63
  • BaliBoy
    #1
    Amíg ilyen áron vannak, főleg az üres lemezek... hát nem is csoda.
  • DjDano
    #2
    Én szivesen lecserélném a DVD-t de mennyibe kerül egy író? Mocskosul drága...
  • BaliBoy
    #3
    Az még hagyján mert csak 1x kell megvenni és lehet már találni 25e körül írót is. Viszont, hogy a lemezek 1500-2000 ft körül kezdődnek...
  • Motoroj
    #4
    Nekem igényem lenne rá, de a Sony-tól nem kell.
    A HD-DVD megfelelt volna, de a Sony erősebb volt, így kivárok.
  • Petys
    #5
    De most miért is kellene váltani? A jelenlegi DVD minőség az átlagembernek még mindig tökéletes, adattárolásra a 4,4 meg 8 gigás lemezek elegek, a játékok is ráférnek 1-2 lemezre.
    Számomra semmi nem indokolja a váltást, sőt az írók, lemezek ára egyenesen visszatart!
  • 5c0rp330n
    #6
    lol?
  • WoodrowWilson
    #7
    Omg - . -
  • Szefmester
    #8
    fanboy
  • Szefmester
    #9
    Szerintem a terjedése akkor fog igazán beindulni, amikor egyre több játék fog megjelenni 2-3-több dvd méretben.. és lesz BD kiadás is akkor érdemes lesz az 1lemezest megvenni.. de addig felesleges. Ha filmek terén nézzük akkor a HD filmek rippelve kb 1DVD méretűek, szal oda sem kell még, max a menüs multiaudio trackesnek atyaúristenesnek...

    5 évet nem mondanék, inkább csak 2-3-at..
  • Hedgehunter #10
    Amig a merevlemezek meg az usb tarolok ilyen aron fognak menni semmilyen eselye sincs a szamitogep vilagban..
  • Molnibalage
    #11
    És a megbízhatóságot se felejtsük el. Egy adatmentésre használt DVD-t ami egyszer tettem be az olvasóba ma 1-3 évet sem bír ki sokszor. Vicc. Ennél még a vinyó is megbízhatóbb, olcsóbb, nem zajos és nem 4GB adatot lehet rá tenni...
  • bertino
    #12
    helyes, várjál a csodára.
  • 0Speed0
    #13
    Idővel úgy is lejjebb szorulnak az árak. Mindig így volt és lesz is.
    Emlékszem haverom még anno 75k -ért vett DVD-írót... és tudjuk ma mennyiért szórják őket
    Habár a lemezeknél inkább fog gondot okozni a lassabb árcsökkenés mert itt abszurdisztánban óriási jogdíjat kell fizetni ugye az üres tárkapacitások után is...
  • Evoluti0N
    #14
    A mai játékok nagy része simán elfér 1 kétrétegű DVD-n. A Sacred 2-őn és a GTAIV-en kívül nincs is olyan játékom, ami 2 kétrétegűre fér csak rá.
  • Szefmester
    #15
    majd lesznek, csak kezdjenek el nagyfelbontású textúrákat, nagy mennyiségben használni a játékok.. pl az ID féle gigatexture-ra leszek kíváncsi..
  • Komolytalan
    #16
    Azért azt se felejtsük el, hogy a DVD adattárolási képessége is egy rakás fos a CD után, milyen lehet akkor a Blu-ray? Az ok, hogy sok bitet rá lehet írni, de mi lesz azokból a bitekből 2-3-5-10 év múlva?
    Én emlékszem rá, amikor haverom megvette első 2.4x sebességű CD íróját 250eFt-ért. Egy Kodak CD volt Ausztriából csempészve 800Ft. Nade amit arra a Kodak CDre írtam az még 2 éve olvasható volt (akkor mentettem le a CDimet vinyóra, és dobtam ki mindet). Kb 2 év múlva (2000-2001 környékén) én is vettem egy még mindig SCSI Teac 6x írót 60+20eFt-ért (SCSI kártya) ami még mindig tök jó volt (az általa írt lemezek olvashatóak), de ez már Philips CDre nem volt hajlandó írni (elrontotta 90%-ban). Bejött a DVD, a Teac író tönkrement (kb 5000 CDvel a háta mögött, 6 évesen), vettem DVD irtót, Teac-et. Na ez már fos volt, amit írt CD-t 4 éve kb 10% nem olvasható, DVD 1/3-a. Volt utána Samsung, LG, tököm tudja mi, mind kaka, kaka, kaka. Pedig sosem írtam max sebességgel ezeknél, mert tudom miről szól a CLV/CAV, meg a buffer underrun protection.
    Azóta csak a vinyó. Optikai meghajtó előttem leszerepelt, soha a büdös életben nem mentek rá semmit se amit 1 napnál tovább akarok megtartani. Majd ha kitalálnak valamit, amire adnak 10 év garanciát, és ha mégis megsérül, akkor a rajta megfelelő értékkel arányos kártérítést, akkor lehet szó arról, hogy megveszem a portékájukat. Nem mintha 1-1 film vagy 5 éve warezolt játék nagyon hiányozna, de pl a szar lemez(saját célra csak tdk-t használok kb 8 éve)/író (ma már minden márka) miatt veszett el több évi munkám archívuma is. Ami nem bocsánatos bűn, akármilyen markec dumát is találnak ki a gigabyteokról.
  • tmisi
    #17
    Nekem is szokott néha néha olyan lenni, hogy 1 éve írtam meg a DVD-t és olvasási hiba miatt nem képes felmásolni, ami rajta van, pedig addig elő se lett véve. Sőt a TDK-val (nem tudom az eredeti-e, mert állítólag volt hamisítvány is belőle, amiről beszélek, az nem mélysötétkék hanem a világosabb) volt már olyan, hogy eltűnt róla az adat, legalábbis azt írta ki gép, hogy nincs lemez a meghajtóban (más gépen sem volt jó). Pedig fizikailag megvolt rajta az írás és sértetlen volt. Ehhez képest egy gyári műsoros lemez ezerszer többet kibír (igaz ezt nem lézerrel írják), pedig volt már nálam tékából lemez tele karccal és azt is vitte még a házimozi is.

