51
  • Sanyix
    #1
    kíváncsi vagyok mennyit kapott a rescuecom az ánustól.
  • vachel
    #2
    nem kívánom kétségbe vonni ezt a cikket,de az én pár éves észrevételem és tapasztalatom azt bozinyította nekem,és pc-s hozzáértő társaimnak,hogy az asus egy nagy rakat ...,régóta üzemel itthon egy asus gép,de ha havi egyszer kétszer nem rakok rá új xp-t,akkor egyet sem.Netezésen kívül másra nincs hasnálva a gép.Ezen kívül másik két ismerősömnek csak úgy egyszer elszállt a ram slot,velük a ram is,kiütött 2 winyót,és megsütött 2 agp-s kártyát.Nem mai darabok,de ezek elég durva dolgok ugy gondolom ...biztos az asusnak is megvannak a maga rossz és jó termékei,de én sose bíztam bennük.Az én őshonos Abit is-7-v2-m gond nélkül szolgál 5 éve lassan,egy hardvert sem vágott haza :D
  • WoodrowWilson
    #3
    Az én tapasztalatom alátámasztja a cikket, 5 éves Asus lapom és videokártyám is fut rendesen, még nem volt velük gond. Persze lehet, hogy én vagyok a kivétel.:)
  • Kingfisher
    #4
    PI, PII, P4, AMD gépei voltak sorban, mindig ASUS lapokkal. Jelenleg egy ASUS HD3870 TOP van a gépemben, ASUS DVD író. Soha semmi problémám nem volt velük, gyorsak, stabilak. Koppkopp. Egyedül az átmeneti megoldásnak vett ócó nvidia 7200-es VGA hűtése volt gagyi. Szóval én maximálisan ASUS párti vagyok, és a következő gépem is az lesz.
  • Eriongtk
    #5
    Ugyanigy gondolom. Régi ASUS alaplapom van, papiron tudja a 4 giga ramot, gyakorlatban viszont nem. P5LD2-SE , 945ös chipset, na az meg ott van elqrva ahol van. Felkerestem anno a céget h mondom HIVATALOS oldalukon is ugy van feltűntetve h tudja 4 gigát, ehhez képest, 2944 megát érek el max belőle, mivel "appropriated". Mit ne mondjam nagyon örültem h csak igy poénból lefoglalt magának 1 giga ramot. Mindezt vadiúj konfig mellett.

    Mi volt a válasz? Először semmi, 2 hónapig semmit nem kaptam tőlük, irtam nekik "válazlevelet" hogy azért már mégis jó lenne ha válaszolnának, ha már félrevezettek... erre 3 hét után (!) jött a válasz h sorry, de nem tudunk mit csinálni, vegyem meg a mittoménmilyen sorozatszámú terméket h megoljdam a problémát. Ez volt az a pillanat ahol asus elásta magát. Réges rég lecseréltem volna már, ha nem kéne utána mást is cserélnem.

    Mondjuk ettől a "kis" hibájától, meg a 0 supporttól eltekintve jól üzemel, de az, akkor bevágta a kaput.
  • tomcsa4
    #6
    Nekem 1 asus alaplapom volt eddig (socket A). Atom stabil volt és megbízható.

    Ámde az az Asus már nem a jelenlegi Asus. Én manapság senkinek nem ajánlok Asust. Valamelyik széria jó valamelyik meg szar. Totál ingadozó a minőségük. Fene se fogja megjegyezni, amikor a Gigabyte, az MSI és a J&W (utóbbi nagy kedvenc) elérhető áron megbízható terméket adnak.

