8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • lo9in
    #5743
    biztosan az vagy, mármint i.. elégedett :)
    legjobb oprendszer, de majd váltani fogok 8.1-re szerintem
  • lo9in
    #5742
    az én win8-am 3 és fél hónapos és most lemértem kíváncsiságból
    nekem 17 másodperc telik el a betöltés kezdetétől a start képernyőig :)
    úgy emlékszem kb. ugyanennyi volt frissen is :)
  • bon
    #5741
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Képernyő\Clear Type szöveg beállítása menüben.
  • mafiaplayer
    #5740
    Windows 8-ban ki lehet kapcsolni a Clear Type-ot?
    Illetve a böngészőben, az Internet 10-ben? (ami a windows 7-hez is letölthető)
  • DarkSector
    #5739
    Értek a win-hez, nem vagyok kezdő, csak sokszor hanyag, és fejlődésen ment át, nem tudtam miben lehet jobb a win7-től, az xp után a win7-et maga a tökélynek láttam.
    Jobb volt 1000x, és ritkábban voltak gondok hibák.

    Itt meg nem is értem, annyira megy a win8 mintha most tettem volna fel, sehol egy hiba, csak az usb vinyó néha szarakodik és belassitja 1-2 csatlakozáskor, de azért az usb vinyó a felelős...
    Durva, már 4-5hónapja ezt használom.

    Persze XP-WIN7 is karban lehet tartani, de ezt nem tartom karbanés így is megy ...nem érzem ezt a pár hónapot a rendszeren...durva.
  • bon
    #5738
    Szerintem van még mit csiszolni rajta (ez a blue-ban meg is történik szerintem) de összeségében elégedett vagyok. 4 különböző gépen használom és nincs gondom vele. Én pl. a sokat szídott kezdőképernyőt szeretem. Igaz Windows Phone telefonom van már több mint két éve így nem ért meglepetés (korai beta-t leszámítva) Sőt tervezem beszerzését egy Surface pro-nak de lehet, hogy csak Surface RT lesz belölle végül az ára miatt.
  • DarkSector
    #5737
    lehet idióta vagyok de én valamiért elégedett vagyok. Mármint nem az élettel, hanem a win8-al.
  • Solten
    #5736
    Ideje volt...
  • [HUN]FaTaL
    #5735
    Az, mert nem használják. Használati statisztikában gyengébb, mint a Vista volt annakidején.
  • DarkSector
    #5734
    Basszus az a 100millió az kibaszottsok.
  • simonl #5733
    Sziasztok, ha saját csempé(ke)t szeretnék készíteni akkor jól tudom, hogy png formátumot kell használnom?
    A kép mérete is fontos amiből készítem?

    Köszi a türelmes válaszokat

  • bon
    #5732
    Matricával megegyező Windows 8-as verzió telepítő kell.
  • RoboKutya78
    #5731
    senkinek sincs ötlete erre?
  • bon
    #5730
    Ezt a cikket kb 4 féle képpen olvastam a tegnapi nap folyamán és mind eltért egymástól.

    Amúgy éppen tegnap jelentették be, hogy 6 hónap alatt 100millió eladott licensze van a Windows 8-nak.

    Tehát kudarc?
  • kjhun
    #5729
    Újragondolja a Windows 8 jövőjét a Microsoft
  • bon
    #5728
    Legújabb infó szerint év végére várható a blue megjelenése.
  • Blekk Síp
    #5727
    Nem ment semmi más töltés. Szerintem is a Silverlight a fosss.
  • benőmenő
    #5726
    A wifi jel tud kiszámíthatatlan lenni.
    Emellett biztos nem ment a háttérben semmi le/fel töltés?
    Ha nem akkor marad, hogy ótvar a silverlight :)
  • Blekk Síp
    #5725
    Az mitől lehet, hogy rtlmost.hu-n nézném PC-n a videót de kb 2 percenként megakad a stream. Laptopon viszont minden tökéletes, villámgyorsan be is tölt és folyamatos. Mind2 gépen ugyan az a win8 van és ugyan azt a wifi hálózatot használom. Sőt PC-n 100%-os a jelerősség laptopon pedig "csak" 90%.
  • [HUN]FaTaL
    #5724


