91
  • Epikurosz
    #51
    A múlt héten mentem az utcán, előttem sétált egy nő a kutyájával. Mögöttük kb. 2 méterre csuklottam. Nem örültek neki. :-)
    Szerencsémre nem történt semmi különös.
  • vanclemmons
    #50
    ez biztos azért van, mert az ürgéket meg patkányokat, amiknek az elkapására ki lettek tenyésztve, hátulról kell elkapniuk XD

    a kotorékebekkel is csak az a baj, hogy sok ember felelőtlenül megveszi őket, nem tájékozódnak róla, hogy mekkora a mozgásigénye, aztán csodálkozik, hogy milyen szófogdatlan.
    remek kis példa a jack russel- és a foxterrier, nagyobb a mozgásigényük, mint egy lakásban tartott angol agárnak, és még ki se mondtad, hogy rosszkutya!, már a fejedre is nőttek, ha nem vagy következetes.
    ezzel sokan nincsenek tisztában, de "olyan kis cukiiii"...
  • vanclemmons
    #49
    hát nehéz elképzelni, de a yorkie-k elég szívós kis ebek, miután ők is vadászebek, patkányfogásra lettek kitenyésztve. a torkodat nem fogja átharapni, de a kis éles fogacskáival elég fájdalmas sebeket tud szerezni, ami mondjuk egy 90 kilós férfiembernek nem egy nagy érvágás, de egy babát csúnyán megsérthet.
    a gyerekharapásoknál is az szokott a kiváltó ok lenni, hogy arcon verik a kutyát, ha rossz, aztán mikor a gyerek teszi oda a kezét, a kutya nem látja a különbséget kéz és kéz között, azt hiszi, megint megütik, hát megvédi magát...
  • Sir Quno Jedi
    #48
    És mellesleg kurvára félnek a testesebb fajkutyáktól, mint a farkas, dándog stb. :D Maguknak inkább kisebb testű korcsokat tartanak általában, akikkel nincs dominancia problémájuk.

    Magam is tapasztaltam már, hogy ezek a mini kotorék-korcsok elcseszettül sunyik. Mindig hátulról, vagy legalábbis a látótereden kívülről támadnak (akkor is inakra mennek), különben fosnak (vicces, mikor próbálnak úgy helyezkedni, hogy ne lásd honnan támadnak, dehát az ember nem hülye és az első szippancs után figyel). Egy normális méretű jóféle kutya, az megy neked szemből gondolkodás nélkül.
  • M0RN1NGST4R
    #47
    "Az esetek nagy részében a támadásokat cocker spánieleknek, rottweilereknek, bokszereknek, yorkshire terriereknek és német juhászoknak tulajdonították." -> egy yorki komoly támadásra lehet képes...
  • vanclemmons
    #46
    szerintem érzi a szándékot. a romák amúgy se azok a nagy állatbarátok általában...
  • KillerBee
    #45
    Még csak annyit, hogy a macska olyan gyönyörű állat, hogy nincs az a kutya, aki fel tudná venni vele a versenyt e téren. Írom ezt úgy, hogy volt egy csodálatos, fajtatiszta német juhászom is.