    Jelenleg egy Asusom van otthon, egy router. Nagyon jó, az asus routerek nagyon jók.
  • Déta
    #8
    Oh, srácok... Prociból Intel, alaplapból ASUS, VGA-ból csakis nVidia... Ez az aranytörvény.
  • Magiszter
    #9
    Nekem ASUS DVD íróm van már 6 éve és még mindig ír/olvas/ágyba hozz a reggelit. 3 évig volt ASUS alaplapom, majd generációváltás címen jött egy MSI (fél év után kuka), egy Abit (1 év után kuka) és jelenleg is egy ASUS M2N4-SLI üzemel otthon. Jah még volt egy Gigabyte -is de az kifüstölte a PCIE portot 3 hónap után (mák hogy a kártya ép maradt.). ASUS volt még az nVidia 7900GS Top VGA karim is, és a mai napig üzemel ősök gépében. Szóval nekem az ASUS-al még godnom nem volt. Bár alaplap ügyben és inkább Asrock-ra szavaznék (kici,occo,gyors), de az ASUS az benne van a "Best of Gyártók" listába ha alkatrészről van szó. Sajnos nem mindig a legolcsóbb termék az övék, de valamit valamiért.
  • Sanyix
    #10
    Nekem eddig 2 asus cuccom volt. Egy m3a lap, aminél az első hónapban széttört a cpu leszorító keret (rideg, kőkemény törős műanyag) anyagfáradás miatt, holott a legkönnyebb, GYÁRI amd hűtő volt rajta, nem is egy kilós batár. Azóta egy homemade aluminium keret látja el a feladatot, több mint 1 éve.

    Ezután 2 giga ram mellé + 4 giga vásárlásnál jött elő az, hogy a bios az acpi memóriacímtáblát, ami xp-n instabilitáshoz, vistán azonnal bootkori kékhalálhoz vezet (mellesleg az xp legalább kiírta az eventlogba hogy mi a probléma, vista semmi értelmeset, csak kékhalál), a megoldásra 3 hónap alatt jöttem rá mikor egy bios beállítás resetnél eltűnt a hiba. Egyenként kipróbálva kiderült hogy ha a SATA vezérlőt kikapcsolom, elbassza a címzést, ha nem kapcsolom be, akkor nem... ez a bug még azóta is jelen van a biosában, a legújabbakban is.
    Na meg ott az alulméretezett chipset hűtő ami ráirányított venti nélkül olyan tűzforró volt, hogy egy pillanat alatt megégette a kezemet. és az bizony nem túl egészséges a chipsetnek sem.

    Emellett egy asus hd3850-em is van, annál csak annyi a probléma, hogy "lefelejtették" róla a venti fordulatszám szabályzást, tehát mindig 100%-on jár, terheléstől függetlenül, nincs is szabályozó ér. Szerencsére a hűtő viszont nem referencia, hanem egy szépnagy bordás nagy átmérőjű venti, ami ezért így sem hangos.
  • Sanyix
    #11
    tegyük hozzá ez az alaptörvény, idiótáknak...
  • Hegi90
    #12
    Ha jól veszem le a cikkből, nem a meghibásodott számítógépek/összes gép arányt nézik, hanem darabra számolják a rossz géepeket??? Ez milyen hülyeség így? :D Kidobok a piacra egy Hegi-PC nevű gépet, és én leszek az első, mert nekem 0 meghibásodásos gépem van??

