381
  • adamq01
    #141
    http://www.youtube.com/watch?v=-zeGY8zbzc8
  • adamq01
    #140
    Nem tudom milyen videórol van szó, de ha tudod azt amit én linkeltem akkor meglepő, hogy gondolkozhatsz ilyen értelmetlenül. Felhzod, hogy a nagyhatalmak elfogadták az egyezmény és kakor azoknak van igazuk miközben itt kiderül, h ferdítenek folyamatosan. De tetudod és én most ezzel kapcsolatban nem is akarok többet foglalkozni mert fölösleges teljesen.
  • Epikurosz
    #139
    Már rég megnéztem Hetesi videóját, ahhoz képest gondolom a cikk sem tartalmaz mást. És ma már nem fogom elolvasni.
  • Epikurosz
    #138
    magánügy.
  • adamq01
    #137
    Tökjó most olvasd el a linket.
  • adamq01
    #136
    Szép szinesek, csak úgy vibrálnak... igaz-e?
  • Epikurosz
    #135
    Az emberi faj a földtörténet viszonylag rövid időszakában jött létre: pár millió évesek vagyunk, és adott éghajlati viszonyokhoz alkalmazkodtunk. Érdekünk az, hogy ezektől a viszonyoktól a jövőben nagy kilengések ne legyenek.
  • djhambi
    #134
    Túl hamar felkapod a vizet. Tudod, hogy wikire csak tudományos cikkeket írnék, mert a többihez nem lenne gyomrom. Egyenesen az angol wikiről fordítanék. :)
  • adamq01
    #133
    Figylmetekbe ajánlom a linket az választ ad philcsy-nek is és külön garatula, hogy nem hisz vakon a tudósokban
    most így utólag megválaszolnám: -igen kamu (#112)
  • Epikurosz
    #132
    Csak, hogy lássuk, miről beszélünk:
  • Epikurosz
    #131
  • adamq01
    #130
    Tökjó a forradalommal kapcsolatos dolog, csak nem tom hogy érinti a témát...
  • adamq01
    #129
    http://ffek.hu/blog/hetesi_zsolt/mi_helyzet_vilagmeretu_eghajlatvaltozassal
  • philcsy
    #128
    Szerinted 1500 ~160ppm volt a CO2 koncentráció? Mert akkor igazad van, és a változás tényleg természetes.
  • Epikurosz
    #127
    Ezt írod:
    "hagyni kell a föld klímáját had változzon, úgysem tudunk bele avatkozni,"

    A globális felmelegedés ténye - mert tényként ismerik el még a szkeptikusok is - ennek ellentmond. De az állításod cáfolja a Tokiói Jegyzőkönyv meg sok más nemzetközi dokumentum is, amely épp azt bizonyítja, hogy az államok többsége hisz abban, hogy bele tudunk avatkozni a földi klíma alakulásába.

    A forradalom-reform ellentétét azért hoztam fel, mert sok mindent megmagyaráz vagy érthetőbbé tesz a mai problémákból. A forradalmak után jellemzően nem több lett a szabadság, hanem kevesebb. Erre jó példa a francia polgári, de az orosz kommunista forradalom is. XV. Lajos idejében nagyobb sikerrel perelhettél be egy grófot, mint Robespierre idejében egy biztost, vagy Sztálin idejében egy párttitkárt.
  • adamq01
    #126
    Igen az ipariforradalom óta nött a co2, de ha úgynézzük, h 1500tól az ip.for. -ig akkro ott is növekedés mutatható ki.
  • philcsy
    #125
    Tehát az ipari forradalom óta az addig köbbé kevésbé stabil CO2 szint megnőtt. De ennek semmi köze az ember tevékenységéhez?
  • adamq01
    #124
    persze h növekedik
  • adamq01
    #123
    Ezzel azt akartam mondani, hogy ez egy olyan körforgás amiben nincs egyik a másik nélkül. Lehet vicceskedni h akkor én biztos nemérek annyitse mint egy légy, vagy egy "bohókás szellő", de ennél inteligensebb reakciót vártam. De nem ezen akadtam ki. hanem ezeken:

    "Magasabb volt a CO2 65 millió éve? Na, és?
    Ki a faszt érdekel?
    1 milliárd éve biztos még annál is magasabb volt.
    Akkor most fejlődjünk vissza dinókká vagy egysejtűekké?"

