24
  • semmikozod
    #24
    Na jó, asszem feladom.
    Nem állitottam, hogy nem volt benne főlszál, csak azt mondtam, hogy epizódikus szellemben készült el a történet, amit JMS el akart mesélni.

    Ha nem érted az epizodikus és a globális szál fogalmakat, akkor nincs miről beszélni...
    Te nem tudsz árnyaltan gondolkodni, csak feketén-fehéren látod.

    "ja, úgy 20-30%-ban. "
    Mi másról szólt eddig? Megmondanád nekem? Volt egy aprócska dolog, hogy valami űrlényt találatak és ahelyett hogy több évtizede vizsgálgatták volna inkább elviszik egy űrhajóban. Hát gyönyörű. Ezen kivül volt még valami? Mert úgy a megjelent 12 epizódból össz-vissz, ha 2 epzódnyi tartalom volt erről a történeti szálról akkor sokat mondtam.
    A sorozat arról szól amit irtam.

    A GA az érzelmekről szól, mint már irtam korábban is. Nem ezzel-azzal kúrok, hanem hogy a szereplők hogy élik az életüket.
    Epizódikusan már csak ilyesmivel lehet nézettséget elérni, vagy nyomozással.
  • mrzed001
    #23
    "A b5-t egy nagyszerű regényhez tudom hasonlitani, de nem mennék olyan messzire, hogy egy globális történetszállal operáló sorozat volna."
    Na jó, asszem feladom. Ha a B5 "állításod" szerint nem, akkor mi???
    A ragyások közt, vagy az izzadtóra? Egy regény talán epizodikus??? Talán át tudsz ugrani 3-4 fejezetet, és ugyanott tartanak?
    Ne komolytalankodjunk kérem.
    Ha nem érted az epizodikus és a globális szál fogalmakat, akkor nincs miről beszélni...

    "a sorozat eddig arról szólt, hogy kiválasztottaink hogy viselik a megpróbáltatásokat. "
    ja, úgy 20-30%-ban. DE EZ NEM A GA EFFEKTUS! Miről is szól a GA? Most ezzel k.rok, most azzal, de szar hogy mással is k.r ... lényegében egy kórházas szex és NY, erősen tovább (g)erjesztve.
    Azt, hogy az űrhajós hogy viseli az igen komoly kiképzést (érzelmileg és emberileg) ugyan ne keverjük már azzal, hogy áll a f..om meg viszket a p...im és akivel tegnap kavartam most mással látom és ez milyen szar...
    Ennyire még a felületes nézőnek sem ugyanaz.
  • semmikozod
    #22
    b5: Nem állitottam, hogy nem volt benne főlszál, csak azt mondtam, hogy epizódikus szellemben készült el a történet, amit JMS el akart mesélni. Te is értelmezd amit irok. :) Az első évad teljesen epizódikus volt, néhány utalással a későbbi főszál történéseire. Későbbi évadokban is előfordultak ilyenek, de JMS ott már a története elmesélésére koncentrált. A b5-t egy nagyszerű regényhez tudom hasonlitani, de nem mennék olyan messzire, hogy egy globális történetszállal operáló sorozat volna.

    DG: Nem viccelek. :) Jó talán egy kicsit túloztam, de neked is be kell ismerned, hogy a sorozat eddig arról szólt, hogy kiválasztottaink hogy viselik a megpróbáltatásokat. Magyarán az amit mondtam, az érzelmek kerültek előtérbe (a karakterek). -> GA effektus. :) A GA sem a kórház életéről és emberek megmentéséről szól, hanem arról, hogy a hőseink hogy viselik ezt.
  • mrzed001
    #21
    "Kíváncsi lennék, hogy a még vontatottabb Föld 2 az nálatok is ugyanolyan szar volt ?"
    Eszement rossz volt. Csak azért néztem (kűfődin), mert akkoriba hétfőnként még adásszünet volt a magyar csatornákon.
    Láttam sorban az összes részét. Globális szál egy darab (a helyi lények, és hogy a kis srác kezdett hozzájuk hasonlóvá lenni ... mindez egy hegynyi műmájer köntösbe bugyolálva ... amolyan hűhahűűűűhahűűűűűűűűűűha majd PAFFF = semmi)
  • mrzed001
    #20
    "A b5 is epizódikus scifi volt. "
    Ne viccelj már, hogy a B5-ben ne láttad volna azt a rengeteg globális szálat ?
    Persze, voltak epizódok, azok hol lezáródtak, hol nyitva maradtak. De nem tudnék olyan epizódot mondani, ahol ne löktek volna egy nagyot valamelyik globális szálon is. Hiszen már az első részben előrevetítettek 3-4 szériás dolgokat ... meg ott vissza akár az első szériára. A B5 tipikusan az a fajta volt, ahol NEM lehetett kihagyni egy részt sem. (az epizodikusak pl Star Trek meg pont olyan, ahol észre sem vetted, hogy kihagytál 10 részt)

