259
  • Epikurosz
    #179
    A VLC Player istencsászár!
    Nálam annyira bejött, hogy az összes médiafájlt csak Ő játszhatja le. Amit a legjobban szeretek benne: olyan videoállományt is el tud kezdeni játszani, amit éppen töltök le valahonnan, tehát a fájl még nem teljesen jött le a gépemre. Ameddig lehet lejátsza, így bele lehet nézni, és ha pld. nem tetszik a videó, meg lehet szakítani a letöltését.

    Ami furcsaságot észrevettem a VLC-nél: megnyitok egy fájlt, elkezdi játszani, de nincs hang. Bezárom, újból megnyitom, és akkor már van hang. Nem tudom mi lehet az oka, talán valami kodekkel akad össze, de a bezár - újból megnyit segít.
  • gothmog
    #178
    Az igazi férfiak windowst használnak! Kaland! Veszély! Kockázat!
    A linux a gyávák és lusták eszköze.
  • TothLaci
    #177
    Na akkor kéremszépen elmondanám, hogy a Linux rossz. Sőt, a Leopard is rossz.
    Természetesen Windows a legjobb. És, hogy miért? Mert erre van támogatás. És áttekinthető. Jááh, hogy a legjobb... nem... nem a legjobb...

    Linux csak azért rossz, mert nem futnak rajta úgy a kedvenc szoftvereim, mint a Windowson... ott van WinE... ott... csak éppen nem tökéletes.
    Flash, és firefox linuxon sokkal lassabb, mint Windows 7-en! Windows 7 eszi a memóriát, de még úgyis használható! Barátságos oprendszer. De csak netezésre szigorúan. Játékra, HD-re jobban kedvelem az XP-t.

    Szóval jó a Linux, csak kockáknak. Jó a Leopard, aki Apple fan, és eredeti Apple gépe van.

    Windows igenis nem szar, csak veszélyesebb általában, mint Linux.

    Kedveltem a Linux rendszert, DE még most SEM, még most SEM olyan optimalizált Intel Atomra, mint a Windows7!
  • dilofekete
    #176
    Ami annyiban merül ki, hogy a telefont meg a xbox-ot eggymás mellé raktam, mivel eggy pc még ezeknél sokkal többet is tudhatna.
  • snl
    #175
    látom a szövegértés nem az erősséged.
  • dilofekete
    #174
    Tehát egy pc tudjon annyit, mint eggy telefon, mégha játékot is futtatok.
    Na eggy kicsit szűk látókörű voltam.
  • dilofekete
    #173
    Nekem gta 4 es linux kell, multi mod-al. A bejelentkező kép már a gta internet rendszere legyen. Ilyet lehet eggyáltalán? Más játék úgysem nagyon érdekel, habár lehetne benne stratégiai mod is, építkezési mod-al(simcity) meg űrkilövő állomás.... Ezért meg nem fogok xbox-ot venni, mert nem érdekel se a windos se a linux, de s gta 4 jó, mert van benne net is! Neten meg lehet szöveget szerkeszteni, elmenteni ..., a tervezők meg nem játszani szoktak, ha terveznek.
    Olyn operációs rendeszer kéne, ami minden játékra más, hogy legyen eggy kis változatosság ezen a vita téren. Lehetnék gothic-os is.
  • mousee
    #172
    Erre azért válaszolok, mert egyetértek vele. Én sem használnám, ha olyan lenne mint a windows.

    Hogy miért? Mert a windows hülye júzereknek van fejlesztve, mindent a segged alá tol, ami speckó engem idegesít. Nem azért, mert ez olyan rossz dolog lenne (sőt!!), de ebből kifolyólag rengeteg marhaságot csinál, ami rengeteg idő, erőforrás, ami az én szememben pocsékolás. Pl amíg zárogatom be a segítő díszes ablakokat, helpet, addig tudnék dolgozni is, ami időkiesés.

    Másik a felépítése, gondolok itt konkrétan a filerendszerre. Minden össze-vissza, átláthatatlan dll tenger.

