63
  • KillerBee
    #63
    Miért is nem az? Ha véded az ESD-től, röntgensugárzástól és hasonlóktól, akkor sokkal megbízhatóbb a DVD-nél - igaz, sokkal drágább is. Nyilván nem tanácsos rendszerlemeznek betenni, ha adatarchiválásra akarod használni.
  • semmikozod
    #62
    Az SSD se biztonságosabb egy korongnál ha már itt tartunk...
    Hololemez is a DVD korong utódja lesz ha lesz...
    Semmi konkrét kutatás nincs, ami elvinne valami más irányba.

    Már elmúltak azok az idők, amikor a katonaság évtizedekkel előrébb járt technológiailag. Annyi a helyzet, hogy ott nem számít a pénz, de előrébb nincsenek, mint a közemberek.
  • Molnibalage
    #61
    A technológai önmagában meg van. Csak az áltagfelhasználónak erre nincs x ezer dollárja. Magyarán a köznapi életben egy technológai csak akkor létezik, ha képes a terméket előállítani és kb. olyan áron jtusz hozzá, mint az alternatív termékhezm, amith helyettesít. Amíg a vinyó árának 2-szörös árára nem esik az azonos méretű SSD ára, addig inkább két vinyót veszek...
  • BaliBoy
    #60
    Ok. :)
    Messze előttünk jár a technológia sztem. Én olvastam még 2002 tájékán olyan cikket, hogy pl. már akkor tömeggyártásba lehetett volna vinni a holodisc-et. Akkor ténylegesen hol állhatunk már?


    Én azon sem csodálkoznék ha valahol már működőd biológiai felépítésű számítógépeket használnának.
  • KillerBee
    #59
    Nem hiszem, Több terrás SSD-t könnyű előállítani, csak egy kis földet kell szórni rá. :P

    A több terás SSD keményebb dió.
  • BaliBoy
    #58
    Szerinted valakiknek nincs már évek óta akár több terrás SSD a polcán? ;))
  • Molnibalage
    #57
    Az 1-2 év elég optimista becslés szerintem. A sebességgel is bajok vannak és a 500-600 GB-os méret is elég messze van még.
  • KasztnerTokman
    #56
    Pioneert is trágya de a BENQ borzalom, kb felét hibásan irta ki!
    Laptop(Fujitsu Siemens) van DVD-/+RW és három éve müködik eddig szinte mindent beolvasott és a DVD-ket se cseszi el amit ír.
    Eddig 1 DVD volt kivétel persze az egyik kedvenc filmem ami azóta sincs meg ,mert letöröltem a gépről DVD meg egy idő után megadta magát...
    Program meg igazán nem számít szerintem. Én már írtam Neronak X féle verziójával sima Vista DVD íróval Ubuntu beépített írójával,CDBurnerXP-vel szóval mindennel.
    Egy DVD volt kivétel persze az egyik kedvenc filmem ami azóta sincs meg mert letöröltem a gépről DVD meg hibás lett.
    Abban viszont igazatok van ,hogy az Optikai lemezek felett eljárt az idő
    1-2 év és a merevlemez is a halálán lesz, jön be az SSD nah meg Pendrive.
    Emléxek még a 64MB pendriveomra!
    Mutter kb egy hete nyomott kezembe egy 4 gigásat nesze tessék ingyen volt! xD
    Következő gépembe tuti SSD lesz! Csak még az áruk magas ,de szépen csökken 1 év alatt 50% esett az ára az SSD meghajtóknak és kb ennyivel is nött a kapacitás.
    Flash memóriáké a jövő nah meg a gyors neté korongokat meg a múzeumba!
    Perkiss Sonynak hogy 2009ben még ezt erőlteti!
  • semmikozod
    #55
    Az a baj, hogy nincs semmilyen fejlődés. Kutatni se kutatnak miatta...
    Még emlékszem, amikor a DVD még nem volt, láttam egy doksifilmet, amiben a riporter azt kérdezte egy fickótól, aki a nagy szövetséget képviselte, akiknek a cd-dvd szarokat köszönhetjük, hogy mikor fognak váltani más technológiára, mert a cd kapacitása előbb-utóbb kevésnek bizonyul majd.
    Az volt a válasz, hogy ááá nem kell aggódni, csak a lézer hullámhosszát kell keskenyíteni másfajta lézer bevetésével és még bőven vannak tartalékok ebben a technológiában.
    Magyarra fordítva már 15 éve ugyanazt a technológiát adják el nekünk és eszük ágába se volt eddig alternatív megoldások után kutatni.

