7720
  • bgabor
    #6027
    Az nem bug, a srácnál(Noé) három darab iránytű van, és egy kicsit szétszórt.
  • mascarun
    #6026
    Én egyetlen egyszer találkoztam hibával a játékban. Amikor az iránytű nevű anomáliát kellett valamelyik félnek elhozni. Odaadtam valamelyik félnek utánna vissza lehetett menni a sráchoz amelyik adta és újra meg újra megszerezni tőlle! xD
  • darki81
    #6025
    pár játéknál előnyösebb hogyha nem eredeti, pl. nfs shift
  • lpmaskmancick
    #6024
    Lehet az a baj hogy eredeti.
  • Zeller01
    #6023
    mennyek? ezt én írtam volna? :D
  • Zeller01
    #6022
    nem, nem tévedés van eredeti a játék. most azt csinálta, egy csapattal éjfélkor likvidálni kell pár emberkét. miután végeztünk, mondja mennyek a főnökhöz, aki ad pénzt stb stb. odamegyek de nem tudom megszólítani. nincs "F" betű. szét nyomkodtam az "F"-t. kilépek, visszalépek egyből van és megy tovább a sztori.
  • bgabor
    #6021
    Lehet hogy a rossz crack vagy a másolásvédelmi rendszer szándékos hibái(nem nyíló ajtók, üres skadovsk) miatt nem a játékot kellene hibáztatni.
  • darki81
    #6020
    nekem sosem volt ilyen! lehet a crecked nem az igazi :D
  • Zeller01
    #6019
    Most kezdetem, de nagy örömömre ez a játék is teljesen tele van bugokkal, mint a többi stalker! Mondjuk talán a clear sky nem volt annyira vészes, de ez! Kb fél órát játszottam és 2x ki kellett lépni a játékból, csak az után tudtam továbbmenni.
  • vato loco
    #6018
    A hőamerás szkópot csak AK/AC96/Stormra lehet rátenni, FN2000/SVD/Vintarban beépített szkóp van, azt csak tier3 fejlesztéssel lehet feljavítani, azon nem segít. A Tactical Helmetben tier3 upgrade a hőkamera (azt mondjuk nemtom mitől hőkamera, mert "csak" ellenség-barát azonosító rendszer, de a játék így hívja), az minden fegyverrel működik. Persze exoval ez nem játszik. Jó cucc a piros szkóp, nagyon jó, csak azt mondom hogy elég korlátozott a használhatósága - AK, Storm.
  • vato loco
    #6017
    Nekem se mondtál újat.
  • bgabor
    #6016
    Köszönöm az információkat, újdonság nem volt benne. Mint mondtam, négyszer is végigvittem a játékot, minden küldetést minden elképzelhető forgatókönyvben megcsináltam már.

    A célpontazonosítós szkóp olyan, hogyha belenézel, kis jelekkel megjelöli a célpontokat a látóteredben, hasonlóképpen, mint a kézi távcső. Ez is egy olyan dolog, amit nem lehet megszerezni freedom/duty haverság nélkül.

    Azt hiszem mindent kitárgyaltunk amit lehetett.
  • vato loco
    #6015
    Igaz, a "hőkamerás" szkóp az jó lenne belőle.
  • vato loco
    #6014
    Kipróbáltam a Friend of Dutyt is, rosszabb mint gondoltam, Hawaiian egyáltalán nem árul se sniper skulót, se NATO skulót.
  • vato loco
    #6013
    "Tudod egyáltalán, mi az a célpontazonosítós szkóp?"
    Mit nem értesz rajta?

    Igaz hogy a Freedommal VSZ szkópokat nem vásárolhatsz, Dutyval viszont NATO-t nem. Mármint a jobb fajtákat. GP37-ben, SVD-ben, Vintarban beépített szkóp van, ehhez nem lehet venni, csak fejleszteni, amihez mindenképp várni kell Pripjatyig. Egyedül az AC96-ra van értelme tier3 szkópot tenni, ebben valóban jobb a Duty, de aki meg Strelok SGI-jét használja, annak viszont csak a Freedom jöhet szóba. Amit Hawaiian árul Duty haversággal, annak nagy részét Owl is árulja One of Ourssal. Ilyen kivétel a Duty PSZ-9d páncél (kalap szar), valamint a tier3 szkóp, ami valóban hasznos, de mindig lehet parázni mikor lesz belőle normál szkóp. A másik hiány az RP74, pontosabban annak lőszere (fegyót a duty zombiktól is lehet szerezni), viszont mivel nem lehet vele futni, elég macerás a használata, a skulója sok helyet foglal, a fegyver nem elég pontos, így nem nagyon hiányzik. Gránátvetőt árul Owl is (használja egyáltalán vki?). Ugyanakkor a Freedom se árul olyat ami Nimbletől vagy Owltól ne lenne beszerezhető, kivéve a tier3 NATO szkóp. Talán még a freedom páncél (az olcsóbbik) ami hasznos innen, a stalker ruha 1.5 kilója helyett csak 1 kg az egész (súlycsökkentéssel), a többi statja kb. ugyanaz. Viszont fél kiló plusz az sokszor jól jön, főleg ha futni szeretnénk. A Freedom mellett szól még hogy Hawaiian is freedomos, ezért rossz néven veszi ha a dutyval haverkodunk, ami meglátszik az árain is.