    "Greys Anatomy a mindenki-mindenkivel sorozat. Egyelőre a DG is erről szól."
    Ne viccelj már.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van benne 2 ipse aki volt 2 csajjal ... és KÉSZ. ENNYI.
    Hol van itt a mindenki mindenkivel ???


  • mrzed001
    #19
    "spoilerben leírod, hogy hová jutott el nagyvonalakban a sztori?"
    Szóval Defying Gravity nagy vonalakban (ne olvassa aki meg akarja nézni!!!):
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kiderül, hogy a küldetés nem csak abból a "nemes" elképzelésből áll, hogy tesznek egy kört a naprendszerben és megállnak minden bolygónál (illetve egy holdjánál) ... van célja is, amit elég sokáig csak 3 ember tud: a hajó parancsnoka és ketten az irányítóközpontban. Titkon erre készítik fel a jelölteket.
    A valós küldetés azzal indul, hogy találnak dél-Amerikában egy rejtélyes tárgyat, ami mintha kommunikálna egy másikkal a Marson (ez lesz Béta) ... aztán felfigyelnek rá, hogy talán 7 van a naprendszerben ilyen ami kommunikál egymással. A küldetés tehát ezen tárgyak összeszedése.
    Ez a tárgy mellesleg lebeg, folyamatosan fraktálisan változtatja az alakját, telepatikus kapcsolatba lép a neki tetsző személyekkel (feleleveníti nekik hallucináció formájában amit a legjobban bánnak), és nem mellesleg hátulról irányítja a teljes küldetést (pl hogy ki legyen a küldetésben, aki nem tetszik neki az kénytelen visszamenni még az elején szívpanaszok miatt, ki legyen a leszállóegység vezetője ...)
    Eddig a 12-ik részig adták le, most lesz az első megálló, a Vénusz.
    Ez már csak azért is veszélyes, mert amikor még nem ismerték eléggé ezeket az izéket, akkor volt egy mars misszió (a Marson lévő társának begyüjtésére) ami kudarcba fulladt
    Ez csak nagy vonalakban az érzelmi szálak nélkül (pl a Marson meghaltak közül az egyik nő szeretője volt a mostani küldetésben is résztvevő "veteránnak" ... és most egy másik nőbe szerelmes aki szintén a hajón van ...)
    És mindez mai szemmel reális űrhajóval, problémákkal és megoldásokkal
  • semmikozod
    #18
    Soundmaker: Úgy látszik kifogratod a szavaim, vagy csak nem tudod értelmezni őket. Mindenesetre ez a vita számomra értelmét vesztette.

    berserk87: winnie barátom jól mondja.
  • winnie
    #17
    "Nem tudom miért kell egy sorozatot pár rész után így lehúznod. "

    ha valakinek nem tetszik valami, akkor nem nézi tovább, így mindenki, aki lehúz egy sorozatot, hacsak nem zombi, akkor pár rész után teszi. neki nem tetszik, nagy dolog. ez nem kell, hogy izgasson.

    "Ez egy bevállt formula Amerikában, hogy csak pár bevezető rész "

