3763
QE8VX0tvAwMBUFhJRQVR
  • Dynamic
    #2683
    "mondjuk az is vicces h a falon ütött lyukat milyen gyorsan helyrehozták"

    Gyorsan? Honnan tudod, hogy pontosan mennyi idő telt el? Egyébként is annyi emberrel szerintem 1 nap alatt lazán helyre lehet hozni, vagy legalábbis megerősíteni a sérült helyeken, szal nem értem azzal mi volt a gond.
  • Sir Quno Jedi
    #2682
    Mármeg mér építtetett volna bármit is. Sokszoros túlerőben voltak, jól felszerelt katonákkal a maroknyi éhező, rongyos rabszolgával szemben. És ugye ők éppen olyan könnyedén tudták volna tartani a lejárót, mint spartiék a feljárót. :D Ez az ő szempontjából nem verekedésnek indult hanem verésnek, nem harcnak, hanem mészárlásnak. Csak mindég elfeledte amit Ashur tanított neki, hogy egy gladiátor felér egy tucat emberével (a fránya római büszkeség).
  • Swarczi
    #2681
    Azért sztem elég gáz volt hogy a végén visszavonultak védekezni, de a falakra senkit sem küldtek. Pedig ott nagyobb eséllyel verhették volna vissza a támadást(mondjuk az is vicces h a falon ütött lyukat milyen gyorsan helyrehozták.) Emellett Glaber elég nagy hülyeséget csinált, amikor nem építtetett az embereivel egy klasszikus római erődöt.. Ashur halálát meg feleslegesnek tartottam, de legalább a halála ütött. Ezeket leszámítva jó rész volt.
  • gabo91
    #2680
    Első mondat nagyon kemény :)
    Hát igen, nem sajnálták tőlük, elvégre a 9. végén nekik is befűtöttek...
  • desigo
    #2679
    Jó volt az utolsó rész is.
    Sajnáltam pár karaktert.Sosem tudják pótolni az új arcok a régieket :/
  • Cucmey
    #2678
    az mi??
  • bcrics
    #2677
    De csak nem tudsz róla, Egyszer keveredtünk a Red Rocketba, elég is volt.
  • Cucmey
    #2676
    na ne má bazmeg ez felháborító. Milyen egy buzi egy város ez a Pest. Ezt nem hiszem el... Ne haragudjanak az itteni pestiek de nálunk Győrben ilyen nem fordulhatna elő.
  • ZZ88
    #2675
    Erős volt ez az évadzáró, de nagyon.
  • Prof William
    #2674
    Spartacusék akkora kemény legények voltak hogy még a minusz 20 -sem ártott nekik csak a hideg acél.

    De azért látszott hogy próbáltak segíteni az embertársaiknak mert az utolsó részben is megszánták a tűz nélkül fagyoskodó rómaiakat és kisegítették őket.
  • G_ArchAngel #2673
    Nem mindenki taposcsibe.
    Az angol bekokainozott tinilanyok picsavillantos kisruhaban kibirjak a telet, amikor en mar sal/sapka/kesztyu/thermokabatban nyomom.
  • ddany7
    #2672
    én azt vettem észre,hogy ebben a sorozatban még 1 szereplő sem fázott :D Mármint Spartacusék ott vannak majdnem 1 szál semmiben, eltelt már mennyi idő, de nem fog rajtuk a hideg.
  • G_ArchAngel #2671
    Biztos, hogy par skandinav orszagban vagy hollandoknal ez ma sem okoz problemat:)
  • Kongy
    #2670
    Jó, én a jelenről beszéltem :DD
  • G_ArchAngel #2669
    Anno nem. Keresztenyseg rendesen visszalenditette a tarsadalmi eletet.
  • Kongy
    #2668
    Ja, Agron meg Tiberius :DD
  • Kongy
    #2667
    ezdedurva :| most nem a melegekkel van itt a gond, heterok is ha ezt csinálják az is közszeméremsértésnek számít.
  • Prof William
    #2666
    Sparcaus néhány barátja biztos örömmel elkérné a címét ennek a fürdőnek...
  • bega82
    #2665
    Na, ezt most itt a munkahelyen nem indítom el, de majd este meglesem otthon! :D
  • G_ArchAngel #2664
    Egy nagy hatranyuk volt, a vizpotlas volt vezeteken megoldva, de ugy mertek ki a koszos vizet, igy erdemes volt reggel menni, mert estere szinte csak jo meleg vizeletben es ki tudja milyen testnedvekben ultek.

