7720
  • vato loco
    #5987
    Az is már csak a játék legvége, gyakorlatilag nem létezik.
  • Bhalage
    #5986
    ja kimaradt a guass puska, a nagyon tap ellenfeleket gauss stukkerel lottem szanasejjel
  • vato loco
    #5985
    A Vintar sztem a SHOC-ban volt a legjobb formájában, de még ott is überelte a Storm, csak azt nem volt olyan egyszerű megszerezni mint a Vintart (20k pénz úgy hogy Wolffal nem beszélsz kétszer, és még akkor is ritkán adta be Sidnél). A beépített hangtompító jó ötlet (bár állítólag semennyire nem működik a hangtompítás), csak kb. 3x nehezebbek a skulói (tehát ennyivel több helyet foglal), és nagyon potyog. Olyan elit fíling, de sztem nem több sajnos.

    CS-ben frankó volt még az SVU, COP-ban viszont a mezei SVD-vel is lehet futni, így az SVU előnye elveszett, valamint sebzése és pontossága is szarabb, a beépített hangtompító meg csak 3. szintű fejlesztés, tehát majdnem az egész játékban elérhetetlen (Pripjaty már nagyon a vége).

    Egy ideig az IL86-ot kedveltem, de aztán rájöttem hogy az amortizációval együtt nagyon leromlik a pontossága, úgy meg szart se ér, inkább AC96. Még most is sokszor inkább azzal megyek GP37 helyett. Nem kell figyelnem a lőszerre, mindig van utánpótlás.

    A shoti az alap váltófegyver, végre a COP-ban eszükbe jutott hogy pisztoly helyre is lehessen berakni, kényelmetlen volt váltogatni. A SHOC-ban még nem használtam, ezért utáltam a mutánsokat, aztán CS-ben rászoktam, és rájöttem mennyivel egyszerűbb így az élet. A shoti vitathatatlanul kötelező elem az egyik fegyverslotba.

    Mostanában kezdek rászokni arra hogy kitörések utáni artifact runokhoz Lynxet viszek magammal, chimerát és controllert jobb kilométerekről irtani (bár 1-2 tár elmegy ezekre headshottal is). Viszont lakott területre nem jó, átnéz a távcső az ellenfelek közt. 3. fegyvert (golyószóró) vinni meg luxus, túl sok súly. Ezért ezt is ritkán használom, inkább csak érdekességképp.

    Nálam Eliminator + AC96 az állandó felszerelés.
  • Bhalage
    #5984
    hat nem tudom, sztem egy shotin es egy tideon kivul nincs is masra szukseg :D
    amugy is a VSS a sztalkerstukker :D
    de amugy jo osszefoglalo
  • darki81
    #5983
    igen, a 2-ik az jobban hagzik :)
  • AlrightSir
    #5982
    Ahhhh ez a mod fantasztikusan néz ki. Ha tényleg ilyen látványos lesz, akkor új színt fog adni a játéknak.

    Új hangefekktek: AJTÓ

    Kirázott a hideg, ahogy visszhangzott a folyosó
  • mascarun
    #5981
    Egyébként most melyik az a mod amelyikre a legtöbben esküsznek/használják?
  • mascarun
    #5980
    Szép kis ereklye volna! xD
  • lpmaskmancick
    #5979
    desok szétdobált gázmaszk :'( valaki lophatna egy olyat nekem a gyűjteményembe. :D igaz ólomdobozba kéne tartanom hogy ne világítsak tőle. bár van ilyen maszkom, de nem Csernobilból. :D
  • darki81
    #5978
    ismerős képek
  • mascarun
    #5977
    LINK
  • vato loco
    #5976
    6.45 >> 5.45
  • vato loco
    #5975
    Dehogynem. Minden 9x39-esnek ez az "alaptulajdonsága". Vintar, Avalanche, Tunder. A Storm pedig a Tunder 6.45-ös verziója, de a róppálya karakterisztikát örökölte a Tundertől. Valszeg programoházi hiba miatt. 9x39-nél a potyogás még reális is lenne, az ugyanis egy szubszonikus skuló, tehát hamar elfárad. Nem is mesterlövésznek fejlesztették ki, hanem halk rohampuskának.
  • darki81
    #5974
    annál a fegyvernél ami ugy néz ki mint a g3, azt megcsinálltam ugy, hogy csak a gyorsaságát fejlesztettem :D
    Olyan mint a ppsh, csaj úgy hullanak tőle :D
  • bgabor
    #5973
    Röppálya laposságra is lehet tuningolni a fegyókat, úgy már nem fog "leesni a cél előtt a golyó". De ezt nyilván tudod.
  • vato loco
    #5972
    Hozzávettem még az IL86-ot meg az FN2000-et.



