52
  • Epikurosz
    #52
    Bandi!
    Én egy dolgot nem értek: az Aliennek fluoros vére van. Lehet, hogy az agya egy nagy daganat, és ezért annyira vérszomjas, mert megveszett?
  • bandee1
    #51
    Caro: a nyálkahártyán keresztül feloldódik a Fluor, agyba jut, agydaganadot okoz.
  • Tetsuo
    #50
    Mo-n komolyabb szabalyozas van az elemiszerek kezelesere vonatkozolag mint angliaban ill az ellenorzesek is komolyabbak.
    Nem az elmeletet mondom, hanem a gyakorlatot. Mindenki tudja, aki dolgozott kinn angliaban vendeglatasban, h a HACCP-t altalaban NEM tartjak be, es az ellenorzes is joval lazabb mint Mo-n.
    Mo-n "porosz" ill kontinentalis mentalitas van, a szabalyok betartasat illetoen, az angoloknal pedig "angol-szász", akar az adobehajtasban is..
    Talan ezert is, de ugy erzem, itt angliaban sokkal tobb a gagyi cucc (minden teruleten) mint Otthon, de persze ez lehet szubjektiv, viszont a fenti mentalitaskulonbsegbol adodoan a (termek ill szolgaltatas-) minoseg (altalaban) magasabb Magyarorszagon. Persze lassan alig lesz szolgaltatas v gyartas hazankban, es angliaban oruletesen sok penz van, ugyhogy nem szamit..
  • Tetsuo
    #49
    Hozzateszem, h a legszembetunobb, a szinek megvaltozasa pl napfeny hatasara..
    a legtobb muanyagot ugye szinezik, s a legtobb muanyag nehany heti napfeny hatasara megvaltoztatja a szinet..

    Ha nehany honapja palackozott italt iszol, erezhetsz kulonbseget uveg ill muanyag csomagolas kozott..
  • Tetsuo
    #48
    Igen, ezek adalekok, de elvalaszthatalan a vegtermektol, vagyis ez is resze, hisz ettol lagyabb v "olyanabb".
    A vegso termék, a csomogoloanyag nem 1 fele vegyuletbol (pl vmi polimer) allo anyag, hanem 1 rakas vegyulet egyvelege, amibol igenis kioldodig cuccos, csak azt nem hangoztatjak.
    Inkabb azt tanitjak az iskolaban, h a ("tiszta") muanyagbol nem valik ki anyag, persze olyan formaban nem hasznaljak.. de az nem lenyeges. ;S
  • Tetsuo
    #47
    1. link

    2. link

    3. link

    4. link

    5. link

    6. link
  • Tetsuo
    #46
    Woody Allen mondá: Ne allj le hulyekkel vitatkozni, mert lesullyedsz az O szintjukre es legyoznek a rutinjukkal.. De azert megteszem.

    En a te stilusodat ruhellem. Az ilyennél alap a felreertelmezes.. Na mind1 leirom:
    A csavo, NEM a KFCnel dolgozik, ott csak en dolgoztam.. O annal a cegnel dolgozik ahol a husokat csomagoljak es kuldik NEM CSAK a ratyi KFCnek (Ha akarod leirom a cimet, de nem fogjak beismerni persze).
    A KFC valszeg nem tud az atcimkezesrol..

    A Gravy-szoszt meg eleve ugy is kell csinalni.. mit nem ertesz ezen?! Talan az egesz vilagon is igy csinaljak.. de angliaban tuti.

    Termeszetesen azert irtam a fentieket, mert meghokkento, nem azert mert koztudott.. ruhellem azt is ha vmi fszopo kis ketelkedik a szavamban ugy h fingja nincs mi van..
    De mind1.. ;)
  • Piel
    #45
    Ez aztán a nagy üzlet! Nem is tudom, hogy nem jutott eszembe ez eddig. Meggazdagodni a sok majomember etetésével és közben szép lassan megmérgezni valamennyit. Ráadásul tesznek a túlnépesedés ellen is. Ez most akkor nekünk nem jó? Vagy nem is tudom.
  • Robi000001
    #44
    A műanyagokkal általában nincs baj, csak azokkal az adalékanyagokkal, amiket azért raknak oda, hogy olyan legyen a műanyag, amilyennek elképzelték (megfelelően hajlékony, színes, bársonyos tapintású...)
  • chronos75
    #43
    a cikkre gondoltam :)
    caro: az utolsó fél mondatod az érdekes..

