3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • PetruZ
    #2603
    Season 3 teaser már kint is van... :P


  • PetruZ
    #2602
    Nem éppen, ugyanis a feljegyzések nagyjából eddig szólnak róla és utána nem említik. Szerintem jó volt így megoldva.

    Amúgy nem semmi, hogy a fontosabb szereplők egy jó részét most kiírták a sorozatból, érdekes lesz a harmadik évad a várhatóan sok új arccal. :)
  • G_ArchAngel #2601
    Azert egy fo karakterrol van szo, akirol feljegyzesek is voltak, igy nem kellett kitalalni, mint a toltelekeket.
  • Kongy
    #2600
    Világosan megmondták, hogy nem dokumentumfilmet csinálnak, hanem egy szórakoztató sorozatot.
  • G_ArchAngel #2599
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A tortelnelem nem igazan erdekli a forgatokonyv irojat, Oenomaus-nak kesobb kellett volna meghalnia, nem sokkal Crixus elott.
  • Kongy
    #2598
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem lett igazad :DD
  • ddany7
    #2597
    nálad túlélte? :D:D:D:D:D

    Amúgy jó rész volt, bár a halálozásokból 1et tippeltem félre , szerencse, hogy holnap jön a Trónok Harca, nem maradok sorozat nélkül:D
  • Kongy
    #2596
    én bánom, hogy már vége lett, lehetett volna ez is 13 részes.
  • bcrics
    #2595
    ehh, felmentem ncore-ra hátha vki csinált már feliratot hirtelen, erre vmi faszarcú szétspoilerezte a kommenteknél a finálét, hiphip hurrá- szal aki arra tévedne ne tegye.
  • Csacsi
    #2594
    Még mindig Gannicus az isten :)
  • Cucmey
    #2593
    húú én asszem ide most nem fogok benézni amíg meg nem nézem felirattal. :DD
    angolul ezt most nem akarom. annyira nem vagyok pro. :DD
  • Kongy
    #2592
    Azt adom. Iszonyat jól megcsinálták! A zene is zseniális alatta. Kíváncsi vagyok a 3. évadra, mert azért fogytak az emberek elég durván :DD
  • Szolnokboy1
    #2591
    anyád, ez mekkora EPIC volt, majdnem megellettem. az utolsó 15-20 perc konstans libabőr.
  • Kongy
    #2590
    én most fogom megnézni, már megöl a kíváncsiság! :DDD
  • suba53
    #2589
    Ezt szeretem!
    Rendesen elvarrtak minden szálat.
    A következő évadban már tényleg a légiók elleni csatákra lehet koncentrálni.
  • DaemoonHunter
    #2588
    nekem is úgy tűnt, de nehogymár egy ilyen karakter ne számítson efféle történésekre vagy ha nem is számít mert miért is kellene, de hogy nem kéne lefagynia ilyenektől az biztos :) Tuti valami állt a dolog mögött. Minden kiderül majd az este, legalább is sok homályos dolog.
  • gabo91
    #2587
    Varinius:
    Glaber utálja, mert leakarta nyúlni a nőjét... és mert a politikában is vetélytárs, előremenetelt remél a halálából. Ilithyia jelenleg utálja örülne ha halott lenne.
    Amikor ott állt és eltalálta a lövedék, nekem úgy tűnt hogy hirtelen azt sem tudta, hogy kitől és honnét jön. Megdermedt azt sem tudta hova ugorjon... erre nem számított szerintem, hogy Glaber ilyen keményen fellép majd.

    Elképzelhetőnek tartom hogy valamilyen formában életben van még Varinius. Ezt Glaber ki is tudná használni. Megmenti bár feleségének azt igérte hogy eltakarítja Variniust. Bár valószínűbb, hogy megöli átveszi a seregét, és marad helyette Spartacusékat elkapni.
    Bár ez attól függ, hogy mi lesz Glaber sorsa...
  • G_ArchAngel #2586
    Igen.
  • G_ArchAngel #2585
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Glaber-rol nem maradt irasos emlek Spartacusek tamadasa utan - indakbol kotelet fontak es leereszkedtek a sziklakon, majd megtamadtak a gyengen orzott romai tabort - igy eselyes, hogy ez lesz az utolso epizodja.
  • LordVenom
    #2584
    Lesz következő évad?
  • Kongy
    #2583
    Ma minden kiderül
  • suba53
    #2582
    Nem tudom mennyire veszik komolyan a történelmi hátteret. De simán beleférne, hogy alap történelmi forrásokat ne írjanak felül. Attól még eléggé színes maradhat a sorozat.

    Varinius valószínűleg túléli, és proconsul lesz később. Ahogy Glaber is túlélheti, és a háttérben szövögetheti ármánykodásait. Ilythia és Lucretia is eszközei lehetnek.

    Aki "hitelesen" eltávozhat a negatív oldalról, az Ashur és kompániája.

    Ashur kis aljas cselszövései amúgy sem bírnának jelentőséggel egy sokezres rabszolgasereg, és a római reguláris légiók küzdelmei mellett.

    Mert eddig csak milíciák képviselték a római helyi fegyveres erőket, akik fegyveresek ugyan, de nem harcedzett légiók.