    Javítsatok ki, ha tévedek
  • Piel
    #13
    Nem kell mindig rémeket látni!
    Sokszor a vásárló nem tudja mit szeretne, ezért nem is tud mit ajánlani a kereskedő. A másik vásárló egy alap gépet szeretne kicsi pénzért, és ha fél év után bővítené a gépét akkor csúnya csalódások érik. Mivel minden gyártónak van olcsó és drága eszköze, ezért én a jól bevált eszközeiket szoktam ajánlani ismerőseinek. Ezek között utolsó sorban van az AsRock. A mai ASUS alaplapokat egy dolog miatt nem szoktam ajánlani: az alaplapon az eszközök elhelyezkedése miatt. Egyébként az ezeréves asztali gépemben még mindig a régi ASUS P4P800 állja a sarat egy ATI 9600 Pro videókártyával! A laptopom több mint fél éve vettem semmi gondom nincs vele. Amit ajánlottam ismerőseimnek más-más típusokat más-más igényekhez természetesen az első telepítéssel tökéletesen működnek. Igaz a gyerekek sokszor megkeverik a beállításokat, de hiba sosem volt! Kopp, kopp!
    Érdekelne, hogy milyen gyártók milyen termékei működnek évek óta hiba nélkül!
  • Magiszter
    #14
    pl Fujitsu Siemens 19"-os CRT monitor 5 éves még mindig megy. Vagy az AirTek szobai állóventim 3 éve működik
  • zola2000
    #15
    Nekem a 9 éves asztali gépem még mindíg rendesen üzemel...
  • [HUN]FaTaL
    #16
    Ez a negyedik ASUS alaplapom, egyikkel sem volt gond soha (TUSL2-C, P4B, P4P800-SE, P5B), ASUS dvd írómmal sincs gond és az ASUS notimmal sem, bár a notebook még új. Cégnél üzemel egy 5 éves ASUS notebook, annak sincs semmi baja.
  • tntmax
    #17
    apple és minőség.. aha.
  • guppy
    #18
    a Dell-ről miért nem esett 1 szó sem? úgy tudtam ők gyártják a legmegbízhatóbb laptopokat...
  • mcnoname
    #19
    2003-ban összeállított konfiguráció:
    -asus a7n8x-x
    -AMD Athlon XP 2500+
    -ATI 9550
    -512 kingston

    A mai napig csak ezt a gépet használom, egyszer kellett új tápot vennem... A napi üzemideje 10-15 óra, de ha nem vagyok itthon, napokig bekapcsolva marad. Jól bírja a cucc
  • chronos75
    #20
    ASrock = Asus (külön cégbe kiszervezve olcsóbb árakkal, olcsó megoldásokkal)
    Amúgy mostanában inkább Gigabyte, amióta az Abit elköltözött az örök vadászmezőkre. :(
  • macleod2005
    #21
    Azt a 3 giga ramot hol nézted?
    Mert ha 32 bites xp alól, akkor az user error
  • Frosty01
    #22
    nekem asus powered pc van, és nagyon jól müxik, szépen fut minden rajta sosem volt még gépoldali problémám, túlmelegedés, spontán lefagyás ^^
  • Déta
    #23
    De kicsi a Világ... az arcodhoz képest.
  • Ulkesh
    #24
    "apple és minőség.. aha."

    3-4% alatti az Apple gépek meghibásodási rátája, szóval igen, minőség.
    A szerviz és support minősége meg a Lenovo-val fej-fej mellett világelső.
    (Sajna mivel itthon nincs hivatalosan Apple, így ebből mi nem sokat látunk.)
  • Sanyix
    #25
    Nem kell ahhoz nagy arc hogy egy idiótaságot idiótaságnak nevezzek ;)
  • Tetsuo
    #26
    Azt hiszem, h a 32-bites Windows csak 3Gigat kezel.. szal ez nem a harver hibaja.
  • caprocorno
    #27
    Pontosabban a 32 bites XP. Még pontosabban csak 3 GB-ot lát abból ami benne van. Azt persze nem tudom, hogy az ilyen OS alatt futó egyéb programok ki tudják-e használni a memória azon részét amit az OS nem lát. Tudja ezt valaki?
  • BenceYCE
    #28
    És elfelejtettétek hozzá írni, hogy a BIOS-ban van egy kapcsoló amit át kell állítani, hogy 4 gigát lásson, legalábbis nekem (P5B) ez volt. Ráadásul tévesen megint az OS-sel magyaráztátok, pedig érthetően leírta, hogy a BIOS lát ennyit.
  • JimKirk
    #29
    Pedig a maga modjan igaza van!
  • tomcsa4
    #30
    Mivel az OS-en keresztül megy a címzés, ezért nem. Bios meg látja a 4 gigát. Bebaszna ha nem látná, akkor hiába tennél fel 64 bites OS-t, az se látná.
  • tomcsa4
    #31
    Bocsi, #27-esnek ment.
  • tomcsa4
    #32
    Igen, én is hallottam mindenféle mendemondáról. Evvel csak instabilitást nyerhetsz.