    Hát ez súlyos...
    Pont a hozzászólásom után linkelt valaki egy nagyon jó tudoményos értekezést erről. Grafikonokon is lehet látni a lényeget. Ez az egész periódikusan változik és qrvára nem azért mert kína sokat éget...
    "Akkor most fejlődjünk vissza dinókká vagy egysejtűekké?"
    Nemtudom mibőlszűrted le, hogy én visszafejlődésre enyhén is utaltam volna. Én pont, hogy a fejlődés melett vagyok. Vagy ha ez a személyes ötleted akkor inkább ne írjál semmit wikire.

    "Ja, és ha jön egy aszteroida, akkor fogadjuk szeretettel, mert az a természet rendje?"
    Biztos én nem voltam elég precíz azzal, hogy aztmondtam, h hagyni kell a föld klímáját had változzon, úgysem tudunk bele avatkozni, mert elenyésző az a co2 kibocsátás amit az ember okoz. Ha jön egy aszteroida azt ha eltudjuk, el kell hárítani, de a klímaváltozásba nem tud az ember beleszólni.

    "Régen volt egy vallásos kultúra, amely adott egy stabil értékrendet.
    Az emberek dolgoztak, szeretkeztek, társadalmi életet éltek.
    Nem volt igazságos, reformokra szorult.
    De jöttek a forradalmárok, az idegbetegek, és mindent tönkretettek.
    Divat lett mindent megkérdőjelezni, minden hülyének véleménye van, és azt kifejezheti. Mert joga van.
    Ez még egy ideig halmozódni fog, aztán lesz egy váltás."

    Bajod van a szabadsággal? Az a "vallásos kultúra" szart se adott, csak elvett. Azok az értékrendek minden emberben benne voltak és vannak.

    -"Divat lett mindent megkérdőjelezni"
    Ezt úgy fordítanám, Végre fölnyílt az emberek szeme és nem bologatrá minden baromságra.
    -"minden hülyének véleménye van, és azt kifejezheti. Mert joga van."
    Igen ez az a szabadság, ami előre viszi a világot, amit a hozzád hasonlók megakarnak gátolni az egysíkú látásmódukkal. Ha valami bajod van a mostani kultúrával, nem kell keseregned. Menj egy barlanga, kövesd az értékeid aztán dögölj meg benne. Akkor úgy sem száít a földiélet. Nem?
  • philcsy
    #122
    1700 előtt 260-280ppm ma 380ppm. Ez nekem egyértelmű növekedés. Persze nem én mértem, lehet kamu.
    Te milyen adatokról tudsz?
  • Balumann
    #121
    Hogy visszatérjek az eredeti cikkre, lehet tudni más állatokról, hogy hány százalékát kapták esetleg vírusoktól? Mert ha a géneink több mint 98% -a megegyezik a csimpázokéval (és ez a különbség gyakorlatilag el is megy az emberek és azok közötti különbségre), akkor ez már jóval régebbi folyamat kellett, hogy legyen, nem?
  • Epikurosz
    #120
    djhambi:
    A 300 milliárd eurós nagyotmondásodra még emlékszel? Elég prózai volt, de a wikiről páros lábbal rúgnának ki egy olyan melléfogásért.
  • Epikurosz
    #119
    Egyébként, lehet, hogy bár ezt írtad, de azóta meggondoltad magad, vagy ugyan ezt írtad, de tulajdonképpen te magad sem hiszed, amit leírsz, vagy lehet, hogy a kisgyereked pötyögte be a billentyűzeten, mialatt te a tejbegrízt kanalaztad be a szájába az egyik kezeddel, a másikkal meg őt tartottad...
    Vagy lehet, hogy épp valamilyen ajzószer hatása alatt voltál.

    Szóval, nagyon sok lehetőséget el tudok képzelni, de én csak abból tudok "dolgozni", amit te itt felkínálsz.
  • Epikurosz
    #118
    Nézd, ezt te írtad:
    "Az ember meg semmivel sem több, mint akármelyik állat, növény vagy természeti jelenség."

    Vagy letagadod? Vagy most már nem is lényeges?
    És én unintelligens vagyok azért, mert ez szóvá mertem tenni? És gúnyolódsz? És írni fogsz a wikire? Ennyi?

