3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • JackMeadow
    #2523
    spartacu sharcol a legbénábban
  • desigo
    #2522
    ugyanígy chrome+win7
    a hiba az ön készülékében van
  • Prof William
    #2521
    Csak 10 rész lesz?

    Vagy 12?
  • Cucmey
    #2520
    érdekes. nekem nem jelent meg a kép. Google chrome-ot használok. 64 bites win7 alatt.
  • ddany7
    #2519




    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy Gannicus most is bizonyította mekkora arc :D Crixust üti, aztán arrébmegy inni egy kis bort
  • Kongy
    #2518
    Szegényt hagyjad, van most neki így is épp elég gondja... : /
  • Shiwo
    #2517
    tippem szerint két különböző kép lett volna..
  • Shiwo
    #2516
    majd megszületik a gyerek, kiderül, hogy fekete, és Oenomaos annyit mond, hogy "upsz"
  • desigo
    #2515
    mindkét postban megjelent a kép
    mi a gond?
  • Cucmey
    #2514
    baszódjon meg ez az SG.
    képeket a 10. részből megtaláljátok a fészbukon. :DD
  • Cucmey
    #2513
  • Cucmey
    #2512
    Talán gyermek áldásnak örülhetünk a 10. részben??? :))

  • Kongy
    #2511
    Jó rész volt ez a 9-es is :) Megfelelő felvezetése a jövőheti finálénak az biztos! Epic rész volt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szegény Oenomaos-nak kiszúrták az egyik szemét :(
  • Punker
    #2510
    akkor még finomabban tálalták a rómaiak politikai húzásait, de ugye ott is az volt hogy egy politikus segített kimenekíteni a gyereket, na most azt tudjuk hogy Glaber helyett jön Crassus mint főellenség :D, innentől kezdve ez a kölök szál nyitva lehet
  • Sir Quno Jedi
    #2509
    Dehonnem, csak jópofizoke. Az egy egész jó film amúgy, én szeretem az ilyeneket.
  • Punker
    #2508
    nem láttad a régi filmet?
  • Sir Quno Jedi
    #2507
    És a szabad gyermek felnő és harcolni fog a szabad emberek jogaiért, hogy ők is szabadon lehessenek rabszolgák, ha arra vágynak! Az apja felszabadította a rabszolgákat, őpedig az unatkozó szabadokat fogja raszolgaságba hatjani. :DDD Mert mindenkinek alanyi jogon jár a rabság, az elnyomás és a nehéz rablánc! Ezek alapvető emberi jogok ám...
  • suba53
    #2506
    Szerintem ha lesz szabadon született gyermeke Spartacusnak, akkor az Mirától lesz. Ilythia magzatának eredete enyhén szólva is kérdéses.
  • Punker
    #2505
    az 1960-as film vége az volt, hogy Spartacus gyereke már szabadnak születik, lehet a készítők tisztelgésként tovább viszik ezt a szálat. Ilithyia amúgy is kulcs szereplő nem fogják kinyírni.
  • Cucmey
    #2504
    Ez így nekem egy kicsit egyszerűre sikeredett.
  • gabo91
    #2503
    oh... köszi, egyébként ezt honnét vadásztad? innét szoktam én de még ez nem kész, nem tudtam hogy más is fordítja
  • Kongy
    #2502
    Nem igazán értem milyen különleges dologra számítottál... Engem abszolút nem lepett meg, egyértelműnek láttam a sorsát a 8. epizód végén...
  • davidka003
    #2501
    Még jó hogy nem néztem meg. :D
  • Cucmey
    #2500
    Hát ez nagyon spoileres volt. Ennyire azér nem kellett volna ellőni mi lesz Ilithyával.
  • davidka003
    #2499
    pfff én már vagy 3 napja megnéztem, tökéletes magyar felirat van hozzá.

