259
  • SityiSXT
    #139
    "Még a windowsnál is kell utánanézni dolgoknak/gugli vagy egyebek/" -> telefon/e-mail a tech supportnak, és majd ők megoldják. Ha megvetted, az árban a terméktámogatás is benne van. Csak ezt a sok warezhuszár nem tudja, ha véletlenül mégiscsak vesz egy programot...
  • bvalek2
    #138
    Ez pszichológia, vannak akik csak azt értékelik, amiért fizetni kell. Így vannak szoktatva, a reklámok meg a sorozatok agymosása ezt okozza. Tudod, van az a klasszikus kísérlet, ahol kétfajta mosóport kell összehasonlítani, és a méregdrágának mondott jön ki győztesnek, pedig ugyanaz a por volt mindkét dobozban. Saját magának szuggerálja be, és nem tudod lebeszélni róla, mert így lett szoktatva. Nézd, nem kár érte, az ilyenek nem hiányoznak a Linux felhasználói táborából.
  • bobi64
    #137
    Most komolyan, nem világos az, hogy ingyen van os-ed és csomó programod ha linuxozol? Vagy rajtam kívül senkit nem zavar,hogy lopja a szoftvert? Még a windowsnál is kell utánanézni dolgoknak/gugli vagy egyebek/, de a windowsért elvileg kemény PÉNZTET FIZETSZ. VAGY NEM. Ne szórakozzunk már! Ne várjuk el ugyanazt az ingyenestől, mint a fizetőstől. Win ért kemény forintokat szeretnének kibvasalni belőlünk és még nem is olyan jó. a küllemet meg olyanra szabod át a linuxos cuccokon is amilyenre akarod szinte. vlc playerem pl winmédiaplayer külsőt kapott
  • sathinel
    #136
    Így is nézheted, de úgy is hogy néhány programozó csak egy működő progit hoz magának létre amit megoszt, és nem milliók igényeit elégíti ki. Aztán ha van kedve valakinek akár skint, stb is rakhat alá. Pl az Mplayer for win is Mplayer csak skinezve, kicsit átalakítva és így többen használják. Igaz ezt sem az Mplayeres srácok csinálták hanem páran a felhasználók közül.

    Tehát minél többen használják, annál több, jobb, szebb fejlesztés jön ki. Pl telefonokra már szépen dolgoznak hogy eladható legyen.

    Reklámokat meg ne nézzetek egy ingyenes proginál. A hardcore felhasználók és az elvakult fanatikusok videói, képei, fórumokon benyögött hozzászólásaik reklámozzák a céget. És úgy néz ki ez szépen működik.

    Laptopok, telefonok terén nagyot alkotott mostanság a linux. Egy mini laptopnál nem kell játék, és az alap dolgokat amikre szüksége lehet az emberek 90%-ának az rajta van. Mindezt úgy hogy automatikusan az Ubuntu is laptop verziókat csinál, és a laptopok hardwerét fullra felismeri mostanság.
  • bvalek2
    #135
    A hozzászólásod elejét már megcáfolták ebben a topikban, arra nem reagálok. viszont a dizájnkérdés:

    Te már láttad a Linuxot magát? Mert ha igen, akkor te vagy Neo a Mátrixból. Nincs felülete, csak más programok tudnak vele kommunikálni. Nem tetszett a grafikus felület ami rajta futott? Miért nem próbáltál meg egy másikat? Van vagy hatszázféle. Nem tetszik a telepítések módja, hardvertámogatás? Válts disztribúciót. Ennyi.

