95
  • Epikurosz
    #95
    Nyereményjáték!

    Kérdés: Milyen oprendszert használ a magyar légiirányítás (amely egyik a világ legjobbjainak)?

    1. valamilyen MS Windows
    2. Mac OS X
    3. Symbian
    4. Red Hat Linux
    5. DOS
    6. IBM Unix

    A nyertesek kapnak egy szmájlit. :-)
  • Wizek
    #94
    Megmutatkozik az IQ.
  • hottold
    #93
    Erről ennyit. Ennyit a Windows 7-ről... hallani se akar róla a nagy többség! Akkor meg minek majmolják ennyit többek közt itt az sg-n is?
  • Sanyix
    #92
    hát igen, én is elküldöm azt aki egy olyan alap és 34343x kérdezett dolgot kérdez, amire a gugli 2 sec alatt 100 megoldást dob ki. Sok embert csak RTFM-ezéssel lehet önálló gondolkodásra bírni, különben minden kattintásra rákérdez, és droidkodik.
  • barii
    #91
    felszólít:)
  • A1274815
    #90
    "nem ő az unalmas, hanem ez a buzer*ns Windows7 !!!"

    Na ezt most fejezd be mindörőkre!
    Már még az erre fele ritkán látogató olvasók is tisztába vannak vele, hogy Te több nickkel szaladgálsz erre fele. Úgy hogy ha lehet magadat ne "Ő"-zed.
    Tudom, hogy szereted ha körülöted forog a világ, tudom hogy nem ismered a határokat, hát azért szólok, ha nem vetted volna észre már réges régen átlépted. Még a legelveteműltebb Windows/Vista/7 gyűlölők illetve Windows XP/Linux/Mac imádok között is nevetség, megvetés tárgya vagy.

    Sokan skizofrénnek bélyegeznek, én nem, ugyan is a skizofréneknek a szövegeik őn magukban tagmondatonként is össze-visszaságnak tűnnek. Vannak skizofrének az sg-én, legalább is egyről tudok.

    Nagyon súlyos nárcisztikus személyiségzavarban "szenvedőnek" tűnsz számomra, sőt lehet hogy rosszindulatú nárcizmusod van (nárcisztikus szociopátia (erre főleg a sok nicked alapján lehet gyanakodni), nem összekeverendő a pszichopátiával bár nagyon hasonló).

    Úgy hogy kérlek gondolkozz el! Megváltozni nem tudsz, kezelni nem lehet, de a külvilág fele a viselkedésed megváltoztathatod. Persze ahoz egy általad is bukásnak titulált krizísen kéne átesned.

    Valamint ezzennel felszólítok mindenkit, hogy bolykotálja gettoharcos2/hottold/arrakisztor-t azzal, hogy az általa beírt kommentekre semmilyen válasz reakciót nem ad, sőt a legjobb, ha el sem olvassa!
  • gettoharcos2
    #89
    [nagy]nem ő az unalmas, hanem ez a buzer*ns Windows7 !!!
  • tomcsa4
    #88
    Hmm Te normális vagy. Lentebb is írta valaki ezt a címet, akkor oda ellátogatok. Miattatok megéri (meg a hozzátok hasonlók miatt).
  • barii
    #87
    tomcsa4 :
    hát köszönöm az összefoglalót, nem tudok hozzá mit szólni, mert nem tudom, ilyen téren mi a helyzet linuxon. Én azért használom, mert nem lassul be. Van, aki azt mondja, neki a windows sem, meg hogy okosan kell használni, de erre még nem kaptam használható receptet

    Nos, linux fórumokkal kapcsolatban: pl ubuntu.hu-n elég ritkán van, hogy egy kezdőt elküldenek, kb akkor, ha addig nem jut el, hogy a 30-as betűmérettel kiítr "elakadtál? kattints ide" feliratra nyomjon. a hup-on kicsit drasztikusabbak, ott csak akkor nem küldenek el, ha nem trivi, mit kéne a google-be írni. Azért bizonyos szempontból ezt is meg lehet érteni. Pl ubuntu forumon félévente mindig megkérdezi valaki ugyan azt, és mindig oda irom:)
    üdv
  • tomcsa4
    #86
    Hát barátom unalmas vagy.
  • hottold
    #85
    Valószínűleg pont arra készül hogy idézem: "megvásárolja" , te