    Ja, nem kötelező ésszel csinálni a játékot, lehet direkt elkúrni is, de akkor meg már mit számít neki hogy duty vagy freedom? A banditákkal nincs értelme haverkodni, Beardben van a nagy zsozsó, a teljes áru artifact beszámítás a nagy üzlet.

    Sztem mindenkinek kötelező:
    - Marked by the Zone
    - Wealthy Client
    - Seasoned Stalker
    - One of Ours
    - Detective
    - Diplomat

    A Marked by the Zone egyértelműen alapcucc, nem kell befosni a kitörésektől, csak maxra kell tolni előtte a HP-dat. Nagyon hasznos, főleg ha küldetés közben jön az emission. Mindehhez 3 pirula kell, az egyik a zatoni controller mellett van, a másik 2 pedig a helikopteres mocsár anomáliától délre, egy csőalagút végén. A Wealthy Client magától jön, 1-2 nap alatt megvan Zatonban, valamint szintén ingyen musthave a Seasoned Stalker (nem árt tudni hogy 2 nem nevesített anomália is kell hozzá), kicsit megdobja a jobb artifactok felbukkanását. Az One of Ours is hamar elérhető, nem kötelezed el magad senki mellett, mégis kapsz exot, GP37-et. A Detective a Veles miatt érdemes, 2 küldetés az egész, hamar megvan. A Diplomat egyrészt ad egy ingyen Goldfisht (Mitay), másrészt a frakciókkal való behaverkodáshoz egyel kevesebb küldetés kell, köztük olyan is, ami kizárja egy másik frakcióhoz csatlakozást. Így lehet pl. a Friend of Stalkers mellett of Duty / of Freedom is. Ezen kívül musthave még a Svarog, de azért nem jár achievement. A többi már opcionális,
  • bgabor
    #6012
    A One of Ours achievement leírása.
  • bgabor
    #6011
    Tudod egyáltalán, mi az a célpontazonosítós szkóp?

    A "One of Ours" achievement pedig akkor jár, ha a Zatoni loner stalkerekkel kimaxolod a kapcsolatod. Ezért aztán csak Owl-ra van hatása, a Jupiteri hawaii nem fog ettől több cuccot árulni. És persze nem is biztos, hogy az ember Beardék oldalára áll, lehet a banditákkal is haverkodni.
  • vato loco
    #6010
    NV szkópot árul Owl és Hawaiian is a One of Ours achi után, ezért nem kötelező dutynak állni. Lvl3 szkópot mondjuk nem árulnak, viszont a pontosabb fegyóknak mind beépített van (SVD, GP37), ezeken nem segít a külső szkóp, a sacc/kb fegyóknak meg úgyis mindegy. :)
  • mascarun
    #6009
    A Stalker tvsorozatról van már valami új hír? Mikortól lesz elérhető?
  • bgabor
    #6008
    Kösz hogy elmondod, hogyan kell éjjellátót használni, eddig négyszer vittem végig a játékot. Mellesleg van olyan hely, ahol nagy hasznát lehet venni éjjellátós távcsőnek, mert nem lehet sisakba szerelt éjjellátót használni. Igen, a pripyat underground zóna ez, ahol kötelező a SEVA viselése.

    Az éjjellátós mellet pedig a célpontazonosítós távcsövek is csak hawainál hozzáférhetők, ha kimaxolod az egyik frakció támogatását, és megszerzed a 'Wealthy Client' achievementet(azaz összegyűjtesz 100.000 RU-t).
  • vato loco
    #6007
    RP74-et Yanovban az exos duty zombiknál találsz (előző játékban vagy 8-at találtam, Kopachiban Topol kísérgetése közben az utolsó zombinál 99%-ban ilyen van), a dobtáras gránátvetőt meg Owl és Hawaiian is árulja az One of Ours achievement elérése után. Időnként még rakétavetőt is. Éjjellátót meg sapiba kell tenni, nem távcsőbe, és akkor nem csak a fegyverrel bezoomolva használható. :)
  • winky1993
    #6006
    Olyan hülyén érzem magam, a GYIK eszembe se jutott, bocsika
  • mcmoha
    #6005
    GYIK-ot nezd meg, le van irva hogy kell megszuntetni.:)
  • winky1993
    #6004
    Sziasztok!
    Lenne egy kis probléma! Az, hogy a játék majdnem max grafikán fut és ammikor játszom akkor azt veszem észre, hogy egy jó nagy területen körülöttem árnyék van és ahogy mozgok úgy jön velem együtt, láttam már ilyet youtube-on videókon rákérdeztem de a csávó se tudta miért. Kissebb grafikai beállításoknál viszont nincs ott az árnyék tudja valaki miért van? Előre is köszi!!
  • bgabor
    #6003
    Én tőle vettem PKM-et és RG-6os automata gránátvetőt. Előbbi másképp Pripyat előtt nincs, utóbbi egyáltalán nincs máshol. Mint ahogy a legtutibb éjjellátós és célpontazonosítós fegyvertávcsövek sem.
  • vato loco
    #6002
    Én még egy durva fegyót nem láttam hávájnál. :)
  • bgabor
    #6001
    ITT láthatod, hogy a Yanovi árus, Hawaiian mikor milyen árukat fog árulni neked, annak fügvényében, hogy melyik frakcióval barátkozol össze, és mennyire.