    Evoluti0N: nekem négy egyrétegűn van a GTAIV, igaz csak a rar-ok szétosztásával.
  • donatus13
    #18
    5000 cd ? az nem kis mennyiség de úgy isten igazából belegondolok ha csak fele warez cucc akkor te semmilyen garanciát ne akarjál kérni mert nincs mire.Eredeti játék,zene,film lemez mind sokáig húzza mert jól megvan csinálva, persze ha a munkád része az adatmentés akkor már megértem ,de én adatmentőket akit én ismerek az mind winyoval dolgozik meg még egy kettő mágnes szalagos kis winchesterekkel.
  • Sanyix
    #19
    ha jól emléxem abban egyenletes számolós textúrák is lesznek... úgyhogy örülhetsz ha 500 byte-ot elfoglal egy olyan textúra :D
  • Molnibalage
    #20
    Még kétrétegű DVD-t sem láttam soha, nemhogy kezemben legyen. :)
  • Molnibalage
    #21
    Nekem 100 írást sem bírt ki az írom. Használni is alig használtam a régi optikai meghajtókat, de 3 év után semmire sem jók. Nem írnak, nem olvasnak. Vicc...

    A zsír új DVD író csinált olyat, hogy az első 3 DVD-ből 2-őt elrontott...

    Olyan is volt kétszer is, hogy a frissen megírt DVD-t leellenőrizte a Nero. DVD kivesz, vissztesz. Nem is látta a DVD-t és semmi sem tudta beolvasni.

    Ezek után vegyek kék sugarat? Hát egy túrót. Én abban reménykedek, hogy lesz normális flash alapú gyors adattárolás nagy méretben, elérhető áron.

    (Nekem is volt olyan szanaszéjjel karcolt CD-m, ami 1996-ben írtak és még 2006-ban is olvasta minden meghajtó. Az 1998-as AoE I CD is olvasható volt 2008-ben...
  • Molnibalage
    #22
    Most, hogy így összeszámolom még 50 sem volt az írások száma. Mióta van GB méretű Pendriveok szinte nem is írok semmit...
  • benőmenő
    #23
    Én ehhez csak annyit tudok szólni, hogy én tavaly karácsonykor vettem DVD írót
  • benőmenő
    #24
    Mármint először
  • valentine2
    #25
    Minek is, ha potom pénzekért netről is streamelhető, vagy letölthető film, játék és zene?

    Szélessáv
  • a_n_d_r_e_w
    #26
    "Az előrejelzés szerint 2013-ig hasonlóan lagymatag lesz az új formátum terjedési üteme"

    Utána meg már teljesen felesleges lesz optikai lemezbe fektetni, amilyen áron vannak a memóriakártyák manapság, 2013-ban már....
  • vasziszdasz
    #27
    Ezzel szemben most még mindig elegendőnek tűnnek a DVD-lemezek
    Nem a dvd, hanem a TB-os vinyók tűnnek elégnek. DVD is csak azért kell már hogy legyen miről játékot installálni, meg lemezt pörgetni ha nincs kedve crackelni az embernek. Másra semmire. A bluray meg mit tud nyújtani? Semmit. Most azért dobjon ki az ember sok 10k-t, hogy egy majdnem ugyanolyan kiskapacitású korongra váltson? Mi az a 25 GB a TB-hoz képest? Floppy lemez.

    Max 1000 Ft-os bluray premier filmek dömpingjével látnám feltámaszthatónak a már most halott bluray brigádot, máshogy nem.
  • vasziszdasz
    #28
    A TDK az egyik legszarabb írható lemez ma már. A Verbatim még aránylag tartja magát, leszámítva a hamisított lemezeket.
  • vasziszdasz
    #29
    Az hagyján hogy az író mennyi, mert azt csak egyszer kell kiperkálni, és amúgy is 40k-ért már lehet venni. De a lemez... Na az a baszott drága, és abból nem 1 kell.
  • MacropusRufus
    #30
    A DVD szabványok közt szerepel egy DVD15 is ami két oldal két réteg és így közel 15Gb-ot tud tárolni. Ezt még kereskedelmi forgalomban nem láttam.
    Mint ahhogy kát oldal egy réteget sem nagyon pedig olyan is van, 1997-ben Halálos fegyver 4. kiadása ilyen lemezen jelent meg
    Túlképpen a mai napig 2dvd-s filmeket adnak el holott az egy lemezen is elférne, arról már ne is beszéljünk, hogy 1 dvd-n 2 teljes filmet tudok tárolni extrákkal együtt, ha nagyon akarnék.

