127
  • kirieger
    #87
    hi all. elmondom az én storymat. vettem egy "új" gépet, mind xp, mind vista alatt folyamatos kékhalál volt, naponta többször. ne mondja nekem senki, hogy driver, mert már a létező legújabb driverek voltak fent, persze először a jól beválltak, de mivel bluescreen volt, mentek fel sorban a legújabb driverek, és az eredmény: kékhalál. na ekkor lett tele a hócipőm, meg a f'szom, win7 letölt, felrak, és azóta a gép hibátlanul megy, 1 kékhalál sem volt még. az xp driverekről meg annyit, hogy igenis jók a win7-re (pl leadtek tv tunerem ami közel 10 éves, xp drivere van a win 7 alatt), az hogy gyorsabb mint az xp szerintem nem is kérdés...gyorsabb, stabilabb, szebb, bikább...szal nekem ez marad, xp, vista meg megy a kukába...gondolom azért nincs kékhalálom, mert a win7 már "jobban" támogatja a 4magos procikat, stb, stb...de ez csak tipp, merthát nem tudom de ezzel megy a gép, a régi sz'rokkal meg nem.
  • BlackRose
    #86
    Igen sok ilyen amatőr fejlesztés van használatban amely csak úgy dolgozik (és úgy is rosszul), ha használat előtt táncolsz az indián táncot, meghúzod a békepipát, elmondassz néhány varázsigét, feláldozol egy csírkét és vigyázol, hogy a hómérséklet, légnyomás és légnedvesség pontosan előírt értékek között legyen... :)