    vanclemmons #43:
    Ezt nem tudom, talán valóban szagról, és ahhoz tanítani sem kell feltétlenül. Talán a jellegzetes beszédmódról, hanghordozásról, mert egy jó kutya ezt is észreveszi még akkor is, ha a szavakat nem érti. De nem igazán értek a kutyákhoz, hülyeségeket meg nem akarok írni.
  • vanclemmons
    #44
    a kutya falkaállat.
    a macska - attól függ. ha arra gondolunk, a rokonai közül az oroszlán nőstényei falkában élnek, a hímek egyedül, a tigrisek viszont mind magányosan tengetik mindennapjaikat. szerintem a házimacska a kettő között van. attól is függ, hogy hány macska él egy háztartásban. és náluk az is meghatározó, hogy ivartalanítva vannak-e.
    barátnőméknél 3 macska van, mind ivartalanított. általában külön utakon járnak, tehát egymás között szerintem nem alkotnak csoportot. ez persze lehet annak az eredménye, hogy nincs miért rivalizálni.
    viszont az a macsek, ami a barátnőmé, kifejezetten intelligens. én személy szerint nem szeretem a macskákat, de el kell ismernem, hogy van egyénisége. egyrészt, ellenem kifejlesztett valamit, mert allergiás lettem rá (csak rá!), pedig az elején nem voltam. mondjuk nem hibáztatom, elég sokat nyúztam szerencsétlent. de pl. ha valaki a Für Elise-t játssza zonográn vagy fütyüli, odajön egyből, illetve ha a gazdája hívja, akkor is. és cserébe semmit nem kap.
  • vanclemmons
    #43
    van igazság abban, amit mondasz, de egy kutya honnan ismeri meg a romákat? bőrszín alapján? őket kicsit nagyobb kontraszttal látja? vagy ha szag alapján azonosítja be, ahogy Sir Quno Jedi írta, kóbor kutyái vannak, tehát nem erre lettek betanítva. a kutya a szándékra reagál (már egy viszonylag normális, nem az, amelyik mindenkinek nekimegy). ha alattomos szándékot érez - mert megérzi -, akkor fellép ellene.
    az önállóbb őrző-védőket ezért könnyebb lehet kicselezni egy olyan tolvajnak, aki ért a kutyákhoz, mert ha megfelelő magatartást tanúsít, akkor a kutya falkavezérnek gondolja és beengedi/nem támadja meg. gondolom ezért is nevelik az őrző-védőket mindennek nekimenősnek...
  • Epikurosz
    #42
    se kutyám,se macskám, de ezeket nem értem:

    "Dörgölőznek mert szeretik ha simogatják őket, de ez csak amiatt van mert jólesik nekik, nem azért mert hízelegni akarnak neked."

    Én ezt nem hiszem. Igenis akar hízelegni.

    "Az anyád és a te macskád is hamar túltenné magát rajtatok."
    ???
    Mármint az anyukát nem érdekelné a gyereke elvesztése? Hülyeség.

    "Ha valaki jönne a házatokba és ellátná őket ugyanolyan boldogok lennének velük is." Kétlem.
    (Nekem egyszer volt egy kölcsön papagájom. Eleinte rohadéknak tartottuk egymást mindketten, de később egymásba szerettünk. :-) Miután elvitték tőlem, vissza az eredeti gazdához, többé nem akart enni és megdöglött.)

    "Az hogy behozta a döglött madarat és büszke rá lehet hogy csak annyit jelent számára, hogy ő most megmutatta milyen nagyszerű vadász és helye van a falkában."

    Itt alul vki azt írja, hogy a macska nem falkaállat.

    Ne zavarjatok össze, ti okos állattartók!
  • KillerBee
    #41
    "A kutya halálpontosan tudja, hogy kit kell szétszedni azonnal, gondolkodás nélkül, mert roszbam sántikál."

    Egy csodát tudja. Egy jól nevelt és a célra alkalmas fajtájú kutya persze igen jó eséllyel megérzi, hiszen azért vannak az ösztönei, de te nem nevelted a te két kutyádat, magad írod. Az, hogy megugatják a cigányokat, talán azért van, mert rossz tapasztalatokat szereztek velük, mielőtt hozzád kerültek. Viszont ahogy itt is leírták már, sok kutya vadul megugat, sőt megtámad boldog-boldogtalant, vagyis szó sincs arról, hogy halálpontosan tudnák, ki sántikál rosszban.

    Hiába no, egy kutya van már annyira értelmes, hogy neveléssek igen sok jó kihozható vele - meg rossz is. Nevelés nélkül meg...
  • KillerBee
    #40
    Én is tudom, hogy a macskát nem lehet egy kalap alá venni a kutyával: a kutya falkaállat, a macska viszont magányos vadász és nem él falkában, noha persze megvan egy bizonyos hierarchia az egy adott területen élő macskák között.

