51
  • Epikurosz
    #51
    nEKEM EGY Acer Aspire notim van, amelyről én is azt hittem, hogy van beépített kékfoga, mert van egy bekapcsoló gomb, de utólag rájöttem, hogy az csak dísz. vettem egy usb-s kékfogat, és hagytam az egészet a fenébe.
  • Sanyix
    #50
    Olvasd te. Én ironikusan írtam azt hogy az xp 64bit szar. Mert én használtam, és semmi gond nem volt vele (vagyis nem volt több mint a 32bitesen). Volt hozzá driver, minden. Pedig multimédiára és modern játékra is használtam.
  • Tetsuo
    #49
    olvasd at ujra ;)
  • majorosg
    #48
    Sziasztok,

    szerdán kaptam meg DHL-lel a következő netbookot (ASUS 1005HA-BLK076X ) :

    ASUS 1005HA

    Az Extreme Digital leírása alapján van benne Bluetooth, ám ezalatt a pár nap alatt rá kellett jöjjek, hogy elírás történhetett, nincs benne. Én viszont pont amiatt vette ezt a típust, hogy fontos a beépített Bluetooth. Az ünnepek alatt még nem tudtam beszélni az üzlettel. Milyen stratégiát ajánlotok, mit tehetek ilyen esetben? Kicserélik vajon Bluetoothosra, vagy küldenek egy adaptert, vagy egyszerűen leráznak?

    Köszi előre is: Gábor
  • Sanyix
    #47
    Azért mert nem értesz hozzá még nem "nem nagyszám"...
  • tomcsa4
    #46
    XP 64 bit valóban nem egy nagy szám.

    Többivel egyetértek. (Pláne a szánalmas P4-gyel. Anno az AMD Athlon és a Pentium M megmutatta, hogy nem kell kurva magas órajel a versenyképes működéshez. Értsd: 2,4GHz-es P4M és egy 2,4 GHz-es Athlon64 egálban van a Pentium4 3,2 GHz-el.)

    Ja amúgy már vagy fél éve egyetértek veled nagyon sok dologban. :)
  • tomcsa4
    #45
    Elavult? Core Duo, Celeron M400-as sorozat. Ezek mind 32 bitesek.
  • Eriongtk
    #44
    Kapcsoltam...volna, ha lett volna ilyen opció, átnyálaztam odavissza a biost, frissitettem, megint, üzbég nyelven is, de semmi.
    Ha kell linkelek képet a bios opcióimból, hátha "userben" a baj...bár kétlem h átsiklottam volna fölötte.
  • richi105
    #43
    Nem tagadom én ASUS párti vagyok, de meg is van minden okom otthon 4 alaplap is ASUS P5B, M2N, KT880, M2A74-AM és boldog mindenki probléma mentesen üzemelnek nekem még van egy ASUS DVD íróm és egy X51RL notebook-om. Nem hiszem, hogy a jövőben más márkát választanák.
  • Sanyix
    #42
    A hülyék miatt mert:
    -64biten lassabbak a programok
    -"minek 64bit? semmi sem használja ki!" persze hogy nem bazmeg mert az ilyen hülyékhez kell alkalmazkodni
    -"JAJ a 6 éves p4-emen nem fog menni" (ami szintén komoly user error ha megvette) :D
    -vista szar, win7 szar, xp jó de szar a xp64bit, mert a szomszéd pistike azt mondta!

    Kb ezekért.
  • progee
    #41
    hardverhiba miatt nem kell havonta kétszer xp-t telepíteni, hanem egyszer kell kicserélni a hibás alkatrészt.
    a ram slotok meg nem szállnak el és nyírnak ki winyókat. szerintem táphibátok volt, vagy egy túláram a hálózatban.
  • Tetsuo
    #40
    azt ne ertem, h miert nem fejleszt mar mindenki a 64bitre? Alig kerul tobbe a rendszer (ugye uj gep eseteben).
    Miert arulnak "komoly" konfigokat 32bitesen, mikor az mar elavult (lenne)?
  • [HUN]FaTaL
    #39
    Memory Remap Featuret bekapcsoltad?:)
  • [HUN]FaTaL
    #38
    Már windows alatt.
  • [HUN]FaTaL
    #37
    32biten egy process maximum 2gigabájt memóriát kaphat
  • Eriongtk
    #36
    Nem feltétlen (lásd lejjebb), mondom h az alaplap a hulladék. Amim most van az egy gef7900 GT, 512 rammal, ami le van foglalva az 1152 mega (igen, harmadjára írom). Ugyanakkor amikor egy 9800 GX2 volt berakva -szintén 512 mega ram-, akkor a lefoglalt memória 1024 mega lett.