    (Még javasolhatnám, hogy egy cuppanással húz ki a fejed a seggedből, és nézz körül a világban, de nem javaslom, mert udvariatlanság lenne. Kicsit elegem van az állandó trollkodásodból, te is egy hottold-féle vagy, csak más előjellel)
  • Sanyix
    #134
    bár talán az epic fail jobb erre :)
  • Sanyix
    #133
    nettó hülyeség...
  • bobi64
    #132
    Mekkora tapló vagyok! Nem is neked akartam válaszolni! Bocs
  • bobi64
    #131
    Mekkora tapló vagy!
  • Ferrer
    #130
    *kommunista Linuxot
  • Ferrer
    #129
    A gyökereiben hiába sokkal jobb, akkor sem fogják használni tömegesen a kommunistjó a Linuxot: nincs marketing -> nincsenek nagy fejlesztések -> nincs valódi alternatíva Windows alkalmazásokra -> csak az őrültek fogják használni. Kár ezen filozofálni. Esetleg a Google tud majd változást hozni ebben, az ő nevüket mindenki ismeri.
    Ha csak magamból indulok ki, egy ideig bírtam a felhasználóbarátságát, aztán észrevettem, hogy minden kis szar miatt gúgliznom kell. Ja, mellesleg a linuxos programozóknak valszeg nincs szemük, mivel a programjaik rendre bűn rondák. A ronda dizájn persze legtöbbször kéz-a-kézben jár a linuxos programok funkcionalitásával..
    Fujj!
  • zboszor
    #128
    Maga a Microsoft is arra fogja, akkor miért nem hiszed? Persze indirekt módon a válságnak is köze lehet hozzá: nincs pénz, akkor legálisan csak ingyenes rendszert lehet használni. Meg a Vista-fiaskó is sokakat elhajthatott a Microsofttól. Persze a Win7 meg lehet hogy vissza. Ezt majd egy év múlva a következő Microsoft pénzügyi eredményben lehet látni.
  • WoodrowWilson
    #127
    Nem hiszem, hogy ennek a Linux térhódítása lenne az oka.
  • bvalek2
    #126
    Hadd csatlakozzak a szoftverlistához én is a kedvencemmel: VLC Player, annyi beépített kodek van benne, hogy még a bakelitet is lejátssza, és figyelitek a támogatott operációs rendszerek listáját? Ha valaki összedob egy új oprendszert ma, holnapra tuti lesz rá VLC... Ez kérem a forráskód minőségét jelzi. Jól megírt szoftver könnyen portolható.

    Amelyik programot nem portolják, ott valami bűzlik. És ne hadováljanak függőségekről, az NVidia a driverét portolta Linuxra, BSD-re! Az mégis mekkora piac hogy megéri? Ha ezek megtudják csinálni minimális erőfeszítéssel, akkor XY cégecske CAD-progijával is meglehet tenni. Jaaaa, hogy szarul van megírva, és túl nagy erőfeszítés? Ebben az esetben előbb-utóbb úgy is zsákutcába futnak a fejlesztéssel. A felhasználók pedig jobban teszik ha időben váltanak.
  • zboszor
    #125
    Az eredeti cikk szerint a Microsoft 17%-os visszaesést tapasztalt a teljes bevételében, csak a kliens (értsd, asztali OS) eladásokban 33%-ot. Milyen érdekes, hogy olyan sok hsz-t látok a sg.hu-n, hogy így meg úgy, senki sem használja a Linux-ot...
  • gothmog
    #124
    A másik alapvető tévedés, hogy a linuxra áttérés akkora világrengető paradigmaváltást jelent. Hogy onnantól majd "parancssorból kell háttérképet cserélni", meg "kernelt kell hekkelni", meg ilyenek.
    Miközben csak az ubuntuban van legalább három olyan lehetőség, (live-cd, futtatás usb-storageról, wubi, telepítés második rendszerként -hopp ez már négy) amivel a windows rendszered sértetlen marad, mégis ki tudod próbálni a rendszert. És közben fény derül a hardverkompatibilitási, vagy tetszik-nemtetszik dolgokra. Aztán ha nem jön be, még mindig visszatérhetsz a windowsra, következmények nélkül.
  • sathinel
    #123
    Mplayer for win ha valakinek fontos hogy wines szép ablakban fusson. Minden codec a lejátszó saját könyvtárában van tehát win alá nem kell semmit telepíteni.

    Ja és magyar az alapja:D
    Mplayer magyar oldala
  • gothmog
    #122
    Arról nem beszélve, hogy a 2.0-ás verzió óta vagy fizetsz érte, vagy a telepíti a WhenUSaveNow-t, toolbarostól.
  • Sanyix
    #121
    Aki meg bsplayert használ, még vindózon se lehet sikeres ember. vindózon is sikeres ember beépített codeces lejátszót használ, codecpackok meg 543534 codec telepítése helyett. Na meg a bsplayer a codecet igénylő lejátszók közűl is az egyik legigénytelenebb.
  • Sanyix
    #120
    Azt írta hogy csak azt akarja használni. Tehát ami tök ugyanazt tudja de más, az nemkell :DDD
    egyébként én a midnight commander javasolnám, az is tud mindent, de karakteres "grafikus" felülete van, tehát olyan mint a jó öreg norton commander volt. Viszont mivel karakterekből van kialakítva a felülete, ezért konzolon is fut -> sima ssh-n is teljes pompájában látható :)
  • Sanyix
    #119
    kreatív drivert? Mert azok még vindózon is ótvar elbaszott szopós drivereket írnak, linuxot meg még le is szarják :D
  • gothmog
    #118
    Fontos lenne eldönteni, hogy mégis miért, mire akarjuk használni a számítógépet. Amikor felmerül a linux, egyből mindenki Photoshopra, Autocadre meg 3DStudiora akarja használni. (gondolom megvan mindegyikhez a licensz-szerződés, meg a hardverkulcs is) Miközben ezek pont azok a szoftverek, amik mellett gyakorlatilag lényegtelen, hogy milyen az operációs rendszer alatta.
    Vagy tele a világ tervezőmérnökökkel meg grafikusokkal akik a munkaállomásukon warezolnak? Mert akkor meg is érdemlik.

