190
  • A1274815
    #110
    "3d gyorsított asztalra gondoltam."

    Vista 3D gyorsított asztala tessék.
  • Kheller
    #109
    nem, itt a win klienseket hasonlitjuk az osx kliensekhez. A kliensekben nagyon komoly infrstruktúra van, hogy együtt tudjon működni a központi felügyelettel. (amely infrastruktúra egyébként önmagában is elérhető, bármilyen szerver nélkül, csak annak kissebb a használhatósága, de speciális esetekben jól jön)
  • Zsoltika 007
    #108
    Nem. Ők a win szerver és az osx szervert méregetik.
  • Sir Ny
    #107
    "Az osx szerver a másik vicc, de abba inkább bele se kezdjünk :)"
    bele se kezdjetek? ha jól veszem ki, akkor a windóz szerver, és a sima OSX beállításait hasonlítgatjátok itt?
  • Sir Ny
    #106
    ""hanem mindezt nagyvállalati környezetben, automatizáltan, több ezer gépet párhuzamosan felügyelve és vezérelve mit tudsz. Ez vállalati környezetben alapfunkció, az osx-ben a csirája sincs meg. "

    Nagyvállalati rendszerekről nem tudok, "
    szerintem nyugodtan nevezhetjük az appple-t nagyvállalatnak, és azt is nyugodtan kijelenthetjük, hogy nem windózt használnak...
  • Zsoltika 007
    #105
    3d gyorsított asztalra gondoltam.
  • A1274815
    #104
    Miért szerinted a 2D gyorsítást a krupliszsák csinálja?

    De semmi gond a 3D gyorsításhoz, extra ablakokon belüli effektek, ott a WPF, valamint Win7 Direct 2D néven ad egy új framworköt, ami DX10.x hívásokra fordítja az összes 2D hívást.
  • A1274815
    #103
    És ha nem lépek be, mi állítja helyre, mondjuk, ha valami rosszkor jött közbe.
  • Zsoltika 007
    #102
    Még jó hogy én most a 3d gyorsításról beszéltem. (tehát amibe a gpu száll bele)
  • A1274815
    #101
    Rar-t azért nem lehet GPU-val kicsomagolni, illetve DX10-től lehet, de nincs értelme, nem a leghatékonyabb.
  • A1274815
    #100
    Nem jól emlékszel. A síma ablak cuccok NT3.x/Win95-től használt 2D gyorsítást, ha elérhető volt. Ezt a jó tulajdonságokat a Vista is megtartotta, csak néhány hívás nem kivitelezhető lett, azokat CPU-val kell megcsinálnia, vagy ha olyan (Régi Overlay) elérése, 3D felület kikapcsol és onnatól minden 2D hívás gyorsított szintén.
  • Ulkesh
    #99
    " Csak azérdekel, pl a MacOS X Serverről az összes domain szerűségbe tartozó gépen pl. tudom-e szabályozni, hogy egyes userek mit futathatnak a nélkül, hogy minden egyes MacOS X kliensen kézileg kelljen beállítanom, de úgy hogy bármikor meg is nézhetem a beállításokat és a beállítások a domain szerűségbe történő belépésnél lépnek csak életbe, ha nem oda lépekbe az alapbeállítások vannak érvényben."

    Ez már messze nem a szakterületem, de azt még tudom, hogy különféle eseményekhez (domain-be belépéshez, otthoni wifi hálóra csatlakozáshoz stb.) szépen lehet AppleScript-eket definiálni, amivel gyakorlatilag bármi beállítható.
  • A1274815
    #98
    Nem azt mondtam hogy lehetlen fejleszteni alatt, csak azt hogy az XCode még az Eclpisehez képest is vacak. (20 millió ablak, Borland C++ 5.0 (nem Builder) fealling).
  • Zsoltika 007
    #97
    "Nagyon jól tudom, hogy 10.4-től van 3D gyorsított GUI, ami ugyebár Longhorn Alpha 4050-től volt a 2003 végén, valamint az Aero, WPF (régi nevén Avalon) is ottt van a Vistaban a GUI gyorsítására, DXVA pedig lehetővéteszi, hogy GPU-ra írjál codeceket. OpenCL ugyan úgy lesz XP-re, Vistara, Win7-re és Linuxra is, ha kijön végre."