    Evezzünk picit más vizekre, ami egyszerű felhasználói szempont:

    A laptopom gyorsabban működik vele, hamarabb indul be, áll le, stabilabban működik, kevésbé melegszik, akksija tovább bírja.Nem kell félnem a vírus/trójai és egyéb nyalánkságoktól.

    És legvégül a filozófia: Ingyen van. Nem lopok szoftvert, amire amúgy nem lenne pénzem. Plusz a közösség oldalán másoknak segítek megoldani gondokat, cserébe ők is segítenek nekem.
  • Gabo
    #171
    Amit a szűklátókörűségről írtam, nem csak neked lett címezve. Persze akinek nem inge...
  • bvalek2
    #170
    A szó elszáll, de az írás megmarad. A magadfajták el szokták ezt felejteni, amikor egy fórumon trollkodnak. Folyamatosan pocskondiáztad amihez nem értesz, szidtad akik használják, elég legörgetni hozzá, hogy az ember újra elolvashassa. Most már késő ártatlan képet vágni.
  • snl
    #169
    látom ez valami linuxos világ nézet, hogy aki windowst használ az csak szűklátókörü lehet. személyeskedés az megy.. grat..


    még mindíg nem emlékszem, hogy leírtam volna olyat, hogy a linux rossz. te ezt olvasod ki, lelked rajta. talán paranoid vagy mint a másik nicked az a vantulok ?
  • Gabo
    #168
    Még egy apróság. A szabad piacon verseny nélkül egyik cég sincs rákényszerítve a fejlesztésre vagy a szolgáltatási színvonal emelésére. A monopol helyzetben lévő cégek pedig kényük-kedvük szerint határozzák meg az áraikat. Kérdem én, ezek után végül is kinek kedvez az, ha az M$-nek konkurenciája van? A gyengébbek kedvéért elárulom, valószínűleg az összes felhasználónak.
  • bvalek2
    #167
    Kismillió remek szoftver van, ami sok operációs rendszeren fut, kivéve Windowson. A te logikád szerint ez a Windows minőségét rontja tán? A Linux nem jobb vagy rosszabb Windows, a Linux egyszerűen Linux, egy más operációs rendszer. Ahogy elnézem, gondod van felfogni, hogy a másság nem minősítő jelző (ebben viszont te kísértetiesen hasonlítasz a soknickű haverodra).
  • bvalek2
    #166
    Aki lusta körülnézni, az szűk látókörű marad.
  • snl
    #165
    lusta vagyok, nem szűklátókörü. különbség.
  • snl
    #164
    "Ha olyanná válna mint a Windows, nem használnám többé. "

    akkor te csak azért használsz linuxot, mert arra nem az van irva h windows? tehát akkor, kvázi ellenálló vagy a nagy "cionista zsidó gépezettel" (copyright by sok nick-ü ember) szemben?