    Nem programozói gyagyiság az, mert ezeket a dolgokat csak úgynevezett "programozók" készítették... sajnos a szakma tele van ilyenekkel.
  • BlackRose
    #85
    Szerintem a Windows7 egyik legnagyobb kompatibilitási gondja az, hogy nem működik rajta az IE6, és céges környezetben elég sok IE6 ONLY intranet megoldás létezik (sajnos), IE8-al ezek az alkalmazások nem alkalmazhatóak és Firefoxal sem...
  • BlackRose
    #84
    Stabil volt az NT4 :) én évekig használtam. A Win95 volt az első Windows amely stand-alone volt és nem DOS-ba bootoltál és akkor elindítottad a win.com-ot, benne ugyan megvolt a DOS subsystem (egésszen a Windows Me-ig amelyben a 8.0 DOS szerepelt) de ez már csak kompatibilitás miatt volt. Win95 után nem igen jöttek DOS programok, játékok még egy darabig, de a DirectX és főleg a Windows 95 OSR2 megjelenésével amelyben már DX2 volt annak is vége lett.
  • levente68
    #83
    Nagyrészt megválaszolgattál helyettem is, köszi!
    Az NT4 kicsit messze volt a stabiltól, valóban inkább a W2000, de végleg az XP!
    Sőt, a DOS-t a W98 "nyírta" ki, nem a W95, ha nem tévedek...
  • slickboy
    #82
    Sokan azt mondják azért nem váltanak majd a cégek, mert a speckó céges szoftverek nem kellően kompatibilis a W7-tel. Ez valószínűleg így is van, de emiatt nem a W7-et kellene szidni, amiért azokat a spéci szoftvereket az alkotójuk képtelen volt jól megírni, és csak egy adott rendszerre drózozta össze. Van olyan régi programom ami kompatibilitás beállítása után simán megy Vistán és W7-en is. Persze mindegy mitől nem megy egy dolog W7-en, a váltást meggátolja, de tudjuk, hogy 3rd party cuccok se mindig olyan jók, ne kenjünk mindent az operációs rendszerre.
    Dolgozom a Medivus patikai szoftverrel (XP-n fut, XP frissítés letiltva by rencergazda, csakis meghatározott Dell gépekkel együtt szállítják a szoftvert) és rengeteg idegesítő hibája van. Pl widescreen monitoron ha natív felbontást szeretnék élvezni és nem szétnyújtott 4:3 képarányt, akkor a kezelőfelület bizonyos részei lelógnak a képről, nem elérhetők! Ez nem programozói gagyiság? Ezen W7 sem segítene persze, de nem annyira a Windows inkompatibilis sokszor hanem azok a bizonyos speciális vállalati szoftverek. Tessék már azoknak a programozóit is kicsit köpködni.
    Vállalati meg állami szférában meg hatalmas a sötétség IT téren sokszor, amit lehetne emailezni, akár jelszavas PDF-ben, vagy szkennelni és optikai karakterfelismeréssel digitalizálni, stb., azt is nyomtatják, fénymásolják és tömik a posta zsebét.
  • Pares
    #81
    Mi lenne, ha lejjebb vinnék az OS-ek árát, mondjuk drasztikusan?
  • SCaine
    #80
    [b]na majd a windows 8
  • BlackRose
    #79
    De a Win95 és az XP volt az ami ezeknek a fontos dolgokat nagy részét elterjesztette.
  • BlackRose
    #78
    Ebben egyet értünk az NT volt a legfontosabb dolog a Windows történetében, nem annyira számít a verzió szám.
  • BlackRose
    #77
    NT4, 2000 drágább volt és otthoni használatra átlag felhasználónak nem megfelelő, ugyanakkor a kis és közép vállalkozások is kerülték mert drágább volt és mert kompatibilitási gondokkal is küzdött (ennek ellenére én Win95-ösről NT4-re majd 2000-re váltottam otthon.)
  • [HUN]FaTaL
    #76
    Ebben lehet igazság, az NT4 előtti NT-ket nem láttam. De lássuk be, hogy az NT4 sokkal kevésbé volt instabil mint a 9x vonal.
  • [HUN]FaTaL
    #75
    Továbbra is fent tartom hogy az XP az SP2ig egy borzadvány volt. Inkompatibilis, lassú, és a legkevésbé sem biztonságos, ráadásul mindemellé a kornak megfelelő, viszonylag nagy hardverigény társult, csak ezt mindenki elfelejtette már. Semmivel nem volt nagyobb a Vista gépigénye mikor megjelent, mint az XPnek a saját korában. Ugyanez elmondható nagyjából az összes eddig megjelent Windowsról, a Windows 7et (ami ugye még hivatalosan nem jelent meg) leszámítva.
  • BlackRose
    #74
    A stabil kernelt nem az NT4 hozta hanem az NT (3.1, 3.5, 3.51) sőt az NT4 bevezetett egy előtte nem létező instabilitást (a grafikus meghajtót betette a kernel mode-ba) ami az előtte levő NT-knél nem volt eset.
  • [HUN]FaTaL
    #73
    Mert az emberek birkák voltak és a fostalicska 98at használták.
  • BlackRose
    #72
    Igaz, de nem szabad elfelejteni, hogy az XP hozta el az NT/2000 által megteremtett dolgokat a széles közönséghez.
  • [HUN]FaTaL
    #71
    Te nagy tévedésben élsz. Nem az XP hozta a stabil kernelt, hanem a WinNT4 ami a korábbi NT rendszerek mellé Win95 kezelőfelületet adott. Az igazi áttörést a win2k hozta a directx miatt, amolyan ötvözet volt a Windows 98-ból és a Windows NT4-ből. Az XP az SP2ig szinte semmi újat nem tartalmazott, a rendszervisszaállításon (ez már volt a windows me-ben is) és az új kék (Luna) felületen kívül. Volt még sok apróság, új üdvözlőképernyő stb. de otthoni szemszögből ezek lényegtelenek voltak (számomra!), és a magas memória igény miatt (akkoriban nem 2k volt egy ram modul) nagyon sokáig SP3as win2k-t használtam.
  • CyrSyS
    #70
    Legalább is én így értelmeztem..
  • CyrSyS
    #69
    A megszólítás viszont mindenkire vonatkozott hogy kik mérlegeljék azt a 2 kérdést...
  • BlackRose
    #68
    Igaz, de itt a cikk címe: "A Windows 7-et is átugornák a vállalatok", csak azért nem foglalkoztam itt az otthoni felhasználokkal.
  • CyrSyS
    #67
    Nem értem hogy miért CSAK vállalati aspektusból közelíted meg a Windows 7 beharangozóját és jelenlegi nagyvilági állapotát. Tényleg nem kötekedés de egy otthoni felhasználó nem fogja a:

    a.) valóban mi az amit tehetünk annak érdekében, hogy az új lehetőségekből profitáljunk?

    b.) miért van a gazdaságban annyira gyenge verseny, hogy egy cég (sok cég) megengedheti magának, hogy ne használja ki a lehetőségeket és mégis talpon maradjon?

    kérdéseket még kigondolni se. PL. én sem sőt magasról nem érdekel. Ezeket a vállalatok válaszolják meg/mérlegeljék.