    Azért idegesít ez engem, mert ez az optikai ge*i már idejétmúlt, nem megbízható technológia, ahol minőség kell még mindig szalagos technológiával tárolják az adatot.
    Adattárolási revolúviót!!!! :)
  • semmikozod
    #54
    A gond az hogy sokan nem tudják micsoda kompatibilitás kell itt már.
    Kezdetben, amikor drágák a cuccok, akkor még anyagból dolgoznak, tehát azok jó minőségűek. De aztán egyre olcsóbb és egyre silányabb a minőség. Kompatibilitásról annyit, hogy rengeteg író, tulajdonképpen néhány fajta lemezt kezel csak normálisan. Tehát ha van egy írónk, akkor olyan lemez kell hozzá, amit szeret. :)
    Winyó se sokkal megbízhatóbb, mint egy jól megírt dvd lemez.

    Egyébként sok lemez azért válik olvashatatlanná, mert szar, gyenge műanyagból van. (Hamarabb változtatja meg az alakját, így olvashatatlanná téve a rajta lévő anyagot.)

    A Verbatim most az egyik legjobb lemez.
    Nekem utóbbi időben 2 pio íróm vált megbízhatatlanná. Többet ilyet soha. Bezzeg anno mindenki szidta az LG írókat. Mind a CD íróm, mind a DVD íróm tökéletesen működik, pedig voltak nyüstölve rendesen.
    Azt hallottam a Plextor se jó már.
  • narumon
    #53
    Nekem sincs semmi gondom a régi cdimmel és dvdimmel. Volt egy idő amikor a mindenféle hülye márkák elkezdtek meghalni (princo, arita, ridata), de szerencsére ezeket még le tudtam menni és átirtam őket verbatimra. A tizenéves kodak, tdk cdim gond nélkül olvashatóak, és a legrégebbi márkás (verbatim) dvd lemezeim is. Igaz mindig csak normális íróim voltak.
  • narumon
    #52
    "Csak nézzük a Pirate bayt"

    Hát nézzük nézzük ma is ugyanúgy megy mint előtte.
  • BaliBoy
    #51
    Igen, megmondtam az űberfrankót!
    Az én íróim(cd/dvd) összesen 10 év alatt max ha elrontottak 10 lemezt. De lehet, hogy még annyit sem. Azok is többnyire nem az írók hibái voltak. De biztos én vagyok olyan hihetetlenül különleges, hogy nálam nem rontanak az írók és a lemezeim is bírják. És még csak Neros hiba ellenőrzést sem szoktam futatni. Max annyi, hogy visszateszem a lemezt és megnézem, hogy beolvassa-e.
    Az ember a fontos dolgait alapból több helyen tárolja. Aki nem így tesz az hülye. Én a diploma munkámat 2 számítógépen, 1 külső ftp-n és még pendrive-on is tároltam.
  • KillerBee
    #50
    Hm, érdekes a cikk címe:

    "Nem cserélik le a DVD-t a Blu-ray meghajtók?"

    Szerintem a BR-meghajtók maximum leválthatják a DVD-meghajtókat, mert a felhasználók cserélik le őket, már ha megteszik. Nehéz nyelv a magyar, nem igaz?
  • KillerBee
    #49
    Ha a lehetőségek szerint később is megbízhatóan olvasható DVD-ket akarsz írni, akkor nem elég írás után az íróprogrammal (pl. Nero) ellenőrizni a DVD-t. Sikeres lesz az ellenőrzés akkor is, ha a lemez tele van durva hibákkal, de még éppen olvasható. Ahogy aztán idővel öregszik a lemez, elég csak picivel romlania és máris olvashatatlanná válik.