    Meglepő módon az FN 2000 az AK-val van egy szinten, az IL86 viszont a Stormmal, pedig mindkettőnél ahol csak lehetett megbízhatóságot tuningoltam (anélkül mégszarabb lenne).

    Az AK-nak így eltűnt a legnagyobb vonzereje, anélkül meg csak egy közepes kezdőfegyvernek jó. Egyeslövésben még pontos, sorozatra a nagy recoil miatt felejtős. (3. szintű tuningot nem vizsgálok, mert mire az megvan, majdnem vége a játéknak, így kb. semmit nem jelent.)

    Az IL86 bár jó kezdő parasztsnipernek, de csak amíg nincs meghajtva, utána nagyon pontatlan, épp az értelmét veszíti el elég hamar. Arra mondjuk jó hogy összekalapozzon vele az ember egy AC96-ot vmi zombitól. Az egyetlen fegyver ami a teszt során (10 tár ellövése) beragadt.

    A Storm legnagyobb hibája nem is a nagyon gyors amortizáció, hanem hogy lepottyan a golyója mint a Vintarnak, így a messzi célpontot már el se éri. Lényegesen kisebb a hatótávja mint egy AK/AC96-nak. A tűzgyorsasága és kis recoilja miatt viszont épületen belüli harcokra kiváló. A legnagyobb előnye hogy az olcsó AK skulót eszi, amiből minden ellenfélnél van utánpótlás. Legjobb alkalmazási területe a telepata törpék kiirtása Yanovban. Sajnos ezen kívül másra nem ideális, túl hamar beszarik, és a kis hatótáv, potyogós skuló miatt terepre is karcsú.

    Az AC96 sztem a legjobb kezdőfegyver. előnye az olcsó AK skuló, valamint a dupla lövés (sztem csak ebben az üzemmódban érdemes használni). Viszonylag pontos, a dupla lövéssel a sebzés se problémás (mindkettő nagyjából ugyanoda megy), valamint a teljes hatótáv (már amennyi egy ilyen fegyvertől elvárható). Közepesen rongálódik, ezzel együtt a pontosság is csökken, ezt ellensúlyozza a dupla lövés (az egyik valszeg így is talál). Sorozatlövésre az AK-hoz hasonlóan alkalmatlan, a 3 golyótól kezdve itt is csak a levegőt lőjük.

    A Tide/Vintorez nagyjából hasonló a Stormhoz. A lőtávja persze nagyobb, kb. az AK-nak felel meg, viszont hiéba az 5x szkóp, távoli ellenfeleknél itt is csak azt látni hogy leesik előtte a golyó, szart se ér a 100%-ra kitolható pontosság. Emellett a skulója is nehéz, vagy 2-3x kevesebbet lehet belőle cipelni mint AK-ból vagy NATO-ból. És hát utánpótlás is csak a boltban van belőle gyakorlatilag.

    A GP37 statok alapján egyételműen a bestof cucc. Pontos (már majdnem sniper minőségű), sokat kibír - de a legnagyobb hátránya az elég ritka NATO skuló. Igaz, nem kezdőfegyver, mire megkapja az ember (vagy rendeli), addigra lesz lóvé skulóra is. Viszont arra kell is költeni, mert még Yanovban is az AK az egyeduralkodó lőszer, kevés ellenféltől gyűjthető be. Ebből a szempontból az AC96 igen sokáig előnyben van a rosszabb statjai mellett is.

    Összefoglalva: kezdésnek AC96, később GP37. A többi inkább csak érdekesség.
  • tutituti
    #5971
    Kis önreklám:
    facebookon csináltam egy alkalmazást.benne van a legtöbb zóna tipp magyarul.
    Hátha valakit érdekel.
  • vato loco
    #5970
    Teszteltem kicsit a fegyverek megbízhatóságát. Minden fegyver 2. szintre feltuningolva, mindegyikkel 10 tárat lőttem ki, kivéve a Tide, azzal 30-at (mert csak 10-es a tára). A Storm meg 40-es, tehát kicsit jobban igénybe lett véve, de sokat nem rontott az eredményén.



    Kicsit meglepődtem hogy az előző részek legtartósabb fegyója, az AK mennyire gagyi lett. A GP37 meg nagyon überalles, kellemes csalódás. Hát eddig tartott az AK-k "legendás" megbízhatósága.
  • KranaZoli #5969
    Szerintem nem bővíti ki a pályát. Benne van az a rész. Pripyat kikötő. Csak ez más más látószögből. ;)
  • mascarun
    #5968
    Ez engem is érdekelne! Mik vannak benne?
  • lpmaskmancick
    #5967
    Ez kibővíti a pályát? Mert az alsó képen látható rész nem mintha benne lenne a játékban alapbó.
  • KranaZoli #5966


    The third and final entry in the Stalker Complete series is currently being developed (80% done).