    Mikor még letorrentezni se fogja , pont erről beszél ! A cikk is erről szól:

    nagyívben fosik mindenki erre a kula operációs rendszernek még jóindulattal se nevezhető szarságra.
  • tomcsa4
    #84
    Hát aki nagyon sűrűn telepít meg uninstallál programokat, annak hamar szemetessé, lassúvá válhat az OS.
  • fourgee
    #83
    Tört verziót használsz, vagy gyárit? Mert eddig minden ilyen "lefagyott a Vista-m" szöveg a kalózverziót használóktól érkezett. Meg XP-nél is ez volt a tapasztalat. Lehet hogy Microsoft hagyja illegálisan feltelepíteni, de aztán távvezérléssel "lerombolja"?

    Eleinte nem örültem hogy Vista-val jött a gépem, de egészen hozzászoktam, na meg 1994 óta tértem át az egyik Commodore gépről PC-re, és azóta a DOS-on kívül még nem láttam olyan oprendszernek nevezett dolgot, amit ne fagyasztottam volna le. Na jó, az OS2, meg a Win2000 ilyen volt, de az összes többit ki tudtam akasztani. Ez meg 1 éve megvan és még nem fagyott.
  • fourgee
    #82
    "ésszel kel netezni és 2-3 havonta ugyis ujra kell rakni ha van védelmed ha nincs. KB enyi, nekkem tuti nem kell a csili vili Windowsok hanem egy kis franko op rendszer kell,"

    Ehhh... Tavaly május óta van meg a notebookom, Vista Home Premiummal. Azóta 1x sem fagyott és nem is lassult be. Játszom rajta, videót vágok, fotót szerkesztek, netezek, stb, stb, stb. Ha az XP rajongók "logikáját" követném, akkor ebből azt kellene leszűrni, hogy a Vista jobb mint az XP...

    A tanulság ebből mégis az, hogy aki jól használja, annak SOHA nem kell újra telepítenie se a Vista-t sem az XP-t. Aki csak szidja az egyiket hogy milyen szar, de közben X időnként újratelepíti a dicsőítettet, az tényleg qrvára ért hozzá... Sokat tudhatsz a Vista-ról, ha szerinted csak "csilivili".

    Ember, melyik a frankó oprendszer, amit 2-3 havonta újratelepítesz, vagy amit még 1 év intenzív használat után sem kell újratelepítened?
  • Palinko
    #81
    "Én nagyon rövid ideig voltam linuxosok fórumán. Összefoglalom, mi volt: kezdő vagy? Hülye náb. Menj anyádba. Buzi Windowsos. Nem is értesz hozzá."

    jaja hup.hu

    ubuntu.hu ra kell járni segítségért hupon magasan vannak az orrok...
  • tomcsa4
    #80
    Én nagyon rövid ideig voltam linuxosok fórumán. Összefoglalom, mi volt: kezdő vagy? Hülye náb. Menj anyádba. Buzi Windowsos. Nem is értesz hozzá.

    Ilyenek. De ha van cimborád, aki ért hozzá, akkor inkább ő segítsen. Hidd el, jobban jársz. (De bemehetsz előadásokra is egyetemekre, főiskolákra, de csak előadásra.)
  • Myron
    #79
    http://in.solit.us/archives/download/88829
    "Background is not supported yet."

    http://ubuntu.hu/forum/alkalmazasok/msn-gondok
    "(O.K. rájöttem közben hogy azok a jelek a háttér színt jelentik amit aMSN egyelőre nem támogat tudtommal.)"

    plugininfo:
    <description>Show colored nicks in contact list.
    Background style isn't implemented yet.</description>

    a nagy linuxos közösség még erre se volt képes ezidáig...