    Sub hun
  • gabo91
    #2498
    Jajj mindjárt itt a 9. rész, felirat meg még mindig nincs... :S
  • RatBaG #2497
    Ellen Hollman - Saxa

    ez meg itt két spoileres jelenet a 9. részből
    http://www.youtube.com/watch?v=zWsXwfLa2mg
    http://www.youtube.com/watch?v=QRrtI_jH8xo
  • ZZ88
    #2496
    Szóval azt akartam csak mondani, ha nem hallgat az embereire, akik belejöttek a fosztogatásba akkor még nagyobb legendát írhatott volna.
  • ZZ88
    #2495
    Egyébként Spartacus legnagyobb hibájának azt tartják, hogy visszafordult délre, pedig Gallia felé akart áttörni, a történészek szerint csak a hazautat kereste.
  • ZZ88
    #2494
    Ez így volt sajnos, és akkor még beszélhetünk a modern kori rabszolgaságról is szó szerinti és átvitt értelemben is.
  • MeoH #2493
    O, az ujonc german amazon.
  • JackMeadow
    #2492
    balodali csajszi az kicsoda? spari menyivel ertelmesebben nez mar ki it mint a sorozatban
  • Sir Quno Jedi
    #2491
    A rabszolgaság egy intézmény. Aki ebben nőtt fel el sem tudja képzelni másképpen a civilizációt, minthogy vannak urak és rabszolgák (sok-sok generáció óta). Számukra ez a törvány, ez a jog, sem morálisan, sem erkölcsileg nem látnak benne semmi kivetnivalót.

    Amúgy a legyőzötteket már a görögök is rabszolgaságba vetették (a spártaiak ugye pláne), ez nem római találmány és a görögök előtt is ez dívott. Még mindig humánusabb megoldás, mint azonnal lemészárolni mindenkit akit legyőztek (ez lenne ugye a másik lehetőség).

    A rabszolgaságot a történelem során pl. amerikában is csak akkor számolták fel, mikor már azt kívánta a tőkések gazdasági érdeke és nem azért tették, mert aaannyira sajnálták a rabszolgákat ugye...
  • ZZ88
    #2490
    De azok a római civilek voltak a legéhesebbek a vérre az arénában, ilyen tekintetben ők sem voltak különbek uraiknál, tisztelet a kivételnek.
  • RatBaG #2489

  • Sir Quno Jedi
    #2488
    Az öreg nem római civileket akart halomra gyilkolni (alapvetően azokkal nem sok gondja volt), hanem a római hatalmat jelképező dölyfös hadurakkal stb., mondhatni ő egy korabeli jólelkű "kezdő terrorista" volt, aki a korrupt rendszer ellen fordult, mikor azok "képviselői" megfosztották mindentől az égvilágon, de nem óhajtott civileken bosszút állni, hiszen akár ő is lehetett volna anno az a civil, akit most lemészárol(ná)nak a szökött rabszolgák.
  • bega82
    #2487
    Logikusnak tűnik. Na mindegy, ezt már sosem tudjuk meg, hogy "mi lett volna"... :D
  • suba53
    #2486
    Szerintem Spartacus csak jókor volt jó helyen. Szerintem meg sem fordult a fejében, hogy az öreg éppen esetleg elárulni indult őket. Sajnos nem tudjuk milyen párbeszéd zajlott. Mivel mindketten eléggé gerinceseknek tűnnek, lehet hogy kitárgyalták a helyzetet, és együtt jutottak arra az elhatározásra, ami végülis történt.

    Lehet, hogy az öreg akár fel is adta volna őket, de nem a vagyonért vagy birtokért, egyszerűen az ő erkölcsi képébe nem fért bele egy terhes nő legyilkolása bármilyen indokkal. És ha ez megtörténik, akkor a rabszolgacsapat semmivel sem különb a szemében, mint Sulla vérszomjas emberei voltak.
  • Kongy
    #2485
    Arra még nem gondoltál, hogy lehet, hogy a valóságban is melegek?
  • bega82
    #2484
    Igen, ez abszolút így van, pontosan ez történt. Csak ugye a kérdés az volt, hogy " ...a római tag mit csinált volna, ha Spartacus nem veszi észre, hogy épp dobbantani készül és nem adja át neki a tárgyalási feltételeket?" :)