63
  • benőmenő
    #23
    Én ehhez csak annyit tudok szólni, hogy én tavaly karácsonykor vettem DVD írót
  • Molnibalage
    #22
    Most, hogy így összeszámolom még 50 sem volt az írások száma. Mióta van GB méretű Pendriveok szinte nem is írok semmit...
  • Molnibalage
    #21
    Nekem 100 írást sem bírt ki az írom. Használni is alig használtam a régi optikai meghajtókat, de 3 év után semmire sem jók. Nem írnak, nem olvasnak. Vicc...

    A zsír új DVD író csinált olyat, hogy az első 3 DVD-ből 2-őt elrontott...

    Olyan is volt kétszer is, hogy a frissen megírt DVD-t leellenőrizte a Nero. DVD kivesz, vissztesz. Nem is látta a DVD-t és semmi sem tudta beolvasni.

    Ezek után vegyek kék sugarat? Hát egy túrót. Én abban reménykedek, hogy lesz normális flash alapú gyors adattárolás nagy méretben, elérhető áron.

    (Nekem is volt olyan szanaszéjjel karcolt CD-m, ami 1996-ben írtak és még 2006-ban is olvasta minden meghajtó. Az 1998-as AoE I CD is olvasható volt 2008-ben...
  • Molnibalage
    #20
    Még kétrétegű DVD-t sem láttam soha, nemhogy kezemben legyen. :)
  • Sanyix
    #19
    ha jól emléxem abban egyenletes számolós textúrák is lesznek... úgyhogy örülhetsz ha 500 byte-ot elfoglal egy olyan textúra :D
  • donatus13
    #18
    5000 cd ? az nem kis mennyiség de úgy isten igazából belegondolok ha csak fele warez cucc akkor te semmilyen garanciát ne akarjál kérni mert nincs mire.Eredeti játék,zene,film lemez mind sokáig húzza mert jól megvan csinálva, persze ha a munkád része az adatmentés akkor már megértem ,de én adatmentőket akit én ismerek az mind winyoval dolgozik meg még egy kettő mágnes szalagos kis winchesterekkel.
  • tmisi
    #17
    Nekem is szokott néha néha olyan lenni, hogy 1 éve írtam meg a DVD-t és olvasási hiba miatt nem képes felmásolni, ami rajta van, pedig addig elő se lett véve. Sőt a TDK-val (nem tudom az eredeti-e, mert állítólag volt hamisítvány is belőle, amiről beszélek, az nem mélysötétkék hanem a világosabb) volt már olyan, hogy eltűnt róla az adat, legalábbis azt írta ki gép, hogy nincs lemez a meghajtóban (más gépen sem volt jó). Pedig fizikailag megvolt rajta az írás és sértetlen volt. Ehhez képest egy gyári műsoros lemez ezerszer többet kibír (igaz ezt nem lézerrel írják), pedig volt már nálam tékából lemez tele karccal és azt is vitte még a házimozi is.

