jópárszor megerőszakolhatták.....

    Naevia kb. úgy viselkedik mint egy 21. századi budai milliomos lányka aki patent családban nőtt fel épp a másod diplomáját csinálja a SOTE-n és a konzultációról hazafele megerőszakolja 2 csöves....
  • bega82
    #2294
    Visszavonom, végre volt egy kis dual wield. :D A szöszit sajnálom amúgy, jól nézett ki... :(
  • Cucmey
    #2293
    Glaber bedurvul... :DD Érdekesnek tűnik a 7. rész.
  • Szolnokboy1
    #2292
  • JackMeadow
    #2291
    en arra vagyok kiváncsi hogy a többezres csatákat hoy fogják majd megjeleniteni, még mindig tizen huszan lődörögnek csak együt
  • Cucmey
    #2290
    Egyetértek! Bár a régi színésznő szerintem jobb volt.
  • Sir Quno Jedi
    #2289
    Mit nem lehet rajta érteni? Egy jólnevelt, naív szűzlányka volt, a domina kedvence, aki úgymond maga nevelte ki. Erre összefeküdt a menő gladiátorral, majd szépen ezért megbüntették, megerőszakolták és körbeküldték Batiatus üzletfeleinek, hogy azok is megerőszakolhassák, végül benyomták a bányába éhezni, dolgozni, míg meg nem döglik (és gondolom ott is előbb jól megerőszakolták, megalázták, megkínozták) stb. Namost egy jobbérzésű nőt ennek a felével is egy életre tönkretesznek.

    Amíg ezen nem jut túl (ha egyáltalán túljut), addig nem képes férfival intim helyzetbe kerülni, mert azonnal feltörnek az emlékek és pánikba esik. Épp ezért most bosszút akar, úgy véli, hogy vérrel moshatja el, vagy tompíthatja az emlékeit és ha megtanul harcolni, akkor soha többet senki sem nyúlhat hozzá az engedélye nélkül (vagy legalább meg tudja magát ölni előtte). Megöl minden rómait ha kell (igaz ettől valójában nem lesz könnyebb neki).

    Amúgy gyakori azon nők között, akik erőszak áldozatává váltak, hogy soha többé nem képesek normális életet élni (főleg nem szexuálisan).
  • Kongy
    #2288
    Nekem kicsit ez a 6. rész olyan barátok köztösnek tűnt :D De azért történtek érdekes dolgok. Naevia viselkedését meg egyszerűen nem értem... Nekem továbbra is az 5. rész az etalon.
  • Sir Quno Jedi
    #2287
    Szentem tök korrekt kis rész volt. Glaber végül ugyanahhoz a módszerhez folyamodott, mint anno Batiatus és még a maga módján rendes is volt, mert előtte tett egy ajánlatott... Ő megpróbálta... :DDD
  • desigo
    #2286
    +1
    előző árnyékába se ér...
  • davidka003
    #2285
    Legújabb részt még nem láttam de a többi alapján tényleg szar.
  • Kasadya
    #2284
    cáfoljatok meg,de ez az új Naevia kegyetlen szar:S meglátom is elakarom tekerni annyira idegesitő a rinya feje:S))