133
  • djhambi
    #93
    Ne vitatkozz olyan szakértővel, aki minden mondatodra egy hozzászólást ír.
  • KillerBee
    #92
    De ha mégis úgy gondolod, hogy csak a foveára vetít képet, akkor az érvelésed alapján még annyira sem érted a lényeget, miközben ezt épp nekem veted a szememre. 5-10 fokos látószög alatt nem lehet akárhány betűt megjeleníteni, és ez független attól, milyen módon éred el az 5-10 fokos látószöget.
  • KillerBee
    #91
    Ezen csak úgy lehetne segíteni, ha növeled a betűméretet, akkor viszont megint ott vagy, hogy nem tudsz több betűt megjeleníteni az egész látótérben, mint csak a sárgafolton, de sokkal kisebb betűkkel.
  • KillerBee
    #90
    Sajnos te nem érted. A teljes éles látómező (a fovea) a teljes látótér kb. 1%-a. Ha csak a foveára vetíti ki a képet, akkor 5, max. 10 fokos szög alatt látod majd a képet, ami nagyon kevés. Ha azon túlra is vetít képet, akkor azt életlenül fogod látni. Nem a szemlencse életlen képalkotása miatt, hanem azért, mert a foveán kívül egy látóideghez nem egy, hanem sok - és a periféria felé haladva egyre több - látósejt (akár csapocska, akár pálcika) kapcsolódik, és ez drasztikusan csökkenti a felbontást.

    Nézd már meg a retina felbontásának alakulását a foveától való távolság függvényében.
  • KillerBee
    #89
    Na ja, te meg az EQ, meg az utcán szemközt köpött nők példája.
  • Doktor Kotász
    #88
    "A cikk szerint e módszer nagy előnye épp a látómező és a pixelszám növelhetősége a telefonok kijelzőjével szemben. Na mármost, még egy telefonkijelzőn is végig kell futtatnod a szemedet, ha el akarod olvasni a kiírt szöveget, és még inkább ez lesz a helyzet a kép látószögének (mert ugye annak is nőnie kell, ha nem olvashatatlanul apró betűket akarunk) növelésekor.

    Képzeld el egy újság egy hasábját. El tudod olvasni a szöveget úgy, hogy végig csak a sorok közepére nézel? Sőt több sor esetén csak a középső sor közepére?"

    Szerintem még mindig nem érted. Az egész kijelző aktív területe nem lesz nagyobb egy milliméternél, a kontaklencse területének egy százalékát sem fogja elfoglalni.
    Így nem kell sehova odapillantani, mert olyan hatást fog kelteni, mintha a retinahártya lenne közvetlenül befolyásolva. Magyarán a teljes éles látótérre fog vetülni a kép. Nem kell rá fókuszálni, odapillantani, folyamatosan pásztázni.

    Szóval szerintem az egész lényegét nem érted ennek.
    Megragadtál a téves elképzelésed elemezgetésénél.
  • babajaga
    #87
    Ne is mert annál ostobább semmire nem használhatóbb agyszülemény nem sok van. Szent-györgyi Albert 78-at kapott egy "teszten". Ez mindent elmond róla.
  • Epikurosz
    #86
    Az IQ-dról inkább ne beszéljünk.
  • Bhalage
    #85
    amugy a cikk nem kontaktlencséről szólt, hanem "kontaktlencse-kijelző"-ről
  • Bhalage
    #84
    a kontaktlencse nem a szemeden van, hanem a szemeden levo vekony folyadekretegen uszik.

    nem ertem ezt a visongo vinnyogast amit itt kontaktlencse ellen sirsz-risz, de mint elégedett kontaktlencse használó, cska ennyit tudok mondani:

    leulhetsz fiam, egyes.