    de ha jol emléxem talán még a doom3, vagy valamelyik korábbi quake is simán felment linuxra, wine nélkül lehetett tolni (lehet tévedek de ilyesmi rémlik).
  • Gabo
    #163
    Semmit sem KELL. Viszont mindenre van több lehetséges megoldás. Dualboot, vm, Wine... Mindenre azt érdemes használni, ami az adott célra a leginkább megfelel. A linux és a legtöbb nyílt alkalmazás esetében feltételezik rólad, hogy felnőtt ember vagy, aki tud önálló döntést hozni és el tudja fogadni a döntései következményét. Persze a mai fogyasztói világban már nem divat gondolkodni, tanulni, fejleszteni magad és a legtöbb embernek kényelmesebb az, ha helyette hoznak döntéseket. Akadnak olyanok, akik már addig jutottak, hogy azt is elfelejtették, vagy egyáltalán észre sem veszik, hogy van lehetőségük választani...
    És senkinek sem KELL linuxot használni. Viszont bárki SZABADON használhatja.
    Felőlem is mindenki azt használ, amit akar. Részemről azok a játékok, amik még foglalkoztatnak elmennek xp alatt is, minden másra pedig ott a linux. Mind a kettő elfér egy mai gépen.
    Talán nem kellene annyira szűklátókörűnek lenni, mint néhány itt megnyilvánuló ember, álljon bármelyik oldalon is!
  • SityiSXT
    #162
    Sőt, legyünk pontosak: a Microsoft elismerte a Linuxot versenytársnak a netbookok piacán. A kiszolgálók piacán már rég számolnak vele.
  • bvalek2
    #161
    Te is azon erőlködsz, hogy a Linux legyen már egy Windóz 2. Ez mégis mire jó? Azzal csak csöbörből vödörbe kerülnénk. Próbáld már megérteni, hogy senki sem akarja hogy válts. A Windowson kívül más nem való neked, használd egészséggel (a minimum, hogy fizess a legális példányodért). Arra pedig ne számíts, hogy a Linux valamiféle jobb Windows lesz idővel, mert az sosem fog bekövetkezni. A Linux a jövőben egyre jobb és jobb Linux lesz, ami nekem Linux-felhasználónak pont így jó. Ha olyanná válna mint a Windows, nem használnám többé.
  • SityiSXT
    #160
    Próbáltad már?
  • gothmog
    #159
    Az megvan hogy a Linux nem windows? Bár ennek mára már csak az első 1-2 oldala maradt érvényes, de a linux továbbra sem windows.
    Ha csak az a célod, hogy megismerd, és képben legyél, akkor tedd fel második oprendszerként. Az úgy nem fog -tényleg nem- menni, hogy ma windowst használsz, holnaptól linuxot, és semmit nem fogsz észrevenni a váltásból. Ilyet max. az az egy ember mond neked, akinek az a sok nickje van.
  • bvalek2
    #158
    Ha windowsos programokat akarsz használni, akkor használj windowst (és természetesen fizess a legális példányodért). Hol itt a probléma?
  • who am I 7
    #157
    Nálunk se fognak milliós fejlesztést egy 1%-os "platformra" rákalapálni.Ez van...tegyenek róla a pingvines fiúk.Ha annyira el akarják terjszeteni, nyomják a marketinget, keressenek supportot valami komoly app.-t only linux, kész ennyi.Csak akkor HIRTELEN nem lenne ingyenes..de ezt magyarázhatod nekik...
  • snl
    #156
    nem érted a dolgot látom.

    azért "álltam volna át" mert kiváncsi voltam, hogy mégis mit tud, miért, melóban is segít ha egy kicsit képben vagyok.

    azért meg had ne én legyek a hülye mer mondjuk a wow-ot, cs:s-t nem írták át linux alá. Ilyen kis apróságokon múlik az egész, de a sok linux fanboi nem fogja fel, hogy amig ez nem lesz megoldva addig vért is izzadhat a sok különböző linux hekker, a jónép akkor se fogja használni, csak a nagyon elvakul 1%
  • who am I 7
    #155
    És akkor nyílván a linuxosaknak is ugyanazt kell csinálni.. :D "Ha ő is beleszarik én mé ne?" alapon? :)
  • gothmog
    #154
    Tekintve hogy bármelyik tetszőleges linux topikban is megjelennek a habzószájú windows térítők, így nem igazán jogos a kérdés.
  • who am I 7
    #153
    Írhat mindenki (ha nem flém), de minek kell téríteni a linux "szekta" egyes tagjainak?
  • gothmog
    #152
    Kötelezett rá valaki?
    Tényleg azért álltál át (végül nem) linuxra, hogy aztán Windowsos programokat futtass rajta? Hát, mondjuk, ha hottoldra hallgatsz, akkor meg is érdemled a szopóálarcot.
  • gothmog
    #151
    A cikk címe "Elismerte riválisként a Linuxot a Microsoft"
    -tehát linux felhasználóknak pofa alapállásba, ide csak a windows felhasználók és ms-bloggerek írhatnak.
  • who am I 7
    #150
    Ez leginkább ms "topik", közvetetten win-es.A linuxról van említés, de az ms kijelentéséről van szó.Szóval vegyük winnek.De ez tök fölösleges kérdés, és irreleváns a makákók vesszőfutása kapcsán.De ha őket ez ki elégiti...legalább ki alakítanak egy képet a linux "userek"ről.
  • snl
    #149
    aki itt emlegeti a wine-t pl, az mondja már meg, hogy az miért is jo, hogy ha akarok egy programot futtatni akkor fel kell tennem egy másikat elöbb (driver directx nem számít ott van minden a lemezen win alá ami kell)? ami nem is mindíg jó.. tegyük hozzá.

