127
  • who am I 7
    #7
    Nálam is így volt..nem kell semmivel sem ge*izni maximum a vid karesz drájverrel...Dehát..ugye, nem is 500MB a windosz könyvtár... :D
  • strogg
    #6
    Feltettem a régi laptopomra a win7 RC-t. (1,6 ghz amd athlon xp 3000+, 512 DDR RAM, 40 GB vinyó, nvidia Geforce 440 go) A konfigon jól láthatjátok, h. kb: fele akkora vason próbáltam ki, mint amit ajánlanak. (ez van kéznél) Nos: install után minden hardverem rögtön ment, a gefoorce kártyához kellett felrakni a dirvert. Szó nélkül benyelte az xp-s drivert, és megy. Atomstabil a gép, és meglepően gyors. A firefox, openoffice, vlc hibátlanul megy. Filmek nem szaggatnak, youtube is döccenés nélkül megy. Megy a nero, skype, stb... 3D-s teszt szerint gyorsabb a gép mint xp-vel (xp-n tremulous ~60 fps, win7 ~80 fps ) Minden hardveremet amit rádugtam (bluetooth kütyü, usb-s wifi kütyü, spec. kártya olvasó) fél perc után ment, miután netről lehúzta a driverét. Csak néztem ki a fejemből ezek láttán. :) Mint fanatikus linuxos is fejet kell hajtsak, mert redmond a w7-el most tényleg alkotott, nem kicsit! (elgondolkodtam, h. veszek majd egyet. Ez 12 évig eszembe sem jutott) Egyszóval a rendszer k. jó, és szerintem súlyosan alkalmas arra, hogy leváltsa a kövület xp-t. Ergo: szvsz én nem hiszek a felmérésnek. Még a gépparkba sem kell más, mint némi memória. (bagóért lehet kapni) szóval max. a license -en lehet vitázni, de akik eddig fizettek az m$-nek, most végre kapnak is érte valamit, szóval tuti fognak fizetni érte.
    Az idei évre prognosztizált 5,4%-os átállás nem mérvadó, mivel hivatalosan szept-októberben jelenik meg a w7. (2-3 hónap alatt 5,4%-os átállás jó!). A jövő évi áátállási hullám sem hangzik rosszul, ugyanis végigtesztelik a gépeken, és a spec. céges alkalmazásokat, ami idő.

    Én amondó vagyok, hogy ha érdemes valamelyik winért fizetni, az a w7. Nem lesz itt gond, futótűzként fog terjedni szvsz.
  • gkalcso
    #5
    Hja kérem szépen, a TCO ugyebár...
  • mousee
    #4
    Ez most izmos pofon lenne az MS-nek, mert ő arra számít, hogy ha kidobja a win7-et, akkor ugrik rá mindenki mint az őrült.

    De amúgy tényleg elgondolkodtató, amit mindig blackrose mondogat: Növelné-e a produktivitást, hatékonyságot az, ha az XP-t win7-re cserélnénk? Mert office az XP-n is megy, és biztonsági frissítéseket még az is kap egy jó darabig. Szóval irodákban nem nagyon lenne normális érv a cserére.

    Értelemszerűen ahol számít a teljesítmény, és szükség van az új hardverek támogatására, és megfelelő kihasználására, ott jól jöhet, de minden egyéb esetben csak plusz költséget jelentene a géppark felújítása és a rengeteg license.
  • vttomi
    #3
    ha egy titkárnő úgy írja meg a napi leveleket wordben, hogy alul nem kék a tálca, hanem átlátszó, akkor mennyivel lesz neki jobb?
  • qwas
    #2
    Hát nem is normális, hogy 3-4 évente új oprációs rendszert vegyen a dolgozó. Céges szinten meg, ahol akár 50-100 darabokról van szó, ott meg pláne nem.
  • mainruler
    #1
    Ehh...
    Birkafalka.