  • Ravkin
    #78
    Gettoharcos, azért ha majd megveszed a win7 et, hogy aztán majd egy iratmegsemmisítővel ledarálhasd, előtte scanneld már be nekem a széria számot és küld el a [email protected] e-mail címre. Előre is köszönöm
  • A1274815
    #77
    Döntsd már el milyen nickkel akarsz ebbe a forumba írni.
  • Palinko
    #76
    elküldtem neki is, de beteszem ide is sztem elég színesek, töröljétek a spacekat de kellett tennek hülye sg motor miatt

    http://kepfel toltes.hu/090326/amsn_colorednicks_lett_www.kepfel toltes.hu_.png
  • gettoharcos2
    #75
  • gettoharcos2
    #74
    fú de nagy problémád van neked Öcsém !
  • nedudu
    #73
    Ha igényed van a szines nevekre fizess meg egy programozót aki lekódolja neked ;-)
  • hottold
    #72
    Aki valaha feltelepíti ezt a trójaiakkal telekulázott Win7 szart az egy agyhalott elmebeteg idijóta
  • Myron
    #71
    körüljártam a témát, több fórumra is írtam.
    jelenleg 2009-ben linux alól még az sem megoldott hogy msn-en normálisan látszódjanak a színes nevek.
    ennyit erről.
  • Palinko
    #70
    mint említettem én is nincs szükségem ilyesmire csak 2 tipp volt, esetleg az ubuntu.hu találnál megoldást, ha érdekel még a dolog.
  • Palinko
    #69
    acl ha az amire gondolok hogy meghatározott felhasználói csoportok férhessenek hozzá csak 1 fájlhoz, vagy a többes fiók, stb az alap ubuntunál, ha felrakod alapból user ként futtatsz mindent ha telepíteni kell akkor kéri az adminisztrátori kódot és megy. szóval tényleg régen láthattál....
  • Myron
    #68
    nem ezt magyaráztam h utánanéztem és kurvára bugosak??
  • Palinko
    #67
    ja értem, az amsn azt hiszem tudja, de nekem nincs fenn, mert nekem mind1 hogy írja ki a neveket akikkel beszélni szoktam azok úgy sem festik és nincs szám és betű kombináció. vagy a pidginhez is van plugin ami segítene. persze linuxon tudni kell hogy utánna kell nézni a dolgoknak néha.
  • tomcsa4
    #66
    XP-vel hamarabb kapsz károkozót. De itt sem érvényes a pár perc.

    Rootkitet meg észre sem veszed. Én a Vista vs rootkitekre lennék kíváncsi és hogy a Win7 milyen védelmet fog tartalmazni ezek ellen.
  • Vorpal
    #65
    Azért legyen valami kétes is - 3 hete SPONTÁN ELSZÁLLT úgy a Vistám , hogy nyekkenni nem tudtam - persze Ghost semmi - se szó se beszéd egy uninstall után mindennek annyi volt.

    Na ilyennel XP alatt nem futottam össze - de hát lehet, mákom volt.(

    Jól megy - vírus nincs - de még törékeny a kicsike.
  • ozric
    #64
    "A szoftvercég szerint a biztonság terén mindenkit lehagytak."

    Nagyjából arányos a "szép és okos vagyok" állítással. Már évek óta létezik megfelelő hiteles és független biztonsági tanusítás, ott például sehol sincsenek. A Windows mindössze a Common Criteria EAL4+ biztonsági minősítést birtokolja, ami semmilyen garanciát nem ad hogy a jó minőségű rendszetervből ugyanolyan jó és helyes kód készül. Ez olyan látszat dolog, mint az okos ember nem tévedhet feltételezés. Lépjék meg legalább az EAL5 minősítést, ahol már kapcsolatot is be kell mutatni a tervezés és a kivitelezés között.

    Common Criteria EAL szintek
  • Ari18
    #63
    "Ari18: rolf. Idézném: "Vírusirtó meg hasonló baromságok nélkül". A fajtád az egyetlen, ami miatt a botnet mint olyan, létezik."

    1.Visszavehetnél az arcodból. "fajtád"
    2.Ameddig nekem megy, gond nélkül a Vista addig leszarom a vírusirtókat stb.
    Elég védelem, hogy router mögött vagyok. ismétlem 2éve...ekkora szerencse nem hiszem, hogy van.
  • A1274815
    #62
    A 2. nem stimmel, valószínűleg kevered a DEP-pel (Data Execution Prevention, AMD 64-ben jelent meg és az Intel procikban sokáig még hiányzott is), ezt valóban XP SP2 óta támogatott és úgy ahogy írtad.
    Az ASLR (Address Space Layout Randomisation) Vista Beta 2 óta üzemel a háttérben szép csendben, néhány programmal kompatibilitási problémákat is okozott kezdettben.