    Evoluti0N: nekem négy egyrétegűn van a GTAIV, igaz csak a rar-ok szétosztásával.
  • Komolytalan
    #16
    Azért azt se felejtsük el, hogy a DVD adattárolási képessége is egy rakás fos a CD után, milyen lehet akkor a Blu-ray? Az ok, hogy sok bitet rá lehet írni, de mi lesz azokból a bitekből 2-3-5-10 év múlva?
    Én emlékszem rá, amikor haverom megvette első 2.4x sebességű CD íróját 250eFt-ért. Egy Kodak CD volt Ausztriából csempészve 800Ft. Nade amit arra a Kodak CDre írtam az még 2 éve olvasható volt (akkor mentettem le a CDimet vinyóra, és dobtam ki mindet). Kb 2 év múlva (2000-2001 környékén) én is vettem egy még mindig SCSI Teac 6x írót 60+20eFt-ért (SCSI kártya) ami még mindig tök jó volt (az általa írt lemezek olvashatóak), de ez már Philips CDre nem volt hajlandó írni (elrontotta 90%-ban). Bejött a DVD, a Teac író tönkrement (kb 5000 CDvel a háta mögött, 6 évesen), vettem DVD irtót, Teac-et. Na ez már fos volt, amit írt CD-t 4 éve kb 10% nem olvasható, DVD 1/3-a. Volt utána Samsung, LG, tököm tudja mi, mind kaka, kaka, kaka. Pedig sosem írtam max sebességgel ezeknél, mert tudom miről szól a CLV/CAV, meg a buffer underrun protection.
    Azóta csak a vinyó. Optikai meghajtó előttem leszerepelt, soha a büdös életben nem mentek rá semmit se amit 1 napnál tovább akarok megtartani. Majd ha kitalálnak valamit, amire adnak 10 év garanciát, és ha mégis megsérül, akkor a rajta megfelelő értékkel arányos kártérítést, akkor lehet szó arról, hogy megveszem a portékájukat. Nem mintha 1-1 film vagy 5 éve warezolt játék nagyon hiányozna, de pl a szar lemez(saját célra csak tdk-t használok kb 8 éve)/író (ma már minden márka) miatt veszett el több évi munkám archívuma is. Ami nem bocsánatos bűn, akármilyen markec dumát is találnak ki a gigabyteokról.
  • Szefmester
    #15
    majd lesznek, csak kezdjenek el nagyfelbontású textúrákat, nagy mennyiségben használni a játékok.. pl az ID féle gigatexture-ra leszek kíváncsi..
  • Evoluti0N
    #14
    A mai játékok nagy része simán elfér 1 kétrétegű DVD-n. A Sacred 2-őn és a GTAIV-en kívül nincs is olyan játékom, ami 2 kétrétegűre fér csak rá.
  • 0Speed0
    #13
    Idővel úgy is lejjebb szorulnak az árak. Mindig így volt és lesz is.
    Emlékszem haverom még anno 75k -ért vett DVD-írót... és tudjuk ma mennyiért szórják őket
    Habár a lemezeknél inkább fog gondot okozni a lassabb árcsökkenés mert itt abszurdisztánban óriási jogdíjat kell fizetni ugye az üres tárkapacitások után is...
  • bertino
    #12
    helyes, várjál a csodára.
  • Molnibalage
    #11
    És a megbízhatóságot se felejtsük el. Egy adatmentésre használt DVD-t ami egyszer tettem be az olvasóba ma 1-3 évet sem bír ki sokszor. Vicc. Ennél még a vinyó is megbízhatóbb, olcsóbb, nem zajos és nem 4GB adatot lehet rá tenni...
  • Hedgehunter #10
    Amig a merevlemezek meg az usb tarolok ilyen aron fognak menni semmilyen eselye sincs a szamitogep vilagban..
  • Szefmester
    #9
    Szerintem a terjedése akkor fog igazán beindulni, amikor egyre több játék fog megjelenni 2-3-több dvd méretben.. és lesz BD kiadás is akkor érdemes lesz az 1lemezest megvenni.. de addig felesleges. Ha filmek terén nézzük akkor a HD filmek rippelve kb 1DVD méretűek, szal oda sem kell még, max a menüs multiaudio trackesnek atyaúristenesnek...

    5 évet nem mondanék, inkább csak 2-3-at..
  • Szefmester
    #8
    fanboy
  • WoodrowWilson
    #7
    Omg - . -
  • 5c0rp330n
    #6
    lol?
  • Petys
    #5
    De most miért is kellene váltani? A jelenlegi DVD minőség az átlagembernek még mindig tökéletes, adattárolásra a 4,4 meg 8 gigás lemezek elegek, a játékok is ráférnek 1-2 lemezre.
    Számomra semmi nem indokolja a váltást, sőt az írók, lemezek ára egyenesen visszatart!
  • Motoroj
    #4
    Nekem igényem lenne rá, de a Sony-tól nem kell.
    A HD-DVD megfelelt volna, de a Sony erősebb volt, így kivárok.
  • BaliBoy
    #3
    Az még hagyján mert csak 1x kell megvenni és lehet már találni 25e körül írót is. Viszont, hogy a lemezek 1500-2000 ft körül kezdődnek...
  • DjDano
    #2
    Én szivesen lecserélném a DVD-t de mennyibe kerül egy író? Mocskosul drága...
  • BaliBoy
    #1
    Amíg ilyen áron vannak, főleg az üres lemezek... hát nem is csoda.