    Mindenképpen célszerű egy ellenőrző programmal is végigolvasni a DVD-t, én a DVDInfo Pro nevűt használom e célra. A legtöbb író nem ad ugyan vissza korrekt hibaadatokat, ám ugyanazon írót használva az eredmény viszonyítási alapnak megfelel és kitűnik, ha egy lemez nagyon rosszul (de még olvashatóra) sikerült.

    Mindez sajnos nem javít a minőségen, azaz tippem sincs, mi lehetett az oka annak, hogy neked olyan sok írás lett rossz.

    CD-ben a Verbatimok valóban elég gyengécskék voltak, ha jól emlékszem, de DVD-ben a legjobbak közé tartoznak, szinte MID-től függetlenül. Ettől még nekem is volt pár guriga minden bizonnyal hamis Verbatim DVD-m, legalábbis gyanúsan sok hiba volt rajtuk. Az Nero ellenőrzéskor hibátlannak találta ugyan őket, de a sok paritáshiba miatt mégis inkább újraírtam őket.
  • Molnibalage
    #48
    Most tényleg azt hiszed, hogy megmondtad az űberfrankót azzal, hogy a félsebességes írást megemlíted? Szerinted én hogyan csináltam? Szimulációtól kezdve minden szart bekapcsoltam, de sokszor még az sem segített. A CD-kre nem süt a Nap sosem, mert takarásban vannak...

    A Pioneer író volt az ami még 2 évet sem bírt ki és 50-ből kb. 8-at elrontott... Fenmaradó kb. 42-ből már vagy 5-6-öt kivágtam, mert mert már voltak olvashatóak, köztük volt az aktuális egytemi munkáim backupja. Tényleg kurva jü volt. Aztóa inkább Pendrveon van a fontos cucc és még több vinyón és bent a cégnél és az ottani fileserveren is. Így talán nem veszik el ami fontos...
  • BaliBoy
    #47
    Én nem értem mi a bajotok van a dvd-kel. Valamit nagyon elbasztok. Nekem van jó néhány éves Princo lemezem is, sőt 2000 környékén vett noname dvd a tescoból és mind tökéletesen olvasható még ma is. A titok abban van, hogy az írót kb. közép sebességen kell használni a dvd-ket pedig megfelelően, fénytől elzárva kell tárolni. (cipzáros táskák) Nekem csak olyan dvd-im mentek tönkre amik huzamosabb ideig kölcsön voltak adva. :S Így most már nem is adok kölcsön egyszerre nagyobb mennyiségű dvd-t.
    Az írók terén már nekem is vannak fenntartásaim. A legjobbnak a Pioneert tartom. 1et kellett visszavinni, de azt is közvetlen vásárlás után mert a cd-ket nem akarta írni. Az egyik gépemben NEC író van. (Sony gyártmány) Egy rakás fos. A dual lemezeket amit nem ő írt nem hajlandó beolvasni. :S
  • gulyasandras
    #46
    "Még kétrétegű DVD-t sem láttam soha, nemhogy kezemben legyen"

    Veszel egy eredeti filmet. (Akár 99 Ft-ért.)



    "én is csak egyszer találkoztam kétoldalas lemezzel"

    Többnyire a hosszabb filmeket (pl. Gettysburg) adják így ki, illetve sok sorozatnál spórolnak ezzel, aminek ugye nem örül az ember, ha már kifizeti az 5000-8000 Ft-ot.
  • Molnibalage
    #45
    Na ezt a Verbatim mániát nem értem. Konkértan azok voltak a legótvarabb CD-k amiket írtam. A említett két CD tőleg mindkettő TDK volt...
  • szombi
    #44
    Ja, és a TDK meg a Maxell magnókazettákat gyárt, nem DVD-ket.
    Ahogy a Siemens mosógépet és nem számítógépet...