    Itt találi kicsit bővebb listát:
    Link1
    Link2
  • FlyingV
    #61
    hmm, annyira bírom, amikor ilyen részigazságokat írkálnak a fizetett MS hirdetésekbe :) mert az okés, és az Apple is elismerte, hogy a Leo sebezhető, az is okés, hogy ha ugyanolyan veszélyeztetett lenne a Vista és a Leo, akkor a Vista biztonságosabb lenne (értsd: ha uannyira támadnák a homok hackerek), viszont azért az elég mókás, hogy a 7-es Windows-t nem a Snow Leo-hoz hasonlítják, ami a sors fintora, de olyasmi, mint a MS-nál a Seven (=foltozott+kicsicsicsa Vista). A Snow Leo ugyanis a Leopard kicsit javított változata, lesz benne egy új téma, de alapvetően a biztonságon van a hangsúly (és persze mivel ez nem Windows, megint gyorsabb lesz, mint az előző verzió), mindent meg fog kapni, amit a hetest tud ilyen szempontból.

    a vállalatok meg sohasem váltanak az épp aktuális rendszerre egyből, legalább fél-egy évnek el kell telnie. de bulvárhírnek nem volt rossz ;)
  • WoodrowWilson
    #60
    "2-3 havonta ugyis ujra kell rakni ha van védelmed ha nincs"

    Ne mondd, akkor nekem miért megy 2 éve ugyanaz az a windows? Its magic, son...
    Ja és természetesen használok tűzfalat, vírusirtót, spyware irtót.
  • tomcsa4
    #59
    A rootkitek ellen hatékony védelem nincs. Van olyan rootkit (MS fejlesztette ki), ami virtuális módban fut. Na ezt védje ki bármi :)

    A közeljövő ellensége a rootkit és a spam (utóbbi sok éve az). Nem a vírus, meg a féreg.
  • tomcsa4
    #58
    Írom. Nem lesz hosszú, de annál tartalmasabb.

    1, védett folyamatok, melyek teljesen hiányoznak a többi oprendszerből, csak a Vistában (és a Win7-ben) találhatóak meg. Ezáltal ha kívülről meg is szerzed az Isten jogot, sem tudsz a védett folyamatok között turkálni. Védett folyamatok között a rendszerfolyamatok vannak, amik az operációs rendszer működéséhez kellenek. (Röviden: nem tudod átvenni a gép felett az irányítást, nagyon maximum részben, míg Linux alatt igen.) Ez a legfontosabb.

    2, ASLR megtalálható a Win XP SP2-ben is, hogy a rendszer komponensek (dll-ek) véletlen memóriacímet kapnak minden indításkor. Ezáltal nem lehet kiszámítani (megbecsülni sem), ohgy hova töltődnek be. A Hardened Gentoo részben tartalmazza ezt a védelmet, de csak részben. OS X esetében pedig csak néhány rendszerkönyvtárnál.

    3, Hitelesített driverek (32 bites OS-nél megkerülhető, 64 bitesnél nem). Csak digitális aláírással rendelkező driver telepíthető. Ez csak a Vistában (és Win7-ben) van.

    Én ennyiről tudok. Az első a legfontosabb, na meg a harmadik (de 32 bites Vistánál megkerülhető).

    És az XP-hez képest még egy nagyon nagy fejlődés van (ami viszont Linuxnál régen - 2,6-os kernel óta - és az OS X-nél is régóta van), ez az I/O prioritás. XP-t szana széjjel lehet lassítnai, tördelni egy egy háttérszolgáltatással. Filmezel, elindul egy defrag vagy valami (ez automatikusan is lefut, Vista alatt nem érzed, XP alatt igen, csak nem tudod) és annyi. Vistánál nincs ilyen, minden előtérbe kerülő folyamat magasabb prioritást kap.
  • sh4d0w808
    #57
    Aztán a rootkitet hogyan szúrod be, ha nincs hozzáférésed a rendszerhez és ezenfelül még lockolva is van a hozzáférés a /dev/mem-hez? Ehhez ugyanúgy emberi hülyeség kell, mint az újkori Windowsos fertőzésekhez...
  • Reb Tevye
    #56
    Az előbbi Wines AD-n természetesen Win 2000-es vagy újabb AD-t értettem.