    nincs ilyen bevált formula, hiszen a sorozatkészítők is tudják, hogy az első rásszel, sőt, az első 20 perccel kell megfogni a nézőt, nincs helye holmi felvezetésnek, amire a egy filmben van lehetőség. ha nem érdekes valami, a néző azonnal elkapcsol-
  • berserk87
    #16
    Nem tudom miért kell egy sorozatot pár rész után így lehúznod. Én csak az első két részt láttam, de az alapján egész ígéretesnek tűnik, pedig nem vagyok stargate rajongó. Sőt az SG1 szerintem a végére iszonyatosan gyenge lett, persze előtte se volt valami jó, míg az atlantisz a harmadik résztől nem tetszett és talán a 10. részig bírtam.
    Ez egy bevállt formula Amerikában, hogy csak pár bevezető rész után kezdik kibontani a cselekményt. Szerintem nem volt unalmas, bár most néztem meg az űrodüsszeiát, az után minden film izgalmasnak tűnik :P
    Amúgy az sem rossz film csak sok benne az átvezető videó a jelenetek között, ami miatt végülis nekem nem tetszett.
  • Soundmaker
    #15
    Ez eddig oké... Asimov műveiből tényleg nem készült sci-fi mert nem tudnák eladni a moziban, pont az olyan szellemű sci-fi szerető emberek miatt mint te is vagy.

    Félre ne érts, mindenkinek más és másfajta sci-fi jelenti az igazi sci-fit.

    Szóval akkor neked Artur C. Clarke - Űrodüsszeája sem tetszik, pedig az vérbeli sci-fi és igazi sci-fi regényből készült. Erre mondtam nem vagyunk egyformák... Én sajnálom ha neked nem tetszik, de mint írtam manapság nem tudom milyen meglepőbb dolgokat, fordulatokat vársz egy sci-fitől, mikor egy egy franchiseból újat kihozni elég nehéz dolog mert az adott univerzumban megvan kötve az írók keze, hiszen tartani kell magukat az adott franchise szellemiségéhez...

    Mind1 a sci-fi mint fogalom teljesen más fogalom, hogy ki mennyit abszorbál belőle az már a saját izlésvilágán múlik... Sajnálom hogy nem jöttek be neked a sorozatok, nekem viszont így is tartalmas szórakozást nyújtanak.
  • semmikozod
    #14
    Egyvalamit még hozzátennék. Az az igazán nagy sorozat, amelyik epizódikus és mégis le tudja kötni epizódról-epizódra az embereket. Egy szérializált történet alapból addiktiv, mert az embereket érdekli a folytatás. (Szappan effektus vagy ahogy szeretem hivni, barátokközt effektus.)
  • semmikozod
    #13
    Nehogy már 1-2-3-4 évadnyi epizódokat kelljen várnom, hogy valami okosat mondjanak egy sorozatban, mikor az általam emlitett klasszikusok ezeket egy-egy epizódban megteszik.
    Egy sorozatot úgy kell csináni, hogy a nézőknek legyen kedvük követni őket. Sajnálatos módon a scifi már kiment a divatból, mint emlitettem most ez a szappan effektus a menő.
    Mint azt a nézettség is mutatja ezekben az időkben már csak a scifi fanatikusok néznek ilyen sorozatot és ha még ebből a csekélyke mennyiségből is kivesszük a mangamfajtákat, akik tartalmas szórakozásra vágynak scifi jelszó alatt, akkor lehúzhatják a rolót....
    Vagy mint azt a BSG is mutatta, talán pont ez a butulás hozza majd a scifi sorozatok új aranykorát, csak ennek a hátulütője, hogy a keletkezett produktum távolról fogja csak szagolni a scifi műfajt.

    Az irók dolga, hogy olyan történeteket irjanak, amik igénybe veszik az emberek szürke állományát is, nem a te dolgod és nem is az enyém.

    Amit az SGU eddig mutatott, azt már számtalan sorozatban, számtalanszor láthattuk. Ha ez téged még mindig leköt, hát hajrá, eszem ágában sincs a te szórakozásod elrontani. Engem már untat.
    Egy scifibe pedig nem karakterközpontú történetvezetés kell, mert akkor már nem scifi, hanem telenovella. Pörgös scifi pedig nem scifi, hanem akció. Bajban vagyunk a műfajokkal?

    Earth2-re gondolsz? Canceleztem már nem is emlékszem rá hála a jó istennek. :)

    Apropó valaki irta itt, hogy a Stargate előző próbálkozásai fantasztikus scifi művek? Bocs, ha igy van, elsiklottam fölötte, ezekszerint. De akkor had helyesbitsek. Már az első Stargate sorozat is távolról szagolta csak a tudományos fantasztikum műfaját, talán egy kezemen meg tudom számolni az epizódokat, amik egy kicsit is elgondolkodtatóak voltak. Az SG mindig csak koppintás volt az egyetlen fegyvere pedig a humor (O'Neill, Rodney-Zelenka, stb). Az SGU humorban sem tudott eddig megvenni.