    Még a vista se használta ki, csak az ablak animációkkal meg ha jól emlékszem volt egy ilyen rss olvasó ami kezelte, de azóta se sok minden! Mac os x alatt meg már akkor a legtöbb alap alkalmazás kihasználta gyakorlatban is. És nem csak megvolt hogy legyen dísznek. Szóval hiába tudta már a longhorn alpha ha a végleges vista se használta ki 2006-tól :D
  • Ulkesh
    #96
    "Nagyon jól tudom, hogy 10.4-től van 3D gyorsított GUI"

    Nem, a Core Image nem hardver gyorsított GUI, hanem egy framework, amin keresztül a GPU-t számításokra használhatod bármilyen alkalmazásban, akár egy rar kicsomagolóhoz is.

    "OpenCL ugyan úgy lesz XP-re, Vistara, Win7-re és Linuxra is, ha kijön végre. "

    Ha jól tudom a Microsoft nem támogatja az OpenCL-t. (Apple, nVidia, AMD támogatja)

    ---

    Mondjuk a Grand Central-t jobban várom, mint az OpenCL-t.
  • A1274815
    #95
    OK hülyekérdés, amindet nem akarom elolvasni, mert engem csak a központi management érdekelne, nem pedig a Serverre telepített FTP szerver üzemeltetése.

    Valahogy azt pedig közöttük nem látom, ha tudod hol van ne titkold. Csak azérdekel, pl a MacOS X Serverről az összes domain szerűségbe tartozó gépen pl. tudom-e szabályozni, hogy egyes userek mit futathatnak a nélkül, hogy minden egyes MacOS X kliensen kézileg kelljen beállítanom, de úgy hogy bármikor meg is nézhetem a beállításokat és a beállítások a domain szerűségbe történő belépésnél lépnek csak életbe, ha nem oda lépekbe az alapbeállítások vannak érvényben.
  • Zsoltika 007
    #94
    Azért ahogy elnézem másoknak mégis sikerül. Sőt pár emberke elég jól megszedte magát pl iphone app feljesztésével. Most mit vársz mit mondjak? Hogy neked nem jött be és ezért szar? Nem lehet hogy más szemlélet módot vertek beléd a főiskolában? Mi lenne ha fordítva lenne? Akkor meg a visual lenne a mumus.
  • Ulkesh
    #93
    "aki nem ismeri el, hogy az apple termekek araban benne van a marketing is, az elvakult es nincs objektiv velemenye. "

    A lényeget te sem érted, amit írtam.
    Persze, hogy benne van. De a Dell, HP, Lenovo stb gépeinek árában szintén.
    Érdekes módon, leírtam egy Apple gép konfigját, hogy ha annyira drága, akkor lehet mellétenni olcsóbbat. Mégis csak úgy sikerült, ilyet ajánlani, hogy az olcsóbb gép hardveresen nem ért fel vele, mert ha azonos lett volna, akkor egy forinttal sem lett volna olcsóbb.

    De belinkeltem alu házas gépet is Dell-től, nem picit volt drágább (250 eFt-al) az Apple hasonló termékeinél.

    Szóval nem azt mondom, hogy olcsó az Apple, hanem azt, hogy semmivel sem drágább, mint a konkurencia az azonos kategóriában.

    ----

    A vitához.
    Kicsit unalmassá kezd válni a dolog. Én mindent elhiszek amit mondtok, mert nem vagyok vállalati rendszergazda, de mint felhasználó tényleg magasról teszek rá, hogy az mennyire kényelmesen tudja megoldani a gépek menedzselését.
    Azt tudom, hogy megoldható, mert egyrészt több cikket is olvastam róla, másrészt valamelyik tudományos csatornán filmet is láttam (igaz az oktatásról volt lényegében szó), ahol egyetemi rendszerben több ezres nagyságrendű gépparkot kezeltek központosítva (a rendszer telepítésétől, konfigurálásától kezdve, alkalmazások frissítésén át, a dokumentumok feltöltéséig) és kizárólag Apple gépekből állt a géppark. Szóval az, hogy nem megoldható, nem igaz. Az, hogy Windows-os hálózatból ez mennyire megoldható, azt meg nem tudom (és nem is túlzottan érdekel).