    Amúgy erről beszéltem. És bocsi, félreírtam, nem 48, hanem 36 bitre tolja ki.
  • norphindel
    #35
    Felreertesek elkerulese vegedt, ha 32 bites rendszert hasznalsz akkor ugye a processzor cimhossza (SW) 32 bit, tehat a megcimezheto memoria 2^32. azaz
    4294967296 byte (mivel a memoiria byte szervezesu) ez = 4096 MB zaz 4 GB, osszesen
    hozza kell meg tenni hogy a vide memori es a renszer memori egy cimtartomany alatt van, tehat egybe van cimezve, igy ha pl van 1 GB video memoriad akkor mar csak 3 GB ot tudsz cimezni a rendszermemoriabol.

    mas: en is talalkoztam mar olyan asus lappal ami nem kezelte a 666MHz s DDR 2-t holott hivatalosan tudta volna, es a bis frissitessel sem valtozott :S
  • Eriongtk
    #34
    Nem éppen, alapjáraton tényleg csak 3 gigáig kezeli. viszont PAE-vel "48 bitesre" lehet megnövelni, igy 4 gigát simán vinnie kell. Azontúl emlitettem, hogy nem 1024 megát hanem 1152 megát foglal le : elérhető 2944 mega ram. (haver 9800gx2-vel pedig elérhető volt a teljes 3 giga, azaz 3072 mega)

    Valamint, ugyanezt csinálja 64 bites oprendszerek alól is, tehát mint mondtam: asus elkurvult. Régen tényleg elit volt, haver 12 éves alaplapja még mindig megy, gond nélkül.
  • Sanyix
    #33
    Így van. De 1 program egyszerre csak annyit lát amennyi 32bitbe elfér (4 gigát).

    Márpedig pc-n a játékok lassan elérik a 4 gigás korlátot, márpedig akkor már 1 programnak kell látnia több mint 4 gigát.
  • tomcsa4
    #32
    Igen, én is hallottam mindenféle mendemondáról. Evvel csak instabilitást nyerhetsz.

    Szervereknél is virtuálisan címzik meg a memóriát, tehát nem csak a vinyó és a memória között van vírtuális címzés, hanem a proci és a memória között is. Ezért van az, hogy 8 gigát is tud kezelni egy 32 bites szerver. Mivel felosztja több részre.
  • tomcsa4
    #31
    Bocsi, #27-esnek ment.
  • tomcsa4
    #30
    Mivel az OS-en keresztül megy a címzés, ezért nem. Bios meg látja a 4 gigát. Bebaszna ha nem látná, akkor hiába tennél fel 64 bites OS-t, az se látná.
  • JimKirk
    #29
    Pedig a maga modjan igaza van!
  • BenceYCE
    #28
    És elfelejtettétek hozzá írni, hogy a BIOS-ban van egy kapcsoló amit át kell állítani, hogy 4 gigát lásson, legalábbis nekem (P5B) ez volt. Ráadásul tévesen megint az OS-sel magyaráztátok, pedig érthetően leírta, hogy a BIOS lát ennyit.
  • caprocorno
    #27
    Pontosabban a 32 bites XP. Még pontosabban csak 3 GB-ot lát abból ami benne van. Azt persze nem tudom, hogy az ilyen OS alatt futó egyéb programok ki tudják-e használni a memória azon részét amit az OS nem lát. Tudja ezt valaki?
  • Tetsuo
    #26
    Azt hiszem, h a 32-bites Windows csak 3Gigat kezel.. szal ez nem a harver hibaja.
  • Sanyix
    #25
    Nem kell ahhoz nagy arc hogy egy idiótaságot idiótaságnak nevezzek ;)
  • Ulkesh
    #24
    "apple és minőség.. aha."

