7720
  • vato loco
    #6067
    De csak miután megcsináltad az összes küldetésüket, ezzel meg már rögtön a játék legelején letudod a Marked by the Zonet.
  • HunBalage
    #6066
    én még nem teszteltem
    a pripjaty alatti alagútba hol tok bemenni?
  • lpmaskmancick
    #6065
    Az a fekete cumó nagyon ütős. Múltkor Szkadovszkba buliztunk a stalker komákkal és benyomtam egy olyannal és arra ittam vodkát, whúúú öreg másnap alig tértem magamhoz.
    Amúgy Janov mellett a tudósok bázisán tudsz venni az egyik faszitól.
  • mascarun
    #6064
    Arra afeketére gondolsz amivel kiütöd magad amíg tart a kitörés?
  • HunBalage
    #6063
    1et megtaláltam
    hol van pripjatyba a vámpírbarlang?Oo
  • vato loco
    #6062
    Semmi érdekes?? Ott van az egyik kitörésálló tabletta (2 másik meg a vámpírbarlang alatti alagútban), amivel 3 után immunis lehetsz a kitörésekre.
  • HunBalage
    #6061
    pripjatyba hogy lehet lejutni az alapgutakba?
    mindenki,akit kérdeztem ott keresne anomáliát,igaz találtam eddig kettőt(a vulkán anomália,meg ahol a repülök leszállnak a főszál végén,ott a háznál)
  • mascarun
    #6060
    Azaz!
  • mcmoha
    #6059
    A tetőn nezelődjél.;)
  • AlrightSir
    #6058
    Mascarun szerintem nem az anomáliás barlangra gondolt, ahol tényleg Bárkás/Vicces (valamelyik) van, hanem ami asszem a leégett falutól ÉK-re van...

    És akkor a hajóállomáson van az atomjel? Mert eddig sehol se láttam...
  • bgabor
    #6057
    Az a halott stalker véletlenül Kardan két eltűnt társának egyike. Küldetés.
  • mascarun
    #6056
    Tegnap belefutottam szkadovsznál egy barlangba amiben volt egy irányító!
    Látszik hogy még nem jártam be a mindent!
    Sörétessel gyorsan szét lehetett csapni. A barlangban meg nem volt semmi érdekes. Egy kis lőszer , gyógyszer meg egy halott Stalker!
  • mcmoha
    #6055
    Egyszer a hajoallomason lottem le egy Monolitost akinel volt PDA, es a cucc valahol ott volt az allomason.
  • kiborg
    #6054
    Erre én is kíváncsi lennék, mert eddig úgy tudtam, hogy ahol atom jel van, ott a gauss-hoz van lőszer.
    Másrészt mikor/melyik monolitostól lehet beszerezni ezt a PDA-t? Melyik küldetésben?
    Kiborg
  • AlrightSir
    #6053
    Es az a jel hol van?
  • vato loco
    #6052
    Ahol atom jel van a falon.
  • lpmaskmancick
    #6051
    A gitár meg a szájharmonika az olyan fölösleges cucc, tehát nem tudsz vele semmit se kezdeni, csak megvenni tudod. :D Én anno Janov-nál vettem gitárt egy szolgálatos faszitól, aztán láttam, hogy még eladni se tudom, csak van oszt kész.
  • AlrightSir
    #6050
    Nem tudjátok, hogy Pripyatban hol van a Monolitos raktár? Mert az egyiknél találtam egy PDA-at, ami említést tesz egy helyről. A Prométeusz mozinál találtam egy lépcsőt (keleti oldal) ami lefele vezet, de nem tudom kinyitni a rácsot...
  • mascarun
    #6049
    Elkezdtem megint a játékot és az elején Szkadovszk mellett egy banditától vettem egy gitárt és egy szájharmonikát. xD
    Na most ezzel mit tudok kezdeni mert senki nem veszi meg én pedig nem tudom használni őket! Még fegyvernek sem. xD
  • winky1993
    #6048
    Hát nekem speciel a COP-ban egyszer sem volt bug-om, inkább a CS-ban de néha az is csak azért mert kevés volt a gépem azt nem bírta és összeomlott.
  • vato loco
    #6047
    Néha azért leáll az xrEngine, meg van hogy elkúrja a mentést, de elég ritka.
  • mcmoha
    #6046
    A legtobb "bug"-ot maguk a jatekosok krealjak amikor a sztori szempontjabol fontos szereploket legyilkolnak es csodalkoznak, hogy egyszercsak megall a jatek.:)
  • bgabor
    #6045
    Én egyik Stalker játékban sem találkoztam ilyen buggal. Persze, voltak kissebb nagyobb bugok, de csak bosszantóak voltak, a lényeget sohasem befolyásolták.