    Az egész vita abból indult, hogy adva van az OSX mint desktop OS, aminek van egy adott tudása és ezzel melyik Windows változat állítható párba. Nos engem mint felhasználót nem érdekel a menedzselhetőség, de a MS is így gondolja, mert az összehasonlító táblázatban erre nem is igen tér ki. Ellenben felsorol tulajdonságokat, amikkel ha párba állítom az OSX 10.5.7-es rendszert, akkor kizárólag az Ultimate az, ami mindazt tudja, amit az OSX. Lehet, hogy többet is tud, de ha mást választasz, akkor az meg kevesebbet fog tudni más területen az OSX-hez képest.
  • A1274815
    #92
    Nagyon jól tudom, hogy 10.4-től van 3D gyorsított GUI, ami ugyebár Longhorn Alpha 4050-től volt a 2003 végén, valamint az Aero, WPF (régi nevén Avalon) is ottt van a Vistaban a GUI gyorsítására, DXVA pedig lehetővéteszi, hogy GPU-ra írjál codeceket. OpenCL ugyan úgy lesz XP-re, Vistara, Win7-re és Linuxra is, ha kijön végre. Amellett Win7 ami idén össztől már kapható, tartalmazza a DX11-et ami szintén "jobban" rágyúrtak a GPGPU-ra értsd DX11 OpenCL szerű szabványos API-t ad hozzá.
  • Zsoltika 007
    #91
    Tessék
    Ez ennyit tud, de cserébe nem is kell userek után csengetni.
  • A1274815
    #90
    Fejlesztő eszközökből a Visual Studio :NET sorozattól használható az MS terméke, korábbiak nem voltak anyíra jók, a Borland C++ Builder/Delphi messzíről jobb volt, Linux alatt Eclipse, Netbeam elviselhatő a VS-hez képest, viszont az XCode MacOSX alatt hát, iszonyatos.
  • Kheller
    #89
    "Vagyis egy tisztán OSX-es rendszer pont ugyanolyan egyszerűen és sokoldalúan konfigurálható egy OSX szerverről, mint Windows-os társa."

    Ezt ugye te sem gondolod komolyan...
    Az osx szerver a másik vicc, de abba inkább bele se kezdjünk :)

  • Zsoltika 007
    #88
    Nekem nem úgy tűnik. Legalábbis ha te is ott voltál az első 50 kommentelő között :D
    Attól meg hogy feljesztesz valamire még baromira nem értesz hozzá. :)
  • Zsoltika 007
    #87
    Már a 10.4 is kihasználta a gpu gyorsítást desktop szinten! Tudod van az az izé: core image meg quartz extreme. (Olvass utána cseppet) Ezek már akkor nagyban mentek gyakorlatban használva (és nem csak elméletben meg 1-2 csili vili effektel lásd vista) mikor még az xp volt az aktuális rendszer.

    "Vallamint nagyon jól tudom, hogy Snow Leopardra ígérik a rendes GPGPU támogatást, szóval. Annyíra ne szaladjuk előre."
    Ekkora baromságokat meg ne írkálj már ha azt se tudod miről van szó! Mert hogy valóban erre is rá gyúrtak de ez tovább feljesztés! Ez olyan mintha azt mondanád a ms még mindíg nem csinálta meg rendesen a direct x-et mert a win7-ben már 11 lesz.
  • grizzly21
    #86
    na latom megint dol a mac vs pc flame:) Kezdem azt hinni, hogy az sg direkt ir ennyi cikket a temaban, mert erre mindig jonnek a hsz-ek -> no a counter -> jobban lehet kiadni a reklamhelyeket.

    Ulkesh pedig hiaba osztod az eszt, en szinte tokeletesen meg vagyok elegedve a macbook pro-mal, de aki nem ismeri el, hogy az apple termekek araban benne van a marketing is, az elvakult es nincs objektiv velemenye.
  • A1274815
    #85
    Én láttam, dolgoztam is rajta és bőven elég is volt annyí belöle, fejlesztői rémálom.
  • A1274815
    #84
    Most központi management funkciónalitás összehasonlítása folyik, nyílván a hosszabb lista nagyobb eséllyel indul, de valahogy csak nem akaródzik jönni az a lista.
  • A1274815
    #83
    A Windowsra írt ílakalmazások elég sok mindenre használják a GPU-t (Movie Maker pl.: azzal kódolja be a cuccokat, WMP-hez a DVD/WMV codec, Aero, WPF (bár az utobbi kettő megjelenítés), Photoshop CS4 is használja Windows alatt is).