    A többi:
    Total commander -> Gnome Commander
    BSPlayer-> SMPlayer, VLC
    stb...
  • Epikurosz
    #117
    Hú, szájamra ütök:
    A Scriptum.hu oldal azt írja, hogy müxik a GIB progi Wine (Linux) alatt is.
  • Epikurosz
    #116
    Van nekem egy kis kedvenc windows-os progim, kb. 100 dolcsiért vettem.
    Ha jól emlékszem, 2006-ban kivertem náluk a balhét a fórumon, hogy el fognak veszíteni egy ügyfelet, mert én át akarok térni Linuxra. Rá kb. egy évre, másfél évre kihozták a cuccuk linuxos verzióját. Én most kussolok, mert még nem tértám át Linuxra, más progik miatt. :-)

    (De, nem titkolózom: egyik kedvenc progim a GIB szótár, na az nincs Linux alatt (tudtommal!).)
  • Cat 02 #115
    Hát nem tom, nekem kiírta az automatikus frissítéseknél, hogy van driver, lehet tölteni, nem kell semmit szarozni.
    Programokat meg simán meg lehet szerezni synapticcal, ami kb a legegyszerűbb módja.
  • sathinel
    #114
    Blender reklámja a srácnak hogy miket csinált vele eddig:D

    fizikája sem gyenge

    Lassan de egyre több alkalmazás lesz rá. Telán egyszer megéljük hogy egyformán fut minden az összes OS-en) bár ez belátható pénzügyi okok miatt szerintem még vagy 20-30 év. Bár lehet pesszimista vagyok.
  • MacropusRufus
    #113
    "Linuxot akkor fogok használni, ha egy kattintással fel telepíthető rá a creative f-fi xtreme gamer hangkártyám."
    nos a hang engem is szopat. nekem is 7.1 van és a linux szerint müxik is, de csak sztereóban... ez gáz.

    "Nem, nem akarok utána nézni, hogy milyen parancssorok beírásával tudom nagy nehezen rávenni , hogy a gyártó driverre feltelepüljön."
    hát az tény, hogy a linux nem az átlagos felhasználóknak készűlt.

    "Ha futnak rajta a kedvenc játékaim."
    nekem pl. futnak linux alatt, de mint fejebb írtam...

    "Ha fut rajta a photoshop, total commander, és pl. bsplayer, camtasia studio. "
    Namost nem csak a TCommander fut alatta meg a Photoshop hanem ennyél jóval több alkazás. Én speciel 3DStudioMax 2009-et használom és müxik... Sőt volt szerencsém a SolidWorks nevű tervezőrendszert is linux alatt haszálni.
    És még nagyon izmozni sem kell velük... Van wine, winex Cedega... meg egy kis ügyeskedés (kb 5-10 perc), de mint említettem már feljebb ez a rendszer standart usereknek van kitalálva.

    "Nem, nem érdekelnek az ingyenes kis alternatív megoldások, amelyekből millió dolgot hiányolok."
    temrészetesen 1xübb letőlteni azt amit meg is lehet venni, ergo: ingyenes alkamlazásokat használsz te is. Egyébként itt látszik, hogy nem vagy jártas a linux világában, ui. rengeteg programot lehet VENNI hozzá. Amik nem pici szarok.

    "Nem érzem lassabbnak a windowst, sőt, sokszor gyorsabb is."
    ha még nem nagyon konfigoltál linuxot akkor ugye nem állíthatod biztosra azt amit írsz... Ha fanatikus linuxos lennék akkor már írnám is, hogy nekem a működő képes rendszer a bootolástól a login promptig kb. 10-11sec max. És akkor én már bármit tudok csinálni. Ha grafikust desktopot akarok akkor max. 30-35sec.

    "Nem, nem akarom és virtuális gépben futtatni a windows alkalmazásokat."
    nem is kell. Wine, WineX, Cedega.