    Szervereknél is virtuálisan címzik meg a memóriát, tehát nem csak a vinyó és a memória között van vírtuális címzés, hanem a proci és a memória között is. Ezért van az, hogy 8 gigát is tud kezelni egy 32 bites szerver. Mivel felosztja több részre.
  • Sanyix
    #33
    Így van. De 1 program egyszerre csak annyit lát amennyi 32bitbe elfér (4 gigát).

    Márpedig pc-n a játékok lassan elérik a 4 gigás korlátot, márpedig akkor már 1 programnak kell látnia több mint 4 gigát.
  • Eriongtk
    #34
    Nem éppen, alapjáraton tényleg csak 3 gigáig kezeli. viszont PAE-vel "48 bitesre" lehet megnövelni, igy 4 gigát simán vinnie kell. Azontúl emlitettem, hogy nem 1024 megát hanem 1152 megát foglal le : elérhető 2944 mega ram. (haver 9800gx2-vel pedig elérhető volt a teljes 3 giga, azaz 3072 mega)

    Valamint, ugyanezt csinálja 64 bites oprendszerek alól is, tehát mint mondtam: asus elkurvult. Régen tényleg elit volt, haver 12 éves alaplapja még mindig megy, gond nélkül.
  • norphindel
    #35
    Felreertesek elkerulese vegedt, ha 32 bites rendszert hasznalsz akkor ugye a processzor cimhossza (SW) 32 bit, tehat a megcimezheto memoria 2^32. azaz
    4294967296 byte (mivel a memoiria byte szervezesu) ez = 4096 MB zaz 4 GB, osszesen
    hozza kell meg tenni hogy a vide memori es a renszer memori egy cimtartomany alatt van, tehat egybe van cimezve, igy ha pl van 1 GB video memoriad akkor mar csak 3 GB ot tudsz cimezni a rendszermemoriabol.

    mas: en is talalkoztam mar olyan asus lappal ami nem kezelte a 666MHz s DDR 2-t holott hivatalosan tudta volna, es a bis frissitessel sem valtozott :S
  • Eriongtk
    #36
    Nem feltétlen (lásd lejjebb), mondom h az alaplap a hulladék. Amim most van az egy gef7900 GT, 512 rammal, ami le van foglalva az 1152 mega (igen, harmadjára írom). Ugyanakkor amikor egy 9800 GX2 volt berakva -szintén 512 mega ram-, akkor a lefoglalt memória 1024 mega lett.

    Amúgy erről beszéltem. És bocsi, félreírtam, nem 48, hanem 36 bitre tolja ki.
  • [HUN]FaTaL
    #37
    32biten egy process maximum 2gigabájt memóriát kaphat
  • [HUN]FaTaL
    #38
    Már windows alatt.
  • [HUN]FaTaL
    #39
    Memory Remap Featuret bekapcsoltad?:)
  • Tetsuo
    #40
    azt ne ertem, h miert nem fejleszt mar mindenki a 64bitre? Alig kerul tobbe a rendszer (ugye uj gep eseteben).
    Miert arulnak "komoly" konfigokat 32bitesen, mikor az mar elavult (lenne)?
  • progee
    #41
    hardverhiba miatt nem kell havonta kétszer xp-t telepíteni, hanem egyszer kell kicserélni a hibás alkatrészt.
    a ram slotok meg nem szállnak el és nyírnak ki winyókat. szerintem táphibátok volt, vagy egy túláram a hálózatban.