    Vallamint nagyon jól tudom, hogy Snow Leopardra ígérik a rendes GPGPU támogatást, szóval. Annyíra ne szaladjuk előre.
  • LMNO
    #82
    "' 13" '
    Ezt meg gyártótól függetlenül felejtsük már el :D
    15" alatt max zsebszámológép kapható. "

    Nemtom mi a probléma a 13"-es kijelzőkkel, ugyanakkora a felbontásuk (1280*800), mint a legtöbb 15"-es kijelzősnek. Tehát ugyanannyi ikon fog elférni az asztalon, és ugyanannyi sor fog kiférni a táblázatkezelőben/stb.-ben.
    Cserébe nem szakad le a vállam egy 3 kilós sz*rtól :)
  • Zsoltika 007
    #81
    Tudod ez nem úgy működik hogy hű én 1000 féle képpen tudok fingani te meg 100 féle képpen :D Nem az nyer aki nagyobbat mond. Ha te így állsz hozzá akkor ott maradtál az oviban :D
  • A1274815
    #80
    "Vagyis egy tisztán OSX-es rendszer pont ugyanolyan egyszerűen és sokoldalúan konfigurálható egy OSX szerverről, mint Windows-os társa."

    Erről linket is szeretnék. Vista több mint 1700 (ha jól emlékszem a számra, egy MS konferencián mondták még vagy 2,5 éve) beállítással bővűlt az XP-hez képest.
  • Zsoltika 007
    #79
    Jézusom! A kommentelők minimum 90%-a életében nem látott OS X-et :D Mekkora ellenérvek! Az első 50 kommentben gyakorlatilag mind olyan kifogásokat írtak amik valótlanok (Lehet a többi kommentben is, de már inkább nem olvastam tovább annyira szégyen). Kedves kommentelők magatokat égetitek a hozzá nem értésetekkel!
  • Ulkesh
    #78
    "Mellesleg csak egy kérdés milyen játékokkal akarsz játszani a MacBookodon, hogy nVidia Geforce 9400M-et akarsz bele "

    Ilyet csak egy Windows-os tulaj kérdezhet.

    Az OSX és a rá írt alkalmazások elég sok mindenre használják a GPU-t a képmegjelenítésen és játékon kívül.
    A Core Image része a rendszernek és a legtöbb alkalmazás ki is használja (számolásra használja a GPU-t tehermentesítve a CPU-t, zenei, videó, képfeldolgozó alkalmazások, tömörítők, videó kodekek stb.).
    Ennek egyik továbbfejlesztett változata lesz az OpenCL a Snow Leopard része.

    De nem kell messzire menni, mert mindkét platformon elég rendesen felhasználja a GPU tudását a Photoshop CS4 is.

    "Csak hogy jobban értsd notebook számomra = hordozhatóság + kis hw igényű munka, prezentáció, szállító eszköz, ha unatkozok útközben megnézek rajta egy filmet, vagy zenét is hallgathatok róla."

    Detto..
    Én asztali gépen sem játszom.
  • Ulkesh
    #77
    "Látom csak nem sikerül megérteni, hogy a hálózati menegerhetősége a Windows Klienseknek a Server verziókban lévő segéd program segítésgével látszik csak igazán."

    Én értettem, csak te nem :D
    A lényeg az, hogy azt a kényelmes hálózati menedzselhetőséget ne várd el egy inhomogén rendszertől, mint egy homogéntől. Vagyis egy tisztán OSX-es rendszer pont ugyanolyan egyszerűen és sokoldalúan konfigurálható egy OSX szerverről, mint Windows-os társa.

    "hanem mindezt nagyvállalati környezetben, automatizáltan, több ezer gépet párhuzamosan felügyelve és vezérelve mit tudsz. Ez vállalati környezetben alapfunkció, az osx-ben a csirája sincs meg. "

    Nagyvállalati rendszerekről nem tudok, de egyetemi rendszerekről, ahol több ezer OSX alapú gép van, arról igen és a rendszer telepítésétől kezdve a szoftverek menedzseléséig mindent távolról oldanak meg, szóval az, hogy csírája sincs az enyhén vicces kijelentés. Fogalmazzunk úgy, hogy te nagyon otthon vagy a MS Windows területén, de ezen kívül, főleg az OSX-el kapcsolatban hiányos a tudásod.