    Nem hökkentem meg, de te talán meg fogsz. Sorozatokról volt szó nem regényekről és novellákról. Tudtommal pedig egyetlen Asimov műből nem készült scifi sorozat.
  • Soundmaker
    #12
    Konkrétan nem alulról szagolom... amióta az eszemet tudom Sci-fi őrült vagyok... egyszerűen csak nem vonok le messzemenő következtetéseket egy teljesen más vonalvezetésű sci-fi franchiseról 4 rész alapján... mert az első évad végén fog összeállni a kép.

    Az tény hogy egyre kevesebb eredeti ötlet van a sci-fikben, de mégis mi a faszomat hozzanak még ki eget rengető újdonságként? Ha összevetjük az eddigi sci-fiket akkor összeségében már meghódítottuk az egész világegyetemet, mi a görcsöt hozzanak még ki belőle?

    Persze hogy karakterközpontúbb sci-fikre mennek rá, mert abban mindig más és más távlatok vannak. a lézerágyú meg minden filmben ugyanaz.. technoblabla szinten már nem nagyon tudnak érdekfeszítő sci-fit produkálni.

    Az SGU-t pont ezért tartom érdekesnek... Karakterközpontú sztorivezetés, lassabb vontatottabb, és akkor? Csak a pörgős sci-fi a jó sci-fi?

    Kíváncsi lennék, hogy a még vontatottabb Föld 2 az nálatok is ugyanolyan szar volt ?

    Mind1 nem vagyunk egyformák én ezt elfogadom, ha nem tetszik nem tetszik, én csak a saját véleményem írtam le. Nekem sokkal több élvezetet nyújt ez a "klissés" megoldások, kidolgozottabb karakterekkel való megoldás amivel az SGU operál mint a technoblablával és űrcowboy - géppisztolyos rodney mccay-es fél perc alatt megmentem az univerzumot stílussal felhígított SGA akció-komédia.

    (tévedés ne essék imádtam az SGA-t is)

    És mivel alulról szagolom a sci-fit, biztos meghökkensz hogy nálam kötelező darabok az Artur C. Clarke, Asimov, és egy tucat sci-fi írók antológiái és regényeik. De azért köszi hogy képbe vagy rólam :)
  • beef
    #11
    Az SGU-s részekkel én is így vagyok sajnos, számomra cancel.
  • semmikozod
    #10
    Te is alulról szagolod a scifiket úgyérzem. :) (Nem bántásképp mondom, jó neked, hogy még ez újdonságnak számit.)
  • semmikozod
    #9
    A b5 is epizódikus scifi volt. JSM pedig nagy Trek rajngó. Megpróbálta a saját meséjét Trek módra elmesélni. Tehát inkább epizódikus a b5, mintsem globális szoriú. A fő története igazából nem sok kérdést boncolgat, nem mondanám a leggondolkodósabb scfifi sorozatnak.
    Epozódikusból pedig a "The Outer Limits" "X-files" "ST: TNG" "The Twilight Zone" sorozatokat tartom a legjobbnak és leggondolkodósabbnak.
    Lapozzunk.

    Greys Anatomy a mindenki-mindenkivel sorozat. Egyelőre a DG is erről szól. Aki ismeri mindkét sorozatot, az tudja miért hasonlóak. Nem voltak benne kapcsolatok, hanem a kapcsolatok vannak hangsújban. Tévészappan effektus, persze az igényesebb fajtából, ezt nem vitatom. A GA is egy szórakoztató sorozat. Nem értem miért fáj neked, hogy a kettő hasonló. :) Egyébként csak annyira reális a sorozat, mint a Légy története. :)

    SGU: Személyes véleményem.
    Az Air 1-2 baromi szürke volt, semmi újat nem mutatott. Mindössze Eli jelenetein tudtam kicsit kuncogni, ennyi jó volt benne. Mondjuk szitcomnak jobban elment volna. :))
    Az Air 3 már egy fokkal jobb volt, ha nem erőltették volna ezt a papos-vallásos részt, nagyon lecsökkentette a szinvonalat.
    A Darkness 4 ismét nagyon gyenge, szürke, semmitmondó epizód volt. Egyszerűen azon gondolkoztam nézése közben:
    "EZT EZEK KOMOLYAN GONDOLJÁK????"

