8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • AdamBast
    #5702
    nem biztos hogy a win8 hibája az.
    én is meglepődtem amikor megvettem az új laptopot és a megszokott fejhallgatóm (2000 mW-tal terhelhető lenne) nem úgy szólt ahogy megszoktam. hiába oda van írva a hangkártyához hogy 'hd', szerintem a műveleti erősítők kivezérlése miatt van, olyan gyászul szól hogy néha fájdalom hallgatni.
    történt ilyen jellegű hardver változás mint nálam? mert akkor az lesz a hunyó
  • kirol
    #5701
    Jó lett, köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #5700
    Feltelepíted a 32 bites jre-t és kész, működik.
  • kirol
    #5699
    Egy honlap igényli a java jelenlétét a firefox böngésző használatakor.

    Hogy lehet feltelepíteni a Windows 8-ra a Java-t, hogy az működjön is?
    Egyszerűen nem akar jó lenni.
  • Jim Morrison
    #5698
  • skateout
    #5697
    Hát akkor ha be van kapcsolva, akkor csak simán rosszul használja, mert amint mondtam, nem jó a teljesítménye, míg az IE akadás nélkül kezel mindent.
    Szóval please, ha valaki tudja, hogy mi miatt csinálja ezt az IE, azaz több ideig tölti be az oldalakat mint kéne, akkor szívesen fogadom a tanácsát.
    Köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #5696
    Be van kapcsolva alapból és gyorsít. A videók pedig flasht használnak, legalábbis ha átváltasz rá HTML5-től.
  • DarkSector
    #5695
    akkor lehet manapság a filmeknél szarabb a beállítás, mármint a hangoknál, mert tudom hogy nem minden film ugyanolyan alaphangerővel rendelkezik, meg a youtube-on a zenéáknél is van ám eltérés, sőtt ha youtube-on hallgatok valamit vagy videót nézek sokszor az is sokat számít hogy milyen minőségben 720p-1080p-ben szebb a hang sokszor.

    Nem értem, vagy én kezdek sokkal süketebb lenni.
    Pedig nincs egészsgügyi gondom egyenlőre. :D
  • bon
    #5694
    Én nem tapasztaltam ilyet, sőt nálam mint ha még hangosabb is lenne.
  • skateout
    #5693
    Hát akkor please mond el nekem, hogy a Chrome-ban hol tudom bekapcsolni, mert alapértelmezettül nem gyorsít az semmit sem.
    A HD videó akad, Full HD-t nem is említem.
  • DarkSector
    #5692
    Srácok létezik hogy valamiért a win8 kisebb hangerőt tól ki mint a win7? hangfalak változatlanok, csak néha olyan érzésem van hogy film-zene halkabb mint kéne...
  • [HUN]FaTaL
    #5691
    Az összes nagyobb böngészőben van már hw gyorsítás (Opera, IE, Chrome, FF).
  • skateout
    #5690
    Az asztaliról van szó, és minden bővítmény tiltva van.
    Ha csak nem lehet ezt még másként is tiltani mint a jobb felső sarokban elérhető menüből.
  • bon
    #5689
    Kérdés, hogy melyikk IE10 a problémás, modern ui-s vagy az asztali? ha asztali akkor valami bövítmény probléma lesz. pl. a flash, java.
  • skateout
    #5688
    Sziasztok.
    Bocsi, de nagyon rég voltam már itt és lehet ez már téma volt.
    Az a gondom, hogy az IE10 sok oldal megnyitásakor csinálja azt, hogy kiírja a státuszban nyitáskor hogy "Várakozás..."
    És több ideig tölt mint kéne. Gondolom nem kell mondani, nem a net kapcsolat a hibás, Chrome alatt nincs ilyen gond.
    És mielőtt azzal jönne valaki, hogy használjak mást, akkor erre ez a válasz: IE-ben van hardveres gyorsítás, és nekem az kell, punktum, tehát a kérdésre feleljen valaki ha tud, nem akar senki flamelést kezdeni.
    Köszönöm előre is. Üdv
  • bon
    #5687
    Én napi 14-16 órát ülők gép előtt és nincs semmi bajom tölle. Grafikus gyorsítás kikapcsolása a böngészőben se segített?
  • sakhalin
    #5686
    Szia BON!
    Ahogy nézem neked is hányás.És nézegettem havernál másik monitoron neki is.
    Végigmentem a CT beállításon de sajnos ugyanolyan maradt.
    Itt valami nagyon el van kenve akkor.
    Remélem javítva lesz hamarosan mert mehetek vissza 7-re han nem.Sajnos napi 8-9 órát gép lött vagyok ha nem többet és iszonyatosan fáj tőle a szemem/fejem.Első órákban észre sem vettem mi a baj aztán kiszúrtam.
    Így kiadni....
  • bon
    #5685
    Ez esetben a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Képernyő\ClearType szöveg beállítása opciót javaslom sakhalin-nak. Hátha bekalibrálható a szemének megfelelőre.