    A Call of Pripyatban pedig már kissebb bugokkal se nagyon találkoztam. Persze, eleinte rém optimalizálatlan volt, de az nem számít bugnak.
  • lpmaskmancick
    #6044
    Én inkább csak grafikai bug-okkal találkoztam az eddigi stalker részekbe, na meg mondjuk a SHOC-ba nekem az atomerőműnél a levegőben mászott a snork. :D
    Szerintem a STALKER-t ne hasonlítgassuk más játékokhoz, mert az egész sztori, meg a környezet, egy külön világ.
  • HUmanHunter
    #6043
    én CS ban se találkoztam olyan buggal ami miatt nem tudtam volna végigvinni.
  • KranaZoli #6042
    Ez azért nagyban összefügg azzal is, hogy a legkisebb map-el rendelkezik. ;)
  • bgabor
    #6041
    És az is igaz, hogy a Call of Pripyat a legkevésbé bugos tagja a Stalker szériának. Négyszer vittem végig eddig a játékot, sokat foglalkoztam vele, és soha még csak nem is hallottam olyan bugról, ami miatt nem lehetett volna tovább játszani a játékot. Szóval általános fikázás helyett nyugodtan hozakodjál elő a konkrétumokkal, olyan bugokkal, amik miatt nem lehet végigvinni a játékot.

    Mindeközben a játéknak olyan hangulata és atmoszférája van, amiről a nagy nyugati kiadók játékai soha nem is álmodhatnak. Még a legnagyobb, legjobb címeik se, mint a Mass Effect sorozat, nem beszélve például az Ubisoftnak az utóbbi években erősen ócska minőségű játékairól.
  • Zeller01
    #6040
    "Rányomták a S.T.A.L.K.E.R. sorozatra, hogy a "bugos játék" és most már mindenki ezen nyavajog. Egy tucat dologban nagyon kiváló játék, de csak azt bírják megállapítani fél óra játék után, hogy tele van hibákkal."

    Nem azért nyomták rá az emberek, mert jó dolgukban, csak ezt tudták kitalálni. Ezen nincs mit szépíteni. Ha, egyszer egy bug miatt nem tudsz tovább játszani, akkor az probléma.
  • KranaZoli #6039
    Van havas mod. btw: Az igaz, hogy a havazást nagyon mellőzték belőle.
  • mascarun
    #6038
    "és ennyiféle időjáráselem található"

    Én örülnék egy havas Stalkernak piros hóval faggyal meg jéganomáliákkal! xD
  • KranaZoli #6037
    Sokan elfeledik, hogy ez egy Ukrán fejlesztő csapat(cég). Ez nem az Electronic Arts; vagy az Activision. Akik játszanak a STALKER játékokkal biztos nem keveset bosszankodtak a bug-ok miatt; de azért össze lehet vetni a tartalom és formát a mostani futószalagon gyártott játékokkal, melyekben a játékidő 4-5 óra; esetleg max. 7 óra de akkor már sokat mondtam.

    Aztán meg lehet nézni pl. hasonló játékot pl. Fallout ahol szintén van forma és tartalom, hogy abban is mennyi bug van; pedig a Bethesda neve szintén többet mond, mint az Ukrán srácok csapata.

    A grafika vitatott. Azért kevés olyan játék van mely ennyire "fotorealisztikusan" adja vissza a környezetet és ennyiféle időjáráselem található benne és bejárható terület; stb...

    A 4db X alakban elhelyezett bokrok látványa elég illúzió romboló; viszont az egész látványvilág; teljességében viszont mégis üt.

    Én dicséretesnek tartom azt is, hogy igyekeznek kihasználni az új technika adta lehetőségeket és kis fejlesztő cég ellenére mégis sikerült megalkotniuk az első DX11-es támogatással rendelkező játékot a játék történelemben!

    Optimalizációval sajnos eléggé hadilábon állnak, de e van!

    Notice:

    Azért az sem véletlen, hogy elnyerték a STALKER játékok a legatmoszferikusabb játék címet.
  • darki81
    #6036
  • Muttley
    #6035
    azt írják
    febr. 20-ig 3 lepedő akinek kőőőőőő xD
  • bgabor
    #6034
    Aha. Kivéve ha kinyírod és elveszed tőle a harmadikat.
  • mascarun
    #6033
    Én egyébként utálom is hogy legtöbb ismerősöm azért nem játszik egy adott játékkal mert nem tetszik neki a grafikája vagy irányítása. Játszana vele egy órát és megszokná vagy megtetszene neki. Én nem a grafika miatt játszom hanem a kiba játékélményért!
  • vato loco
    #6032
    Mert csak 2 van nála, a 3.-nál már nem ad semmit.
  • darki81
    #6031
    Ezt a játékot akik elkezdik játszani, azok azért nem folytatják max fél óra után, mert gondolkodni is kell benne, meg sok embernek szokatlan ez a grafika! Ez a 2 dolog, a bug meg minden játékban megtalállható. Én is talállkoztam már ilyesmikkel, pl. a kitörés után, kirepültek a kutatólaboratorium tetején keresztül, meg egymást tolják meg sorolhatnám ... :D
  • AlrightSir
    #6030
    Rányomták a S.T.A.L.K.E.R. sorozatra, hogy a "bugos játék" és most már mindenki ezen nyavajog. Egy tucat dologban nagyon kiváló játék, de csak azt bírják megállapítani fél óra játék után, hogy tele van hibákkal.

    Én ha ritkán találok egyet, azon legalább jót nevetek. A CoP-ba egy volt, a Szkadovszk-on belülről akartak a pszeudokutyák kiszaladni, de csukva volt az ajtó. Egymás hátán álltak, és egy helyben szaladtak
  • bgabor
    #6029
    Nem értem mi szükség volt erre a közbevetésre, nem állítottam hogy mind a hármat oda is adja. Azt mondtam hogy összesen három darab van nála, és hogy zavarodott.
  • vato loco
    #6028
    Csak 2, a 3.-nál már lő.