    "Nem, nem érdekel, hogy több vírus van windowsra, én eggyel sem találkoztam az utóbbi pár évben. Pedig, nem nem futtatok vírus ellenőrzőt, max egyszer biztonsági mentés előtt, de olyankor se talál semmit. "
    :)) ezen meg csak rögöhni lehet. A vírusok tojaiak stb. nem arról híresek, hogy nagy piros táblával jelzik neked, hogy benne van a gépedben...

    De elfogadom: neked a Win szimpatikusabb mint a linux. Van ez így. Valaki a Leopárdra esköszik, valaki a linuxra.
  • gothmog
    #112
    A renderfarmokon mindig előnyben voltak a különféle **x-rendszerek. A linux a nyílt forrás miatt tudta átvenni a helyüket.
  • sathinel
    #111
    Ha jól tom autodesk céghez tartozik az CAD, 3dMAX, MAYA is. Maya megy linux-on vagyis eddig ment. Csak a cégen múlik hogy megcsinálják opensource rendszerekre vagy hanyagolják. Pl hollywood egyrészt ezért használ sokszor linux szervereket. Mivel úgy programozzák ahogy ők szeretnék és sokszor több ezer gép dolgozik ugyanazon a feladaton.

    Itt beszélnek róla.

    De a gimp filmekhez való átiratát használják pl a filmek képein végzendő változtatásokhoz ha nem 3d progi kell hozzá. Cinepaint a neve ha jól tudom.
    Cinepaint
  • gothmog
    #110
    Csakhogy neki nem "valamilyen alternatíva" kellett, hanem minimum archicad szintű, linuxra. Márpedig "minimum archicad szintűt" ami nem az archicad windowsra sem fog találni.
  • DarkLaca
    #109
    Pontosan a c++ ra gondoltam.Igaz hogy tolják windows alatt is, de az a gond, hogy linuxban írták meg először.Szóval ha nemlenne linux,nem lenne az alternatíva sem.Mellesleg azért, hogy fusson nekem a linux,vagy alatta akármilyen program,azért nem fogok venni plusszba egy X ezer forintos hardvert.Ha játszani akarsz akkor ottvan a windows,ha többre használod,mint játék,akkor linux.De ezzel hellyel -közzel mindenki egyetért.Egy régebbi gépen meg nem fogok csak azért emulálni egy windowst hogy ne kelljen ujraindítani a gépet,ha mondjuk a másik partícióra meg fel van telepítve.
  • gothmog
    #108
    Az eredeti kérdés megvolt?
  • Sanyix
    #107
    mintha azt hallottam volna, hogy DE!
  • Cat 02 #106
    Wine nem viszi :?
  • Epikurosz
    #105
    Fokozdd csak a hülyeségeket.
    Aki építész az gondolod, hogy ismer minden célszoftvert?
    Érdeklődjön a Graphisoftnál, az majd ajánlja neki a versenytársak termékét. pff!
  • WiZZaRD
    #104
    Szerintem a lényeg, hogy valamilyen alternatíva legyen Linuxra, ha most ezt történetesen nem ArchiCAD-nek hívják, hanem ingyombingyomnak, attól még lehet megfelelő. Választék minden esetre van, a többi megszokás kérdése.
  • gothmog
    #103
    Szóval? Windowsra van másik "minimum archicad tudásszintű szoftver?" A kérdésfeltevés eleve vicces. Akkora profi építész, hogy neki a minimum az archicad tudása. És egy sg.hu cikk fórumában érdeklődik utána.
    Persze.
    Ha én ekkora profi vagyok, akkor nem itt érdeklődöm az ilyen után, hanem pl. az Autodesknél, vagy a Graphisoftnál.
  • Epikurosz
    #102
    Na, bravó!
    Ő feltett egy konkrét kérdést, erre te elkezdesz neki hadoválni.
  • gothmog
    #101
    Szerintem ha valóban az, aminek mondja magát, akkor okosan megvásárolja az ArchiCadet. A futtatásra alkalmas hardver, ill. az operációs rendszer ára másodlagos költség lesz.

    Szeretem az ilyet. "Minimum Archicad tudásszintű". Kedves agalca kérlek, ajánlj már nekem "minimum ArchiCad tudásszintű" szoftvert Windowsra, ami nem az ArchiCad. Demagóg.
    Linuxra akkor lesz "ArchiCad" tudásszintű szoftver, ha a Graphisoftnál nekiállnak, és megírják.
  • WiZZaRD
    #100
    Szerintem ha kicsit körülnézel, találhatsz megfelelő ArchiCAD alternatívát Linuxra:

    Link