  • adamq01
    #117
    Hú lehhet h minnyá írok vmit wikire, hátha nő a respektem xd
  • adamq01
    #116
    Ezzel mit akarsz mondani? Ha érdekel nekem az unokatesóm szokott verseket írni csak nemrakja föl wiki-re...
    Am összetudnám szedni soronként a baromságait, de már unom ecsetelni ezekt.
  • adamq01
    #115
    Az utolsó rész az stimmel. De ahoz nagyon sokat kellene szennyezni a levegőt, perpillanat nem szennyezünk annyit, hogy latbavehessük a dolgot. Ezt sajnos elfelejtettem mondani az elején és sajnos mindenki téves gondolatokat közölt, mikor ezzel kapcsolatban mondott akármit is. Talán megkellett volna nézni 1-2 adatot és észrevenni, h cáfolandó az a tény, h az iapri forradalommal megugrott volna a co2% az előző száz évekhez képest. Az emberi szabadság kialakulásával csak a találmányok száma ugraott meg és ezzel együtt a jólét. Az átlag kalória bevitel 2-3 szorosára nött stb... És ha egy fölösleges korlátozást vezetnek be a globális fölmelegedés miatt, akkor az visszafogná a fejlődést és csak magunk alatt vágnánánk a fát. Ezt kéne megérteni ahelyett, h földmegmentést játszanánk.

    -Ha úgy érzed rosszul értelmeztem a hozzászólásodat akkor inkább beletörődök, mert, ha mégis jólértelmeztem és idézgetnék-másolgatnék se törődnél bele és egy végtelen vita kezdődne...
  • djhambi
    #114
    Nincs gond, évekig írt a Wikipédiára.
    És állítólag jó verseket ír, csak az igazi neve alatt.
  • adamq01
    #113
    szánalmas mennyire nem a lényeget ragadtad ki... Elképsztő mennyire uninteligens vagy, erre tényleg nem tudok mit mondani. Atyaég!
  • Balumann
    #112
    "De vegyük pl a gyógyszergyártást! ISZONYAT mennyiségű szennyező anyagot termel, és nem ám szimpla széndioxidot, hanem mérgező anyagokat, savakat, lúgokat, komplex isten tudja milyen hatású vegyületeket.
    A gyógyszergyártást is fogjuk vissza? Vagy azt ne?"

    Na ez is az én hatásköröm :D. Igen, pontosan. Gyógyszergyártást visszafogni, és arra koncentrálni, hogy hogyan lehet megelőzni és többesetben teljesen kigyógyítani az embereket a betegségekből :) Erre sok módszer van, és én tervezem is, hogy részt fogok venni ilyesmiben a jövőben, mármint szervezésben. A többibe (táplálkozás) nem mennék bele, mert az már politikába is belenyúlna.

    Egyébként nemhiszem el, hogy nem lehetne ennél sokkal környezettudatosabban előállítani a szükséges termékeket, energiaforrásokat. Ennek egyszerűen a pénz és egyesek érdekei az akadálya.
    Megoldás lenne, mégpedig szabályozások, amiket a környezet figyelembevételével kellene kialakítani, leszarva az emberek luxusigényeit. Mi úgyis azt vesszük amit tudunk.
  • Pares
    #111
    Volt, ahol rosszul fogalmaztam, ezt elismerem (pl.: környezetszennyezést írtam olyan helyre, ahol az állatok illegális vadászatára gondoltam), de mások is válaszoltak olyanra, amiről nem is írtam. Egyébként nem mindig. Nem kell általánosítani. Egy hozzászólásból indult ki a félreértés. Szerintem.
  • djhambi
    #110
    "Khm. Mielőtt még nagyon elragadtatnád magad, én eredetileg teljesen másról beszéltem, és ezt a tiszta energiás dolgot csak mellékesen megjegyeztem, miután valaki tévesen a számba adta (miközben az előző posztomban meg sem említettem)."

    Amit leírsz azt, állandóan mindenki félerérti... Vagy mi vagyunk képtelenek a szövegértelmezésre, vagy te fejezed ki magad rosszul. De szerintem mindkettő.
  • Pares
    #109
    "Hjah, mekkora köcsögség ez... Rohadt szemetek mind. A kutatók, a tervezőmérnökök, a gyári beszállítók és azok gyártói, a gyári munkások, a kamionsofőr, meg még a kereskedő is mind kapzsi geci, aki pénzt akar a munkájáért, hát milyen felháborító dolog ez? És van pofájuk TÖBB pénzt kérni a csúcstechnológiai tudásukért, egy vécésnéninél? ROHADT KAPZSI SZEMETEK MIND!"

    Tényleg? Szerintem meg elgurult a gyógyszered.