    Nade nemsokára úgyis megtudjuk hogy mit fundáltak ki. :)
  • DaemoonHunter
    #2581
    Varinius-al kapcsolatban: direkt állt ott egyhelyben és várta a halált szóval nem akarta megvárni míg Glaber kihúzza a szarból? Nekem így utólag nagyon úgy tűnt, vagy a jelenet volt béna.
    Másik meg én ebből a sorozatból kinézem azt is hogy túlélte megsült arcal :D
  • PetruZ
    #2580
    Motiváció még lehet Glaber után is (mint ahogy meg is történt valójában): haza akarnak menni. De ekkor már a rómaiak is képben vannak, hogy ez nem egy kis lokális lázadás (ne feledjük, a Spartacus-féle felkelés már a harmadik volt a sorban, és még csak nem is ez volt a leghosszabb, de ez volt a legvéresebb és egyben az utolsó is) és beintenek, hogy ez nagyon rossz példa lenne a többi rabszolgának. Szóval, ha mondjuk Ashur még marad (szerintem fog), akkor ő jó eszköz lehetne mindkét oldal piszkálására és a következő évad főgenyó szerepére. :) Pláne, ha mondjuk az utolsó részben ő öli meg Oenomaus-t a szokott orvtámadós módszerével.
    (És a történelem kis megváltoztatása sem téma: elvégre Varinius is hogy járt, pedig ő elvileg túlélte az egészet. Vagy ez egy másik Varinius, de necces, hiszen ebben az időben más ilyen nevű praetor nem volt.)
  • gabo91
    #2579
    Ha Glaber meghal akkor nem lesz motiváció...
    mert spartacus csak őt akarja, ő tehet mindenről.... Ganicus is megmondta már neki, hogy ez az az egész ügy csak Spartacus személyes sérelmeiről szol. Ilithya-t nem bántotta, mert különb mint a rómaiak. Az hogy megtámadták a római villát, meg a kikötőt bányát az arénát ez mind arra kelet hogy erősödjenek embereket szerezzenek.
    Bár aztán az is lehet, hogy Glaber megölése fog nekik újabb lendületet adni, hogy akkor ne álljanak meg öljék meg mindet...
  • Dynamic
    #2578
    Szerintem nagyon erőltetett lenne ha Glaber életben maradna, harmadjára sem sikerülne őt megölni és fináléra sem teljesedne be Spartacus bosszúja ("Vengeance" az alcím is, szal muszáj lesz :)). Mint tudjuk a rabszolga felkelésben nem Glaber elpusztítása volt a fő cél, így tehát egyszerűen marhaság lenne még 2 évadig elhúzni ezt a szálat. Még akkor is ha nem szorosan követik a valós eseményeket. Mármint, hogy eredetileg nem ölte meg őt Spartacus, meg nem ő miatta lett rabszolga, de ennyi írói fantázia még bőven belefér.
  • Hoz_Hun
    #2577
    Én úgy tudom Glaber-ről nincs info a csata utánról. Lehet meghalt, lehet viszatért Rómába megszégyenülve. De ebbe a sorozatba az illene ha leszámolnának vele.
    Ashur meg maradjon. Az olyan aljas figura, kell mint régi arc. :)
  • hapi
    #2576
    De azt tudjuk, hogy Glaber a történelem szerint nem hal meg a vezuv alatt, így ha Ashur sem hal meg akkor azért marad némi hiányérzet majd a nézőben...
  • ZZ88
    #2575
    Ashur kulcsfigura, túl erős karakter, nem hiszem, hogy az írók kihagynák a következő évadból.
  • PetruZ
    #2574
    Muszáj, az ő s*gge a tét. :P
  • Cucmey
    #2573
    Csak poénkodtam... :DD
    Szerintem valamikor Lucretia elintézi hogy az Ashur ház ne jöhessen létre. :DD
  • ZZ88
    #2572
    Igen, ez a nő alapjáraton aljas és ösztönös gyilkos.
  • Sir Quno Jedi
    #2571
    hátugye láthattuk már tőle, hogy hidegvérrel öl, szinte élvezi, nincs benne szemernyi irgalom sem
  • ZZ88
    #2570
    Kemény rész volt. Ashur ház.. beszarás...

    Illithyáról meg naivan elhittem, hogy van emberi oldala... aztán kiderült Glabernél is kegyetlenebb.
  • suba53
    #2569
    Ashur csak akkor kapja vissza a szabadságát, és lehet az "Ashur ház" feje, ha Spartacust elkapják vagy megölik.

    Így egy darabig még szolgálni kénytelen Glaber Praetort. De mivel Glaber szerepe a következőkben már elhalványul Crassus és Caesar mellett, így lehet, hogy most kell szegénynek eltávoznia a nagyobb ívű események előtt.
  • Cucmey
    #2568
    Ebben mondjuk igazad van de Ashur akkor is maradni fog.
    A következő évadban pedig látni fogjuk az Ashur ház felemelkedését. Oldalán pedig egy odaadó feleséget Lucretiát köszönthetjük. :DDDDD
  • Dynamic
    #2567
    Persze, mert negatív karaktert mindig is könnyebb megformálni és százszor jobban lehet benne sziporkázni (valószínű ezért is kedvelhetőek), mint egy komolykodó pozitív figuránál. Ha lesz egy következő rossz arc, ezekkel az előnyökkel ő is könnyebben tud majd érdekessé válni, még ha viszonylag gyengébb színész is. Mint ahogy Glaber is akkor lett "több", amikor elkezdett bekeményíteni.
  • Cucmey
    #2566
    Egyetértek. Ashurnak mindenképp maradnia kell már csak azért is mert színészileg talán a legjobban formált karakter.
    Valaki itt írta hogy az új Spartacusnak egy épkézláb harcjelenete nincsen. Hát azt el kell ismernem hogy tényleg gyengébb mint eddig volt. Gannicus pl sokkal látványosabban nyomja.
  • Cucmey
    #2565
    :DDD ezt nem is tudtam. :)
  • Sir Quno Jedi
    #2564
    Mert kellenek a vérgecó karik, hogy legyen ellenfél. A hős negatív hősök nékül nem is hős. Ergó minél durvábbak a villain-ek, annál nagyobb a tét és annál magasabbra emelkedik a játék.