51
  • Sanyix
    #11
    tegyük hozzá ez az alaptörvény, idiótáknak...
  • Sanyix
    #10
    Nekem eddig 2 asus cuccom volt. Egy m3a lap, aminél az első hónapban széttört a cpu leszorító keret (rideg, kőkemény törős műanyag) anyagfáradás miatt, holott a legkönnyebb, GYÁRI amd hűtő volt rajta, nem is egy kilós batár. Azóta egy homemade aluminium keret látja el a feladatot, több mint 1 éve.

    Ezután 2 giga ram mellé + 4 giga vásárlásnál jött elő az, hogy a bios az acpi memóriacímtáblát, ami xp-n instabilitáshoz, vistán azonnal bootkori kékhalálhoz vezet (mellesleg az xp legalább kiírta az eventlogba hogy mi a probléma, vista semmi értelmeset, csak kékhalál), a megoldásra 3 hónap alatt jöttem rá mikor egy bios beállítás resetnél eltűnt a hiba. Egyenként kipróbálva kiderült hogy ha a SATA vezérlőt kikapcsolom, elbassza a címzést, ha nem kapcsolom be, akkor nem... ez a bug még azóta is jelen van a biosában, a legújabbakban is.
    Na meg ott az alulméretezett chipset hűtő ami ráirányított venti nélkül olyan tűzforró volt, hogy egy pillanat alatt megégette a kezemet. és az bizony nem túl egészséges a chipsetnek sem.

    Emellett egy asus hd3850-em is van, annál csak annyi a probléma, hogy "lefelejtették" róla a venti fordulatszám szabályzást, tehát mindig 100%-on jár, terheléstől függetlenül, nincs is szabályozó ér. Szerencsére a hűtő viszont nem referencia, hanem egy szépnagy bordás nagy átmérőjű venti, ami ezért így sem hangos.
  • Magiszter
    #9
    Nekem ASUS DVD íróm van már 6 éve és még mindig ír/olvas/ágyba hozz a reggelit. 3 évig volt ASUS alaplapom, majd generációváltás címen jött egy MSI (fél év után kuka), egy Abit (1 év után kuka) és jelenleg is egy ASUS M2N4-SLI üzemel otthon. Jah még volt egy Gigabyte -is de az kifüstölte a PCIE portot 3 hónap után (mák hogy a kártya ép maradt.). ASUS volt még az nVidia 7900GS Top VGA karim is, és a mai napig üzemel ősök gépében. Szóval nekem az ASUS-al még godnom nem volt. Bár alaplap ügyben és inkább Asrock-ra szavaznék (kici,occo,gyors), de az ASUS az benne van a "Best of Gyártók" listába ha alkatrészről van szó. Sajnos nem mindig a legolcsóbb termék az övék, de valamit valamiért.
  • Déta
    #8
    Oh, srácok... Prociból Intel, alaplapból ASUS, VGA-ból csakis nVidia... Ez az aranytörvény.
  • tomcsa4
    #6
    Nekem 1 asus alaplapom volt eddig (socket A). Atom stabil volt és megbízható.

    Ámde az az Asus már nem a jelenlegi Asus. Én manapság senkinek nem ajánlok Asust. Valamelyik széria jó valamelyik meg szar. Totál ingadozó a minőségük. Fene se fogja megjegyezni, amikor a Gigabyte, az MSI és a J&W (utóbbi nagy kedvenc) elérhető áron megbízható terméket adnak.

    Jelenleg egy Asusom van otthon, egy router. Nagyon jó, az asus routerek nagyon jók.
  • Eriongtk
    #5
    Ugyanigy gondolom. Régi ASUS alaplapom van, papiron tudja a 4 giga ramot, gyakorlatban viszont nem. P5LD2-SE , 945ös chipset, na az meg ott van elqrva ahol van. Felkerestem anno a céget h mondom HIVATALOS oldalukon is ugy van feltűntetve h tudja 4 gigát, ehhez képest, 2944 megát érek el max belőle, mivel "appropriated". Mit ne mondjam nagyon örültem h csak igy poénból lefoglalt magának 1 giga ramot. Mindezt vadiúj konfig mellett.

    Mi volt a válasz? Először semmi, 2 hónapig semmit nem kaptam tőlük, irtam nekik "válazlevelet" hogy azért már mégis jó lenne ha válaszolnának, ha már félrevezettek... erre 3 hét után (!) jött a válasz h sorry, de nem tudunk mit csinálni, vegyem meg a mittoménmilyen sorozatszámú terméket h megoljdam a problémát. Ez volt az a pillanat ahol asus elásta magát. Réges rég lecseréltem volna már, ha nem kéne utána mást is cserélnem.

    Mondjuk ettől a "kis" hibájától, meg a 0 supporttól eltekintve jól üzemel, de az, akkor bevágta a kaput.
  • Kingfisher
    #4
    PI, PII, P4, AMD gépei voltak sorban, mindig ASUS lapokkal. Jelenleg egy ASUS HD3870 TOP van a gépemben, ASUS DVD író. Soha semmi problémám nem volt velük, gyorsak, stabilak. Koppkopp. Egyedül az átmeneti megoldásnak vett ócó nvidia 7200-es VGA hűtése volt gagyi. Szóval én maximálisan ASUS párti vagyok, és a következő gépem is az lesz.
  • WoodrowWilson
    #3
    Az én tapasztalatom alátámasztja a cikket, 5 éves Asus lapom és videokártyám is fut rendesen, még nem volt velük gond. Persze lehet, hogy én vagyok a kivétel.:)
  • vachel
    #2
    nem kívánom kétségbe vonni ezt a cikket,de az én pár éves észrevételem és tapasztalatom azt bozinyította nekem,és pc-s hozzáértő társaimnak,hogy az asus egy nagy rakat ...,régóta üzemel itthon egy asus gép,de ha havi egyszer kétszer nem rakok rá új xp-t,akkor egyet sem.Netezésen kívül másra nincs hasnálva a gép.Ezen kívül másik két ismerősömnek csak úgy egyszer elszállt a ram slot,velük a ram is,kiütött 2 winyót,és megsütött 2 agp-s kártyát.Nem mai darabok,de ezek elég durva dolgok ugy gondolom ...biztos az asusnak is megvannak a maga rossz és jó termékei,de én sose bíztam bennük.Az én őshonos Abit is-7-v2-m gond nélkül szolgál 5 éve lassan,egy hardvert sem vágott haza :D
  • Sanyix
    #1
    kíváncsi vagyok mennyit kapott a rescuecom az ánustól.