    Otthoni körülményeket, igényeket figyelembe véve a környezeti hatékonysági-tényezők(idő, energia) csökkenésének aránya a fontos nekem ha váltani akarok a meglévő rendszerről a másikra. Ha érzékelhető az hogy a munkámat hatékonyabban, gazdaságosabban, eredményesebben, gyorsabban (és még lehetne sorolni) egyszerűbben tudom a Win7-en elvégezni akkor megéri teljesen átállni. Ehhez ugye ki kell próbálni és célszerű használni a jelenlegi mellett egy ideig a különbségek felderítésére. Itthon szerintem ez alapján kell mérlegelni.
  • BlackRose
    #66
    A Win95 is óriási ugrás volt (sőt talán nagyobb mint az XP), a Win95 megváltoztatta teljesen a Windows UI-t, bevezette a 32 bites platformot (előtte létezett Win32s a Win 3.11-re de az nem igen volt alkalmazható/alkalmazva), ugyanakkor lehetővé tette az egyszerű Internet hozzáférést (Win 3.11-ben ez nem volt egyszerűen megoldható dolog), ugyanakkor a stabilitást is érezhetően megnövelte, majd elhozta a pre-emptive multitaskingot (az előző Windows-ok collaborative multitaskingjával ellentétben) és kinyírta a DOS-t... szóval ezek szerintem elég nagy dolgok voltak.
  • BlackRose
    #65
    Maga a Windows7 mint desktop (kliens OS) magában nem hordoz akkora előnyt a Vistához vagy XP-hez képest, hogy kopasz gépen érdemes lenne váltani rá (bár nem sok esetben), habár vannak az UI-ben produktivitást növelő dolgok, Step Recorder, stb. A Windows7 előnyei igazán akkor látszanak meg, ha a Server-t is cseréljük R2-re, itt ugyanis már nagy a lépés, olyan dolgok mint a Hyper-V R2, a Direct Access stb. sokat jelent. Ugyanakkor a teljes MS környezet jobban és hatékonyabban működik az új rendszeren (System Center, .NET Framework, SharePoint/Office stb.)

    Fontos dolog, tudni, hogy nem igen létezik már ma egy nagy ugrás a rendszerben hanem számtalan kis lépés amelyek együtt komoly előnyt jelentenek HA KI TUDJUK ŐKET HASZNÁLNI.
  • levente68
    #64
    Sőt, bocsi, de a W95 és az XP egyben közös, a szebb kinézetben, de nagy előrelépést csak az XP mutathat fel a sokkal-sokkal stabilabb kernellel.

    Ilyen forradalmi (mert az valóban az volt) újítást se a Vista, se a W7 nem hoz.

  • levente68
    #63
    Szinte teljesen egyetértünk, de van, amit nem értek:

    nem volt reklám? Volt sok, bár igaz, hogy jön még erősebb reklám, sőt az általad említett "élővilág" részéről hype és tukmálás, erőltetés is.
    Ami egyébként a Vista esetén is volt, aztán jött a hamuszórás...

    Mi az, ami miatt a W7 szerinted igenis javasolható a cégek tetemes százalékának?
    Mert én nem tudok komoly érvet, amivel odaállhatnék egy cégvezető elé és megpróbáljam rávenni, hogy a már drágán megvett XP-t, amit eladni ugye nem lehet, dobja ki, vagy a fiókba és vegyen egy másik, szintén túlárazott oprendszert.
    Természetesen, mint egykori jónak titulált üzletkötőnek, azért biztos sikerülne párat eladnom, de szakmai érvet keresek.
  • Sanyix
    #62
    Ennyi? Mert ezt kb egy igényesebb felhasználó vlite-al kiküszöböli vistán is, kidobálja a felesleges szar komponentseket, és letiltogatja a soha nem használt serviceket. Ezt nem nevezném újításnak... még kicsinek sem.
  • BlackRose
    #61
    "De amúgy tényleg elgondolkodtató, amit mindig blackrose mondogat: Növelné-e a produktivitást, hatékonyságot az, ha az XP-t win7-re cserélnénk?"

    Tapasztalataim szerint igen is meg nem is. IGEN akkor ha az adott cégnél az IT a motor a produktivitás növelésére és a képeségek kiszélesítésére, a cég bővölésére stb. De ha az IT csak egy dolog ami nélkül "sajnos nem lehet, de jobb lenne ha lehetne", ami sajnos nagyon sok cég esetében a helyzet, akkor NEM. Szóval nem a Windows7 kell hibáztatni ha nem tudjuk kihasználni azt a sok új és hasznos dolgot amit nyújt nekünk, hanem azon kell elgondolkodni, hogy

    a.) valóban mi az amit tehetünk annak érdekében, hogy az új lehetőségekből profitáljunk?

    b.) miért van a gazdaságban annyira gyenge verseny, hogy egy cég (sok cég) megengedheti magának, hogy ne használja ki a lehetőségeket és mégis talpon maradjon?