    most pl játékokra értem, nem érdekel, hogy melette mennyivel "stabilabb, biztonságosabb stb-bb" a linux.

    azért jo a windows a legtöbb usernek, mert betolod a disc-et a meghajtóba, next next next, majd klikk és megy ahogy kell. nem vagyok egy nagy linux user, sőt, de hülyét kaptam amikor rászántam magam, nézzük meg ubuntut pl, 2nap forumozás, kérdezősködés után baszott elindulni akármi wine alatt.
  • gothmog
    #148
    Izlések és pofonok.
  • Ferrer
    #147
    A Windowst is rootként futtatom, de nem rondák a programok alatta.
  • gothmog
    #146
    A synapticot rootként futtatod. Ha véletlenül elfelejtenéd, a rút kinézetéből eszedbe fog jutni.
    :)))
  • Ferrer
    #145
    Tudom, hogy vannak, de nem kezelőfelületet mondtam, hanem programokat. A Synaptic pl. ugyanolyan ronda szürke Gnome, KDE, KDE4 alatt. Még a Windows 95-nek is szebbek voltak a szürkeárnyalatai :D
  • gothmog
    #144
    Mert ez itt egy win-topik?
  • gothmog
    #143
    "Vagy rajtam kívül senkit nem zavar,hogy lopja a szoftvert?"
    Engem windows használatkor sem az zavart, hogy lopom a szoftvert, hanem inkább ez:
    BSA-Stílus
    meg ez:

    meg ez:
    Illegális szoftver - a világegyetem rákfenéje.

    Úgyhogy most nem használok illegális szoftvert, és nem is fizettem érte. (jó, de. Vettem pólót meg pulóvert a Canonical Store-ból)
    Szóval bekaphatják.
  • who am I 7
    #142
    És ez elég unalmas, h minden win topikba ez megy.
  • who am I 7
    #141
    Csak egyes korlátol makik képtelenek felfogni, h esetleg valakinek a munkájához, nincsennek meg a linux verziók.Ha vannak is egyáltalán nem azok, az irányban pedig max fapadosak.Fizetősek nem is foglalkoznak vele.Kb. a körünkben annyira unsupported az egész, az os geeken is max röhögünk :D Mert a pofájuk nagy (mert van egy koszos pc alapú almájuk), bezzeg csinálni nem tudnak vele semmi komolyat..mondjuk arra még mindig több minden van mint a csövi linuxra.
    Ez az egyik, a másik faxse érti, minek akarja a sok geek meggyőzni az átlag júzert, h használja azt az unsupported fapados fost.Ha most a linux lenne a win helyett, és a win lenne nyílt akkor fordítva lenne...annyira semmi értelme ennek a térítésnek, meg mell döngetésnek a makik között, h aki azt használ akkor már az evolúció csúcsa.Hát nem :) sőt...eléggé lent van az inger"küszöbe" :) Ha mindenki azt használ majd szépen arra írnak falovakat azt majd lehet sipákolni meg hupákolni, kártya alapján simán megkeresnek, ha akarnak valamit linuksz ide linuksz oda (de még mindig nem ez a lényeg).
    Nyílván, ha valaki egész nap előtte kockul, és semmi értelmes dolog nincs a piciny életében, irány a win topik nyáladzani...meg felsőbbrendűségi komplexust gyakorolni :)
  • Sanyix
    #140
    A tech support hát... "telepítse újra".