    A BD-vel egy nagy dolog fog történni, lemez sérülés esetén (pl. TOC sérülés esetén) kapásból 25Gb száll a fenébe a dvd max 8.5-vel szemben...
  • torcipepe
    #31
    én is csak egyszer találkoztam kétoldalas lemezzel, haver vett egyet a poén kedvéért. de nagyon macerás a használata, megfogni, tokba visszapattintani igazi kihívás.
    ezenfelül az olvasó is csak az egyik oldaláról tud olvasni, ha a másik oldal kell, azt kézzel kell megfordítani. ha meg már kiveszed, akkor ugyanannyiból tart két egyoldalasat kicserélni is.
  • torcipepe
    #32
    dvd5 1 oldal 1 réteg/oldal 4,7GB
    dvd9 1 2 8,5GB
    dvd10 2 1 2*4,7=9,4GB
    dvd18 2 2 2*8,5=17GB

    még annó, mikor bejöttek a dvd-k, akkor olvastam egy újságban, szóval elég régi infó. mindenesetre én így tudom.
  • Molnibalage
    #33
    A stream videó szerintem a Net istencsapása, mert az ember általában végig akar valamit nézni, néha többször is. Magyarán sévszél pazarlás. Inkább letöltöm egyszer, de jó minőségben. Úgy lett viszonylag elfogadható, hogy már nem kell letölteni az egészet, ha csak egy részére vagy kíváncsi, de egyes oldalak még mindig nem támogatják ezt...
  • Szefmester
    #34
    http://hu.wikipedia.org/wiki/MegaTexture

    hm rosszul emlékeztem a névre..:P
  • MacropusRufus
    #35
    Ez stimmel is, de ezek a nyers formátum kapacítása. 4.7Gb-ra max. kb. 4.3-at tudsz tenni.
  • lordofchaos
    #36
    Az nem a nyers formátum kapacitása, hanem az hogy a CD/DVD gyártók IEC mértékegységekben számolnak. Nekik 4 700 000 000 byte = 4.7 GB, míg az SI szerint 4 700 000 000 byte = 4.3 GB (4 700 000 000 / 1024 / 1024 / 1024).
  • lordofchaos
    #37
    Bocsánat, ez csak DVD-re igaz. CD-nél SI-t használnak.
  • Sanyix
    #38
    hát ezmeg ugyanolyan mintha sima textúra lenne csak egyben van az összes. Egyébként bullshit szagú, mert így lassabbnak kéne lennie mint a külön textúrás, mivel egybe van és egészben meg kell jeleníteni, míg külön textúránál nem, bár virtuálisan szét lehet bontani. Egyébként évek óta használnak ilyen textúrázást játékokban.
    "lenyűgöző környezet mellett minden textúrához egyedi fizikai jellemzőket rendelhetnek a készítők" ez főleg bullshit, ugyanis ez jópár éve így van, teljesen természetes dolog...
  • Optimus Prime
    #39
    Mire fel ez a sok CD/DVD gyűlölő? (A BD-t megértem) Pár a legrégebbi DVD-m max 3 és fél éves lehet, azt se veszem elő rendszeresen. Bajom sose volt vele, csak ha eleve rosszul lett megírva, példa ismerősöm noname lemeze.
    Viszont a Pendrive és Flash tárolók tényleg jobbak. Hisz azok úgy használhatók, mint egy sima HDD vagy FDD. Csak kicsit drágák és mi garantálja annál is, hogy nem megy tönkre?
  • madar111
    #40
    Nem kell szarozni egyik technikát sem, de persze van köztük sok különbség. Gondoljatok bele a floppy-ba. Régen mikor megjelent féltek használni, utána mikor már megbíztak benne, akkor elég sokszor lehetett használni egy lemezt, törölted, írtad többször is. Most veszel egyet és egyszer írhatsz rá és ha letörlöd akkor kidobhatod. (Vettem két Verbatimot indítólemeznek, régi gépekhez, mind a kettő meghalt írás közben, ezek után vettem egy Xdigitalt, az jó volt(az első formázásig) ennyit a márkákról)
    A cd is ugyan ez, először jó minőség, most már xar, és a DVD is belépett a szar kategóriába. Lehet ugyanez van a BD-vel is, persze nem biztos hogy jó de nem kell előre leírni. De eggyet értek azzal, hogy nem igazán van szükségünk már a az optikai megoldásokra.A Warez pedig nem bírhatja már sokáig, mert nagyon rá izgultak a témára a jogicégek. Csak nézzük a Pirate bayt