8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #5783
    Ezt nem nagyon értem, hogy miért a storeon keresztül, miért nem jön windows updatetel?
  • DarkSector
    #5782
    fuck yeah...csak tudnám minek örülök. :D
  • bon
    #5781
    Egy kis Windows blue info:

    A jelenleg fejlesztés alat álló Windows 8 blue kódnevű frissítés hivatalos elnevezése Windows 8.1 lesz.
    Elkészülte után ingyenesen elérhető lesz a Windows Store-on keresztül.

    Windows 8.1 kipróbálható változata június 26-tól lesz elérhető.
  • DarkSector
    #5780
    boldog vagyok...
  • bon
    #5779
    Megjöttek az e havi frissítések, jó telepítést!
  • RoboKutya78
    #5778
    igazából most kezdtem el nyűstölni eddig alapban használtam.Igaz egyenlőre nem eredeti a dolog lehet ezért viselkedik úgy ahogy a notimon. más zavarót nem tapasztaltam.Most lesem hdmis kikötéssel nagy monitorra lehet itt nem lesz probléma.
  • [HUN]FaTaL
    #5777
    Nem.
  • bon
    #5776
    Nincs ilyen gondom.Raktál fel mostanában valami programot?
  • DarkSector
    #5775
    nem.
  • RoboKutya78
    #5774
    másnak is ráfagy a kezdőképernyő az asztalra ha át akar váltani rá?van rá megoldás?
  • [HUN]FaTaL
    #5773
    Csak azt mondtam, hogy nem kell mindent lerögzíteni, ott lenne az alkalmazáslista, majd a user eldönti, hogy mit rak ki. Mint ahogy az asztalra sem kerül ki minden baromság.
  • [HUN]FaTaL
    #5772
    Az alkalmazáslistával semmi problémám nincs, csak a lerögzítéssel, mert állandóan takarítanom kell a főképernyőt :)
  • bon
    #5771
    Pontosan az lnk kiterjesztés miatt kerül ki minden, persze meglehetne csinálni pl. hogy csak *.LNKM kiterjeszétű ikonok kerülnének ki a sima *.lnk meg nem, de ezt csak a jövőben megjelenő programok esetében lehetne megvalósítani.
    Tálcára nem gondoltam, én csak a Kezdőképernyőre értettem amit írtam.
    Én úgy gondolom az alkalmazás listában meg elférnek az ikonok. Nekem is van jó néhány, de mivel használom a keresőt (win+q) így az esetek többségében már a szürt eredményt látom.
  • [HUN]FaTaL
    #5770
    A tálcán mi alapján dönti el? A metrós appokat pakolja ki magától (aminek van élő csempéje), a többit meg építsék bele a desktop appok installerébe illetve majd én eldöntöm mit pakolok ki. A program nem pakol ki semmit, mert start screen sem volt még, amikor készült pl. Egyszerűen azt kéne megszűntetni, hogy automatikusan lerögzítsen minden lnk-t ami bekerül a start menübe. Mert attól, hogy eltávolítom a rögzítést még nem törlődik a parancsikon és az alkalmazáslistában bentmarad a program.
  • bon
    #5769
    De én is írok egy kényelmetlenséget (számomra) a rendszerről. Kétmonitors rendszernél, a széleken lévő menü kezelése nehezebb, mert az egér átcsúszhat a másik képernyőre. Legalábbis nekem az a szokásom, hogy nem becélszom, a sarkokat, hanem "odalököm" az egér kurzort és majd megállítjaa képernyő határa. A ball alső sarokban elérhető menünél szokot nekem némi idővesztesége okozni a többinél nem.
  • bon
    #5768
    A csempékhez még hozzátenném, hogy miből tudná eldönteni a rendszer, hogy mi a fontos? Mit rakjon ki és mit ne? Pláne, hogy nem a rendszer pakolja ki, hanem a program amit telepít a felhasználó.
  • bon
    #5767
    Nyugodtan lelehet írni a véleményét mindenkinek.
  • [HUN]FaTaL
    #5766
    *kényelmetlen
  • [HUN]FaTaL
    #5765
    Sajnos nem.