    kurva jó és szembarát lencsék léteznek már, és ez jó. persze ezek "drágábbak", de ha szükség van rá, én azt mondom, hgoy ne sajnáljuk a minőségibbre a pénzt .
    természetesen szemüveg és kontaktlencsének is mindkettőnek megvannak a pro és kontrái és aki használni kívánja, az mérlegeljen.
  • djhambi
    #83
    Az IQ és EQ egymástól független. (Állítólag akinek nagy az IQ-ja, annak kisebb az EQ-ja, de van néha, hogy mindekettő nagy, mint nekem. )
  • Csirke4
    #82
    "Avagy nem tudod hogy az ördög a tudás képviselője?"
    Túliskolázott ember lehetsz.
  • Nagydög
    #81
    Es meg... A nonek a konyhaban a helye. 640kbyte mindenre eleg. Az Ur a vilagot 6 nap alatt teremtette. De ertse meg doktor ur, en vagyok Napoleon!
  • immovable
    #80
    LÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁL +fav
  • babajaga
    #79
    Ennyire nehéz azt megérteni hogy a szem felületén nincs helye semminek? Az ördög annál okosabb mintsem ilyent kitaláljon és pláne alkalmazzon.Avagy nem tudod hogy az ördög a tudás képviselője? Ezért fényhozó a neve.Neked ez sötét?
  • djw
    #78
    tök jó.... mostantól nem kell a szobát festeni, elég ha a kontaktlencsére kivetítjük a festést :D
  • ddt500
    #77
    Igen? És ennek mi köze a kontaktlencséhez? Ja, hogy ahhoz nem értesz. Azt látjuk.
  • ddt500
    #76
    Ezzel semmi gond sincs. Kinek a pap... De ha jön egy furkó kémiatanár(muhaha) és közli, hogy a kontaktlencse az ördög találmánya akkor valahogy kijövök a sodromból. Nem mint ha olyan fontos lenne a téma nem vagyok a Bausch&Lomb reklámarca de annyira abszurd a kijelentése, hogy eldurran az agyam.
  • KillerBee
    #75
    Épp ezért írtam, hogy látószög. Egy 5-10 fokos látómezőben korlátozott az elhelyezhető karakterek száma, hacsak nem akarsz 4 pontos fontokat olvasni, ami viszont nagyon fárasztó. Na de megint csak ismétlem: a cikk a megoldás egyik előnyéül épp a nagy látómezőt emeli ki - ezt hogyan egyezteted össze egy 5-10 fokos látómezővel?

    "En meg mindig azt nem latom, hogyan latom egyaltalan a lencsen levo kepet."

    Pedig egyszerű. A képet nem a lencsére vetítik, hanem egyenesen a retinára, figyelembe véve természetesen a szemlencse törésmutatóját. Ezzel egyben az is elérhető, hogy a minden bizonnyal nem teljesen átlátszó LED-tömb a látómeződnek sokkal kisebb részét takarja ki, mint amekkorára képes rávetíteni a képet. Lényegében egy pici projektorról lenne szó, képpontonként külön lencsével.

  • Nagydög
    #74
    Meg mindig fenttartom, bar lehet, hogy hulyeseg, hogy a kep olyan kozel van a szemlencsehez, hogy ez esetleg nem biztos, hogy szamit. (Mint mikor a kisujjaddal kitakarsz egy egesz repulot.) En meg mindig azt nem latom, hogyan latom egyaltalan a lencsen levo kepet.
  • GyuriX2572
    #73
    +1
  • GyuriX2572
    #72
    Valoszinuleg a fenyero egy reszet a kontaktlencsen athalado feny adna...
  • immovable
    #71
  • babajaga
    #70
    Hát te felejthető vagy. Nem véletlen hogy betiltottak.
  • KillerBee
    #69
    Látószög, az éles terület kb. 5 fokot tesz ki. Próbáld ki, mennyi fér ki rá, főképp úgy, hogy itt épp a nagy látómezőre helyezik a hangsúlyt.

    Célszerű lenne hozzászólás írása előtt elolvasni a cikket.
  • Nagydög
    #68
    Nem ulnel le valahol oldalt, ahol nem zavarsz masokat!?
  • babajaga
    #67
    Te hülyézésből doktoráltál? Én kémiából!
  • Nagydög
    #66
    A problema lehet, hogy nem problema, vagy esetleg maskepp az.