    "Mi az, hogy ne menjünk bele? Akkor minek hoztad fel? Kinyilatkoztatsz valami totálisan valóságtól elrugaszkodott faszságot, és csak egyetérteni szabad? Ehehe."

    Khm. Mielőtt még nagyon elragadtatnád magad, én eredetileg teljesen másról beszéltem, és ezt a tiszta energiás dolgot csak mellékesen megjegyeztem, miután valaki tévesen a számba adta (miközben az előző posztomban meg sem említettem).

    "Na ezt nevezik képmutatásnak, ami nem egy túl hízelgő jelző...
    Szal áll előtted két lehetőség, amivel gerinces maradhatsz:
    1. Teszel az ügyért, visszaveszel az energiafelhasználásból, ezentúl szórakozásra nem használsz energiát, csak munkára. Ebben az esetben korrekt vagy, csak nem látunk itt többször, legnagyobb sajnálatunkra.
    2. Befogod."

    Honnan veszed, hogy nem teszek érte? Ott próbálom védeni a természetet, ahol tudom. De azért még nekem is megvannak az állati ösztöneim. Bár kétségtelen tény, hogy nem akkorák, mint neked, de azért vannak. A szórakózást olyan formában nem spórolom ki az életemből, hogy napi átlag 4 órát megy a számítógép. Ezenkívül tévét sem nézek, csak ritkán, és a háztartást is próbálom olyan spórolós üzemmódban tartani (víz, villany, fűtés), amennyire csak lehet. De miért is magyarázkodom egy ilyen idegbajosnak, mint te?

    "Én is nagyon sajnálom, hogy így pusztítjuk a környezetünket, de befogom a pofám, mert én is nyugati fejlettségi szinten élek, és pazarlom az energiát."

    Szomorúan hallom.

    "Egyébként nagyon műszaki dolgokról van itt szó zöld technológiák kapcsán. De vegyük pl a gyógyszergyártást! ISZONYAT mennyiségű szennyező anyagot termel, és nem ám szimpla széndioxidot, hanem mérgező anyagokat, savakat, lúgokat, komplex isten tudja milyen hatású vegyületeket.
    A gyógyszergyártást is fogjuk vissza? Vagy azt ne?"

    Nemtudom, de ez érdekes téma. Szerinted? Szerintem sok problémát megoldana (ha a természet szemszögéből nézzük). A kisebb környezetszennyezés mellett a népesség száma is alaposan csökkenhetne, ha kevesebb ember kapna gyógyszert. Persze, nekünk embereknek ez a legfinomabb értelemben se lenne kedvező...
  • dronkZero
    #108
    "Na és miért nem állnak rendelkezésre a tiszta technológiák az embereknek? Ahogy írtad, a pénz, nameg egyesek pénztárcája miatt. Nahát, milyen érdekes."

    Hjah, mekkora köcsögség ez... Rohadt szemetek mind. A kutatók, a tervezőmérnökök, a gyári beszállítók és azok gyártói, a gyári munkások, a kamionsofőr, meg még a kereskedő is mind kapzsi geci, aki pénzt akar a munkájáért, hát milyen felháborító dolog ez? És van pofájuk TÖBB pénzt kérni a csúcstechnológiai tudásukért, egy vécésnéninél? ROHADT KAPZSI SZEMETEK MIND!

    "Ja értem már."

    Éljen.

    "Szerintem szerinted az a naív álmodozás, hogy a mai energetikai szükségletek kielégíthetőek tiszta (vagy legalább tisztább) módszerekkel is?! Ebbe inkább ne menjünk bele, az megint egy másik, bonyolult téma."

    Mi az, hogy ne menjünk bele? Akkor minek hoztad fel? Kinyilatkoztatsz valami totálisan valóságtól elrugaszkodott faszságot, és csak egyetérteni szabad? Ehehe.

    "Külömben meg az, ha én most a "zöldességem" bizonyításaként meztelenre vetkőznék, és kimennék élni az erdőbe, nem számítanana semmit a környezetvédelem/szennyezés terén. "

    Na ezt nevezik képmutatásnak, ami nem egy túl hízelgő jelző...
    Szal áll előtted két lehetőség, amivel gerinces maradhatsz:
    1. Teszel az ügyért, visszaveszel az energiafelhasználásból, ezentúl szórakozásra nem használsz energiát, csak munkára. Ebben az esetben korrekt vagy, csak nem látunk itt többször, legnagyobb sajnálatunkra.
    2. Befogod.