    Verbatim az igazi DVD, 6 éve megírt lemezek is teljes sebességgel olvashatók.
    Persze nem kéne 40 fokon vagy éppen párás helyen tárolni, és a 16x-os írás sem túl egészséges.
    A fontos cuccokat(pl. animék) 4x - esen írom, úgy a biztos!
  • szombi
    #43
    Nekem egy LG 16x DVD íróm van. 4 éve megvan, legalább 800 lemezt megírtam vele.
    Ebből talán 5-öt ha elronthatott, ebből 4 esetben vagy a vinyóval volt probléma írás alatt,
    vagy a gép lett túlterhelve, vagy épp áramszünet volt...

    Ma is használom, és sajnálnám SATA-s íróra lecserélni, mégis MINEK?
  • Adamul
    #42
    Nekem a gép már rontott el többet is :( Pedig mindig márkásat használtam TDK, vagy Verbatim... Szerintem nem is a lemez hibája, valami inkompatibilitás lehetett, bár elég talányos ez általába, a legszebb mikor kivárod h végig megírja, és a lezárás előtt rontja el...
  • Molnibalage
    #41
    Nem gyűlölő, csak leírtuk a korlátatait a technikának tapasztalat alapján. Ahogy nőtt a méret és teljesítmény, úgy zuhant a minőség. Pl. vicc, hogy nem lehet 1x sebességel audio CD-t írni az új írokkal, de már DVD-t sem. Azt mi a rákért nem? Magyarán hova akarják ezt a szart ránk sózni, mikor még az egy generációval korábbi technikára sem bízok rá semmi fontosat...
  • madar111
    #40
    Nem kell szarozni egyik technikát sem, de persze van köztük sok különbség. Gondoljatok bele a floppy-ba. Régen mikor megjelent féltek használni, utána mikor már megbíztak benne, akkor elég sokszor lehetett használni egy lemezt, törölted, írtad többször is. Most veszel egyet és egyszer írhatsz rá és ha letörlöd akkor kidobhatod. (Vettem két Verbatimot indítólemeznek, régi gépekhez, mind a kettő meghalt írás közben, ezek után vettem egy Xdigitalt, az jó volt(az első formázásig) ennyit a márkákról)
    A cd is ugyan ez, először jó minőség, most már xar, és a DVD is belépett a szar kategóriába. Lehet ugyanez van a BD-vel is, persze nem biztos hogy jó de nem kell előre leírni. De eggyet értek azzal, hogy nem igazán van szükségünk már a az optikai megoldásokra.A Warez pedig nem bírhatja már sokáig, mert nagyon rá izgultak a témára a jogicégek. Csak nézzük a Pirate bayt
  • Optimus Prime
    #39
    Mire fel ez a sok CD/DVD gyűlölő? (A BD-t megértem) Pár a legrégebbi DVD-m max 3 és fél éves lehet, azt se veszem elő rendszeresen. Bajom sose volt vele, csak ha eleve rosszul lett megírva, példa ismerősöm noname lemeze.
    Viszont a Pendrive és Flash tárolók tényleg jobbak. Hisz azok úgy használhatók, mint egy sima HDD vagy FDD. Csak kicsit drágák és mi garantálja annál is, hogy nem megy tönkre?
  • Sanyix
    #38
    hát ezmeg ugyanolyan mintha sima textúra lenne csak egyben van az összes. Egyébként bullshit szagú, mert így lassabbnak kéne lennie mint a külön textúrás, mivel egybe van és egészben meg kell jeleníteni, míg külön textúránál nem, bár virtuálisan szét lehet bontani. Egyébként évek óta használnak ilyen textúrázást játékokban.
    "lenyűgöző környezet mellett minden textúrához egyedi fizikai jellemzőket rendelhetnek a készítők" ez főleg bullshit, ugyanis ez jópár éve így van, teljesen természetes dolog...
  • lordofchaos
    #37
    Bocsánat, ez csak DVD-re igaz. CD-nél SI-t használnak.
  • lordofchaos
    #36
    Az nem a nyers formátum kapacitása, hanem az hogy a CD/DVD gyártók IEC mértékegységekben számolnak. Nekik 4 700 000 000 byte = 4.7 GB, míg az SI szerint 4 700 000 000 byte = 4.3 GB (4 700 000 000 / 1024 / 1024 / 1024).
  • MacropusRufus
    #35
    Ez stimmel is, de ezek a nyers formátum kapacítása. 4.7Gb-ra max. kb. 4.3-at tudsz tenni.
  • Szefmester
    #34
    http://hu.wikipedia.org/wiki/MegaTexture