    #5764: Nem, de előfordul, hogy egy-egy új alkalmazás felkerül. Nem az idővel van a gond, hanem azzal, hogy ez felesleges, kényelmes és visszafejlődés. Én csak leírtam min szeretném, hogy változtassanak, vagy mi az, ami nem tetszik a rendszerben. Talán ez szentségtörés, itt csak isteníteni lehet a rendszert és elvakultan tapsolni azoknak a dolgoknak, amik szerintem nem jók?
  • bon
    #5764
    kb fél perc leszedni a felesleges ikonokat. Gépet meg gondolom nem havonta telepítesz.
  • DarkSector
    #5763
    nem tudom, nem lehet állítani ez ellen?
  • [HUN]FaTaL
    #5762
    Ott van jobb oldalon az apps, ott van az egész start menü. Mi a reteknek az összes uninstall meg licenc ikont lerögzíteni?
  • DarkSector
    #5761
    Jah ezek valóban rosszak, a program rögzítésnél meg akkor lenne baj másnak ha nem menne ki, mert nem találnák meg könnyen, így még mindig törölheted ha nem kell. :)
  • DarkSector
    #5760
    Köcce de ha már van csempe az sem több kattintás, de igen ez is megoldás, amolyan startgomb.
  • DarkSector
    #5759
    Ok de mi hiányzik?
    Vagyis mik?
  • Evin
    #5758
    Tipp: Vezérlőpult/Futtatás/stb, Bal alsó sarok, Jobb egér gomb.
  • [HUN]FaTaL
    #5757
    Ja meg azt, hogy nincs kisebb csempe, tök fölöslegesek ikonnak ilyen lóbaszó nagy vackok. De ezen a blue javítani fog.
  • [HUN]FaTaL
    #5756
    Három dolgot utálok:

    - A Charm bart. Idegesítő, hogy rejtett menük vannak mindenhol, felesleges.
    - Azt, hogy feltepeítek egy programot és lerögzít minden szart a start screenre, a visual studio 70 ikonját is.
    - Azt, hogy a metróról nem lehet két példányban indítani egy appot, csak jobb klikkes / görgőkattos szarakodással (pl. számológép), mert az előzőt fókuszálja.
  • Solten
    #5755
    Ez nagyszeru, de a tobbsegnek meg hianyzik :)
  • DarkSector
    #5754
    Ja, én az asztalt használom, és semmi nem hiányzik a win7-hez képest, a startmenü sem hiányzik, win7-nél pont hogy leszorítottam hogy csak az alapok legyenek.

    De nekem ami kell így érem el:

    Asztal -> indítás után 1 katt az asztal csempére.
    Vezérlőpult -> Windows gomb -> Vezérlőpult csempe. (ha ez a start gomba lenne ugyanígy 2 kattintás.
    Programok -> Win gomb, és elkezdem begépelni az első néhány betüt, és kidobja azonnal a listát, és a legfelső szokott lenni vagyis enter. (sokkal gyorsabb mint a start menüben kutakodni)
    Futtatás ugyanaz mint a fenti.

    Csempéket kirakom ami fontos, az asztalon szinte nem is kell semmi ikon, szabadon maradhat az asztalom.

    Nekem inkább előnyére változott a win8...
  • Solten
    #5753
    Miert lennel, szamomra az eddigi legjobb, a Microsoft vegre eljutott arra a szintre hogy az arcunkba toljon egy faek egyszerusegu giccsmentes letisztult GUI-t ami hardveresen gyorsitott, hasit a notebookeon. Raadasul atomstabil a rendszer.
    Az egyetlen problema hogy a felhasznalok tobbsegenek alapertelmezettkent a klasszikus desktopra van szuksege, meg a start menure, nem az idetlen csempekre.
  • [HUN]FaTaL
    #5752
    Gondolom a start screenre gondolt. Szigorúan nézve az is egy menü.
  • bon
    #5751
    Nincs is start menü a Windows 8-ban.
  • [HUN]FaTaL
    #5750
    +1
  • Solten
    #5749
    A hiba az On keszulekeben van.
  • benőmenő
    #5748
    Remélem ezzel a frissítéssel megoldódik az instabilitás.(Start menü befagy, ill a feladatkezelő is 5-ből 4x nem válaszol).
    Ha nem akkor jöhetnek egy deepscan, meg pár kémprogram radírozó cucc, mert már komolyan idegesít.
  • DarkSector
    #5747
    Jah oks.
    csak nem tudtam hogy 8.1-nek hívják.
  • [HUN]FaTaL
    #5746
    blue
  • DarkSector
    #5745
    Mi az a 8.1?
  • bon
    #5744
    Automata frissítés formájában fog érkezni a 8.1 így nem kérdés a váltás, ha bevan kapcsolva a windows update.