    Én is nagyon sajnálom, hogy így pusztítjuk a környezetünket, de befogom a pofám, mert én is nyugati fejlettségi szinten élek, és pazarlom az energiát.

    Egyébként nagyon műszaki dolgokról van itt szó zöld technológiák kapcsán. De vegyük pl a gyógyszergyártást! ISZONYAT mennyiségű szennyező anyagot termel, és nem ám szimpla széndioxidot, hanem mérgező anyagokat, savakat, lúgokat, komplex isten tudja milyen hatású vegyületeket.
    A gyógyszergyártást is fogjuk vissza? Vagy azt ne?
  • Pares
    #107
    Egyébként senkit sem oktattam ki személyesen, mindig próbáltam az "emberiségre", mint egészre hivatkozni. Ellenben egyesekkel.
  • Pares
    #106
    Nagyon nem érted. Korábban le is írtam, hogy tudom, hogy lehet álszent dumának hangzik, de most akkor azt akarod mondani, hogy azért, mert én is ezen a környezetszennyező módon épített gépen ide írok, mostmár nem lehet az a véleményem, hogy ezt tisztábban is el lehetne érni. Külömben meg eredetileg egyáltalán nem is erre gondoltam és nem is erről írtam, de egyesek jóvoltából ide jutottunk. Persze, hogy nem lehet ripsz-ropsz átállni, _de én ilyet nem is mondtam_.
    Eredetileg én olyan dolgokra gondoltam, mint a vizek szennyezése, és a fák nagyon nagy arányú kivágása (legalább a helyükbe ültetnének újakat...), meg állatok illegális vadászata. Ezek többsége szerintem elkerülhető lenne.

    Ja, jó tudom, már megint fantáziálok, és külömben is, miért nem megyek az erdőbe meztelenül, gyűjtögető életmódot folytatni! Ugyan már.
  • djhambi
    #105
    "ha én most a "zöldességem" bizonyításaként meztelenre vetkőznék, és kimennék élni az erdőbe, nem számítanana semmit a környezetvédelem/szennyezés terén."

    De arra pont elég, hogy ne legyen jogod másokat kioktatni.

    "Bort iszol, de vizet prédikálsz."
  • djhambi
    #104
    "Ha már filozófia: Milyen az a nagyobb tudás. Lehet tudás és tudás közé relációt tenni?"

    Ez nagyon tetszik. Nagyon jó! :)
  • djhambi
    #103
    Regel fél órán á próbáltak hittéríteni Bibliaértelmezők, és azt állították, hogy Isten meg fogja védeni a szerényeket és a Földet, és azért nem tört ki a hidegháborúból harmadik világháború, hogy mindent elpusztítson, mert Isten beleköltözött a hadvezetés szívébe.

    Miért nem úgy alkotta meg a világot, hogy az atomenergiát ne tudjuk gyorsan felszabadítani? Na mindegy... Szóval, ha Isten még nem tüntette el az ember a földjéről, akkor a Földanya se fogja egy ideig.

    Ja, és azért szennyezzük a környezetünket, hogy a számíógépeden, aminek a legyártásához szennyezni kellett a környezetet (műanyag készítése, fém bányászás és gyári alkalmazáshoz szükséges energia, illetve a gazdaságos gyártás kifejlesztéséhez szükséges próbálkozásokhoz szükséges energia...) tudjad olvasgatni az SG-t, és ne kelljen fákat ezrével kivágni, hogy ólomalapú festékkel beszórt újságokat gyártsanak. Nem tudom, érzed-e, hogy az életszínvonalad fenntartásához olyan környezetpusztítás szükséges, amiről Te magad sem mondasz le. Nem tudunk egyik napról a másikra váltani, de ezt Te is érzed. Hosszú folyamat végeredméyneképp csökkenteni fogjuk a környezeti katasztrófákat, illetve bizonyos katasztrófákt más katasztrófákkal pótolunk majd ki a 21. században.
  • Pares
    #102
    Ja értem már. Szerintem szerinted az a naív álmodozás, hogy a mai energetikai szükségletek kielégíthetőek tiszta (vagy legalább tisztább) módszerekkel is?! Ebbe inkább ne menjünk bele, az megint egy másik, bonyolult téma.

    Külömben meg az, ha én most a "zöldességem" bizonyításaként meztelenre vetkőznék, és kimennék élni az erdőbe, nem számítanana semmit a környezetvédelem/szennyezés terén.
    "Egy fecske nem csinál tavaszt, de sok lúd disznót győz"!