    3-4% alatti az Apple gépek meghibásodási rátája, szóval igen, minőség.
    A szerviz és support minősége meg a Lenovo-val fej-fej mellett világelső.
    (Sajna mivel itthon nincs hivatalosan Apple, így ebből mi nem sokat látunk.)
  • Déta
    #23
    De kicsi a Világ... az arcodhoz képest.
  • Frosty01
    #22
    nekem asus powered pc van, és nagyon jól müxik, szépen fut minden rajta sosem volt még gépoldali problémám, túlmelegedés, spontán lefagyás ^^
  • macleod2005
    #21
    Azt a 3 giga ramot hol nézted?
    Mert ha 32 bites xp alól, akkor az user error
  • chronos75
    #20
    ASrock = Asus (külön cégbe kiszervezve olcsóbb árakkal, olcsó megoldásokkal)
    Amúgy mostanában inkább Gigabyte, amióta az Abit elköltözött az örök vadászmezőkre. :(
  • mcnoname
    #19
    2003-ban összeállított konfiguráció:
    -asus a7n8x-x
    -AMD Athlon XP 2500+
    -ATI 9550
    -512 kingston

    A mai napig csak ezt a gépet használom, egyszer kellett új tápot vennem... A napi üzemideje 10-15 óra, de ha nem vagyok itthon, napokig bekapcsolva marad. Jól bírja a cucc
  • guppy
    #18
    a Dell-ről miért nem esett 1 szó sem? úgy tudtam ők gyártják a legmegbízhatóbb laptopokat...
  • tntmax
    #17
    apple és minőség.. aha.
  • [HUN]FaTaL
    #16
    Ez a negyedik ASUS alaplapom, egyikkel sem volt gond soha (TUSL2-C, P4B, P4P800-SE, P5B), ASUS dvd írómmal sincs gond és az ASUS notimmal sem, bár a notebook még új. Cégnél üzemel egy 5 éves ASUS notebook, annak sincs semmi baja.
  • zola2000
    #15
    Nekem a 9 éves asztali gépem még mindíg rendesen üzemel...
  • Magiszter
    #14
    pl Fujitsu Siemens 19"-os CRT monitor 5 éves még mindig megy. Vagy az AirTek szobai állóventim 3 éve működik
  • Piel
    #13
    Nem kell mindig rémeket látni!
    Sokszor a vásárló nem tudja mit szeretne, ezért nem is tud mit ajánlani a kereskedő. A másik vásárló egy alap gépet szeretne kicsi pénzért, és ha fél év után bővítené a gépét akkor csúnya csalódások érik. Mivel minden gyártónak van olcsó és drága eszköze, ezért én a jól bevált eszközeiket szoktam ajánlani ismerőseinek. Ezek között utolsó sorban van az AsRock. A mai ASUS alaplapokat egy dolog miatt nem szoktam ajánlani: az alaplapon az eszközök elhelyezkedése miatt. Egyébként az ezeréves asztali gépemben még mindig a régi ASUS P4P800 állja a sarat egy ATI 9600 Pro videókártyával! A laptopom több mint fél éve vettem semmi gondom nincs vele. Amit ajánlottam ismerőseimnek más-más típusokat más-más igényekhez természetesen az első telepítéssel tökéletesen működnek. Igaz a gyerekek sokszor megkeverik a beállításokat, de hiba sosem volt! Kopp, kopp!
    Érdekelne, hogy milyen gyártók milyen termékei működnek évek óta hiba nélkül!
  • Hegi90
    #12
    Ha jól veszem le a cikkből, nem a meghibásodott számítógépek/összes gép arányt nézik, hanem darabra számolják a rossz géepeket??? Ez milyen hülyeség így? :D Kidobok a piacra egy Hegi-PC nevű gépet, és én leszek az első, mert nekem 0 meghibásodásos gépem van??

    Javítsatok ki, ha tévedek