    Siralmas a dolog de sok esetben a PC a cégeknél nem más mint egy 1000+ dolláros e-mail gép :)

    Ami a cikket illeti, csak néhány dolgot említenék. Először is a Windows 7 reklámozása még el sem kezdődött, másodszor a cégek nagy része még nem rendelkezik 2010. évre vagy későbbire való tervekkel, harmadszor a cégek általában megvárják az SP1-et, és negyedszer... a cégeknek szükségük van arra, hogy tudomást szerezzenek a Windows7 nyújtotta lehetőségekről és erről majd az elkövetkező hónapokban és években fogják a Microsoft partnercégei a Microsoft és a körülőttük kiépült "élővilág" fejlesztők, MVP-k, konferenciák, alkalmozások stb. meggyőzni őket. Szerintem a Windows7 az Win95/XP-hez hasolnó szerepet fog majd betölteni az elkövetkező években, ha nem is annyira hatalmasat de nem sokkal fog lemaradni.
  • levente68
    #60
    Egyetértünk!
  • levente68
    #59
    Tehát Te pl. javasolnád valakinek, hogy vegyen gyengébb gépet és a különbözetet költse egy "szebb" és "biztonságosabb" oprendszerre?
    Ne tedd, kérlek.

    A W7 nem biztonságos hatékony 3rd party biztonsági soft nélkül, ebben ne ringasd magad, szerintem...
  • Unikey
    #58
    A a mai világban nem biztos, hogy ő venni fog XP, lehet, hogy kalózkodik egy csöppet... De mind1, mert annyi pénzt amennyiért árulják majd, nem hinném, hogy érni fog a WIN7, tehát amíg nem lesz norm. ára addig maradok én is XP-nél.
  • Unikey
    #57
    Mondhatom még azt az érvet is, hogy biztonságosabb mint egy mezei XP (eddig).
    És ha már biztonságosabb és nincs akkora gépigénye, mint a Vistának, akkor nem is kell neki egy atomreaktort vennie, hanem nyugodt szívvel vehet egy P4-es számítógépet, amin a legbiztonságosabb op rendszer futhat, amit ha esetleg egy Laptopra telepítenénk üzleti céllal, még a megjelenése is fontos lehet.
    Így egy üzlet embernek aki még kevésbé módosabb, vehet egy olcsóbb laptopot meg hozzá egy szép WIN7-et, ami fut majd az olcsó gépén :).
  • levente68
    #56
    Mitől elavult az XP?
    Melyik a biztonságos oprendszer?!?!? Vista? W7? Olvass ennek azért még utána, minden ilye HŰ, EZ MÁR BIZTONSÁGOS hír megcáfolódott.
  • levente68
    #55
    Valóban, ez bizonyítja, hogy a W7 hozta azt, amit a Vista-nak kellett volna.
    De ezért nem fog senki W7-et MEGVÁSÁROLNI PÉNZÉRT!
    Főleg, ha már vett XP-t.
    Akinek 1200 MHz-es gépe van, előbb fog erősebb gépet venni és arra a megvásárolt XP-t feltenni.
  • DjDano
    #54
    Éljen az elavult XP ugye? A biztonság pedig egy cégnél alap dolog kell legyen, márpedig az XP-ről ez nem mondható el a legkevésbé sem!
  • levente68
    #53
    Grat, de mit bizonyít ez?
    Ezt az érvet nem vetheted be egy rendszergazdánál, hogy vetessen W7-et.
  • levente68
    #52
    No, még egy gondolat: azok, akik megszívták a Vista-val, most azonnal ugorjanak bele a W7-be?

    Én se tenném, ingyen sem, háromból egy gépemen fut W7, azon is ott figyel külön winyón az XP.

    Azt az egy próbát valóban nagyon is megérte, de kellő tesztelés nélkül én nem rakom fel további gépemre, csak ha nem kell dolgoznia 100%-os bevethetőséggel.

    Újra elmondom persze, nekem bejön a W7, de az kevés.
  • Unikey
    #51
    Igen hozott, méghozzá az, hogy a Vista egy 1200 Mhz-s gépen már haldoklik, WIN7 meg lazán fut rajta. De mind1, szerintem zárjuk le, aki használta mindet hosszabb ideig úgy is eltudja dönteni, hogy neki megéri-e használni, vagy sem, vagy épp mivel jobb és mivel nem.
  • Unikey
    #50
    Hello!

    Nekem a WIN7 egy Gigabyte alaplap, DDR2-es RAM, Core 2 Duo E7400 után egy Abit alaplap, Intel Celeron (P3) SDRAM-ba sikerült normálisan futtatni a WIN7-et. XP azt se tudta, hogy mi van, mikor ezt megcsináltam. Na mind1, legalább sikerült jól felkeverni a port xD
  • Sanyix
    #49
    Ez most a krájszisz kamu dx10-ének (ami amúgy dx9) letiltott effektjeinek behozása vagy ez valami másik?
  • Sanyix
    #48
    Jaj tényleg. Agyonhype a w7-et. Mi újat hozott a vistához képest? Hozzott-e akkora újításokat mint a vista? Ha igen mik ezek?