  • A1274815
    #76
    Mellesleg csak egy kérdés milyen játékokkal akarsz játszani a MacBookodon, hogy nVidia Geforce 9400M-et akarsz bele (megjegyzem a 9400M erősen alsó kategória, jobb, mint az Intel GMA Sutyka, de nem anyíra), ráadásul Vista alatt nagyobb a játék választék is (4500 GMA meg ráadásúl DX10-es is, mint 9400-es Geforce).

    Csak hogy jobban értsd notebook számomra = hordozhatóság + kis hw igényű munka, prezentáció, szállító eszköz, ha unatkozok útközben megnézek rajta egy filmet, vagy zenét is hallgathatok róla.
  • Kheller
    #75
    "Egy irodai felhasználásra alkalmas 20"-os kijelző ma már 25-30 eFt-ból megvan, nem értem mire ez a felhördülés."

    Semmi gond, csapd akkor a bélyegkijelzős macbook árához. Kétszer, mert egy kell otthonra és egy az irodába.

    "A notebook vásárló emberek hány százalékát érdekli szerinted a központi menedzselhetőség?"

    Az összeset amelyik nem csak otthoni pötyögésre használja a notebookját, hanem komoly munkára. A cégnél vállalati gépként működik, mikor hazaviszi akkor sima gépként. Ha otthon eszébe jut, hogy kéne neki valami a céges hálóról, akkor felmegy rá távolról és újra vállalati kliensként működik a gépe. Bejelentkezik, lefutnak rajta az ellenörzések, beállitások, single signon stb-stb.
  • Sir Ny
    #74
    "Nem izzadok én, pontosan tudom, mint azt is, hogy az ilyen pénzek mekkora része vándorol puszipajtáshoz. :)"
    pontosan tudod?
  • Kheller
    #73
    "Magyarul hardver és szoftver szintű jogosultságok állításáról beszélünk, ami egy Unix rendszerben teljesen alap szolgáltatás. "

    El vagy te tévedve ebben a témában is. Nem kicsit, nagyon. A unixok gyakorlatilag nulla ilyen szolgáltatással rendelkeznek, linuxon van néhány szedett-vedett próbálkozás, de fényévekre van az is a valódi vállalti, központositott menedzsmenttől és felügyelettől. OSX-ben pedig a csirája sincs. Itt nem az a kérdés, hogy egy adott gépen, ha odaülsz (vagy ssh-val felmész rá) mit lehet megcsinálni, hanem mindezt nagyvállalati környezetben, automatizáltan, több ezer gépet párhuzamosan felügyelve és vezérelve mit tudsz. Ez vállalati környezetben alapfunkció, az osx-ben a csirája sincs meg. (nem véletlen, halmozottan hátrányos ezügyben, egyrészt a unix gyökerek miatt - kutya nem használja desktopon - másrészt a vásárlók miatt, gyak. senki nem használ mac-et komolyabb vállalati környezetben. Abba már inkább bele sem megyek, hogy az active directory az nem egy egyszerű hitelesitési szolgáltató. Az osx annyit "tud" hogy a teljesen szabványos kerberos hitelesitést elküldi az ad-nek. Bravó.
  • A1274815
    #72
    "Ja, hogy Server, akkor talán az OSX Server változatát is megkéne nézegetni, nemde? :D"

    Látom csak nem sikerül megérteni, hogy a hálózati menegerhetősége a Windows Klienseknek a Server verziókban lévő segéd program segítésgével látszik csak igazán.
  • Ulkesh
    #71
    "Aha :D Mindenképpen! Akkor hasonlítsuk az ultimate-hez, mert látom nem sikerül felfogni, hogy az ultimate bőven többet tud, "

    Oké, de sajna az alatta lévő változatok meg azt nem tudják, amit az OSX igen.
    A nagyvállalati részt még csak ki sem emeli a MS sehol, ha megnézed a táblázatot, amit linkeltem, mert az egyéni felhasználó számára az értéktelen.

    "Nem izzadok én, pontosan tudom, mint azt is, hogy az ilyen pénzek mekkora része vándorol puszipajtáshoz. :)"

    Akkor érted, mire gondoltam :D