    félre ne érts, nem vitatom, hogy a gyorskaják, olcsó áruházi kaják tele vannak ezzel-azzal, de a csomagolás ad még hozzá némi "extrát"
  • Caro
    #42
    Eddig úgy tudtam, hogy a műanyag kémiailag inert, szóval nem oldódik. Ez is vele a baj.
    Wiki szerint meg is lehet enni, akkor sem lesz bajod. Igaz, azt is írja, hogy amit kaja csomagolásra használnak, abban vannak veszélyes adalékok.
  • Caro
    #41
    De a fogkrémben nem molekuláris fluor van, hanem fluor vegyület! A kettő azért nagyon nem ugyanaz. Az mondjuk igaz, hogy a NaF is mérgező, de a fogkrémet nem szokás megenni.
    Amit a bányákról ír, az meg tuti hülyeség, mert ott sem fluor gáz van, hanem kötött állapotban van a fluor, a bányászok nem kerülhetnek vele érintkezésbe. A radon miatti tüdőrák sokkal valószínűbb, az viszont minden bányában előfordul. A vízről már jobban elhiszem.
  • pasi29uk
    #40
    Lámának is gyenge vagy inkább menj mozigépésznek
  • pasi29uk
    #39
    Szerintem a lakótársad nincs tisztában azzal, hogy "kicsit máshogy" írják a dátumokat... főként, hogy ott a "Display Until" és a "Used By" dátumok is
    vagy
    azóta is röhög rajtad, hogy ezt az "1 éves romlott húst cimkéztem egész nap..." hülységet bevetted
    Akkora a forgalma a KFC-nek, hogy ki van zárva még a legkisebb tanyán is, hogy rájuk rohadjon a hús! Erre gondoltál... rühellem ha valaki így osztja az észt.

    A hab a tortán:

    "...Pl, itt Ángliaban imadjak a Gravy-szószt, amit mindig az elozo napi olajba egett zaccbol csinaltunk..."

    Erre mit írjak?
  • Tetsuo
    #38
    1 Lakotarsamnak eppen az a munkaja, hogy KFC-be meno husokat cimkezzen at 1 evvel, mert mar lejart a szavatossaga.
    Ja, es ez Ánglia..
    En pedig dolgoztam KFC-ben ami vmivel minosgibb, mint a Meki, de azota nem eszek ilyen kajakat..

    Pl, itt Ángliaban imadjak a Gravy-szószt, amit mindig az elozo napi olajba egett zaccbol csinaltunk. Senki ott dolgozo nem ette meg.
    A keszen kapott panirban mar benne vannak a laboraromak, tobbek kozott az izfokozo. Ez alap. Minden gyorskajaban van izfokozo es "titkos" fuszerkeverek (1enesen a laborbol), hiszen enelkul izetlen lenne.
    A nagyuzemi allattartas es novenytermesztes teljesen rossz a termeszetnek ill nagymertekben csokken a vitamin es asvanyianyagtartalom, viszont megeszel sok olyan cuccot (mint pl novekedesi hormon, antibiotikum, novenyvedo szerek) ami ugyancsak alap, ebben az iparban.
    Persze, mondhatod h nem lehet mast tenni, tul vagyunk nepesedve.. az igaz, de ha korultekintobben vizsgalnank az uj anyagokat, koteleznenk a cegeket bizonyos dolgokra (mert maguktol csakis a profitot hajszolnak, ugye), ha nem mindig utolag gondolkodnank.. akkor valszeg jobb lenne..
  • Tetsuo
    #37
    Valojaban te is tudod, h qrvara nem ugyanaz a 2.
    Az a durva h ma korultekintobbek is lehetnenk, csak fel kene cserelni a sorrendet: elobb vizsgalni, aztan gyartani..
    Regen pedig a szokasok, hagyomanyok a jo/rossz tapasztalatbol lett, nem tudtak tudomanyosan alatamasztani, csak ereztek hogy ugy a jo.. persze voltak rossz szokasok is, dehat folyamatos fejlodes volt;
    ma meg (a nagy technika koraban) inkabb vissza.