    Visszatérve a GA... akarommondani a Defying Gravity-re, egy könnyed kis szórakozás, örömmel ajánlottam nővéremnek, neki való. :)
  • Soundmaker
    #8
    Nekem egyből a Föld 2 ugrott be.. Pedig az marha jó sori volt, kár hogy az első évad után cancelt kapott.

    SGU: nem igénytelen szar, hanem egy kitűnően kivitelezett SG spin off. Sajnos mindenki csak az űrcowboy féle sci-fit tekinti sci-finek, pedig az SGU már az első 3 rész után jobban tetszik, mint az SG-1 és az Atlantis nyitánya. Mérföldekkel veri őket.

    Azt meg végképp nem értem miért kell lehúzni az SGU-t 4 résszel indulás után. A Készítők jelezték, másfajta történetmesélés nem. Nem 45 percben megmentem az univerzumot klissét fogják nyomatni, hanem egy évadon át tartó sztorivonal lesz. Ebből mindenki levonta a következtetést hogy igénytelen szar :D

    Visszatérve a sorira... Az a baj hogy a Föld 2-t nem fogják tudni űberelni, de ha mégis kedvenc lesz!
  • winnie
    #7
    spoilerben leírod, hogy hová jutott el nagyvonalakban a sztori? kíváncsi vagyok csak, nézni max az utolsó részt nézem meg, de érdekel, hogy milyen irányba haladnak, mit boncolgatnak.
  • mrzed001
    #6
    Van epizódikus scifikből is jó, de az igazán jó az a globális történetes ... lásd Babylon 5. Na az NAGYON gondolkodós ... a végtelen határok meg részenként kicsit gondolkodós.
    Ent 3. évad volt szerintem meg a legjobb. Manny Coto mester keze munkássága, nem hiába a végtelen határokon edződött ... fel is futtatta a sorozatot, aztán 4. évadra visszapofátlankodott Berman és Braga ... és elkúrta véglegesen ... az utolsó, általuk "kreált" részen már a heveny hányinger kerülgetett.

    Defying Gravity: tudom, valami köcsög ráragasztotta a GA-s jelzőt ... hát, az egy vérkötsög volt. Miben volt az GA???? Abban, hogy voltak benne kapcsolatok? Baszod, akkor az összes k. sorozat tiszta GA... Persze, voltak benne uncsi részek, de ugyan mutass már reális (2050-ig) űrhajós sorozatot. Hoppá, hogy nem tudsz? Persze, volt ugyebár film, pl az Ürodusszeia, meg pár apróság és kampec.
    Nincs újdonság? Ne nevettess már!

    SGU: volt olyan része (air), ami még egy kezdő SG-1 első szériába is alig ment volna el ... eddig
  • semmikozod
    #5
    mrzed: A Defying Gravity a Greys Anatomy űrhajós változata. Semmi újat nem mutat, ráadásul a sztori is buta.

    A másik futó scifi a Stargate Universe pedig kliséhalmazokkal teli igénytelenség. De azét Eli miatt nézzük, néha lehet nevetni rajta. De azért ő sem egy Rodney vagy Zelenka.

    A legutóbbi scifi amire emlékszem az a Star Trek Enti volt, de azt is elbaszták az utolsó előtti évaddal.

    Mikor jön már végre egy epizódikus, gondolkodós, vérbeli scifi? A válasz, soha. Ez a szemét kell a népnek.
  • torcipepe
    #4
    "vagy nagyon érdekes történetkezdeménnyel rendelkeznek, vagy pedig egy neves író közreműködésével készülnek"
    miért is nem csodálkozok, hogy nem az első kategóriába került??
  • mrzed001
    #3
    "melyen fiatalok fognak utazni egy távoli bolygóra, hogy gyarmatosítsák azt, megmentve tettükkel a Földet."
    déjà vu ezerrel ... Earth 2? Ennyire kifogyott arrafelé a szellemi kakaó?
    A Defying Gravity-t meg cancelezni akarják, pedig volt benne egy kis új ...
  • primo
    #2
    A szokásos CW-s(=ótvar) tinihiszti lesz ez is, csak ezúttal egy űrhajón. Micsoda fantázia.
  • Zombee
    #1
    Ciki, nem ciki, nekem ezek a címek nem mondanak semmit. Ennyit a kultikusságról.