  • [HUN]FaTaL
    #5684
    Itt is látszik a Testreszabás feliraton, hogy "szőrös" az egész. Legjobban a startképernyőn látszik.
  • bon
    #5683
    Valóban igen "jól" sikerült a linkelésem :) De íme jobb minőségben: link
  • [HUN]FaTaL
    #5682
    Ezen a képen aztán rengeteg látszik :D Tényleg nem valami jók a betűk, nem egyforma vastagok, tiszta rece.
  • bon
    #5681
    Nálam ilyen: link

    Megkérdeztem a kollégámat, ő se lát betű problémát a képeden.
  • bon
    #5680
    Én nem látom recésnek. Amúgy állítólag a grafikus gyorsítást kell kikapcsolni az asztali IE10-ben.
  • sakhalin
    #5679
    Hali!
    Az én ocsmány recés betűimre akkor senkinek nincs megoldása?
    Köszi.Lehet írok a micro-nak,hogy elmennek a :D
  • bon
    #5678
    jobb oldali menü beállítások\beállítások
  • simonl #5677
    Sziasztok, a kezdőképernyőn a fényképek csempe "tartalmát" hogyan lehet egy általam kiválasztott mappára szűkíteni?
    Tehát csak abból a mappából mutasson képeket amelyből én szeretném?

    Köszi a válaszokat
  • bon
    #5676
    Még nem fordult elő ilyen pedig 4 gépen használok Windows 8-at.
  • benőmenő
    #5675
    Az új start menü neket is be szokott "akadni"?
    Ritkán használom, de amikor kéne egyszerűen bereagad és nem lehet semerre sem scrollozni, sem appokat megnyitni. Néha megoldás, hogy windows gombbal visszamegyek az asztalra, aztán vissza, de néha asztalralépésnél is csak az alapértelmezett szín van a háttérben, meg a kurzor és 2 perc gondolkodás következik.
  • bon
    #5674
    Erről lemaradtam :) De már a green név gyanús lett volna.
  • [HUN]FaTaL
    #5673
    2013. április 01. hétfő, 20:47
  • kjhun
    #5672
    A nyáron, a Blue mellett jön a Windows Green is?? Vagy, csak bolondok napi tréfa?
  • sakhalin
    #5671
    Persze natívban.
    Itt egy kép a gondomról.
    Fotó
  • bon
    #5670
    Monitort a natív felbontásban használod?
  • sakhalin
    #5669
    Sziasztok!Tegnap váltottam 8-ra.Többé kevésbé elégedett vaqgyok.Egy dolog zavar iszonyta rossz valami a betűkkel.Olvastam lehet hülyeséget,hogy kikerűlt a betűsimítása 8-ból.Van valami megoldás mégis visszavarázsolni szebb betűket.Nem szokásom ilyenekbe belekötni de tényleg borzasztó egyszerüen irritálja a szemem.
    Köszi a segítséget.
  • kifli
    #5668
    Kis off: Visual studio face book chat bővítmény :D
  • bon
    #5667
    Nem. A Store-os feltöltéshez szükséges 49$-os regisztrációt engedik el.
  • RYO21
    #5666
    Van egy olyan lehetőségem dreamsparkon, hogy free access a microsoft windows storehoz. Ez mit jelent? Vásárolhatok fizetős programokat ingyen a storeban?
  • Bagoly81
    #5665
    köszi megvan.

  • bon
    #5664
    1. az Áruház beállítások\beállítások menüben a két opciót állítsd nem-re.
  • Bagoly81
    #5663
    sziasztok, lenne 2 kérdésm

    1 az asztali gépem márketje, mért jelenit meg több alkalmazást mint az laptopomé? utóbbi még legális is.

    2 win 7 tel tudtam létrehozni wifi hospotot, a win8 al nem, és hiányolom, néha jól jönne, nincs erre valami megoldás? win 8 pro van rajta.