    Eleve nem tudom, hogyan latod a lencsen megjeleno kepet, hiszen olyan kozelre nem tudsz fokoszalni. Ha megis mukodik igy, akkor meg lehet, hogy nem is erdekes, mert az egesz lencsen megjeleno kep az eles latas teruleten van.
  • KillerBee
    #65
    Ezt magyarázom én is. Aki azt állítja, hogy szemmozgatás nélkül el tud olvasni egy egész bekezdést, netán oldalt, annak fogalma sincs a szem felépítéséről és soha nem hallott pl. a sárgafoltról (fovea). De arról sem hallott még, hogyan olvasunk el egy szöveget, mert bizony állandóan ugrál a szemünk olvasás közben, 10-20 betűnként. Érdemes ezt a szócikket áttanulmányozni.

    Talán elképzelhető, hogy a ilyeneknek, mint pl. Dredd, a szokásosnál többször nagyobb sárgafoltjuk van, ezért a nagy átlagnál jóval nagyobb területen látnak élesen. Ezt a lehetőségen gyengíti azért az a tény, hogy a leírások szerint az összes látóideg és az agyi látóközpont 50%-át a sárgafolt látja el adattal, ami a teljes látómezőnknek csak mintegy az 1%-a.
  • immovable
    #64
    2. Nem tudom magyar szavakkal mondani és nem azért mert nincs szókincsem hanem kifejezhetetlen, mert annyira értelmetlen logikátlan.

    Gondolom te, mint az autodidakta műveltek díszpéldánya, tisztában vagy azzal, hogy aki nem tudja kimondani amit akar, az nem gondolja komolyan amit mond. :D
  • MacropusRufus
    #63
    "ddt500 tegnap 17:05 | privát | válasz erre | #18"
    26 éve hordok szemüveget és imádom. Nincs vele semmi gond, 1xüen lehet fel és levenni ellentétben a kontaktal, nincs szüksége mindefajta vegyianyagra, hogy a fertőtlenítsem, elég egy szarvasbőr hozzá, ja és nem párásodik, ui. megfelelően van kezelve... Természetesen neked és nekem is igazam van.
    De azért a tény még is az, hogy a kontaktlencse nagyon is alkalmas különböző szemfertőzések begyűjtésére míg a szemüveg nem... de ezért még nem foglak lekussoltatni. :)

    A cikkhez: ez megint valami agymenéses hülyeség. Az emberi szem soha nem néz egyhelyre, egy régi kísérletben megállapítótták, hogy az emberi szem egy "algoritmus" mentén feltérképzei a környezetét, különösen a részletgazdag teületekre figyel. Ez müxik a monitor esetében is. Namost ezt a monitort fixre a szemre rögzítem... ÉS most lehet gondolkodni, hogy mit fog tudni feldogozni a szem, ui. az általa közvetített képen biztos, hogy valamit jobban kellene tanúlmányozni valamit nem, de nem fogja tudni ui. a szemmel együtt mozog a kép.
    Meg hát: az embernek csak két szeme van ami nélkülözhetetlen a mindenapi léthez. Én nem szórakoznék egy ilyennel, viszont egy szemüvegbe épített kijelzővel igen.
  • ddt500
    #62
    Hát ha egy ilyen hülyével akadok össze akkor egy fikarcnyit sem törődöm azzal, hogy kultúráltan írjak neki. Gondolom amilyen hülye vagy 1-2 napon belül úgy is elfelejted az egészet.
  • KillerBee
    #61
    "sokan (én is) bekezdéseket vagy oldalakat olvasnak egy áttekintésre."

    Komolyan képes vagy úgy elolvasni pl. a saját #59-es hozzászólásodat, hogy közben a szemedet meg sem mozdítod, hanem végig mondjuk az "egyáltalán nem" szópárra fixálod? Engedd meg, hogy hitetlenkedésemnek adjak hangot.