    Azt is tudom, hogy elsősorban nem szeretet az, amit mutat nekem, de hadd áltassam magam egy kicsit. :) Én imádom azt a kis dögöt és ez könnyebb úgy, ha elhitetem magammal, hogy ő is szeret engem - és olyan szép az a kis vacak, hogy nincs nehéz dolgom. Az viszont tény, hogy fizikailag ragaszkodik hozzám, ilyen szintű kötődést más macskával még nem tapasztaltam. Szóval szerintem van a részéről egy kis szeretet is.
  • vanclemmons
    #39
    érdekes, hogy mennyi baromságot írnak egyesek.
    szögezzük le, hogy az angol cocker spániel egyáltalán nem buta. sőt, nagyon is intelligens, csak ahogy a cikkben is írták, rengeteg ember megveszi, mert jaaaj olyan cukiiii aztán nem nevelik. és utána csodálkoznak, hogy ellenük fordul vagy más embert megtámad. alapvetően apportírozásra van tenyésztve, ezért nagyon fontos a lemozgatás, amit szintén nem vesznek figyelembe.

    az egy dolog, hogy a kutyáknál is vannak hajlamok, de míg az embereknél neveléssel nem feltétlenül lehet kiirtani a rossz géneket, a kutyáknál megfelelő tréninggel felül lehet kerekedni az ösztönökön, mert neki a falkavezér szava szent. de ez az, amibe az ebtartók 70%-a nem gondol bele, és utána beadja menhelyre a kutyát, mert a fejére nőtt. és az kinek a hibája? nem a kutyáé. ahogy az sem a kutya hibája, ha rátámad valakire ok nélkül. az valaminek a következménye, ami rendszerint a nevelés hiánya.
  • Artak
    #38
    Nekünk is van macskánk. Azért ismerem őket valamennyire.
    A macskák a házhoz ragazkodnak, nem a gazdához. Persze kedvesek a gazdihoz mert vele kell együtt laknia ezért kerülnie kell a konfliktusokat. No meg persze a gazdától kapja a kaját is. Az hogy odabújik hozzád nem azért van mert anyira szeret. Valamilyen szinten a macska is társa lény. Igényli valaki közelségét, de ha nem valami félénk fajta akkor ha egy utolsó csöves bejön a házba, hozzá is odafekszik. És egy idő után a félénk macskák is megbarátkoznak az idegennel.
    Dörgölőznek mert szeretik ha simogatják őket, de ez csak amiatt van mert jólesik nekik, nem azért mertr hízelegni akarnak neked.
    Az anyád és a te macskád is hamar túltenné magát rajtatok. Ha valaki jönne a házatokba és ellátná őket ugyanolyan boldogok lennének velük is.

    Az hogy behozta a döglött madarat és büszke rá lehet hogy csak annyit jelent számára, hogy ő most megmutatta milyen nagyszerű vadász és helye van a falkában.
  • Sir Quno Jedi
    #37
    A kutya szvsz. okkal "faj"gyűlölő. Nekem két kóbor németjuhászom is van, különböző településről és pár év eltéréssel kerültek hozzám fiatalon (egyik északi, másik rajzos), soha nem neveltem őket senki ellen sem, mégis, ha nem napon barnult barátainknak csak a hangját meghallják, vagy a hetedik szomszédnál már kiszagolják őket, akkor vérben forog a szemük, habzik a szájuk és mennek neki a fémkapunak is. Ki érti ugye?!?? (én igen)