    Egyébként az mitől lehet, hogy a csempék ritkán frissülnek? Kivéve az accuweather, az ok. De pl. gmail calendar alig volt hajlandó frissíteni, plusz a bing my lockscreen sem töltött le ma új képet, amíg el nem indíottam kézzel (bár ez nem csempe, de furcsállom, a bing desktop azonnal frissített).
  • bon
    #5723
    Én azt tapasztalom, hogy jól halad a fejlesztés és rövid public beta időszakra számítók.
  • [HUN]FaTaL
    #5722
    Azért kérdeztem, mert én is augusztust vagy októbert olvastam, de még public beta sincs, szóval gyanús, hogy később fog jönni.
  • bon
    #5721
    Augusztust hallottam olvastam valahol, de, hogy hol arra már nem emlékszem :)
  • xxx007
    #5720
    Fasza működik , köszi !
  • [HUN]FaTaL
    #5719
    Eszközkezelőben az egérnél és a billentyűzetnél tiltsd le, hogy felébreszthesse a gépet.

    BON: A végleges blue mikorra várható?
  • xxx007
    #5718
    Sziasztok!

    Valaki segítsen hogyan tudom rávenni a PC-t hogy maradjon alvó állapotban , mert nem igazán akar aludni ! W8Pro x64
  • lo9in
    #5717
    korábban is felmerült a kártevő és azt ki is zárhatjuk ellenőriztem :)
    nem hiszem el hogy másnak nincs ilyen üzenet :)
    és igen egyértelműen aktiválva van, ez biztos :)
  • bon
    #5716
    Érdemes várni a publikus beta-ra. A kiszivárgott verziók helyenként még nagyon összedobáltak, fejlesztés alatt állanak.
  • janihunk
    #5715
    Erről infó?
  • bon
    #5714
    Szeritnem valami kártevő van a gépen. Vezérlőpult\rendszer mint ír aktiválva van a Windows?

  • lo9in
    #5713


    bocsi remélem most összejön XD
  • lo9in
    #5711
    üdv.
    korábban már írtam hogy a windows figyelmeztet hogy aktiváljam pedig aktiválva van, és mindezt elég szokatlan módon teszi, most készítettem egy képet hogyan is néz ki mivel még mindig nem szűnt meg a probléma :S



    az asztal bal felső részén jelenik meg
  • [HUN]FaTaL
    #5710
    Lehet rögzíteni URL-t.
  • grebber
    #5709
    Nem használtam még és nem is nagyon néztem utánna a Windows 8nak!

    Az lenne a kérdésem hogy olyat lehet esetleg csinálni hogy a csempe felületre nem programot hanem mondjuk egy weboldalt rakunk be?
  • RoboKutya78
    #5708
    skacok egy kérdés
    Lesz pár gépezet mostanában amit rendbe kell szednem.
    Minden géphez van oem windows seriaszám matrica, viszont a szoftver maga nem biztos hogy rendelkezésemre áll majd. Kérdés bármely windowsal aktiválni tudom rendesen a dolgot vagy hogy megy az ilyen telepítés?
    Lesz majd jó játék mert cerkás compact gépek.
  • cody1994
    #5707
    ilyen nekem is volt de csak akkor ha rá raktam gépre a telefonomat más kor nem még a mai napig nem jöttem rá hogy mi lehetett
  • Evin
    #5706
    Nekem is csinálja, kb a végleges kiadás óta. Én a Flash-re gyanakszom, hogy akkor keresi a frissítéseit vagy nem tudom.
    Amikor nem megy a FF, akkor nem csinál ilyet, de az nagyon ritka nálam.
  • benőmenő
    #5705
    A windows-os keverőt nézd meg.
    Néha nekem csinál olyat, hogy az épp felül lévő proginak (mpc-hc, játékok) leveszi a hangját randomra.
  • Lecter1933
    #5704
    Sziasztok! nekem olyan problémám adódott, hogy ha filmet nézek, játszok, zenét hallgatok, legyen az csak simán a gépen, vagy interneten, akkor a hang és a kép elkezd akadozni, ez a hiba pár másodpercre történik csak. pl: másfél órás filmnél min. 4-szer fordul elő. Driverekből, mind a legfrissebb van fent, (asztali pc-m van, a gép elég erős a rendszerhez) Valaki találkozott már ilyen problémával?
    Választ előre is köszönöm!
  • DarkSector
    #5703
    Huh ennyire nem értek hozzá, mondjuk a hanfalam is egy 2.1-es kis 2-3ezres hangfal lehet az is már kapott a pár év alatt. :D