    /Inkabb megeszek 1 jo (haztaji, magyar) oldalszalonnat, mint 1 kibaszott takewaybol vmi szemetet..
  • Tetsuo
    #36
    dehogynem, ne mondj mar ilyen hulyeseget, inkabb nezz utana.
  • chronos75
    #35
    itt most nem a kaja a lényeg hanem a csomagolása..
  • djw
    #34
    valamitől meg kell dögleni, különben örökké élnénk...
    majd lesz felirat a bikkmakkon is: "halált okozhat" bár ennyi erővel a kocsikra is ráírhatnák :D
  • Gery13 #33
    Ez így igaz!
  • ziipp
    #32
    Szerintem a gyors éttermekben kapott étel semmivel nem rosszabb, mintha boltban vett élelmiszerből főzne az ember. Sőt, talán még jobban is ellenőrzik az előbbieket. Gond akkor van, ha egyoldalúan sok ilyet eszik az ember.
  • duke
    #31
    "hogy a diPAP-ok jelentős mértékben, legalább 10 százalékban hozzájárulnak a PFOA felhalmozódásához a vérben. "

    A szennyezett levegö mellett,pontosan az ilyen vegyületek miatt van magyarországon tőbb mint 2 millio alergiás beteg.Hibáztatják a kulönböző növényeket meg állatokat,miközben ezek a mérgező vegyületek teszik tönkre az immunrendszert annyira,hogy végül már a természetes anyagokra is reagál,mint például a parlagfüre.
  • opeca
    #30
    Egy hónapja ettem utoljára Burger King-be, annyira szarul lett utána a gyomrom, hogy megfogadtam, soha többet gumikaja.
    Most ezt a cikket olvasva egy okkal több, hogy ne egyek ilyen helyeken soha többet...
  • KillerBee
    #29
    Erről (méz) linket tudsz adni? Érdekel a dolog.
  • bleifrei
    #28
    annyira örlütem, amikor kiderült a múltkor, hogy a mo-on forgalmazott mézeknek köze sincs se a virághoz se a méhekhez. pedig ez nem is nagy üzlet... persze sok ilyen után is nehéz lehet elhnni, hogy a sok pénzért sem kapsz már feltétlenül jót.
    még van esély, hogy fogyasztóból emberré váljunk. ez magától és főleg könnyen nem fog változni.
    persze az is lehet cél, hogy csúcsfogyasztóvá váljon valaki. ez kb. annyira illúzió, mint a finomabb darabokat elkapkódó disznóé, a körbekerített, sz@r*s ólban.

    szép napot :)
  • gz8
    #27
    /off
    kalcium, nem calcium; ezzel az erővel a klór is lehetne chlor
    /on
  • kvp
    #26
    "Ugyanezt kapod akkor is, ha felvágottat csomagolnak be a boltban (papírhoz tapadó műanyag fólia)."

    Nem, az egy masik vegyulet, de szerencsere az egy koolajszarmazek. (az is rakkelto, de mashogy) Ez pedig egy papirok atitatasara keszitett vegyulet, hogy ne legyen szukseg a muanyag foliara. A pizzasdobozok egy reszen nem hasznaljak. Magyarorszagon az amerikai 'pizzakunyho' halozat dobozaiban van, de pl. a kis magyar pizza sutok nem zsirallo csomagolasban hozzak a pizzat. (ez onnan derul ki, hogy van amikor mar atvetelkor atazott a zsirtol a szurkes ujrahasznositott papirbol keszitett doboz, cserebe viszont nincs benne annyi mereg)

    "Fogmosásnál majdnem biztos hogy kapsz mérget:"