    A kutya halálpontosan tudja, hogy kit kell szétszedni azonnal, gondolkodás nélkül, mert roszbam sántikál. ÉN megbízom az ösztöneikben. :D
  • Piel
    #36
    A jól nevelt értelmes kutya soha nem sunyi, de mindig ragaszkodó. Nem egy ember életét mentették már meg kutyák földrengések, lavinák után, vagy fuldoklót mentettek ki. Mindezt szakemberek kezében. Macskát ilyet művelni még egyet sem láttam. Viszont az egyik multi-kulti adón egy asszony elmesélte, hogy a kutyája viselkedése hirtelen megváltozott, mindig szorosan odatelepedett mellé és az orrával bökdöste a mellét. Amikor az asszony elment orvoshoz, közölték vele, hogy daganatos, de még idejében jött mert operálható. Csak ennyit a kutyákról.
    Volt néhány kutyám, de mind fajtiszta. Mindegyik jólnevelt kutya volt, de mint ahogy a gyerek is próbára teszi a szülei türelmét, a kutya is próbálkozik. Nekik is vannak rossz napjaik és jók is. Foglalkozni kell velük, mert a kutya is társas lény. A természetben falkákban fordult elő. Kiszakítva a természetes közegéből erősen igényli az emberi gondoskodást, foglalkozást.
  • Piel
    #35
    Sok kutyás embert ismerek, és ebből kifolyólag szerintem a kutya alkalmazkodik a gazdihoz. Ha a gazdi idegbeteg, akkor a kutya is az lesz. Ha a gazdi amolyan tesze-tosza akkor a kutya is az lesz. Bár vannak kivételek, mert nem mindenki foglalkozik a kutyájával. Ott nem igazán alakul ki kapcsolat, csak azt tudja a kutya, hogy enni kap a gazdától. Valaki említette a kuvaszt. A kuvasz pásztor kutya és területigényes. Nyolc éves korától erőteljesen romlik a szeme, ezért támadóvá válhat. Nem a németek miatt.
    Már elmondtam máshol is, de én a kutyatartást súlyhatárhoz kötötten (pl: 5 kg felett) engedélyhez kötném. Ugyanúgy mint a fegyvertartási engedélyt, ellenőrizhetővé tenném a kutya tartását, oltását, nevelését. Ha a kutya nem engedelmeskedik a gazdinak másfél éves korára akkor nevelésre kötelezném kutyaiskolában az embert és a kutyáját. Ha ez sem válik be, akkor elvenném tőle és szakember foglalkozna a kutyával és keresnének neki valami új gazdát. A kutyát nevelni nem tudó ember engedélyét korlátoznám.
    Nem szeretem amikor a 80 éves Mariska néni nagytestű keverékkutyát tart az udvarában megkötve egy karóhoz, ráadásul madzaggal a nyakán. Persze ez a kutya is agresszív lesz mert kidörzsöli a nyakát a zsineg, ráadásul az elemi engedelmességet sem ismeri.
  • mad mind
    #34
    A kutyások is elfogultak.
  • uwu
    #33
    Egy fajgyűlölő kutya.
    Milyen lehet a gazdája? :D
  • uwu
    #32
    A cicásoknak csak annyir, hogy ez is csak statisztika.
    Hőn szeretett cicájuk lehet, hogy ragaszkodik a gazdájához akár egy kutya ,őket is lehet valamilyen szinten nevelni, de nem úgy mint a kutyát.

    Pl.:
    - munkakutyák: vakvezető, betegőrző, rendőr, határőr, stb....
    - munkamacskák??? LOL

    Amejyik macskának jó gazdi jutott az szerencsés, és tán nem annyira gáz mint többi macska. De alapvetően a macska önző, és sunyi, nagyon nehezen nevelhető.
    A kutyát kifejezetten könnyű nevelni, és ragaszkodik a gazdájához.
    Asszem magabiztosan kijelenthetem, hogy az ide irkáló cicások nem gyengén elfogultak.

  • kutyak
    #31
    A szagban lehet valami: az előző kutyánk óriás schnautzer volt, és bár soha nem került közelebbi kapcsolatba cigányokkal, mégis majd megőrült, amikor a kerítés előtt elment egy. Más járókelőket nem ugatott meg.
  • uwu
    #30
    Pedig láthatod, hogy akiket harapott meg kuty - valszeg velük dolgoznak - alátámasztották a statisztikát.