    hm rosszul emlékeztem a névre..:P
  • Molnibalage
    #33
    A stream videó szerintem a Net istencsapása, mert az ember általában végig akar valamit nézni, néha többször is. Magyarán sévszél pazarlás. Inkább letöltöm egyszer, de jó minőségben. Úgy lett viszonylag elfogadható, hogy már nem kell letölteni az egészet, ha csak egy részére vagy kíváncsi, de egyes oldalak még mindig nem támogatják ezt...
  • torcipepe
    #32
    dvd5 1 oldal 1 réteg/oldal 4,7GB
    dvd9 1 2 8,5GB
    dvd10 2 1 2*4,7=9,4GB
    dvd18 2 2 2*8,5=17GB

    még annó, mikor bejöttek a dvd-k, akkor olvastam egy újságban, szóval elég régi infó. mindenesetre én így tudom.
  • torcipepe
    #31
    én is csak egyszer találkoztam kétoldalas lemezzel, haver vett egyet a poén kedvéért. de nagyon macerás a használata, megfogni, tokba visszapattintani igazi kihívás.
    ezenfelül az olvasó is csak az egyik oldaláról tud olvasni, ha a másik oldal kell, azt kézzel kell megfordítani. ha meg már kiveszed, akkor ugyanannyiból tart két egyoldalasat kicserélni is.
  • MacropusRufus
    #30
    A DVD szabványok közt szerepel egy DVD15 is ami két oldal két réteg és így közel 15Gb-ot tud tárolni. Ezt még kereskedelmi forgalomban nem láttam.
    Mint ahhogy kát oldal egy réteget sem nagyon pedig olyan is van, 1997-ben Halálos fegyver 4. kiadása ilyen lemezen jelent meg
    Túlképpen a mai napig 2dvd-s filmeket adnak el holott az egy lemezen is elférne, arról már ne is beszéljünk, hogy 1 dvd-n 2 teljes filmet tudok tárolni extrákkal együtt, ha nagyon akarnék.

    A BD-vel egy nagy dolog fog történni, lemez sérülés esetén (pl. TOC sérülés esetén) kapásból 25Gb száll a fenébe a dvd max 8.5-vel szemben...
  • vasziszdasz
    #29
    Az hagyján hogy az író mennyi, mert azt csak egyszer kell kiperkálni, és amúgy is 40k-ért már lehet venni. De a lemez... Na az a baszott drága, és abból nem 1 kell.
  • vasziszdasz
    #28
    A TDK az egyik legszarabb írható lemez ma már. A Verbatim még aránylag tartja magát, leszámítva a hamisított lemezeket.
  • vasziszdasz
    #27
    Ezzel szemben most még mindig elegendőnek tűnnek a DVD-lemezek
    Nem a dvd, hanem a TB-os vinyók tűnnek elégnek. DVD is csak azért kell már hogy legyen miről játékot installálni, meg lemezt pörgetni ha nincs kedve crackelni az embernek. Másra semmire. A bluray meg mit tud nyújtani? Semmit. Most azért dobjon ki az ember sok 10k-t, hogy egy majdnem ugyanolyan kiskapacitású korongra váltson? Mi az a 25 GB a TB-hoz képest? Floppy lemez.

    Max 1000 Ft-os bluray premier filmek dömpingjével látnám feltámaszthatónak a már most halott bluray brigádot, máshogy nem.
  • a_n_d_r_e_w
    #26
    "Az előrejelzés szerint 2013-ig hasonlóan lagymatag lesz az új formátum terjedési üteme"

    Utána meg már teljesen felesleges lesz optikai lemezbe fektetni, amilyen áron vannak a memóriakártyák manapság, 2013-ban már....
  • valentine2
    #25
    Minek is, ha potom pénzekért netről is streamelhető, vagy letölthető film, játék és zene?

    Szélessáv
  • benőmenő
    #24
    Mármint először