    S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat mod



  • Papa01 #5965
    Nem, csak ezt mivel akciós volt megvettem, és feltelepítettem.
  • Herold
    #5964
    Mi van, kész vagy a Clear Sky-al?
  • Papa01 #5963
    Köszi! :)
  • mcmoha
    #5962
    Igen.
  • Papa01 #5961
    Sziasztok!

    Ennél is elég csak a legutolsó javítást feltenni? (1.6.02)

    Köszönöm a válaszokat!
    Papa
  • Papa01 #5960
    Stalker: Call of Pripyat a Cdgalaxis.hu-nál 2990ft Ez 50%-os, kedvezményes ár
    2011. január 28-ig, vagy készletek erejéig tart.
  • darki81
    #5959
    oké thx! A tudósoknak kellett pár pda meg irat, de találltam azóta jópáratmég
  • vato loco
    #5958
    Morgan és Tachenko PDA-ját 3 frakciónak adhatod (mindkettőt ugyanannak kell): Duty, Freedom, Stalker. Ha Owlnak adod, akkor tulajdonképp a Stalkeroknak adod, bár ő maga bandita. Ez a Friend of Duty/Freedom valamint a Man of Balance achievement egyik előfeltétele. Ha Owlnak adod, akkor a Balance achit tudod csak megcsinálni, a másik 2 frakcióval nem tudsz behaverkodni. Egyszerre csak az egyikkel lehet, vagy a Freedom vagy a Duty, a kettő együtt kizárva (haragosok). A Balance az egy langy középút, gyakorlatilag semmit nem kapsz, csak Hawaiian és Nitro olcsóbbb lesz. A Freedom mesterlövész skulót árul, a Duty meg golyószórót, amelyik kell, ahhoz állj.

    Ezen felül Strelok papírjait nem szabad még odaadni Owlnak (Yanovban találod), a többi mehet.
  • vato loco
    #5957
    És valamiért a Beard-öt (Szakáll) konzekvensen Bread-nek (kenyér) írják, de a lényeg ugyanaz.
  • vato loco
    #5956
    Vagyis az 1. küldetése.
  • vato loco
    #5955
    Dehogy is feltétel. Csak Beard 2. küldetése.

    19. Tempting business
    Received from: Owl, after finishing mission 10
    Beginning location: point 11 on the map
    Target location: point 11 on the Zaton map, point 11 and 17 on the Jupiter map
    Mission description:
    You have to find 3 Veles type detectors. You should receive the first one after finishing mission 9. The second one is in the digger’s cabin (screen) in Kopacha in the Jupiter sector (point 11). You can get the third one from Hermann in return for completing mission 14 (Anomaly Research), eventually search for it on your own. With a little luck you will find it while searching one of the bodies. On the other hand you can also collect 100 000 money (collect artifacts and sell it to Bread). Such a sum of money will unlock an achievement thanks to which new items will appear in the shops and after a while Owl himself (you received the mission from him) will start selling Veles detectors for as much as 2 000 each.

    10. Decide What To Do
    Received from: Sultan
    Beginning location: point 10, afterwards 2 on the map
    Target location: point 11 on the map
    Mission description:
    Sultan will tell you about an attack planned against the Stalkers. Report to Bread about it. Afterwards talk to Knuckles, who’s standing next to Sultan and tell him that you want to head out with him at night. Once you’re at the destination, talk to him again and tell that you’re ready to attack.

    link
  • HunBalage
    #5954
    köszi
  • darki81
    #5953
    btr 90
  • mascarun
    #5952
    Szerintetek BRT-70 es van a játékban vagy inkább 80-as?
    Rászántam magam hogy összedobom maketten.
  • mascarun
    #5951
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Fenyőtölgy anomália környékén nézz szét! Vagy ott a GYIK!
  • darki81
    #5950
    van 3 pda-m, meg 4 jegyzetem! Azokat gondolom nemszabad odaadni senkinek sem pénzért ugye?

    A másik meg, hol van annak az alkoholista szerelőnek a kipurcant haverja? Az egyiket megtalállltam egy barlangban, meg emlékszem, valami réten van a mésik
  • kiborg
    #5949
    Hali!
    Igen, BAGOLY adja a swarogos küldit DE !!! csak akkor adja, ha kiirtottad a banditákat a szennyvíztelepen és leadtad a laptopot és a két zsoldosnak a PDA-jat.
    Szóval ez előfeltétel.
    Üdv Kiborg
  • vato loco
    #5948
    Nem. A Svarogot még mindig Owl adja.