  • bcrics
    #2663
    csak 18 éven felülieknek.
  • Prof William
    #2662
    Mert mit adtak nekünk a rómaiak?
  • bega82
    #2661
    Miiii???? :o Ez komoly?
  • bcrics
    #2660
    A hüvelygombán és uszodaszemölcsön kívűl?
    a tv2 forgatott is egy remek kis okádék összeállítást vagy 7 éve ahogyan a férfiak Szlopálják egymást a medencében, pont mint a Rómaiak.
  • Prof William
    #2659
    A márványos, szobros fürdő azért a római korban is inkább a felsőközép és az a fölötti osztályok kiváltsága volt, de a köznép is remek fürdőket használhatott. Úgy emlékszem as borbélyok is fillérekért dolgoztak. Egy átlag római napja úgy kezdődött hogy ment borotváltatni/nyiratni magát.

    Spartacus VS Glaber

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Glaber igaz hogy katona de valszeg kapott egy átlag kiképzést és nem utolsósorban a RÓMAI kiképzést. Spartacusék pl semmit se tudtak volna kezdeni egy Testudo alakzat ellen, de egyénileg a gladiátorok fölényben voltak. Spartacus az előző évadban Glaber 5! elit testőrét zúzta le zsinórban. Itt azt hiszem kiviláglott hogy párbajban mi lenne az eredmény., Valószínűleg a végső szavakat azért mondta el Glaber az összecsapás előtt mert ő is tudta hogy párbajban SEMMI esélye sincs.


    Ilithiya

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elméletileg megúszhatta hiszen Luctretia is megúszta a hasbaszúrást de az hogy ő túlélte már csodaszámba ment. Nem hiszem hogy ezt még egyszer el akarnák játszani a készítők.
  • Cucmey
    #2658
    Mer mi van a pesti fürdőkben?
  • bcrics
    #2657
    + nyugodtan buzulhattok, nem mintha ez a pesti Fürdőkben probléma lenne.
  • Cucmey
    #2656
    Hát... Megmondom őszintén régi vágyam egy igazi római fürdőben fürödni ahol márvány padló és szobrok vannak, korintoszi oszlopok és hatalmas terek. Caracalla fürdője volt pl ilyen. Csinálhatna valaki ilyet manapság is. :-D
  • RatBaG #2655
    btw, a capuai aréna megtámadása is valós esemény, vagy csak az írók találták ki?
  • hapi
    #2654
    Római fürdők stb...
  • gabo91
    #2653
    Római wc, vízvezeték, elég ezekre gondolni.
  • kommersz
    #2652
    Az angol nyelv engem is zavart eleinte, de egy resz utan megszoktam.
  • Dynamic
    #2651
    Egyeseknek örök visszatérő problémájuk, hogy az ókori/középkori ember miért volt ápolt. Ilyen erővel miért angolul beszéltek? Most őszintén: mennyire tudnád kedvelni a rossz arcú, ápolatlan, rothadó fogú (szájhigiénia gyakorlatilag nem is létezett) karaktereket?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pont attól kaptam volna hülyét, ha 5 percig elhúzzák a Spartacus vs. Glaber párharcot. Miért kellett volna? Glaber nem egy eksönhíró. Közelébe nem ért a gladiátor edzettségéhez, pláne nem Spartacuséhoz, aki az egyik legjobb volt közöttük.
  • Prof William
    #2650
    Meg nem utolsósorban a SHOW! A Radiátorok voltak az akkori action-hero -k és az volt az alap, hogy a nép kedvéért jól nézzenek ki.

    Abban a korban pedig a legutolsó római polgár is fillérekért akkor mehetett a fürdőbe amikor akart. Adtak a higéniára, amit aztán szépen elfelejtettek a az őket követő korokban.
  • G_ArchAngel #2649
    Igy-igy...

    Egy Eszak-Nyugat Europaban edzett cohort ellen ennek a csurhenek semmi eselye nem lett volna.