    Mi ebben a hihetetlen? Azéret mert kicsi?
    Vadászkutya baszod, egy gyilkos:D
  • Berber
    #29
    Balfax gazdának balfax a kutyája. Ennyire egyszerű. Nekem nem sunyi a kutyám, és nem támad "hátulról". Nem is Spanko.
  • WiZZaRD
    #28
    Pontosan. A macskaféléket többre tartom én is, a kutya alattomos, sunyi. A macskafélék nem hátulról támadnak, hanem szemből (nyilván ha futni kell a kajáért, akkor nem:) ). Az igaz, hogy egy házimacska nem ragaszkodik a gazdájához, meg lehet azt mondani rá, hogy önző...az emberek is önzők. A kutya meg egy szánalmas szolgalélek...szóval a macskafélék közelebb állnak az emberhez a kutyáknál, csak van "a kutya az ember legjobb barátja" szöveg.

    Valahol olvastam, hogy a csau-csau a világ legostobább kutya fajtája:).
  • KillerBee
    #27
    Csak megvédett téged egy olyan élelmiszeripari hulladék elfogyasztásától, amelyben csak nyomokban található emberi fogyasztásra alkalmas anyag.

    Artak #12:
    Nem igaz, hogy önzők. Anyám macskája rendszeresen hoz neki egeret és olyankor láthatóan igen büszke magára.
    Nekem is cicám van és nagyon kedves, ragaszkodó jószág. Követ engem, mint egy kiskutya, mindig a közelemben vagy közvetlenül mellettem telepszik le, igen gyakran a karomra. Éjjel mellém bújik az ágyra vagy a takaró alá. Egeret csak azért nem hoz, mert szobacica: sajnos nincs olyan kert, ahova ki merném engedni.
  • fade2black
    #26
    Elsősorban nevelés kérdése. Ha úgy nevelik őket területet védenek, abba pedig a jelzése annak, "hagyha bejösz megharaplak" is beletartozik.

  • Doktor Kotász
    #25
    "Egyszerűen az a kutya több év/évtized leforgása alatt nem volt képes felfogni, hogy az előtte sétáló gyalogos nem veszélyezteti a területét? Nem akar betörni stb... Mért nem képes csak akkor ugatni morogni, amikor valaki a kerítést püföli, vagy beugrik a kerten belülre vagy ilyesmi?"