    Nem inkább csak nem veszed észre a szemmozgatásodat, mert automatikusan, nem akaratlagosan történik?
  • Nagydög
    #60
    "...ilyenkor pár ezredmásodpercre az agy is pihenteti a vizuális részét, vajon milyen hatása lesz annak hogy egy kép folyamatosan ott lessz a szemünk előtt?"

    Semmilyen. Az agy ilyenkor nem dolgozza fel a beerkezo vizualis jeleket, igy mindegy, hogy van-e kep a szemhejad mogott, vagy se.
  • Dredd
    #59
    baromi jó ötlet, végre valami király fejlesztés! simán vennék belőle és hordanám is! közeleg a cyberpunk, talán 2020-ra tényleg lehet majd tarkóba műttetni a jackdugót :D elképzelem a 10 millió WoW-előfizetőt, ahogyan sorban állnak, hogy full VR-ben játszhassanak a játékkal.
    egyébként nem mindenki olvas sorról-sorra, így szerintem egyáltalán nem létszükséglet, hogy mozgatni tudd a szemed, hogy áttekintsd a kontektlencsén eléd vetített képet. a sorról-sorra olvasás tanult képesség, fejleszthető, sokan (én is) bekezdéseket vagy oldalakat olvasnak egy áttekintésre.
    kontaktlencse vs szemüveg: nekem van mindkettő, ha otthon vagyok, szemüveget hordok, ha elmegyek valahová, vagy nyáron ha napszemüveg kell, mindig lencsét. és akkor most mi van? semmi, idióta dolgon vitatkoztatok itt sokáig.
  • dilofekete
    #58
    jaigen kimaradt, ha megint bal akkor pozíció rögzítése és lehet nézelődni akárhova úgy hogy ugyanazt látjuk, csak a zebránál hosszú dupla pislogás és elhalványítja a felhasználó által beállított szintre. Ez meg más funkció, ami nem az egérre vonatkozik és ezért fail XD
  • dilofekete
    #57
    Azért nem írtam le normálisan mert nem vall a nevemre és kész :)
  • dilofekete
    #56
    Ja igen kimaradt egy funkció és még egy, szóval kettő :)
    Tehát látom a windowst! Ez az alap.
    Meg akarok nézni egy weblapot, ami túl nagy felbontású, ezért nagyítani is kell, tehát, egy jobb pislogás, hogy mozogjon a célkereszt, de a kép merev, különben semmit nem csinál csak látom a windowst, persze előtte meg kellett nyitni a weblapot, de ez mellékes :)
    Nagyítás 4x...
    Akkor most egy bal pislogás pluszba az célkeresztnek és elkezd mozogni a weblap, de a célkeresztet kitiltja, mivel a szemünk szimetrikusan mozog, ezért csak egy funkcióra képes a programmal ellentétben.
    Ha megint akarunk valami funkciót-gombot használni akkor egy jobb és megint célkereszt, de persze előbb oda kell nézni, ami nem tart addig mint egy egér esetében, mert kicsi a mozgás koordináció. Esetleg egy 2mp jobb pislogás és megjelenik egy gyorsmenü, ami balról beúszik, vista módra.
    dupla pislogás=fail! Nem létező parancs, tehát csak statisztikai adatokra, jó és villoghatna is, ha keveset pislogok, ha kevés a szemfolyadék. Kár hogy ennek nincsen értelme, tehát epic fail! :D
    Az egéren is két gomb van, képzeljétek el. Ugyan az a technika csak másra van kifejlesztve.
  • Epikurosz
    #55
    Kb. 1k euró lenne. (Ólcsón)
  • Epikurosz
    #54
    willcox,

    Ne etyegjetek itt a szúrós jószággal.
    Itt van ez a Benkő úr. Finanszírozd meg a tanulmánya angolra fordítását. Ha meg megnyeri a Nobel-díjat úgyis visszaadja.