    Valojaban Spartacusek sokmindent innentol nem fognak nyerni, es vege fele tizezresevel hullanak a rabszolgak, de ezt ugysem fogjak visszaadni nekunk, mert hoskent kell elesnie, nem egy fosztogato csurhe vezerekent.
  • G_ArchAngel #2648
    A romai korban pont az apoltsag volt a divat, ha emlekszel, akkor a gladiatorok es a romaiak is allandoan furodtek, borotvalkoztak. Egy szoros faszt nem lehetett latni es Ilithyia is tokeletes haromszoget villantott.
    A szabadoknal meg ertheto is volt a sok bujalkodas miatt, a szuk helyen elo gladiatorok pedig nem akartak tetvesek lenni.
  • suba53
    #2647
    És azt se felejtsük el, hogy ez a római csapat nem légió volt, hanem milícia. Fegyveres civilek, biztonsági őrök, egy pár leszerelt légiós, stb.

    Ahogy Spartacusék sem voltak hadsereg, csak gladiátorok, hadifoglyok, házkörüli rabszolgák vegyes csapata.

    A következőkben már valódi hadsereget küldenek ellenük. Visszahívnak pár élesben harcoló légiót is, akik nagyságrendekkel képzettebbek, ütőképesebbek.

    Spartacus célja is az, hogy hadsereget képezzen a csapatából. Ez sikerül is neki, hiszen később több légió ellen is fényes győzelmeket arat.

    És valóban azokat a részeket már nem nagyon lehet hitelesen előadni egy marék statisztával.

    És valószínűleg a piti ármánykodások helyét is átveszi a nagyobb tétekre menő játék. Valószínűleg ezért is kellett eltakarítani az ezekre utaló karaktereket.
  • bega82
    #2646
    Sokmindennel egyetértek, de...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...az uccsó ütközet szerintem így volt jó! Már szóba került ez korábban is, hogy a a római katonák egységben, nagy létszámban számítanak komoly tényezőnek, de egy-egy elleni küzdelemben kevesek egy képzett gladiátorhoz képest. Egy politikai címmel rendelkező római sem feltétlenül jobb harcos a többinél, más kvalitásai miatt lett ő "álamelnök"... akarommondani praetor! Szóval Glaber nem összehasonlítható egy bajnok gladiátorral, úgyhogy ez a végső küzdelem ez így volt jó! Szerintem.
  • Kongy
    #2645
    Szépen be van lőve Sparti sérója minden részben, az fix ! :DD
  • bcrics
    #2644
    Akkor csak nekem nem jött be itt az évadzáró?
    Oké hogy filmsorozat, de a cicafülit, spartacus sérója milyen trendire van már vágva, Kurvára idegesítő plussz ápolt borosta, mintha most lépett volna ki a hajas lacitól, Crixuson látszik vmelyest hogy hegyi ember, de spartacus teljesen metrosexuálisra van Öltöztetve. De persze ez csak szőrszálhasogatás.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    mi volt ez a KarakterFatalIty?
    ez most komoly?
    Az első évadnak volt egy szép íve itt pedig mintha nagyanyámról levenném hirtelen a légzőkészüléket és hello.
    És miért kellett behozni Crixus nőjét? miért?
    Semmi Funkciója nincs, ellenben Crixusból egy pincsi töketlen ficsúr lett ebben az évadban.

    Ha már rendes tömegjelenetekre nem futotta akkor illet volna legalább sokkal látványosabbra megcsinálni a harcokat, Tele lassításokkal, ez működött az első 2 scenben. Itt csak tessék-lássék.

    Aztán, Glaber-Spartacus párharca,...mivan?
    Ez volt a nagy leszámolás, csitt csatt és már nyeli is glaber a fémet mint vmi rossz bangros video.
    Sokkal epikussabbra számítottam ennyi kínlódás után.
    De Legalább ennek a résznek volt némi dinamikája már.

    Lucrétia bejött, tetszett a kilépője.
    Ilitya, pff.

    Lehetett volna az egész évadon keresztül adagolni ezeket a Killeket, a végén drámaibb lehetett volna a küzdelem.

    De még így is szeressük a sorozatot, de sok volt a tyúkszem.