    Talán, mert olyan hülyék, hogy ha tovább sétálsz (mert ugye miért állnál meg), azt hiszik, hogy elkergettek. :-D
    És erre büszkék, hogy megint arra jött egy gyanús alak, akit elzavartak.
    A nővérem chaw-chaw (csau-csau) kutyái lusták, és csak döglenek. Ahhoz, hogy ugassanak, meg kell állni a kerítés előtt, és téblábolni kell a járókelőnek. :-)
  • dronkZero
    #24
    Millió másik genetikai betegség van, ami előjöhet a belterjesség hatására, a szellemi fejletlenség csak az egyik a sok közül. Gondolom ilyen vérzékenység, színtévesztés/színvakság, meg hasonló jellegű dolgokról volt szó. Azért gondolom ott sem a testvéreikkel házasodnak az emberek...
  • Mardel
    #23
    Kb. 15 éve vannak spániel kutyáink (eddig volt 4). Egyikkel sem votl semmi gond.
    Viszont a macskám tegnap lelopta a nappaliban hagyott zsemlémről a párizsit, míg én a konyhában a paprikát szeleteltem.
  • Dark Angel 666
    #22
    az uncsimék ott laknak 5 éve , és azt mondják látszik rajuk hogy egymást közt házasodnak , elég sok beteg ember van arrafele , pont emiatt
  • FL Zoli
    #21
    Mondjuk a kuvasz is olyan kutya volt, amire a csecsemőt is rá lehetett bízni...amíg a németek kezelésbe nem vették...
  • Sir Ny
    #20
    te már csak tudod :)
  • RecoPhile
    #19
    de svédek még sem idióták ;D legalábbis tudtommal nem azok... :P
  • Dany007
    #18
    Hát a fene tudja. Lehetséges egy fajta oknak.
    De nem egyszer esett meg, hogy hasonló séta közben bizonyos kutyák nem ugattak meg csak néztek, mások meg igen.
    Fene se tudja ezt. De amióta b.nőmnél volt szerencsém megtapasztalni a családi ház meghitt nyugalmát, azóta nem vágyom családi házra =/ (jó ez így kicsit túlzás, deakkoris.. : )
  • RecoPhile
    #17
    Szerintem ez az ugatás inkább szagod tehet róla. :D
    Már sokszor tapasztaltam, hogy nem egy kutya nem ugatott meg, de pl. haverjaimat széjjel tépték volna, nem azért, mert valami rosszat csináltak volna...
    Mondjuk jó kérdés mi alapján ugatják meg az embert... :\
  • cenobite
    #16
    Érdekes... Nekünk -illetve menyasszonyomnak- most spániel van, aki két éves és totál nyugis, barátságos kutya, az állatorvos meg is dícsérte. Mindenkivel játszik, barátkozik.
    Tíz évig volt pitbull terrier-em, szintén nyugis kutya volt, bár "kicsit" másfajta nevelés kellett neki.
    Egy a lényeg: a gazdán múlik a dolgok 90%-a. Felelősségteljes állattartáson van a hangsúly. Sokan szarnak erre sajnos. :(
  • Dany007
    #15
    Én soha nem értettem, hogy az amúgy okosnak mondott kutyák mért viselkednek úgy, ahogy.
    Van itt a városban egy elég nagy (5x5 utcából álló) terület, ahol csak kertes házak vannak. Se bolt, se nagyobb park, vagy tömbház, csak kertes házak négyzetrácsos alakzatban.
    Namásmost, ha azon a részen átsétál az ember, akkor kb 8 percen át, amíg átér, folyamatos a kutyaugatás. Be nem áll a pofájuk, pedig soha nem ingerlem őket, egyáltalán nem vagyok olyan, szeretem az állatokat. Egyik sarkon van egy több, mint 15 éves kutya is. Emlékszem rá még kisgyerek koromból.
    Szóval miért van az, hogy a kutya akkor is a saját területét védi (megállás nélkül ugat morog és fut utánad a kerítésen belül), amikor nyugiban elsétál 1 méterre a kerítéstől a járdán?
    Egyszerűen az a kutya több év/évtized leforgása alatt nem volt képes felfogni, hogy az előtte sétáló gyalogos nem veszélyezteti a területét? Nem akar betörni stb... Mért nem képes csak akkor ugatni morogni, amikor valaki a kerítést püföli, vagy beugrik a kerten belülre vagy ilyesmi?
    Mért olyan mocsok nehéz ezt felfogni egy okosnak mondott állatnak?
    Komolyan mondom semmi pénzért nem laknék ott. Elég egy este/éjjel hazafelé tartó pár, vagy társaság, és 8 percen át az egész környék zeng a kutyaugatástól...Kibírhatatlan.
    B.nőm külvárosban szintén családi házban lakik. Tipikus idilli külvárosi környezet. Csend és nyugalom. Hát a nagy lófaszt!
    Minden 7végén amikor ott alszok a fűnyírókra kelek már 8 körül. A kutyaprobléma ugyan az. Ha éjjel valaki sétál az egész utcát bezengik...
  • kissssss
    #14
    na jó nekem most vált komojtalaná ez a tudomány részleg az sg-n ezen csak nevetni tudok.
  • Artak
    #13
    Amúgy engem kb 5-ször harapott meg kutya. Ebből 4 a sajátom volt. Hiába, elmebeteg volt. :)
    De nem hibáztattam érte. Én neveltem azzá. Kölyök koromban sokat szadiztam. Felnőtt fejjel sosem tennék ilyet, de mint tudjuk a világ két leggonoszabb teremtménye a kisgyerek és a haragvó nő.
  • Artak
    #12
    Én a kutyákat tartom többre. A macskák önzőek és csak a saját jólétük érdekli. A gazdájukat rendszerint leszarják. Ha ott döglesz meg mellette első dolga, hogy kizabálja a májadat.
    A kutyád akár meg is halna érted. Sőt gyakran a gazdáik után is halnak. És inkább éhen halnának mint sem a gazdájukból egyenek. (Itt nem a nulla iq-s ölebekről beszélek)