    A calcium fluorid nem veszelyes annyira, mivel mar calciummal egyutt erkezik, tehat nem vesz ki a csontokbol calciumot. Viszont nem is igazan hasznal, csak csiszoloporkent van jelen a fogkremekben is. A vizet magyarorszagon meg nem dusitjak semmivel, legfeljebb tisztitasi celbol klorral, de meg arra sem nagyon van penz, tobbnyire marad az olcsobb es az embereket kevesbe zavaro uv feny kezeles.
  • Sly9119
    #25
    nézzük a jó oldalát, legalább véradáskor más nem kell külön zacsiba csomagolni a vérünket..-_- egyébként undorodom az ilyen hamburgerektől :D csak a Chicken McNugget's
  • KillerBee
    #24
    Ugyanezt kapod akkor is, ha felvágottat csomagolnak be a boltban (papírhoz tapadó műanyag fólia).
  • Archenemy
    #23
    szerintem ez Orbán Viktor hibája
  • Zombee
    #22
    Az még hagyján, hogy bedobják a zsírálló papírba, de be is dobozolják a nagyobbakat. Ez ilyen futószalagos kiszolgálás, ahol alapból úgy csomagolják, hogy a delikvens esetleg elviszi. Egyébként sem szabad ilyen helyen kajálni, drága, megfekszi a gyomrot, és csak rövid ideig laktat jól, vagyis inkább csak a jóllakottság érzetét kelti.
  • Nos
    #21
    Csak két link, hogy miért pont a sarkon dúsul: (ettől még lehet szceptikusnak lenni, én még nem vagyok teljesen meggyőzve, de ad pár választ)
    http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=3100
    http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=22&PHPSESSID=c
  • Kornan
    #20
    Sorry én úgy tudtam ,hogy telepítettek oda is, mondjuk lényegtelen az utolsó mondatom igazságtartalma szempontjából, mert ha az északi sarkról telepítették nemrég, akkor tökmindegy hol vizsgálják...
  • Molnibalage
    #19
    Az Anktartiszon nincsenek jegesmedvék csak rozmárok, fókák és pingvinek.
  • Pares
    #18
    LOL
  • dilofekete
    #17
    Akárhányszor voltam mekiben, igaz nem sokszor, de mindig kértem, hogy ne csomagolják be fölölegesen, hanem tegyék szalvétára a tálcán, különben nem fogom kifizetni. Az értelem annyira jut el a kiszolgálókig, hogy a becsomagoltat a szalvétára teszik és fizessem ki a kiszolgálást.
    Ezek után már feltételezem, hogy direk meg akarnak fertőzni, ezért mondom, hogy drog csak nem eszem meg hanem kidobom, mint fölösleges hulladékot.
  • dilofekete
    #16
    Minek csomagolják be a hambit, ha 5 lépésre a pulttól megeszem? Ez valami drog vagy mi? :) vagy csak hogy drágább legyen, amiért el tudják adni, reklám miért nincsen rányomtatva. Elég a szalvéta is vagy hozzák ki elém sütő lapáton, ha már étterembe megyek és olyan sokat fizetek azért az amúgy sem laktató kajáért. Ezt azért állítom, hogy nem laktató, mert én már 10 éve 65 kiló vagyok 193 centire és eggy pupozot tálca hambi kell, hogy jól lakjak, amíg itthon negyed kiló kenyér némi rátéttel, bőven elég és annyiba kerül mint két sajtos hambi és mellé még be is piálhatok, a maradékból sok sört vehetek.
  • Lame
    #15
    Fasza, hogy mindent ilyen siman hasznalhatnak. Azert legalabb 10 evnyi teszteleshez kene kotni minden uj anyag engedelyezteteset amivel emberek ilyen gyakran erintkeznek.
  • Sir Quno Jedi
    #14
    Tyuhaj, most én is úgy bevágnék pár hambit. Van is bkinges eksönjegyem, megyek falni a váppört! :D
  • Kornan
    #13
    "Meglepő módon az északi-sarki jegesmedvéknél is magas PFOA szinteket mértek, ami először megzavarta a tudósokat, később azonban felfedezték, hogy nagy mennyiségű "előfutár" vegyi anyag szökik ki a környezetbe, ami a levegőn át egészen elszigetelt helyekre is eljuthat"

    Szerintem ez kicsit túlzás, inkább arról van szó ,hogy ezeket a dolgokat kirakják a szeméttelepekre, a jegesmedvék meg onnét szedik össze, ahogy minden állat amelyik élelem után kutat. Ha a déli sarkon is ezt mérik akkor nem szóltam.