    Röviden: Ha semleges maradsz, a legdurvább fegyókat és kiegészítőket nem fogod tudni megvenni.
  • bgabor
    #6000
    Hát azért bizonyos top cuccokat, high tier fegyókat nem fog tudni szerezni pripyat előtt, ha nem averkodik össze megfelelően valamelyik oldallal.
  • vato loco
    #5999
    Semmiben. Választani azért kell, mert különben egyik se árul speckó dolgokat. Nem mintha nagyon hiányozna, a jó cuccok úgyse tőlük jönnek, hanem Nimbletől (ac96 meg katonai zombiktól, vagy duty őrjáratból). Egyedül a frakció által preferált lőszer (freedom - sniper, duty - vintar) lesz olcsóbb. Meg persze pár frakció preferált fegyó is megjelenik, de mint mondtam ezek máshol is beszerezhetők, illetve azok táposabb verzióit árulja Nimble, akkor meg minek az alappal foglalkozni.
    Szal nem kötelező egyikbse se belépni.

    Azaz 1 ésszerű bónusz talán mégis van: több lesz a "zöld" haver, ezzel több vevőd lesz az összegyűjtött szajrédra (gránát/skuló), de az már mindegy melyik veszi meg.
  • vato loco
    #5998
    Vannak őrjáratok, amik a Skadovskhoz tartoznak, ilyenkor lezárják a hajót, meg lesz 1-2 piros muki. Ezek simán lekaszálhatók, csak unalmas kivárni amíg újra kinyitnak (kb. 10-15 perc). Időnként kell is irtani az embereket (nem feltétlenül a bázison), mert azoknak lehet a legjobb áron eladni a lőszert/gránátot (főleg ha zöldek), vagy 2x annyiért mint a boltosnak. Csak ezeknek elfogy a pénzük, aztán csóróság van, ilyenkor jobb irtani és jöjjön az új (pénzes) brigád. Mindig jönnek újak, nem kár értük. Sőt, a legjobb eladni a szajrét, aztán leölve a vevőt egy része egyből vissza is nyerhető, újbóli hasznosításra.
  • AlrightSir
    #5997
    Ez a fix drop-os artifact dolog nekem nem megy. Mindjárt a kitörés után levadásztam a sztalkereket (náluk is volt a cucc), de amint az elsőt lelőttem, jött egy üzenet: "A Szvadovszk-ot lezárták támadás miatt. Újra megnyílik ha csitultak a kedélyek" vagy hasonló és ráadásul minden ott lévő sztalker az ellenségem lett. Tök mindegy volt, hogy akár Zaton másik felén öltem meg őket, ugyanúgy jött az üzenet + ellenségek lettek...
  • kiborg
    #5996
    Aha, köszi.
    Mi értelme van választani a két frakció között? Miben lesz másabb a játékmenet?
    Kiborg
  • vato loco
    #5995
    Az RP74-hez árul Hawaiian skulót ha a Dutyt választod.
  • mcmoha
    #5994
    Csak kezikonyv.:(
  • bakvarnyu
    #5993
    nem tudjátok ebben van térkép vagy csak kézikönyv?
    http://cdgalaxis.hu/PC/17379/stalker-call-of-pripyat.html
  • madmanic
    #5992
    ajj pedig de büszke voltam, hogy én találtam..

    nna mindegy, szerintem van annyira jó, hogy elférjen kétszer :)
  • mascarun
    #5991
    #5977
  • madmanic
    #5990
    25 évvel később...
  • KranaZoli #5989
    "The third and final entry in the Stalker Complete series is currently being developed (90% done)."





    Mire elkészül, esetleg letesztelik páran, addigra talán végére érek a SHoC-nak. :)
  • kiborg
    #5988
    Hali!
    Én maradtam a zónában tovább bóklászni. Pripjatyban.Amikor jön néhány zombi és összeakaszkodnak a helyi stalkerekkel vagy zsoldosokkal és tisztán, messziről ki lehet venni a géppuska hangját :D Nagyon frankó. Viszont ahhoz kevés a lőszer :(
    cserébe eszméletlenül pusztít az ellen közt. Mutánsok ellen fenomenális. Bár tényleg csak fun szerepe van nálam is.
    Kiborg